Νέα

Εργασία εξ αποστάσεως και πορνοτουρισμός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα George71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 894
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Developer φυσικά.

Παίρνεις τρελό μισθό, δουλεύεις από όποια χώρα θες, θες μόνο ένα λάπτοπ και δεν ασχολείσαι καν με την ντόπια αγορά.
Το developing το γουστάρω πολύ, αν και είμαι νέος στο χώρο με λίγες γνώσεις (html, php, javascript, css).
Μπορείς να κολλήσεις πραγματικά. Με ηρεμεί και δεν καταλαβαίνω πώς περνάει η ώρα. Ομως το κάνω σαν χόμπι. Σε εργασιακό περιβάλλον και με προθεσμίες δεν έχω ιδέα πώς είναι σαν δουλειά.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.694
Κριτικές
15
Like
11.308
Πόντοι
3.846
Το developing το γουστάρω πολύ, αν και είμαι νέος στο χώρο με λίγες γνώσεις (html, php, javascript, css).
Μπορείς να κολλήσεις πραγματικά. Με ηρεμεί και δεν καταλαβαίνω πώς περνάει η ώρα. Ομως το κάνω σαν χόμπι. Σε εργασιακό περιβάλλον και με προθεσμίες δεν έχω ιδέα πώς είναι σαν δουλειά.
Τους βλέπω στις διάφορες εταιρίες που έχω περάσει και τους ζηλεύω.
Με τα ακουστικά τους, απομονώνονται από τους άλλους, ξεκινάνε να γράφουν τον κώδικα και τέλος.
Βγάζουν την δουλειά της ημέρας και σχολάνε. Συνήθως έχουν πάντα ακριβά αξεσουάρ και με τα φράγκα που βγάζουν κανουν Ζωάρα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Μιας και η Καρταχένα αναφέρθηκε από πολλούς συναγωνιστές, εδώ η ιστορία ενός συμπατριώτη που εγκαταστάθηκε στην Καρταχένα, με πολύ πικάντικες λεπτομέρειες για τον τρόπο ζωής και τη νοοτροπία εκεί:

Ναι ειναι ο Γιωργος .
Συναρειανος κ σαλονικιος.
Πετυχα ιντερνετικη συνενετευξη του πριν καποιους μηνες.
Οποτε δεν μπηκα να διαβασω τα γραφομενα του απο το 2013. Φρεσκα κουλουρια λενε.

Σε γενικες γραμμες:
-πηγε για διακοπες, επαθε πολιτισμικο σοκ με μουνια ,παραλιες κ (καθαρη κόκα)
-ειχε οικονομικο backup ομως
-χορτασε την dolce vita μαλλον κ βρισκετε στην πρωτεύουσα Καρακας , για business ,με δυο εστιατορια δικα του .
-αναφερει τις δυσκολιες σημερα

Μπραβο του, τον θαυμαζω .

Αν θελετε ψαχνω να ποσταρω το λινκ
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.343
Like
10.846
Πόντοι
3.556
Ναι ειναι ο Γιωργος .
Συναρειανος κ σαλονικιος.
Πετυχα ιντερνετικη συνενετευξη του πριν καποιους μηνες.
Οποτε δεν μπηκα να διαβασω τα γραφομενα του απο το 2013. Φρεσκα κουλουρια λενε.

Σε γενικες γραμμες:
-πηγε για διακοπες, επαθε πολιτισμικο σοκ με μουνια ,παραλιες κ (καθαρη κόκα)
-ειχε οικονομικο backup ομως
-χορτασε την dolce vita μαλλον κ βρισκετε στην πρωτεύουσα Καρακας , για business ,με δυο εστιατορια δικα του .
-αναφερει τις δυσκολιες σημερα

Μπραβο του, τον θαυμαζω .

Αν θελετε ψαχνω να ποσταρω το λινκ

Αν μπορείς να το βρεις θα είχε ενδιαφέρον. Τα λέει ωραία ο τύπος και έξω απ τα δόντια. Σ ένα σημείο αναφέρει πως του έλεγαν οι ίδιοι οι Κολομβιανοί να κατέβει πολιτικός εκεί να αλλάξει τον τόπο :cheesy:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Αν μπορείς να το βρεις θα είχε ενδιαφέρον. Τα λέει ωραία ο τύπος και έξω απ τα δόντια. Σ ένα σημείο αναφέρει πως του έλεγαν οι ίδιοι οι Κολομβιανοί να κατέβει πολιτικός εκεί να αλλάξει τον τόπο :cheesy:

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Ναι ειναι ο Γιωργος .
Συναρειανος κ σαλονικιος.
Πετυχα ιντερνετικη συνενετευξη του πριν καποιους μηνες.
Οποτε δεν μπηκα να διαβασω τα γραφομενα του απο το 2013. Φρεσκα κουλουρια λενε.

Σε γενικες γραμμες:
-πηγε για διακοπες, επαθε πολιτισμικο σοκ με μουνια ,παραλιες κ (καθαρη κόκα)
-ειχε οικονομικο backup ομως
-χορτασε την dolce vita μαλλον κ βρισκετε στην πρωτεύουσα Καρακας , για business ,με δυο εστιατορια δικα του .
-αναφερει τις δυσκολιες σημερα

Μπραβο του, τον θαυμαζω .

Αν θελετε ψαχνω να ποσταρω το λινκ
*εγραψα καταλάθος καρακας.

Μπογκοτά ηθελα να γραψω
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.343
Like
10.846
Πόντοι
3.556
Παιδες τι θα προτεινατε για εργασιοπορνοτουρισμο για τον επερχόμενο χειμωνα;
Μολδαβια, Ουκρανια η καπου αλλου;
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.343
Like
10.846
Πόντοι
3.556
@Kalogero που χάθηκες; Έλα να ζωντανέψουμε το νήμα. Δώσε ανταπόκριση από το μέτωπο του εργασιοπορνοτουρισμού. Προχώρησες με τις κινήσεις που έλεγες;
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.343
Like
10.846
Πόντοι
3.556
@Kman2 και @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ

Σκεφτομαι να ανεβω στο Pilsen να νοικιάσω κανά airbnb για κανα δυο μηνες και για μετά βλέπω αναλόγως. Ο λόγος που επέλεξα αυτήν την πόλη είναι πως θέλω να είμαι σχετικά κεντρικά αλλά κυρίως πως θελω να συμμετάσχω σε κανά δυό τουρνουά πόκερ στο Kings που είναι καμιά ώρα μακριά.
Ποια η γνώμη σας για την πόλη; Βλέπω πως είναι σχετικά κοντά σε πολλές πόλεις (Μόναχο, Νυρεμβέργη, Πράγα, κλπ) με λιγότερο από 2 ώρες απόσταση
Βρήκα ένα airbnb ΑΨΟΓΟ (τουλάχιστον σε φωτογραφίες και κριτικές) κοντά στα 870 το μήνα.
Όπως έχω αναφέρει, η βασική μου δραστηριότητα θα είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, αλλά θέλω όσο μπορώ να συνδυάσω αποδράσεις ποικίλου ενδιαφέροντος, όπως μουνί, σοβαρά τουρνουά πόκερ, εξερευνήσεις τριγύρω περιοχών.
Ενδύκνειται το Pilsen, η έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;
Και μια ερώτηση πιο εξειδικευμένη (αν φυσικά τα έχετε περπατήσει/γνωρίζετε) γιατί δεν έβγαλα άκρη από το google. Από Pilsen για Kings πηγαίνει λεωφορείο ή μόνο με τρένο μπορείς να πας; Γιατί το τρένο είναι λίγο μπλέξιμο όπως είδα

υ.γ. προσθέτω και τον @ADMIRAL GR μήπως τα έχει περπατήσει εκείνα τα μέρη και έχει άποψη ως γνήσιος ποκεράς
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
@Kman2 και @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ

Σκεφτομαι να ανεβω στο Pilsen να νοικιάσω κανά airbnb για κανα δυο μηνες και για μετά βλέπω αναλόγως. Ο λόγος που επέλεξα αυτήν την πόλη είναι πως θέλω να είμαι σχετικά κεντρικά αλλά κυρίως πως θελω να συμμετάσχω σε κανά δυό τουρνουά πόκερ στο Kings που είναι καμιά ώρα μακριά.
Ποια η γνώμη σας για την πόλη; Βλέπω πως είναι σχετικά κοντά σε πολλές πόλεις (Μόναχο, Νυρεμβέργη, Πράγα, κλπ) με λιγότερο από 2 ώρες απόσταση
Βρήκα ένα airbnb ΑΨΟΓΟ (τουλάχιστον σε φωτογραφίες και κριτικές) κοντά στα 870 το μήνα.
Όπως έχω αναφέρει, η βασική μου δραστηριότητα θα είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, αλλά θέλω όσο μπορώ να συνδυάσω αποδράσεις ποικίλου ενδιαφέροντος, όπως μουνί, σοβαρά τουρνουά πόκερ, εξερευνήσεις τριγύρω περιοχών.
Ενδύκνειται το Pilsen, η έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;
Και μια ερώτηση πιο εξειδικευμένη (αν φυσικά τα έχετε περπατήσει/γνωρίζετε) γιατί δεν έβγαλα άκρη από το google. Από Pilsen για Kings πηγαίνει λεωφορείο ή μόνο με τρένο μπορείς να πας; Γιατί το τρένο είναι λίγο μπλέξιμο όπως είδα

υ.γ. προσθέτω και τον @ADMIRAL GR μήπως τα έχει περπατήσει εκείνα τα μέρη και έχει άποψη ως γνήσιος ποκεράς
To Pilsen το θεωρώ μία ανθυπομέτρια πόλη,που ο κόσμος του προσπαθεί να πιαστεί στην Πράγα.
Για μένα είναι γενικός κανόνας να μην νοικιάζω πάνω από 5μέρες σε πόλη που δεν έχω επισκεφτεί.
Οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις πρώτα ένα αναγνωριστικό ταξίδι,γιατί 2 μήνες δεν είναι και λίγο.

Θα σου πρότεινα να μείνεις και Πράγα,λόγω κορωνοιού μπορεί να κλείσεις κανά καλό διαμέρισμα.
Στον χάρτη φαίνεται το Πίλσεν σε ιδανική θέση για αυτό που θες να κάνεις,
αλλά αν δεν έχεις αμάξι,θα μπλέξεις με τρένα και λεωφορεία.
Και στο μπλοκ,αυτά τα δύο μέσα είναι λίγο για γέλια...
Εκτός αν σου αρέσει το φολκλόρ,εγώ την καταέβρισκα με τα Polski Bus,
κόκκινα και στις καρέκλες φθηνή κόκκινη δερματίνη..
Ένα σκαλί πάνω από τις μασρούτκες..
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
@Kman2 και @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ

Σκεφτομαι να ανεβω στο Pilsen να νοικιάσω κανά airbnb για κανα δυο μηνες και για μετά βλέπω αναλόγως. Ο λόγος που επέλεξα αυτήν την πόλη είναι πως θέλω να είμαι σχετικά κεντρικά αλλά κυρίως πως θελω να συμμετάσχω σε κανά δυό τουρνουά πόκερ στο Kings που είναι καμιά ώρα μακριά.
Ποια η γνώμη σας για την πόλη; Βλέπω πως είναι σχετικά κοντά σε πολλές πόλεις (Μόναχο, Νυρεμβέργη, Πράγα, κλπ) με λιγότερο από 2 ώρες απόσταση
Βρήκα ένα airbnb ΑΨΟΓΟ (τουλάχιστον σε φωτογραφίες και κριτικές) κοντά στα 870 το μήνα.
Όπως έχω αναφέρει, η βασική μου δραστηριότητα θα είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, αλλά θέλω όσο μπορώ να συνδυάσω αποδράσεις ποικίλου ενδιαφέροντος, όπως μουνί, σοβαρά τουρνουά πόκερ, εξερευνήσεις τριγύρω περιοχών.
Ενδύκνειται το Pilsen, η έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;
Και μια ερώτηση πιο εξειδικευμένη (αν φυσικά τα έχετε περπατήσει/γνωρίζετε) γιατί δεν έβγαλα άκρη από το google. Από Pilsen για Kings πηγαίνει λεωφορείο ή μόνο με τρένο μπορείς να πας; Γιατί το τρένο είναι λίγο μπλέξιμο όπως είδα

υ.γ. προσθέτω και τον @ADMIRAL GR μήπως τα έχει περπατήσει εκείνα τα μέρη και έχει άποψη ως γνήσιος ποκεράς

Το 2004 πήγαινα Πίλσεν κάθε ΣΚ για ένα τρίμηνο και ήτανε γαμάτο,η καλύτερη πόλη στην Τσεχία.Πάμφθηνα,άπειρα μουνιά,φοιτητούπολη πολύ προσεγγίσιμες έκανα φάση κάθε Σαββατόβραδο είχα γκόμενες κτλ.
Κωλολέει αν είσαι μέχρι 30 ετών κατά τη γνώμη μου γιατί παίζεις μπάλα με φοιτήτριες.Το 2014 που ξαναπήγα είχε αλλάξει αισθητά.
Θεωρώ οτι μαζί με Μπρνο είναι οι καλύτερες πόλεις της Τσεχίας για γούστα αν θέλει κάποιος να πιάσει ωραία γκόμενα.Οι Βοημές στο Cechy,Πίλσεν κτλ είναι πολύ ψηλές σα Γερμανίδες αλλά με εντυπωσιακά,μυώδη,καλοσχηματισμένα πόδια,ωραία πρόσωπα,σπαστά καστανά ή καστανόξανθα μαλλιά,μοντελέ φάση.Οι Μοραβές Οστράβα,Μπρνο είναι λιγότερο ψηλές αλλά πιο βυζαρούδες,ξανθούλες,με τσιμπουκόχειλα,ψηλά ζυγωματικά και σπαθάτα,αέρινα πόδια,φέρνουν πιο πολύ στο πολωνικό,είναι όμως ψηλότερες από τις Πολωνέζες από την άλλη πλευρά των συνόρων.Πίλσεν,Μπρνο πιο αριστοκρατικές,λεπτεπίλεπτες,Βαυαρία,Αυστρία φάση,Οστράβα πιο λαικές,χύμα,τσιμπουκλούδες Πολωνία φάση.
Πουτάνες δεν έχει Πίλσεν παρά ελάχιστες,είναι μόνο αν θες γκόμενες και σπονσορέτς.Βέβαια πιο πολλές ωραίες γκόμενες έχει Πράγα εννοείται αλλά Πίλσεν μετράς περισσότερο,Πράγα χάνεσαι.
Θα έλεγα οτι αν κάποιος είναι άνω των 35-40 η Μοραβία είναι μάλλον καλύτερη,αράζεις π.χ. Οστράβα ή Μπρνο και χτυπάς τα ΣΚ Κατοβίτς,Βρότσλαβ ή ακόμα και Λβωφ.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Το 2004 πήγαινα Πίλσεν κάθε ΣΚ για ένα τρίμηνο και ήτανε γαμάτο,η καλύτερη πόλη στην Τσεχία.Πάμφθηνα,άπειρα μουνιά,φοιτητούπολη πολύ προσεγγίσιμες έκανα φάση κάθε Σαββατόβραδο είχα γκόμενες κτλ.
Κωλολέει αν είσαι μέχρι 30 ετών κατά τη γνώμη μου γιατί παίζεις μπάλα με φοιτήτριες.Το 2014 που ξαναπήγα είχε αλλάξει αισθητά.
Θεωρώ οτι μαζί με Μπρνο είναι οι καλύτερες πόλεις της Τσεχίας για γούστα αν θέλει κάποιος να πιάσει ωραία γκόμενα.
Πουτανες δεν έχει είναι μόνο αν θες γκόμενες και σπονσορέτς.Βέβαια πιο πολλές έχει Πράγα εννοείται αλλά Πίλσεν μετράς περισσότερο,Πράγα χάνεσαι.
Θα έλεγα οτι αν κάποιος είναι άνω των 35-40 η Μοραβία είναι μάλλον καλύτερη,αράζεις π.χ. Οστράβα ή Μπρνο και χτυπάς τα ΣΚ Κατοβίτς,Βρότσλαβ ή ακόμα και Λβωφ.
Έχει πουτάνες,ακόμη και Privat

George71 λέγεται ο φίλος,για κάνε τα μαθηματικά και πες του σε τι κοινό απευθύνεται.
Κι ας αφήσουμε καλύτερα τις φοιτήτριες ήσυχες στην εξεταστική τους,λες και υπάρχει έστω και ΕΝΑΣ που συμμετέχει σε αυτά τα thread και είναι κάτω των τριάντα..

Όντως Μοραβία πιο στρατηγική θέση για πόρνους,αλλά όχι για τουρίστες
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Έχει πουτάνες,ακόμη και Privat

George71 λέγεται ο φίλος,για κάνε τα μαθηματικά και πες του σε τι κοινό απευθύνεται.
Κι ας αφήσουμε καλύτερα τις φοιτήτριες ήσυχες στην εξεταστική τους,λες και υπάρχει έστω και ΕΝΑΣ που συμμετέχει σε αυτά τα thread και είναι κάτω των τριάντα..

Πίλσεν αξίζει για τις φοιτήτριες βασικά.Είναι η τρίτη μεγαλύτερη φοιτητούπολη μετά από Πράγα,Μπρνο.
Εχει βέβαια και ΜΙΛΦ έτοιμες για όλα και άλλα πολλά.Γενικά έχει πολύ καλό συγκεντρωμένο κέντρο τίγκα στα φοιτητοκαφέ αλλά υστερεί σημαντικά στη νυχτερινή ζωή.Ούτε ένα κλαμπ της προκοπής.Οστράβα,Μπρνο έχει πολύ δυνατά κλαμπ και νυχτερινή ζωή και πιο ξέκωλες γκόμενες.
Για πάρτυ ο ιδανικός συνδυασμός είναι Οστράβα,Κατοβίτσε.Μιλάμε για τα απόλυτα κέντρα διασκέδασης στην ευρύτερη ζώνη.
Γενικά οι Τσέχες είναι κυριλέ και πολύ λιγότερο τρελιάρες και συναισθηματικές από τις Πολωνέζες.Εχουν λογική και υψηλή κουλτούρα.Σπάνια Τσέχα θα σε κάνει ρεζίλι ή θα κλαίει στο τηλέφωνο εκτός αν προέρχεται από περιοχή πλησίον των πολωνικών συνόρων.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Πίλσεν αξίζει για τις φοιτήτριες βασικά.Είναι η τρίτη μεγαλύτερη φοιτητούπολη μετά από Πράγα,Μπρνο.
Εχει βέβαια και ΜΙΛΦ έτοιμες για όλα και άλλα πολλά.Γενικά έχει πολύ καλό συγκεντρωμένο κέντρο τίγκα στα φοιτητοκαφέ αλλά υστερεί σημαντικά στη νυχτερινή ζωή.Ούτε ένα κλαμπ της προκοπής.Οστράβα,Μπρνο έχει πολύ δυνατά κλαμπ και νυχτερινή ζωή.
Τι να τις κάνει τις φοιτήτριες κάποιος που είναι γεννημένος το 1971;
Μιλάμε για Τσεχία το 2021,όχι για Λατινική Αμερική ή Καμερούν

Για μιλφ άμα πουλήσει την παραμύθα του μόνιμου,κάτι γίνεται.
Αλλιώς δε γίνεται,γιατί πολύ απλά ο κόσμος συμπεριφέρεται σαν κοπάδι και εδώ και χρόνια
το συγκεκριμένο κοπάδι έχει γραμμένο στο μουνί του, τους περιφερόμενους ταξιδιώτες...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τι να τις κάνει τις φοιτήτριες κάποιος που είναι γεννημένος το 1971;
Μιλάμε για Τσεχία το 2021,όχι για Λατινική Αμερική ή Καμερούν

Για μιλφ άμα πουλήσει την παραμύθα του μόνιμου,κάτι γίνεται.
Αλλιώς δε γίνεται,γιατί πολύ απλά ο κόσμος συμπεριφέρεται σαν κοπάδι και εδώ και χρόνια
το συγκεκριμένο κοπάδι έχει γραμμένο στο μουνί του, τους περιφερόμενους ταξιδιώτες...

Τσεχία για μπαρμπάδες δεν αξίζει τόσο εκτός αν κάνεις σπόνσορινγκ.Που και πάλι καλύτερα αποτελέσματα θα έχεις Ουκρανία,Ρωσία,Λευκορρωσία σαφώς.
Τσεχία η διαφορά ηλικίας με γκόμενα είναι μάξιμουμ 5-10 χρόνια.Και 10 χρόνια είναι πάρα πολύ για Τσεχία.5 χρόνια είναι αποδεκτή διαφορά.
Εχει και Τσέχες Μιλφάρες,σαραντάρες και πάνω που τραβιούνται με μικρότερους κατά είκοσι χρόνια.Αλλά αυτές διψάνε για καυλί,δεν τους πληρώνουν βέβαια.Το καλό Τσεχία είναι οτι πηδιούνται όλες μικρές,μεγάλες,παντρεμένες,χωρισμένες,ανύπαντρες δεν υπάρχει κάποια ηλικία ή στάτους περιορισμού.Γενικά οι Τσέχοι δεν αντιδρούν έντονα στο κέρατο,το θεωρούν κάπως φυσιολογικό κάποια στιγμή η γυναίκα τους να τον τρώει από άλλον.Και οι Τσέχες παίρνουν σα δεδομένο οτι οι άντρες ξενοπηδάνε δεν είναι ιδιαίτερα ζηλιάρες ή κτητικές.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.694
Κριτικές
15
Like
11.308
Πόντοι
3.846
@Kman2 και @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ

Σκεφτομαι να ανεβω στο Pilsen να νοικιάσω κανά airbnb για κανα δυο μηνες και για μετά βλέπω αναλόγως. Ο λόγος που επέλεξα αυτήν την πόλη είναι πως θέλω να είμαι σχετικά κεντρικά αλλά κυρίως πως θελω να συμμετάσχω σε κανά δυό τουρνουά πόκερ στο Kings που είναι καμιά ώρα μακριά.
Ποια η γνώμη σας για την πόλη; Βλέπω πως είναι σχετικά κοντά σε πολλές πόλεις (Μόναχο, Νυρεμβέργη, Πράγα, κλπ) με λιγότερο από 2 ώρες απόσταση
Βρήκα ένα airbnb ΑΨΟΓΟ (τουλάχιστον σε φωτογραφίες και κριτικές) κοντά στα 870 το μήνα.
Όπως έχω αναφέρει, η βασική μου δραστηριότητα θα είναι ΔΟΥΛΕΙΑ, αλλά θέλω όσο μπορώ να συνδυάσω αποδράσεις ποικίλου ενδιαφέροντος, όπως μουνί, σοβαρά τουρνουά πόκερ, εξερευνήσεις τριγύρω περιοχών.
Ενδύκνειται το Pilsen, η έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε;
Και μια ερώτηση πιο εξειδικευμένη (αν φυσικά τα έχετε περπατήσει/γνωρίζετε) γιατί δεν έβγαλα άκρη από το google. Από Pilsen για Kings πηγαίνει λεωφορείο ή μόνο με τρένο μπορείς να πας; Γιατί το τρένο είναι λίγο μπλέξιμο όπως είδα

υ.γ. προσθέτω και τον @ADMIRAL GR μήπως τα έχει περπατήσει εκείνα τα μέρη και έχει άποψη ως γνήσιος ποκεράς
Για τι δουλειά θα πας δηλαδή που ξέθαψες ένα θέμα έτσι για να γράψεις κάτι μετά από 3 μήνες, χωρίς να έχεις τίποτα συγκεκριμένο να πεις για το πού θα δουλέψεις.
Το να πάει κάποιος να δουλέψει όπου θέλει, το κάνει μόνο κάποιος με φουλ remote δουλειά και εσύ προφανώς δεν έχεις κάτι τέτοιο.

Οπότε μένουν 2 σενάρια: ή είσαι άνεργος και θα πας όπου να νάναι και θα δουλέψεις ότι δουλειά βρεις (κάτι εξαιρετικά δύσκολο χωρίς να ξέρεις τις τοπικές γλώσσες) ή απλά γράφεις παραμύθια απλά για να γράφεις και δεν έχεις κανένα σκοπό να πας σε κάποια από αυτά τα μέρη που λες.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Σαν πενηντάρης να πας Τσεχία άνευ σπόνσορινγκ δεν έχει αξία.45άρες σιτεμένες θα γαμάς στην καλύτερη χωρίς λεφτά.Πουτάνες έχει και Ελλάδα.
Εκτός αν κάποιος γουστάρει κεντροευρωπαική αρχιτεκτονική,ομίχλη,μπύρες,τοπία με δάση,γκούλας κτλ.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Developer φυσικά.

Παίρνεις τρελό μισθό, δουλεύεις από όποια χώρα θες, θες μόνο ένα λάπτοπ και δεν ασχολείσαι καν με την ντόπια αγορά.
Ισχύει, αλλά υπάρχουν και αρνητικά που δεν αναφέρεις.

- Τρελά ωράρια, παίζει να είσαι oncall XMas day και να γίνει η στραβή, να κάνει ένας μια μαλακία (και μάλιστα να είναι outsourcing) και να γίνει της πουτάνας.
- Αν δεν ενημερώνεσαι day-in,day-out για το latest tool, την ήπιες. Δεν υπάρχει έμαθα php και άραξα.
- Τσάτσοι και γλύφτες παντού με κλεισμένες θέσεις IT Manager. Όποιος νομίζει ότι θα εξελιχθεί από τη δουλειά του, απλά είναι μακριά νυχτωμένος. Sorry.

Γαμάτη δουλειά no doubt (την έκανα για μια 6ετία), αλλά έπαθα burn-out syndrome και αποχώρησα. :confused:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Καμάκι τσέχικου τύπου στο Μπρνο.Βλέπετε περίπου τι επίπεδο μουνιού παίζει Μοραβία.


Ουκρανία τέτοιες είναι Θεές αλλά Τσεχία τις συνηθίζεις,έχει άφθονες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γενικά Τσεχία,Πολωνία είναι ιδανικές χώρες για τριαντάρηδες.Σαν τριαντάρης γαμάς και εικοσάχρονες και εικοσιπεντάχρονες και συνομίληκες και ΜΙΛΦς τα πάντα όλα.Εχεις τεράστια γκάμα επιλογών.Και μπορείς να γαμπρίσεις και να γκομενίσεις και όλα.
Γερμανία τον τριαντάρη τον βλέπει σαν πάππο η εικοσάρα.
Για σαραντάρηδες και άνω,μπαρμπάδες κτλ ιδανική χώρα είναι η Ουκρανία.Εκεί μπορείς να γαμάς τα πάντα όλα με σπονσοριλίκι.Τσεχία με σπονσοριλίκι ο σαρανταπεντάρης άντε να γαμήσει καμιά τριαντάρα στην καλύτερη.Ουκρανία τον παίρνει χαλαρά και για εικοσάχρονη.Ουκρανία και 20-25 χρόνια διαφορά ακόμα στο ζευγάρι είναι δυνατά.
Χωρίς σπονσοριλίκι ο σαρανταπεντάρης γαμάει 30-35χρονη Ουκρανία,Ρωσία που Τσεχία είναι δύσκολο έως αδύνατο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom