Νέα

Επιστράτευση 2018

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KavlomenosPoutanos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 638
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Ολες οι προηγμενες βιομηχανικες χωρες που αντιμετωπιζουν πραγματικο προβλημα ασφαλειας, Ν. Κορεα, Ισραηλ, Σιγκαπούρη,  Ταιβαν εχουν θητεια. Η Σουηδια επαναφερει τη θητεια για να αντιμετωπισει τους  Ρωσσους. Ειναι ουτοπικο να θεωρουμε οτι ο επαγγελματικός στρατος ειναι αρκετος για να αντιμετωπισουμε την τουρκια.

Οι αμερικανοι πολεμουν με ντρονς τους τριτοκοσμικους για πετρελαιο. Αν ηταν για σοβαρο πολεμο με επικινδυνο αντιπαλο "near peer nation" που λεμε και στο χωριο, δηλαδη Ρωσσια η κινα, μια χαρα θα εκαναν ντραφτ να πολεμησουν για τη "δημοκρατια"...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ποιον φορο αιματος πληρωνουν οι γερμανοι, οι γαλλοι, οι αγγλοι? Ακομη και οι αμερικανοι, τους επαγγελματιες στρατιωτες στελνουν.
Τι εχει πεσει το επιπεδο? Επειδη πεσανε οι μισθοι? Αυτο ειναι το θεμα? Εδω δεν υπηρχε καν δρομος με ασφαλτο μεχρι πριν 50 χρονια. Πλακα κανουμε?
Φυσικα φοβαται οτι θα διαλυθει το κρατος.
Και καλα κανει.
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να νιωθει ασχημα ο Ελληνας που μετα απο τοσους εξοντωτικους πολεμους θελει να περασει ειρηνικα 2-3 γενιές.
Τωρα, αν φυσικα καταστεί απαραίτητο, θα πολεμησει.
Δεν τιθεται θεμα. Οχι ομως χωρις πραγματικη αιτια.

Ναι μόνο εδώ δεν υπήρχε δρόμος με άσφαλτο οι υπόλοιποι γειτόνοι ήταν Βερσαλλίες.

Όχι τύπε. Άλλο φοβάμαι και παίρνω τα μέτρα μου για να μην συμβεί αυτό που φοβάμαι, δλδ αποτροπή μέσω της ισχύος,  κ άλλο είμαι πανικοβλημένος στην ιδέα να διαλυθεί ο πύργος από τραπουλόχαρτα στον οποίο ζω, επειδή είμαι τρίτη γενιά άκαπνος, και έχω καταντήσει κιοφτές και βρίσκω κάθε πιθανή και απίθανη εκλογίκευση για  να βαφτίσω την δειλία και την ανικανότητα μου σοφρωσύνη.
 

nguru

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2017
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Κοιμήσου παλληκάρι δεν επιστρατεύεσαι
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.104
Κριτικές
27
Like
1.359
Πόντοι
1.720
Ο πόλεμος για το έθνος μας δεν έχει τελειώσει ποτέ.

Αυτή είναι η μια και μόνη αλήθεια.

Η ειρήνη είναι για τους πρεζάκηδες και τους νεκρούς.

Επίσης , τις χώρες τις κατακτά το πεζικό.
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
πολεμος με πεζικο δεν υπαρχει, πολεμος θα γινει αν γινει με τις αεροποριες και το ναυτικο, οποιος κερδισει εκει μετα το σφραγιζει με το πεζικο. 'Πολεμο' πεζικαριων κανουν οσοι κανουν ανταρτοπολεμο. Εδω δε προκειται να φτασει σε ανταρτοπολεμο, 2-3 μερες και θα σφυιξουν ληξη οι ισχυροι, κι οποιος ειναι απο πανω κερδισε.
τυπε δεν ισχυει αυτό που λες.το πεζικο είναι το αλφα και το ωμεγα στο πολεμο.ναι μεν η αεροπορια θα βομβαρδισει στοχους με σκοπο την αποδυναμωση του πεζικου με χτυπημα κατά του εξοπλισμου του ειτε με χτυπημα στον ανεφοδιασμο του.
μην ξεχναμε ότι δεν αξιζει να πεσει ενας πυραυλος αεροπορικος για να χτυπησει ένα ερπιστριοφορο  ουτε τανκς μην πω.οι αεροπορικοι πυραυλοι συνηθως χτυπάνε αποθηκες οπλισμων η πυρομαχικων επισης αεροδρομια λιμανια γεφυρες εχθρικα αεροπλάνα κλπ.
 

Recueillement

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2017
Μηνύματα
33
Like
6
Πόντοι
0
Δευτέρα 9 το πρωι: Επιστρατευση
Δευτερα 10:20: Ελ. Βενιζέλος πτήση για Λονδινο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.522
Κριτικές
1
Like
31.284
Πόντοι
8.006
Δευτέρα 9 το πρωι: Επιστρατευση
Δευτερα 10:20: Ελ. Βενιζέλος πτήση για Λονδινο
Eλα, πες μας οτι κανεις πλακα. Πιστευεις δηλαδη οτι με κηρυγμενη επιστρατευση, εσυ θα φυγεις απο τον Βενιζελο με το αεροπλανο της γραμμης. Α καλα.
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.007
Πόντοι
216
Eλα, πες μας οτι κανεις πλακα. Πιστευεις δηλαδη οτι με κηρυγμενη επιστρατευση, εσυ θα φυγεις απο τον Βενιζελο με το αεροπλανο της γραμμης. Α καλα.
τυπε ο λεφτης λες θα παει να πολεμησει?
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Eλα, πες μας οτι κανεις πλακα. Πιστευεις δηλαδη οτι με κηρυγμενη επιστρατευση, εσυ θα φυγεις απο τον Βενιζελο με το αεροπλανο της γραμμης. Α καλα.
θα μπει στο αεροπλανο και θα τον κατεβασουν στον εβρο αντι για λονδινο
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.534
Κριτικές
4
Like
2.024
Πόντοι
266
Eλα, πες μας οτι κανεις πλακα. Πιστευεις δηλαδη οτι με κηρυγμενη επιστρατευση, εσυ θα φυγεις απο τον Βενιζελο με το αεροπλανο της γραμμης. Α καλα.
αν εχει την υπηκοότητα μπορεί...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom