Νέα

Εργασία εξ αποστάσεως και πορνοτουρισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα George71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 894
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αρχοντα σου βγαζω το καπελο για το ποσο διαβασμενος εισαι τοσο ιστορικα οσο και γεωγραφικα αλλα και πολιτικα.

Εγω γυρισα ολη την Ελλάδα σα μανιακός στα early 00s για να εντοπίσω Τσεχες οπότε ξέρω τι παιζει.Πηγα Κέρκυρα,Θασο,Παραλία,Χαλκιδική,Ροδο,Κρητη,Μυκονο,Τολο,Αγία Νάπα και πού δεν πήγα.
Κατά ένα παράξενο τρόπο ενω κυνηγουσα Τσεχες κατεληγα να γαμάω Πολωνέζες αλλά δεν το είχα συστηματοποιησει.
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Εγω γυρισα ολη την Ελλάδα σα μανιακός στα early 00s για να εντοπίσω Τσεχες οπότε ξέρω τι παιζει.Πηγα Κέρκυρα,Θασο,Παραλία,Χαλκιδική,Ροδο,Κρητη,Μυκονο,Τολο,Αγία Νάπα και πού δεν πήγα.
Τολο!!!!!!
Γιατι μονο Τσεχες παρεπιπτοντως;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τολο!!!!!!
Γιατι μονο Τσεχες παρεπιπτοντως;

Γιατί ήταν οι πιο εντυπωσιακές και οι πιο απελευθερωμενες.Μονο οι Σλοβακες τις κοντραραν εμφανισιακά.
Δεν ήξερα τότε για το πολωνικό τρομπόνι.
Θυμάμαι είχα πάει με εναν τύπο Κόρινθο και αυτός ήθελε να παίξουμε βιντεογκειμς στο εξοχικό του ενω εγω ήθελα να χτυπήσουμε τα κλαμπ στο Βραχατι και μετά να πάω Τολο.Ηταν ωραία και στο Τολο.
Μετά ειχαμε παει με εναν αλλο εκδρομή με δυο Πολωνεζες Ολυμπια,Ναυαρινο,Κορωνη,Κυπαρισία,Καλαματα,ωραία μέρη.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Γιατί ήταν οι πιο εντυπωσιακές και οι πιο απελευθερωμενες.Μονο οι Σλοβακες τις κοντραραν εμφανισιακά.
Δεν ήξερα τότε για το πολωνικό τρομπόνι.
Θυμάμαι είχα πάει με εναν τύπο Κόρινθο και αυτός ήθελε να παίξουμε βιντεογκειμς στο εξοχικό του ενω εγω ήθελα να χτυπήσουμε τα κλαμπ στο Βραχατι και μετά να πάω Τολο.Ηταν ωραία και στο Τολο.
Η εδρα σου ηταν Αθηνα τοτε;
Γενικα Αθηνα μεγαλωσες;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ναι,Αθήνα.Μετα το 2007 είχα τυποποιησει την κατάσταση ειχα καμιά δεκαριά Τσεχες που εφερνα εναλλαξ για διακοπές και 4 μόνιμες Πολωνεζες.Συν πολλές άλλες Πολωνεζες,Ρωσίδες κτλ που εφερνα περιστασιακά.Τοτε όμως μετραγε η Ελλάδα.Μετα το 2011 άρχισε η κάτω βόλτα.
Μετά τα 35 περίπου για να διατηρήσω την ίδια ποιότητα απο γκόμενες έπρεπε να ξεκινησω τα σπονσοριλικια.
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Ναι,Αθήνα.Μετα το 2007 είχα τυποποιησει την κατάσταση ειχα καμιά δεκαριά Τσεχες που εφερνα εναλλαξ για διακοπές και 4 μόνιμες Πολωνεζες.Συν πολλές άλλες Πολωνεζες,Ρωσίδες κτλ που εφερνα περιστασιακά.Τοτε όμως μετραγε η Ελλάδα.Μετα το 2011 άρχισε η κάτω βόλτα.
Με ελληνιδες δεν επαιζες ποτε;
Ουτε τοτε;
Ουτε νωριτερα;
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Και ενα φιλοσοφικο-τεχνοκρατικο ερωτημα για σενα αρχοντα:

Εστω σου δινεται η δυνατοτητα να εργαζεσαι απο αποσταση αλλα με το ημισυ των αποδοχων σου. Θα μπορεις δηλαδη να μενεις πχ Κιεβο η οπου αλλου γουσταρεις μονιμα, αλλα θα παιρνεις τον μισο μισθο. Θα δεχοσουνα η οχι;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Με ελληνιδες δεν επαιζες ποτε;
Ουτε τοτε;
Ουτε νωριτερα;

Με Ελληνίδες ξεκίνησα.Τα γύρισα ολα.Μπουζουκια,φοιτητικα παρτυ,ντισκο,κλαμπ,καφέ,παραλίες αλλά διαπιστωσα οτι οι Ελληνίδες που μου άρεσαν δε μου κάθονταν.Οι άλλοι μου λέγανε οτι με βλέπουν με εντυπωσιακές κοπέλες και αυτό δεν είναι φυσιολογικό.Αλλα γενικά είχαν απαιτήσεις οι Ελληνίδες οποτε στραφηκα στις Δυτικές και οταν πακετωθηκα και εκεί το έριξα στις ανατολικές.
Ρόδο εκανα καμακι καθε μερα για ενα ολοκληρο καλοκαίρι οπότε έμαθα τις δυτικές.
Γενικά είμαι 25 χρόνια στα γούστα έχω μεγάλη εμπειρία.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Και ενα φιλοσοφικο-τεχνοκρατικο ερωτημα για σενα αρχοντα:

Εστω σου δινεται η δυνατοτητα να εργαζεσαι απο αποσταση αλλα με το ημισυ των αποδοχων σου. Θα μπορεις δηλαδη να μενεις πχ Κιεβο η οπου αλλου γουσταρεις μονιμα, αλλα θα παιρνεις τον μισο μισθο. Θα δεχοσουνα η οχι;

Μπορεί να δεχόμουν πριν απο 5 χρόνια αλλά όχι τώρα.
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
αλλά διαπιστωσα οτι οι Ελληνίδες που μου άρεσαν δε μου κάθονταν.Οι άλλοι μου λέγανε οτι με βλέπουν με εντυπωσιακές κοπέλες και αυτό δεν είναι φυσιολογικό
Εδω υπαρχει μια αντιθεση. Τελικα ετρωγες Ελληνιδες εκεινην την εποχη η οχι;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εδω υπαρχει μια αντιθεση. Τελικα ετρωγες Ελληνιδες εκεινην την εποχη η οχι;

Οχι.Κυνηγωντας Ελληνίδες πηδουσα ξένες.
Σιγά σιγά τις ξεγραψα τις Ελληνίδες έπαψα να ασχολούμαι τελείως.
Μου άρεσαν τα μπουζούκια και οι ντισκο και τα καμάκια αλλά με τις ξένες ήταν πολύ καλύτερα.
Με τις Ελληνίδες έπρεπε να έχεις κύκλο και κάποια φήμη οπότε κάνοντας καμάκι γνώριζες περισσότερους άντρες παρά γυναίκες.Συνηθως ενας απο εμάς τις καθαριζε ολες.
Σουηδεζες,Αγγλιδες φασωσα πάρα πολλές στη Ρόδο αλλά δε μπορούσα να τις γαμησω,δεν ειχα δόλωμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
@Kman2 και @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ

Σκεφτομαι να ανεβω στο Pilsen να νοικιάσω κανά airbnb για κανα δυο μηνες και για μετά βλέπω αναλόγως. Ο λόγος που επέλεξα αυτήν την πόλη είναι πως θέλω να είμαι σχετικά κεντρικά αλλά κυρίως πως θελω να συμμετάσχω σε κανά δυό τουρνουά πόκερ στο Kings που είναι καμιά ώρα μακριά.
Ποια η γνώμη σας για την πόλη; Βλέπω πως είναι σχετικά κοντά σε πολλές πόλεις (Μόναχο, Νυρεμβέργη, Πράγα, κλπ) με λιγότερο από 2 ώρες απόσταση
Βρήκα ένα airbnb ΑΨΟΓΟ (τουλάχιστον σε φωτογραφίες και κριτικές) κοντά στα 870 το μήνα.
Όπως έχω αναφέρει, η βασική μου δραστηριότητα θα είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, αλλά θέλω όσο μπορώ να συνδυάσω αποδράσεις ποικίλου ενδιαφέροντος, όπως μουνί, σοβαρά τουρνουά πόκερ, εξερευνήσεις τριγύρω περιοχών.
Ενδύκνειται το Pilsen, η έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;
Και μια ερώτηση πιο εξειδικευμένη (αν φυσικά τα έχετε περπατήσει/γνωρίζετε) γιατί δεν έβγαλα άκρη από το google. Από Pilsen για Kings πηγαίνει λεωφορείο ή μόνο με τρένο μπορείς να πας; Γιατί το τρένο είναι λίγο μπλέξιμο όπως είδα

υ.γ. προσθέτω και τον @ADMIRAL GR μήπως τα έχει περπατήσει εκείνα τα μέρη και έχει άποψη ως γνήσιος ποκεράς
Άντε πήγες ή ακόμα;
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Παιδες μιας και ειμαι απο Βορεια Ελλαδα και θελω μια αλλαγη, σκεφτομαι να παω να την πεσω κανα μηνα στο Μοναστηρι στα Σκοπια. Εχει κανεις ινφο τι παιζει εκει απο πουτανες και παιχνιδι γενικοτερα;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Παιδες μιας και ειμαι απο Βορεια Ελλαδα και θελω μια αλλαγη, σκεφτομαι να παω να την πεσω κανα μηνα στο Μοναστηρι στα Σκοπια. Εχει κανεις ινφο τι παιζει εκει απο πουτανες και παιχνιδι γενικοτερα;
Στο μοναστηρι της παναγιας σουμελας εχεις περισσοτερες πιθανοτητες απο τα μπίτολα
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.247
Πόντοι
216
Που εισαι Πιερακακη, να δεις τα νεα τεχνολογικά πεδία που εξερευνούν οι Ελληνες!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Εχεις παει τυπε ουρλαουμπερ;
Ειναι απο τα μερη που θελω να εξερευνησω
Ναι εχω παει κ μαλιστα σε "καλες" εποχες. Τα Σκόπια ειναι μονιμως εκτος του γκομενοσεξουαλικου χάρτη.
Σιγουρα μπορει καποιος να βγαλει γκομενα ,αλλα αν τα καταφερει εκει τοτε θα μπορουσε να εχει πενταπλασιες επιτυχιες στην ελλαδα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
@Kalogero που χάθηκες; Έλα να ζωντανέψουμε το νήμα. Δώσε ανταπόκριση από το μέτωπο του εργασιοπορνοτουρισμού. Προχώρησες με τις κινήσεις που έλεγες;

Η πρώτη κίνηση είναι οι άυλες δραστηριότητες (ιντερνετικές). Έκανα μία εκπαίδευση για digital advizer, αλλά δεν έχω πάρει ακόμα δίπλωμα. Μόλις το πάρω το δηλώνω σαν επάγγελμα για να υπάρχει μία νομική/φορολογική κάλυψη (θα φαίνονται κάποιες δραστηριότητες). Ό,τι μπορώ να βγάλω εκτός Γαλλίας, θα φύγει, γιατί βαρέθηκα να πληρώνω φόρους για επαγγελματίες επιδοματίες.

Προσπαθώ επίσης να ξεμπερδέψω με κάτι ακίνητα. Μετά θα έχω μεν βάση τη Γαλλία, αλλά λιγότερους φόρους και περισσότερη κινητικότητα. Θα μπορώ να δουλεύω από οπουδήποτε και μόνο σε ιντερνετικά projects.

Έχω βρει μία εναλλακτική γκόμενα αυτόν τον καιρό, η οποία δεν ξέρει τα σχέδιά μου λεπτομερώς. Της μίλησα για ανεξαρτησία, κινητικότητα, ζωή εκτός συστήματος και τα σχετικά. Ενθουσιάστηκε και μου πρότεινε να αγοράσουμε ένα φορτηγάκι, να το διαμορφώσουμε και να ζούμε μέσα, γυρίζοντας τα κράτη. :cheesy:

Επίσης προσπάθησα να αναδιοργανώσω το δίκτυο με παλιές γκόμενες και βρήκα και 3 διαθέσιμες από Ελλάδα (παντρεμένες-χωρισμένες).

Κορονοιού θέλοντος θα γίνουν πολλά προσεχώς.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Λοιπόν η ιντερνετική μου εκπαίδευση έχει καμμιά 15αριά δεξιότητες (skills). Παίρνεις ένα γενικό δίπλωμα με βαθμολογία (πόσο καλός είσαι σε κάθε δεξιότητα), αλλά μάλλον δεν λέει και πολλά, αν δεν ειδικευτείς.
Η θεματολογία χοντρικά είναι:
-Λογισμικά και οργάνωση/διαχείριση δεδομένων (excel, databases, στατιστικά κλπ).
-Αναζήτηση/αξιοποίηση πληροφορίας και παρακολούθηση του ανταγωνισμού.
-Επικοινωνία, συνεργασία, κοινωνικά δίκτυα και ψηφιακές πρακτικές.
-Δημιουργία περιεχομένου (κείμενο, φωτογραφία, video, tutorials κλπ).
-Εισαγωγή στον προγραμματισμό.
-Προστασία ψηφιακών δεδομένων και ιδιωτικής ζωής.
-Ψηφιακή δραστηριότητα κι επιπτώσεις στην υγεία και το περιβάλλον.
-Οργάνωση και προστασία ενός ψηφιακού περιβάλλοντος
-Επίλυση τεχνικών προβλημάτων ενός ψηφιακού περιβάλλοντος.

Με βάση αυτήν την αρχική εκπαίδευση, σε τι θα ειδικευόσασταν αν θέλατε να γίνετε εργασιοπορνοτουρίστας; Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Μερικές καλές πίστες που βλέπω: developer, δημιουργός περιεχομένου (πχ online courses),
community manager, webmarketer, σύμβουλος ψηφιακής εξέλιξης, εκπαιδευτής σε software (πχ εξελάκιας), video για επιχειρήσεις κλπ
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Λοιπόν η ιντερνετική μου εκπαίδευση έχει καμμιά 15αριά δεξιότητες (skills). Παίρνεις ένα γενικό δίπλωμα με βαθμολογία (πόσο καλός είσαι σε κάθε δεξιότητα), αλλά μάλλον δεν λέει και πολλά, αν δεν ειδικευτείς.
Η θεματολογία χοντρικά είναι:
-Λογισμικά και οργάνωση/διαχείριση δεδομένων (excel, databases, στατιστικά κλπ).
-Αναζήτηση/αξιοποίηση πληροφορίας και παρακολούθηση του ανταγωνισμού.
-Επικοινωνία, συνεργασία, κοινωνικά δίκτυα και ψηφιακές πρακτικές.
-Δημιουργία περιεχομένου (κείμενο, φωτογραφία, video, tutorials κλπ).
-Εισαγωγή στον προγραμματισμό.
-Προστασία ψηφιακών δεδομένων και ιδιωτικής ζωής.
-Ψηφιακή δραστηριότητα κι επιπτώσεις στην υγεία και το περιβάλλον.
-Οργάνωση και προστασία ενός ψηφιακού περιβάλλοντος
-Επίλυση τεχνικών προβλημάτων ενός ψηφιακού περιβάλλοντος.

Με βάση αυτήν την αρχική εκπαίδευση, σε τι θα ειδικευόσασταν αν θέλατε να γίνετε εργασιοπορνοτουρίστας; Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Μερικές καλές πίστες που βλέπω: developer, δημιουργός περιεχομένου (πχ online courses),
community manager, webmarketer, σύμβουλος ψηφιακής εξέλιξης, εκπαιδευτής σε software (πχ εξελάκιας), video για επιχειρήσεις κλπ
Η ασφαλεστερη οδος, αλλα συναμα κι η πιο κοπιαστικη, ειναι ο προγραμματισμος.
Αλλα θελει καποια χρονια να μαθεις το αντικειμενο, να γινεις καλος και να σε μαθει η αγορα. Απο εκει και περα sky is the limit.
Και σε καποια αλλα απο αυτα που αναφερεις εχει προοπτικες αλλα πιο αμφιβολες, με μεγαλυτερο ρισκο, πιθανως μικροτερα εισοδηματα αλλα και πολυ ανταγωνισμο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom