Νέα

Ενδεχόμενα Πυρηνικού πολέμου στη Μέση Ανατολή ή αλλού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sakis_11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 518
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
885
Like
1.393
Πόντοι
206
Ναι, άνθρωποι κατά ΠΟΛΥ εξυπνότεροι απο εμένα προγραμματίζουν και ρυθμίζουν οτιδήποτε σχετικό με την εκτόξευση και στόχυεση ενός πυραύλου, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να εμπιστευτούν το οποιοδήποτε GPS.

Λάθος. Το GPS είναι στρατιωτική εφαρμογή. Οι Ρώσοι έχουν το GLONASS ή κάπως έτσι. Εμείς οι πλεμπαίοι χρησιμοποιούμε την "κομμένη" έκδοση. Ο στρατός έχει τρομερή ακρίβεια.

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.277
Like
10.220
Πόντοι
2.606
οι μουλαδες στο ιραν ακροβατουν μεταξυ φθορας και αφθαρσιας,εχουν καταλαβει οτι τους εχουν για τον επομενο σανταμ ,αλλα δεν μπορουν να μη δειξουν και πυγμη στα ουγκανα της χωρας τους...μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ...αν το ισραηλ τους ριξει τωρα τιποτα γερες φαπες ,δεν τους βλεπω να ξανασηκωνουν κεφαλι ......
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.277
Like
10.220
Πόντοι
2.606
μια απορια εχω μονο....διαβαζω σημερα ολοι οι πολιτικοι του δυτικου κοσμου καταδικαζουν απεριφραστα την επιθεση με στρακαστρουκες μετα απο ραντεβου του ιραν στο ισραηλ....γιατι κανενας δεν λεει γιατι το ιραν συρθηκε στην ουσια να απαντησει με αυτον τον τροπο στο ισραηλ......ποια χωρα θα δεχοταν να ισοπεδωθει η πρεσβεια της απο αντιπαλο κρατος με πυραυλικο χτυπημα και δεν θα απαντουσε?
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.187
Κριτικές
2
Like
1.829
Πόντοι
216
Λάθος. Το GPS είναι στρατιωτική εφαρμογή. Οι Ρώσοι έχουν το GLONASS ή κάπως έτσι. Εμείς οι πλεμπαίοι χρησιμοποιούμε την "κομμένη" έκδοση. Ο στρατός έχει τρομερή ακρίβεια.

Ωραία. Να το πω αλλιώς τότε.
Όταν το πλεμπαίο GPS σου λέει "σε 200 μέτρα, στρίψτε αριστερά", θεωρεί δεδομένο οτι έχεις τιμόνι, τροχούς και αρκετή πρόσφυση για να πάρεις τη στροφή. Όσο ακριβές και να είναι, αν κάτι απο τα τρία δεν υπάρχει (τροχοί, τιμόνι, πρόσφυση) στροφή δεν παίρνεις με τίποτε. Τουλάχιστον όχι όταν και όπως χρειάζεται για να σε οδηγήσει το GPS στον προορισμό σου πριν σου τελειώσουν τα καύσιμα. Το πρόβλημα δεν είναι στο GPS, ή όπως αλλιώς το λέμε, αλλά η αδυναμία να εκτελεστούν ελιγμοί που να δικαιώνουν τις εντολές του GPS. Χωρίς αρκετή αέρια μάζα, τα πτερύγια του ιπτάμενου οχήματος, στη συγκεκριμένη περίπτωση του πυραύλου, αδυνατούν να κάνουν το όχημα να στρίψει αρκετά, ώστε να έχει πραγματική αυτόνομη πλοήγηση στα υπερυψηλά στρώματα της ατμόσφαιρας, ή δυνατότητα υπερυψηλών ταχυτήτητων στα χαμηλότερα, χωρίς να υπερθερμανθεί στα όρια της αυτοκαταστροφής. Oι hypersonic πύραυλοι είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν για αυτόν ακριβώς το λόγο, ενώ φτηνά drones σε χαμηλές ταχύτητες έχουν μακράν καλύτερες προοπτικές πληγμάτων.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.993
Like
16.734
Πόντοι
3.656
δε βαριεσαι ποτε τις χαζομαρες? ...ποια χαμας και τριχες κατσαρες ,που την πεσαν με καλασνικωφ σε αμαχους που εκαναν ρεηβ παρτυ?..που ειναι η χαμας τωρα που τους λιανιζει αδιακριτως το ισραηλ στη γαζα....
Άμαχοι άοπλοι στο ισραήλ κάναν πάρτυ χωρίς φρουρά ....

Θυμίζει το Περλ Χάρμπορ, που δεν είδαν τους Ιάπωνες στα ραντάρ ...
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.270
Πόντοι
506
Βασική φυσική.
Οτιδήποτε βγαίνει στα άνω όρια της ατμόσφαιρας, που ο αέρας είναι αραιός αρκετά για να μην δημιουργεί αρκετή αντίσταση στις hypersonic επιπέδου ταχύτητες, χάνει τη δυνατότητα να εκτελέσει ελιγμούς αρκετά δυναμικούς για να μην είναι προβλέψιμοι όπως ένα απλό βαλλιστικό βλήμα. Οι κεφαλές MiRV, όταν απελευθερώνονται, είναι στα μέσα στρώματα της ατμόσφαιρας, για να είναι σε θέση να έχουν μιας κάποιας μορφή ικανότητας αυτόνομης πλοήγησης. Γενικότερα, οτιδήποτε χρειάζεται να ανέβει τόσο ψηλά, που να φτάνει στα όρια της ατμόσφαιρας, χάνει μεγάλο μέρος του δυναμικού ελιγμών.
Ναι, άνθρωποι κατά ΠΟΛΥ εξυπνότεροι απο εμένα προγραμματίζουν και ρυθμίζουν οτιδήποτε σχετικό με την εκτόξευση και στόχυεση ενός πυραύλου, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να εμπιστευτούν το οποιοδήποτε GPS.
οταν βγαινουν απο την ατμοσφαιρα δεν χρειαζονται τρελοι ελιγμοι διαφυγης....ανεβαινουν ψηλα για να περασουν την Ιονοσφαιρα...(ζωνη ιονισμενων σωματιδιων)
απο εκει και περα τα ρανταρ εχουν προβλημα στην ακριβεια εντοπισμου,ποσο μαλλον στην ακριβεια στοχευσης...
δορυφοροι θα βλεπουν τους πυραυλους,αλλα δεν μπορουν να στοχευσουν...για μεγιστη ακριβεια χρειαζεται ραδιοζευξη ρανταρ-πυραυλου...
Για αυτο γινεται ο πολεμος στην Ουκρανια...θα εβαζε το ΝΑΤΟ πυραυλους ωστε να χτυπησουν τους Ρωσικους πριν περασουν την Ιονοσφαιρα....μετα, που τα ΜΙΡΒ θα κανουν επανεισοδο,αντιο....δεν υπαρχει καμια αμυνα...mach 28 ειναι περιπου 10χλμ/δευτ.
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.748
Like
1.533
Πόντοι
216
η Αμερικανική κυριαρχία είναι καθολική. ονομάζεται διαχειριση της πληροφορίας. κάθε άνθρωπος έχει μοναδικό avatar με κάθε του σκέψη, ιδιότητα, με πλήρες φάκελο. και αυτό το avatar το έχει στα χέρια του μόνο ένα κράτος, κανένα άλλο. Ποτέ δεν ήταν πιο εύκολη η κυριαρχία στον κόσμο. Μόνο τοπικοί πόλεμοι χρειάζονται πλέον, η ανθρωπότητα ελέγχεται πλήρως χωρίς ολοκληρωτικούς πολέμους γιατι ο ολοκληρωτισμός έχει καταφέρει να ελέγχει μέχρι ενός την ανθρωπότητα.....
Τύπε είσαι πολύ σωστός αλλά γιατί το πας τόσο μακριά; Οι εγχώριοι δικοί μας ρουφιάνοι τι νομίζεις ότι κάνουν. Κάποτε το είχα πει και με βγάλανε ψεκασμένο συνωμοσιολόγο.

Τώρα που όλοι ξέρουμε για τα γλωσσικά μοντέλα που μπορούν να κάνουν ανάλυση κειμένου πόσο δύσκολο νομίζεις ότι είναι ακόμα και για εδώ μέσα να σκανάρονται αυτά που λέμε;

Παράδειγμα: Είναι το προφίλ χ εδώ μέσα που τοποθετείται υπέρ τη τρομοκρατίας της βίας και όλα αυτά για τα οποία μας παρακολουθούν.

Αυτόματα η τεχνολογία μας δίνει τη δυνατότητα να πάει ένα email στους μπάτσους που να λέει κοίτα οι απόψεις τους χρήστη χ είναι επικίνδυνες, οπότε παρακολούθηση.

Αυτό μάλιστα μπορεί να το κάνει μόνος του απλά ένας μηχανικός λογισμικού.

Μην το φτάνουμε λοιπόν στο Αμέρικα όταν μας παρακολουθούν στην ίδια μας την χώρα με πρόσχημα την ασφάλεια μας. Απλά ο μέσος πολίτης είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι για να γίνει αυτό χρειάζεται ο terminator και επιστημονική φαντασία.

Ξυπνάτε ρεεεε
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.748
Like
1.533
Πόντοι
216
μια απορια εχω μονο....διαβαζω σημερα ολοι οι πολιτικοι του δυτικου κοσμου καταδικαζουν απεριφραστα την επιθεση με στρακαστρουκες μετα απο ραντεβου του ιραν στο ισραηλ....γιατι κανενας δεν λεει γιατι το ιραν συρθηκε στην ουσια να απαντησει με αυτον τον τροπο στο ισραηλ......ποια χωρα θα δεχοταν να ισοπεδωθει η πρεσβεια της απο αντιπαλο κρατος με πυραυλικο χτυπημα και δεν θα απαντουσε?
Η Ελλάδα
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.187
Κριτικές
2
Like
1.829
Πόντοι
216
οταν βγαινουν απο την ατμοσφαιρα δεν χρειαζονται τρελοι ελιγμοι διαφυγης....ανεβαινουν ψηλα για να περασουν την Ιονοσφαιρα...(ζωνη ιονισμενων σωματιδιων)
απο εκει και περα τα ρανταρ εχουν προβλημα στην ακριβεια εντοπισμου,ποσο μαλλον στην ακριβεια στοχευσης...
δορυφοροι θα βλεπουν τους πυραυλους,αλλα δεν μπορουν να στοχευσουν...για μεγιστη ακριβεια χρειαζεται ραδιοζευξη ρανταρ-πυραυλου...
Για αυτο γινεται ο πολεμος στην Ουκρανια...θα εβαζε το ΝΑΤΟ πυραυλους ωστε να χτυπησουν τους Ρωσικους πριν περασουν την Ιονοσφαιρα....μετα, που τα ΜΙΡΒ θα κανουν επανεισοδο,αντιο....δεν υπαρχει καμια αμυνα...mach 28 ειναι περιπου 10χλμ/δευτ.
διάβασε τι έγραψα λίγο πιο πάνω. Επίσης, υπάρχει το doppler.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.270
Πόντοι
506
Ωραία. Να το πω αλλιώς τότε.
Όταν το πλεμπαίο GPS σου λέει "σε 200 μέτρα, στρίψτε αριστερά", θεωρεί δεδομένο οτι έχεις τιμόνι, τροχούς και αρκετή πρόσφυση για να πάρεις τη στροφή. Όσο ακριβές και να είναι, αν κάτι απο τα τρία δεν υπάρχει (τροχοί, τιμόνι, πρόσφυση) στροφή δεν παίρνεις με τίποτε. Τουλάχιστον όχι όταν και όπως χρειάζεται για να σε οδηγήσει το GPS στον προορισμό σου πριν σου τελειώσουν τα καύσιμα. Το πρόβλημα δεν είναι στο GPS, ή όπως αλλιώς το λέμε, αλλά η αδυναμία να εκτελεστούν ελιγμοί που να δικαιώνουν τις εντολές του GPS. Χωρίς αρκετή αέρια μάζα, τα πτερύγια του ιπτάμενου οχήματος, στη συγκεκριμένη περίπτωση του πυραύλου, αδυνατούν να κάνουν το όχημα να στρίψει αρκετά, ώστε να έχει πραγματική αυτόνομη πλοήγηση στα υπερυψηλά στρώματα της ατμόσφαιρας, ή δυνατότητα υπερυψηλών ταχυτήτητων στα χαμηλότερα, χωρίς να υπερθερμανθεί στα όρια της αυτοκαταστροφής. Oι hypersonic πύραυλοι είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν για αυτόν ακριβώς το λόγο, ενώ φτηνά drones σε χαμηλές ταχύτητες έχουν μακράν καλύτερες προοπτικές πληγμάτων.
Τυπε,οι Ουκρανοι ριχνουν 30 Πατριοτ για να αντιμετωπισουν εναν Κινζαλ....
Ο Κινζαλ ειναι πυραυλος που φτιαχτηκε δεκαετια του '80...
Ποιο συστημα θα αντιμετωπισει τον Zircon των Mach 10????
Επισης λογω μεγαλης ταχυτητας ο πυραυλος ΙΟΝΙΖΕΙ τον αερα γυρω του δημιουργωντας μια σφαιρα πλασματος,ιδια με την Ιονοσφαιρα του πλανητη...και αποροφαει τα σηματα των ρανταρ,γινεται στελθ δηλαδη.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
885
Like
1.393
Πόντοι
206
Ωραία. Να το πω αλλιώς τότε.
Όταν το πλεμπαίο GPS σου λέει "σε 200 μέτρα, στρίψτε αριστερά", θεωρεί δεδομένο οτι έχεις τιμόνι, τροχούς και αρκετή πρόσφυση για να πάρεις τη στροφή. Όσο ακριβές και να είναι, αν κάτι απο τα τρία δεν υπάρχει (τροχοί, τιμόνι, πρόσφυση) στροφή δεν παίρνεις με τίποτε. Τουλάχιστον όχι όταν και όπως χρειάζεται για να σε οδηγήσει το GPS στον προορισμό σου πριν σου τελειώσουν τα καύσιμα. Το πρόβλημα δεν είναι στο GPS, ή όπως αλλιώς το λέμε, αλλά η αδυναμία να εκτελεστούν ελιγμοί που να δικαιώνουν τις εντολές του GPS. Χωρίς αρκετή αέρια μάζα, τα πτερύγια του ιπτάμενου οχήματος, στη συγκεκριμένη περίπτωση του πυραύλου, αδυνατούν να κάνουν το όχημα να στρίψει αρκετά, ώστε να έχει πραγματική αυτόνομη πλοήγηση στα υπερυψηλά στρώματα της ατμόσφαιρας, ή δυνατότητα υπερυψηλών ταχυτήτητων στα χαμηλότερα, χωρίς να υπερθερμανθεί στα όρια της αυτοκαταστροφής. Oι hypersonic πύραυλοι είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν για αυτόν ακριβώς το λόγο, ενώ φτηνά drones σε χαμηλές ταχύτητες έχουν μακράν καλύτερες προοπτικές πληγμάτων.

Νομίζω ότι σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια. Στις 21/07/1969 3 άτομα πήγαν στη Σελήνη και 2 από αυτά προσσεληνώθηκαν. Λίγο μετά οι ίδιοι γύρισαν με επιτυχία στη Γη. Και όλα αυτά μερικά χρόνια ΠΡΙΝ το GPS. Λες τότε ο Saturn V να ταξίδευε σαν κάρο;


Οι βαλλιστικοί πύραυλοι ΔΕΝ πάνε στο στόχο όπως νομίζουμε. Δεν είναι πιστόλια να σκοτώσεις τον άλλον. Έχουν πολλαπλές κεφαλές και σε ύψος τις "ανοίγουν" για διασπορά.


Εδώ η τρέχουσα κεφαλή της USAF. Κάθε ICBM μπορεί να φέρει μέχρι και 10 κεφαλές.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.270
Πόντοι
506
Τύπε είσαι πολύ σωστός αλλά γιατί το πας τόσο μακριά; Οι εγχώριοι δικοί μας ρουφιάνοι τι νομίζεις ότι κάνουν. Κάποτε το είχα πει και με βγάλανε ψεκασμένο συνωμοσιολόγο.

Τώρα που όλοι ξέρουμε για τα γλωσσικά μοντέλα που μπορούν να κάνουν ανάλυση κειμένου πόσο δύσκολο νομίζεις ότι είναι ακόμα και για εδώ μέσα να σκανάρονται αυτά που λέμε;

Παράδειγμα: Είναι το προφίλ χ εδώ μέσα που τοποθετείται υπέρ τη τρομοκρατίας της βίας και όλα αυτά για τα οποία μας παρακολουθούν.

Αυτόματα η τεχνολογία μας δίνει τη δυνατότητα να πάει ένα email στους μπάτσους που να λέει κοίτα οι απόψεις τους χρήστη χ είναι επικίνδυνες, οπότε παρακολούθηση.

Αυτό μάλιστα μπορεί να το κάνει μόνος του απλά ένας μηχανικός λογισμικού.

Μην το φτάνουμε λοιπόν στο Αμέρικα όταν μας παρακολουθούν στην ίδια μας την χώρα με πρόσχημα την ασφάλεια μας. Απλά ο μέσος πολίτης είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι για να γίνει αυτό χρειάζεται ο terminator και επιστημονική φαντασία.

Ξυπνάτε ρεεεε
Αυτα γινονται απο τοτε που εφτιαξαν το Echelon τυπε...
Αν βρει μια λεξη που ειπες,καταγραφει ολη την συνομιλια....
Τελικα υπηρχαν 200.000 ωρες καταγεγραμενων ομιλιων,αλλα δεν ειχαν υπαλληλους να κατσουν να τις ακουσουν...
Παλι στον ανθρωπινο παραγοντα καταληγουμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.748
Like
1.533
Πόντοι
216
Αυτα γινονται απο τοτε που εφτιαξαν το Echelon τυπε...
Αν βρει μια λεξη που ειπες,καταγραφει ολη την συνομιλια....
Τελικα υπηρχαν 200.000 ωρες καταγεγραμενων ομιλιων,αλλα δεν ειχαν υπαλληλους να κατσουν να τις ακουσουν...
Παλι στον ανθρωπινο παραγοντα καταληγουμε...

Μην τα λες σε εμένα αδερφέ δυστυχώς. Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι δεν το πιστεύουν καν και αυτοί που το καταλαβαίνουν δεν αντιδράνε καν.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Τύπε είσαι πολύ σωστός αλλά γιατί το πας τόσο μακριά; Οι εγχώριοι δικοί μας ρουφιάνοι τι νομίζεις ότι κάνουν. Κάποτε το είχα πει και με βγάλανε ψεκασμένο συνωμοσιολόγο.

Τώρα που όλοι ξέρουμε για τα γλωσσικά μοντέλα που μπορούν να κάνουν ανάλυση κειμένου πόσο δύσκολο νομίζεις ότι είναι ακόμα και για εδώ μέσα να σκανάρονται αυτά που λέμε;

Παράδειγμα: Είναι το προφίλ χ εδώ μέσα που τοποθετείται υπέρ τη τρομοκρατίας της βίας και όλα αυτά για τα οποία μας παρακολουθούν.

Αυτόματα η τεχνολογία μας δίνει τη δυνατότητα να πάει ένα email στους μπάτσους που να λέει κοίτα οι απόψεις τους χρήστη χ είναι επικίνδυνες, οπότε παρακολούθηση.

Αυτό μάλιστα μπορεί να το κάνει μόνος του απλά ένας μηχανικός λογισμικού.

Μην το φτάνουμε λοιπόν στο Αμέρικα όταν μας παρακολουθούν στην ίδια μας την χώρα με πρόσχημα την ασφάλεια μας. Απλά ο μέσος πολίτης είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι για να γίνει αυτό χρειάζεται ο terminator και επιστημονική φαντασία.

Ξυπνάτε ρεεεε
Mη φοβάσαι δεν τριγκαρει κανένα μέλος το σύστημα για τρομοκρατία αυτοι φυλάγονται και πιάνονται από πιο πυκνά δίχτυα χρησιμοποιούν tails και άλλα εργαλεία. Για παιδική πορνογραφία για άλλες μαλακίες με εκβιασμούς γυναικών και αντρών με φωτογραφίες εκτός από τον Στάθη που ήταν μέλος σίγουρα το σύστημα τριγκαρει και υπάρχουν και άλλοι.

Υπάρχει το γνωστό ανέκδοτο που οι πράκτορες της ΝSA σκάνε στα γέλια και λένε μεταξύ τους πληρώνουν 500 και 1000 ευρώ από μόνοι τους να τους παρακολουθούμε, εννοοντας ότι πληρώνουμε από μόνοι μας τα κινητά και τα λάπτοπ για να μας παρακολουθούν αυτοί......
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
917
Like
839
Πόντοι
86
εγώ πιστεύω οι πέρσες θα έχουν κάποια κίντερ έκπληξη για τους ισραήλους :buck2:
Δεν φανταζομαι να έκαναν τόσο σαματά μόνο για να απολαύσουν ενα μπερντάκι από το Ισραήλ.
Αν ήταν ετσι γιατί δεν παριστανανε τους πολιτισμένους να καταπιούνε τη προσβόλα, όπως κανουμε εμεις με τους Τουρκους ?
Για αυτό σας λέω πρωι πρωί στο σουπερμάρκετι για ποπ κορν και πατατακια οπου να ναι αρχίζει το ντερμπι
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Αυτα γινονται απο τοτε που εφτιαξαν το Echelon τυπε...
Αν βρει μια λεξη που ειπες,καταγραφει ολη την συνομιλια....
Τελικα υπηρχαν 200.000 ωρες καταγεγραμενων ομιλιων,αλλα δεν ειχαν υπαλληλους να κατσουν να τις ακουσουν...
Παλι στον ανθρωπινο παραγοντα καταληγουμε...
Το echelon ήταν της δεκαετίας του 90 τώρα μιλάμε για αλγόριθμους που τρέχουν ασταμάτητα. Το μήνυμα που γράφω τώρα εγώ έχει καταγραφεί μαζί με κάθε αναζήτηση που έχω κάνει στο ίντερνετ μαζί με κάθε ομιλία όταν έχω ανοιχτό το κινητό. Έχουν αποφασίσει και με έχουν καταχωρήσει στην λίστα που δεν είναι τρομοκράτης, ξέρουν κάθε ασθένεια που έχω περάσει από τις αναζητήσεις μου, τι γυναίκες μου αρέσουν, τι παπούτσια αγοράζω τι ψηφίζω , τι τρώω, που έχω ταξιδέψει, αν δέρνω την γυναίκα μου, αν με δέρνει, πόσα λεφτά έχω.
Μπορούν να υπολογίσουν πόσο θα ζήσω, από τι ασθένεια θα πάω, να με κατευθύνουν τι να ψηφίσω, που να ξοδέψω και πολλά άλλα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Αυτα γινονται απο τοτε που εφτιαξαν το Echelon τυπε...
Αν βρει μια λεξη που ειπες,καταγραφει ολη την συνομιλια....
Τελικα υπηρχαν 200.000 ωρες καταγεγραμενων ομιλιων,αλλα δεν ειχαν υπαλληλους να κατσουν να τις ακουσουν...
Παλι στον ανθρωπινο παραγοντα καταληγουμε...
Δεν υπάρχει ανθρώπινος παράγοντας υπάρχει ΑΙ.
Αν ψάξεις να αγοράσεις όπλο περνάς ένα επίπεδο πιο πάνω μπαίνεις σε άλλη λίστα. Αν έχεις φίλο που έχει πραγματικά "απασχόλησει" περνάς δευτερο επίπεδο. Αν κινείσαι σε σημεία ώρες που δεν πρέπει να κινείσαι τριγκαρεις άλλο επίπεδο. Η ΑΙ σε δίνει ως ύποπτο αν έχεις περάσει κάποια καίρια επίπεδα στον αλγόριθμο σου.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.270
Πόντοι
506
Το echelon ήταν της δεκαετίας του 90 τώρα μιλάμε για αλγόριθμους που τρέχουν ασταμάτητα. Το μήνυμα που γράφω τώρα εγώ έχει καταγραφεί μαζί με κάθε αναζήτηση που έχω κάνει στο ίντερνετ μαζί με κάθε ομιλία όταν έχω ανοιχτό το κινητό. Έχουν αποφασίσει και με έχουν καταχωρήσει στην λίστα που δεν είναι τρομοκράτης, ξέρουν κάθε ασθένεια που έχω περάσει από τις αναζητήσεις μου, τι γυναίκες μου αρέσουν, τι παπούτσια αγοράζω τι ψηφίζω , τι τρώω, που έχω ταξιδέψει, αν δέρνω την γυναίκα μου, αν με δέρνει, πόσα λεφτά έχω.
Μπορούν να υπολογίσουν πόσο θα ζήσω, από τι ασθένεια θα πάω, να με κατευθύνουν τι να ψηφίσω, που να ξοδέψω και πολλά άλλα.
ναι αυτο ηθελα να πω....
αν ειχαν το '90 το Εσελον φαντασου τι εχουν τωρα....
Εχω επιβεβαιωσει 2 φορες οτι το κινητο μας "ακουει"....
Παει η γυναικα για καφε με τις φιλες της,και μιλανε για "καταψυξη ωαριων"....ερχεται σπιτι,ανοιγει ΦΒ...τσουπ!!! διαφημισεις κλινικων για καταψυξη ωαριων!!!
Ειμαστε μαζι και βλεπει μια που φορουσε κοκκινα 12ποντα και το σχολιαζει...ανοιγει ΦΒ...διαφημισεις για κοκκινα παπουτσια!!!
Μπορει να μην σε εχουν ως τρομοκρατη,αλλα σιγουρα σε εχουν καταχωρησει ως αντισυστημικο,και εσενα και εμενα...
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.748
Like
1.533
Πόντοι
216
Για παιδική πορνογραφία για άλλες μαλακίες με εκβιασμούς γυναικών και αντρών με φωτογραφίες εκτός από τον Στάθη που ήταν μέλος σίγουρα το σύστημα τριγκαρει και υπάρχουν και άλλοι.

Αδερφέ την τρομοκρατία την έφερα για παράδειγμα αλλά είναι ακρβώς αυτό που λες. Τριγκάρει και μάλιστα απολύτως αυτοματοποιημένα και ακριβώς όπως είπες του πληρώνουμε για να μας παρακολουθούν και ο άλλος ο αδερφός πριν είπε ότι το κάνει η Αμερική. Εδώ πιάσανε τον Στάθη για πλάκα. Τι χρειάζεται η cia?

Επιμένω ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτοί. Αυτοί καλά κάνουν και παρακολουθούν αφού μπορούν, αλλά ο μέσος άνθρωπος δεν καταλαβαίνει τίποτα, ωστόσο το σοβαρό πρόβλημα είναι αυτοί που καταλαβαίνουν, το αποδέχονται και νομίζουν ότι έχουμε δημοκρατία.

Το tails που λες ξεκίνησε για αυτό το λόγο. Να διαφυλάξει τον ελεύθερο διαμοιρασμό της πληροφορίας. Τραγικοί επίσης οι καθυστερημένοι που βάζουν κλασσικά VPN εμπορικά.

Θεωρείς ότι οι μπάτσοι χρειάζονται άδεια για άρση απορήτου; Όχι στα χαρτιά. Στην πραγματικότητα τι γίνεται. Ένα τηλέφωνο στον πάροχο και έχουν τα logs μας σε excel και με επισήμανση.

Θες να είναι το τηλέφωνο στην εταιρεία VPN; Οκ άντε να πάρεις 2 μέρες. Ίσως και λέω πάλι ίσως πλέον με την κατάσταση που παίζει ένα VPN από Ρωσία να καθυστερούσε και πάλι λέω ίσως γιατί θα έψανα από τους ενδιάμεσους.
Τέσπα το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει δημοκρατία.
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
238
Like
374
Πόντοι
21
Επιχειρησιακά:
1) αποδεικνύεται οτι η αεροπορικη υπεροχή και κυριαρχία είναι ο καθοριστικός παράγοντας. Κανείς δε μπορεί να τα βάλει με την Ισραηλινή αεροπορία, για αυτό και κάθε επίθεση εδάφους κατά του Ισραηλ είναι καταδικασμένη.
2) με δυνατά και αλληλοκαλυπτόμενα σε χώρο και δυνατότητες αντιπυραυλικά συστήματα, οι Ισραηλινοί απέδειξαν οτι δε μπορούν να πληγούν ούτε απο βαλιστικούς πυραύλους και δρόνους.
3) με μαχητικά τριτης γενιάς και βλήματα δεκαετίας 80, τα σπάροου, εριξαν δρόνους και βαλιστικούς. Πολύ χρήσιμο συμπέρασμα για εμας, που πάνε να πουλήσουν τα μπλοκ 30 και τα μιραζ οι ανόητοι κυβερνήτες μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom