Νέα

Εργασια στην Αγγλια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ric Flair
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
το φαγητο ειναι ψιλομαπα γιατι πχ το λαδι τους ειναι πολυ αραιο και δεν δινει καλη γευση αλλα γενικα νυστικος δεν μενεις εκτος αν ζεις για να τρως οποτε σιγουρα η Αγγλια δεν ειναι καλη επιλογη, ο καφες ειναι μια χαρα το λεω επειδη ειμαι μπαρμαν απλα πινουν εσπρεσο καπουτσινο και irish, φραπε και γαλλικους δεν εχουν, η διασκεδαση ειναι σουπερ γιατι γινοντε τρελα Live απο τα μεγαλυτερα ονοματα παγκοσμιως συνεχεια, οι γκομενες ευκολες τα κλαμπ προχω (sm, swingers) ασε που εχει και formula 1 motogp και αλλα ποσα, ο καιρος ενταξει μουνταμαρα αλλα τι σε νοιαζει χωραφια εχεις;


εχει και ελληνικα μαγαζια με ελληνικες τσιφτετελοβραδιες  ;)
οσο εχουν λιρα η Αγγλια και βαρια οικονομια  δεν θα εχει προβλημα, και οι Αγγλοι ειναι εντιμοτατοι! πεφτεις πανω τους και σε ζητανε συγνωμη :) νεοπλουτισμο και κατινια δεν παιζουν εκει πανω παρα μονο...μεταξυ Ελληνων
:thumbsup:
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
το φαγητο ειναι ψιλομαπα γιατι πχ το λαδι τους ειναι πολυ αραιο και δεν δινει καλη γευση αλλα γενικα νυστικος δεν μενεις εκτος αν ζεις για να τρως οποτε σιγουρα η Αγγλια δεν ειναι καλη επιλογη, ο καφες ειναι μια χαρα το λεω επειδη ειμαι μπαρμαν απλα πινουν εσπρεσο καπουτσινο και irish, φραπε και γαλλικους δεν εχουν, η διασκεδαση ειναι σουπερ γιατι γινοντε τρελα Live απο τα μεγαλυτερα ονοματα παγκοσμιως συνεχεια, οι γκομενες ευκολες τα κλαμπ προχω (sm, swingers) ασε που εχει και formula 1 motogp και αλλα ποσα, ο καιρος ενταξει μουνταμαρα αλλα τι σε νοιαζει χωραφια εχεις;


εχει και ελληνικα μαγαζια με ελληνικες τσιφτετελοβραδιες  ;)
οσο εχουν λιρα η Αγγλια και βαρια οικονομια  δεν θα εχει προβλημα, και οι Αγγλοι ειναι εντιμοτατοι! πεφτεις πανω τους και σε ζητανε συγνωμη :) νεοπλουτισμο και κατινια δεν παιζουν εκει πανω παρα μονο...μεταξυ Ελληνων

Λονδίνο υπάρχουν λύσεις για διασκέδαση ...αλλά  αρκιβά ... Εγώ μιλάω για καθημερινή διασκέδαση …θα την βγάλεις σε βρώμο παμπ …αυτά τα κλαμπ και τα λαιβ στο Λονδίνο είναι για ένα Σάββατο …και οι γκόμενες είναι πιο εύκολες αλλά Άμα μεταναστέψεις σε μία χώρα με κριτήριο μόνο τις γκόμενες τότε λέγεσαι πορνομετανάστης…. :2funny:
 

asianlover8

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
21
Like
10
Πόντοι
26
Λονδίνο υπάρχουν λύσεις για διασκέδαση ...αλλά  αρκιβά ... Εγώ μιλάω για καθημερινή διασκέδαση …θα την βγάλεις σε βρώμο παμπ …αυτά τα κλαμπ και τα λαιβ στο Λονδίνο είναι για ένα Σάββατο …και οι γκόμενες είναι πιο εύκολες αλλά Άμα μεταναστέψεις σε μία χώρα με κριτήριο μόνο τις γκόμενες τότε λέγεσαι πορνομετανάστης…. :2funny:
χμ.... τοτε παιζει και να ειμαι
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  :2funny:ρε τρελε σε αλλη Αγγλια πρεπει να εχεις παει  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Άσε φίλε βγαίνεις Κυριακή στο Λονδίνο και ψάχνεις για κλαμπ γιατί 9 στα 10 είναι  κλειστά...Το Λονδίνο ήταν μόνο για την δεκατία του 90. Σπουδάσαμε χωρις δίδακτρα , βρήκαμε δουλειές με τρελά λεφτά και κάναμε και τις παρτούζες μας και μετά μόλις πλάκωσε ο όχλος την κάναμε για Αμερική!  
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
οσο εχουν λιρα η Αγγλια και βαρια οικονομια  δεν θα εχει προβλημα, και οι Αγγλοι ειναι εντιμοτατοι! πεφτεις πανω τους και σε ζητανε συγνωμη :) νεοπλουτισμο και κατινια δεν παιζουν εκει πανω παρα μονο...μεταξυ Ελληνων
Ομολογουμένως, προβληματίζομαι σε αυτά που λες Alex αναφορικά με τη βαριά βιομηχανία που περιγράφεις... Από όσο γνωρίζω, η μόνη βιομηχανία που έχει απομείνει στους Άγγλους είναι αυτή της παιδείας και αυτήν κοιτάζουν να την κρατήσουν με νύχια και με δόντια, αφού ο ανταγωνισμός από την άλλη όχθη του Ατλαντικού είναι διαρκώς αυξανόμενος.  :sunglasses:
 

asianlover8

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
21
Like
10
Πόντοι
26
Άσε φίλε βγαίνεις Κυριακή στο Λονδίνο και ψάχνεις για κλαμπ γιατί 9 στα 10 είναι  κλειστά...Το Λονδίνο ήταν μόνο για την δεκατία του 90. Σπουδάσαμε χωρις δίδακτρα , βρήκαμε δουλειές με τρελά λεφτά και κάναμε και τις παρτούζες μας και μετά μόλις πλάκωσε ο όχλος την κάναμε για Αμερική!  
στο κεμπριτζ που ειμαι καθε πεμπτη ladies night παρασκευη σαββατο δεν κλεινουν και τις υπολοιπες μερες κλεινουν 2-3, αν και τα πιο πολλα παρτυ γινοντε σε σπιτια φοιτητων

 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
Ομολογουμένως, προβληματίζομαι σε αυτά που λες Alex αναφορικά με τη βαριά βιομηχανία που περιγράφεις... Από όσο γνωρίζω, η μόνη βιομηχανία που έχει απομείνει στους Άγγλους είναι αυτή της παιδείας και αυτήν κοιτάζουν να την κρατήσουν με νύχια και με δόντια, αφού ο ανταγωνισμός από την άλλη όχθη του Ατλαντικού είναι διαρκώς αυξανόμενος.  :sunglasses:
:2funny:
Πάνω από 150 πανεπιστήμια  ανοίξανε ...Την δεκαετία του 90 πήγαινες στην Morgan Stanley και σου δίνανε 50.000 λίρες τον χρόνο και τους έλεγες έχω Μαστερ στο Finance!Πάνε και τώρα να φας μία πορδή… :2funny: Τα πήρε μετά ο Μπλερ  στο κρανίο  και μέχρι και τα fish and chιps τα έκανε πανεπιστήμια….80,000 Έλληνες φοιτητές είχε στην Αγγλία που σπουδάζανε λόγο ευρωπαϊκής ένωσης χωρίς δίδακτρα…  :2funny:
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
στο κεμπριτζ που ειμαι καθε πεμπτη ladies night παρασκευη σαββατο δεν κλεινουν και τις υπολοιπες μερες κλεινουν 2-3, αν και τα πιο πολλα παρτυ γινοντε σε σπιτια φοιτητων
Ποιο κεμπριτς ρε φίλε, εξερευνητής φαντασμάτων είσαι… άκου στο κέμπριτς…. εκεί είναι μόνο για να κυνηγάς τα φαντάσματα και για σπουδές.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Ποιο κεμπριτς ρε φίλε, εξερευνητής φαντασμάτων είσαι… άκου στο κέμπριτς…. εκεί είναι μόνο για να κυνηγάς τα φαντάσματα και για σπουδές.
:2funny: :2funny: :2funny: σε αθτο δεν εχεις και πολυ αδικο...αλλα ρε το γαμησατε το θρεντ του ανθρωπου...δουλει ψαχνει δεν παει για φοιτητης..
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
:2funny: :2funny: :2funny: σε αθτο δεν εχεις και πολυ αδικο...αλλα ρε το γαμησατε το θρεντ του ανθρωπου...δουλει ψαχνει δεν παει για φοιτητης..
Καλά τα λες, δεν έχεις άδικο... Από την πλευρά μου, ήθελα μόνο να διατυπώσω την άποψή μου για την αγγλική οικονομία και να έχει μια πιο σφαιρική άποψη ο άνθρωπος, μην ανέβει και απογοητευτεί...
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.310
Κριτικές
10
Like
1.619
Πόντοι
5.975
Και για να μην ξεχνιόμαστε... Θα παρακαλούσα αυτούς που ζουν στην Αγγλία να με επιβεβαιώσουν στο εξής: υπάρχει περίπτωση να βρει ο άνθρωπος σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αγγλικό site άλλο τρισμέγιστο και υπέρτατο χίστι σαν τον pitsilistis; Θέλω να μου απαντήσετε με ειλικρίνεια!  :dancing:  :2funny:
 
OP
OP
R

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
ακουω να πας καναδα , αυστραλια κτλ ... εδω δεν μπορω να βρω μια χειροπιαστη πληροφορια για την αγγλια που ειναι διπλα , που λεει ο λογος , πως θα παω σε αλλη ηπειρο ? με τι εφοδια ? θα πω γεια σας ηρθα , προσλαβετε με ?

αγγλια βολευει γιατι :

ξερω την γλωσσα , εχω παει 2-3 φορες και εχω καποια εικονα της ζωης , εχω γνωστους που μενουν και γνωστους που εζησαν εκει . και στην τελικη ειναι 3 ωρες με το αεροπλανο .

δεν περιμενω φυσικα να βγαζω τα λεφτα που εβγαζα πριν 3 χρονια , θελω να παω να παω σε μια χωρα που να υπαρχουν νομοι και να εφαρμοζονται , να μπορω να δουλεψω σαν ανθρωπος και να μην εξαρταμαι απο τον καθε μπαλγαμα υπαλληλο ποτε θα θυμηθει να ελεγξει την μελετη μου , να κανω την δουλεια μου . και ΑΝ ειμαι αρκετα καλος να προοδευσω . ειμαι εκτος τοπου και χρονου ?  :think:

επι του πρακτεου τωρα :

μου ειπαν οτι ειναι προτιμοτερο να απευθυνθεις σε recruiting agencies και αυτοι θα σε φερουν σε επαφη με τους εργοδοτες . επισης ειναι καλο να δηλωσεις μια αγγλικη διευθυνση .

οποτε ο στοχος ειναι να βρεθει μια αγγλικη διευθυνση ( δεν νομιζω να δυσκολευτω , γιατι εχω γνωστους ) . μετα θα πρεπει να γραψω ενα καλο cv , να το στειλω στα agencies και να περιμενω απαντηση . ταυτοχρονα , πρεπει να βελτιωσω τις ικανοτητες μου στην συνεντευξη , γιατι ειναι αναποφευκτο , αποτι καταλαβαινω , το να ανεβω να δωσω συνεντευξεις και περισσοτερες απο μια ανα επιχειρηση .

οταν λεω για χειροπιαστες πληροφοριες , εννοω κατι σαν την προτελευταια παραγραφο .

και μεχρι να βρουμε μια αξιοπρεπη εργασια

να υγειαινουμε και να  :knockinb:
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
ακουω να πας καναδα , αυστραλια κτλ ... εδω δεν μπορω να βρω μια χειροπιαστη πληροφορια για την αγγλια που ειναι διπλα , που λεει ο λογος , πως θα παω σε αλλη ηπειρο ? με τι εφοδια ? θα πω γεια σας ηρθα , προσλαβετε με ?

αγγλια βολευει γιατι :

ξερω την γλωσσα , εχω παει 2-3 φορες και εχω καποια εικονα της ζωης , εχω γνωστους που μενουν και γνωστους που εζησαν εκει . και στην τελικη ειναι 3 ωρες με το αεροπλανο .

δεν περιμενω φυσικα να βγαζω τα λεφτα που εβγαζα πριν 3 χρονια , θελω να παω να παω σε μια χωρα που να υπαρχουν νομοι και να εφαρμοζονται , να μπορω να δουλεψω σαν ανθρωπος και να μην εξαρταμαι απο τον καθε μπαλγαμα υπαλληλο ποτε θα θυμηθει να ελεγξει την μελετη μου , να κανω την δουλεια μου . και ΑΝ ειμαι αρκετα καλος να προοδευσω . ειμαι εκτος τοπου και χρονου ?  :think:

επι του πρακτεου τωρα :

μου ειπαν οτι ειναι προτιμοτερο να απευθυνθεις σε recruiting agencies και αυτοι θα σε φερουν σε επαφη με τους εργοδοτες . επισης ειναι καλο να δηλωσεις μια αγγλικη διευθυνση .

οποτε ο στοχος ειναι να βρεθει μια αγγλικη διευθυνση ( δεν νομιζω να δυσκολευτω , γιατι εχω γνωστους ) . μετα θα πρεπει να γραψω ενα καλο cv , να το στειλω στα agencies και να περιμενω απαντηση . ταυτοχρονα , πρεπει να βελτιωσω τις ικανοτητες μου στην συνεντευξη , γιατι ειναι αναποφευκτο , αποτι καταλαβαινω , το να ανεβω να δωσω συνεντευξεις και περισσοτερες απο μια ανα επιχειρηση .

οταν λεω για χειροπιαστες πληροφοριες , εννοω κατι σαν την προτελευταια παραγραφο .

και μεχρι να βρουμε μια αξιοπρεπη εργασια

να υγειαινουμε και να  :knockinb:
μια χαρα τα ξερεις..ετσι ειναι οπως τα λες..στο μονο πρεπει να εισαι εκει να τα κανεις ολα αυτα..απο εδω δεν κανεις τιποτα,,,και στην χειροτερη να βρεις μια δουλεια του ποδαριου μεχρι να βρεις αυτο που θελεις..
 

asianlover8

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
21
Like
10
Πόντοι
26
οπως και να εχει καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις, συμφωνα με τους ξερολες αν θες δουλεια ghostbusters ελα να με βρεις αν οχι ρωτα τους αλλους που τα ξερουν ολα
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
οπως και να εχει καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις, συμφωνα με τους ξερολες αν θες δουλεια ghostbusters ελα να με βρεις αν οχι ρωτα τους αλλους που τα ξερουν ολα
μη με βαζεις  και εμενα μεσα τυπε στους ξερολες... :tickedoff:
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Εκτος απο ολες τις τεχνητες καταστασεις που δημιουργουν οι προδοτες ωστε να φυγουν οι Ελληνες απο την Ελλαδα σε λιγο καιρο βλεπω να επιδοτουν με μετρητα οσους Ελληνες θελουν να μεταναστευσουν!

Για προδοσιες λεφτα υπαρχουν οσα θελετε!

 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Εκτος απο ολες τις τεχνητες καταστασεις που δημιουργουν οι προδοτες ωστε να φυγουν οι Ελληνες απο την Ελλαδα σε λιγο καιρο βλεπω να επιδοτουν με μετρητα οσους Ελληνες θελουν να μεταναστευσουν!

Για προδοσιες λεφτα υπαρχουν οσα θελετε!
οι εβραιοι τυπε πισω απο ολα...
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
Καταρχήν ο καθένας γράφει εδώ την γνώμη του και κανείς δεν τα ξέρει όλα ούτε αντιπροσωπεύει όλες τις εμπειρίες των Ελλήνων στην Αγγλία. Το ξεκαθαρίζω αυτό. Πάντως Ric Flair αν σκέπτεσαι να μεταναστεύσεις  και σκέφτεσαι και την απόσταση θα σου πρότεινα και την Κύπρο. Η Κύπρος είναι σαν μία Αγγλική αποικία. Πιστεύω πιο εύκολα θα βρεις δουλειά και θα προσαρμοστείς στην Κύπρο παρά στην Αγγλία. Τώρα αν εννοείς δουλειά το να δουλεύεις σε φαστ φουντάδικα και σουπερ μαρκετ και παμπ και μπαράκια κτλ. Δεν θεωρώ ότι χρειάζεται να πας ως την Αγγλία, στο φινάλε μία τέτοια δουλειά εύκολα ή δύσκολα θα τη βρεις και στην Αθήνα. Από recruiting agencies μία φίλη μου αρχιτέκτονας προσπαθεί εδώ και ένα χρόνο να βρει δουλειά και προς το παρόν δουλεύει σε κάποια KFC στο Λονδίνο… Όσο για τα άλλα που λες για τους Άγγλους πάντα θα είσαι ξένος και πάντα Έλληνας. Η Αγγλία δεν είναι Αμερική ούτε Αυστραλία. Οι Άγγλοι είναι ένα κακέκτυπο των Γερμανών. Δηλαδή  το παίζουν δημοκρατικοί και φιλελεύθεροι αλλά καταβάθος  δεν θεωρούν ότι είναι ευρωπαίοι και είναι σοβινιστές και ρατσιστές και εθνικιστές και τα τελευταία χρόνια απέκτησαν μεγάλη ξενοφοβία γιατί έχει μαζευτεί εκεί πάνω η σάρα , η μάρα και το κακό συναπάντημα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom