Νέα

Ελκύουν τα λεφτά τις γυναίκες; Ή όχι; Τί ακριβώς ψάχνουν οι γυναίκες τελικά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 270
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.061
Like
9.899
Πόντοι
1.406
Άλλος ένας απελπισμένος εδώ

Αν είσαι γύρω στα 40 (όπως κι εγώ) και βαρέθηκες πλέον, τις περιπλανησεις(όπως και εγώ) κ θέλεις να κατασταλάξεις, πλέον κάπου με έναν άνθρωπο ήσυχο κ δοτικο(στα αισθήματα κ στην συμπεριφορά, πάνω απ'ολα) στείλε μνμ να συζητήσουμε.. Δεν με ενοχλεί κι αν έχεις τέκνα.. Η χημεία πάνω απ' όλα..

Πηγή: ]

χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχαχα βαρεθηκε τις περιπλανησεις λεει και ψαχνει κατι οτι ναναι με οτι αξεσουαρ παρελκομενο εχει....αυτος ειναι ενα βημα πριν περασει σωληνα στην εξατμιση του τογιοτα του ,τον συνδεσει στην καμπινα , κλεισει τα τζαμια και βαλει μπροστα για το μακρυ ταξιδι ....
 

Metr69

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
3 Μαΐ 2019
Μηνύματα
89
Κριτικές
191
Like
8.444
Πόντοι
30.082
Δε ρωτάνε ερωτήσεις που αν βγάλεις το ερωτιματικο είναι οι ίδιες απαντήσεις...
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
Οι γυναίκες σκέφτονται με το συναίσθημα.

οι γυναικες σκεφτονται παντα με την λογικη.
το αντιθετο οι αντρες.
για αυτο υπαρχουν πολλοι αντρες που κανουν σουζες αλλα καμμια γυναικα και πολλοι που γινονται ηρωες οπως ο μεγα αλεξανδρος που ηταν παμπλουτος αλλα πολεμουσε παντα πρωτος και συνεχεια τραυματιζοταν  αλλα καμμια γυναικα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606

Τύπε ... πολλά χλμ είχαν οι μπίμπος/φίρμες του κάθε σχολείου.
Αυτές πάντα είχαν πολλά χλμ.
Πιθανόν και τον καιρό της μπουμπουλίνας ή της ασπασίας ...

Της σειράς, ήταν μπουρούχες και αρκετά ψωνισμένες, για τα κυβικά τους.
Ως μπόμπος , είχα κυκλοφορήσει και σε ατμόσφαιρα ντίσκο και έβλεπα ότι έπαιζε παιχνίδι.
Υπήρχε μεγάλη πίστα και οι έχοντες ψυχή , σηκώνονταν και έκαναν σόου και έπιαναν και άσχετες γκόμενες
και γινόταν παιχνίδι. ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1989 ΒΑΡΙΑ ΑΥΤΑ ....


Μετά οι ντίσκο γίναν κλαμπ .... στο χώρο της πίστας έβαλαν τραπέζια .... άρχισαν και πολύ μεγαλύτερες ηλικίες ...
που πήραν μεταγραφή από τα μπουζουξίδικα .... ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ....
άρχισαν και να σερβίρουν πιατέλες με σκατά .......


Οπότε το παιχνίδι τέλος. Απλά κοίταγε ο ένας τον άλλον .
Εξαιρέσεις υπήρχαν πάντα, αλλά μιλάμε για το γενικό κανόνα.

Εκεί που έπαιζε η πλειοψηφία στα 80's , μετά έπαιζαν λίγοι γραφικοί και οι από μέσα μόνοι τους.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.736
Like
703
Πόντοι
96
Τύπε ... πολλά χλμ είχαν οι μπίμπος/φίρμες του κάθε σχολείου.
Αυτές πάντα είχαν πολλά χλμ.
Πιθανόν και τον καιρό της μπουμπουλίνας ή της ασπασίας ...

Της σειράς, ήταν μπουρούχες και αρκετά ψωνισμένες, για τα κυβικά τους.
Ως μπόμπος , είχα κυκλοφορήσει και σε ατμόσφαιρα ντίσκο και έβλεπα ότι έπαιζε παιχνίδι.
Υπήρχε μεγάλη πίστα και οι έχοντες ψυχή , σηκώνονταν και έκαναν σόου και έπιαναν και άσχετες γκόμενες
και γινόταν παιχνίδι. ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1989 ΒΑΡΙΑ ΑΥΤΑ ....


Μετά οι ντίσκο γίναν κλαμπ .... στο χώρο της πίστας έβαλαν τραπέζια .... άρχισαν και πολύ μεγαλύτερες ηλικίες ...
που πήραν μεταγραφή από τα μπουζουξίδικα .... ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ....
άρχισαν και να σερβίρουν πιατέλες με σκατά .......


Οπότε το παιχνίδι τέλος. Απλά κοίταγε ο ένας τον άλλον .
Εξαιρέσεις υπήρχαν πάντα, αλλά μιλάμε για το γενικό κανόνα.

Εκεί που έπαιζε η πλειοψηφία στα 80's , μετά έπαιζαν λίγοι γραφικοί και οι από μέσα μόνοι τους.

εχει να κανει με τον καπιταλισμο τυπε και την πλυση εγκεφαλου που κανουν οι φιλελε απο τα mass media
 

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Πουτσα και λεφτα θελουν ολες  και οι περισσοτερες  προτιμανε τα λεφτα γιατι πουτσα βρισκουν ευκολα
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Παλι ξεπνοο απο τα γελια με αφησατε, ρε μπαγασες .... γιαυτο σας λατρευω ολους εδω μεσα ( βεβαια εχω και καποιες αδυναμιες που δεν κρυβονται, οπως το αρχιαμεα ο Σαβ μου ο θεος, που τον υπερλατρευω για την συναισθηματικη ευφρανση που προσφερει απλοχερα )

Ο αλλος ο νηματοθετης ο Τζιμαρος κοντεψε να γραψει αρλεκιν με τοσο ωραιο και κελαριστο λογο σαν τα εργα του Goleman και ερχεσαι εσυ σαν τον Βικινγκ να αλωνισεις με την χατζαρα σου ..... ειστε θεοι απλα.....
 

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πηγή. Αυτά διαπιστώνονται απ' την ίδια την εμπειρία, και είναι πράγματα που μπορεί να σου πει κάθε ώριμος άντρας.
Τζιμο εδω θα απαντας στο αγορι μας .... Μα απο σενα τα εμπνευστηκα Influencer Μου ...... να ξες δυο ειναι τα ενδεχομενα
α) αν εχει παρει τα Paxil και τα Prozac του και ειναι σχετικα ηρεμος, θα το πιστεψει και θα χαρει το δολιο , αυτο θελουμε και μεις , να το κανουμε να χαιρεται το παιδι μας....
β) δυστυχως υπαρχει η περιπτωση η μαμα ή η νταντα που το ξεσκατιζει, να μην του χει δωσει τις αμφεταμινες του και να πιστεψει οτι το ειρωνευεσαι ( ουτε λογος να εξηγησεις για χιουμορ και αλλα σχετικα, δεν μπορει να λειτουργησει και εκεινη τη στιγμη επικρατει χαοτικη συγχιση στον ψυχισμο του δολιου ) ....
οποτε συμβουλη: αποφευγεις να το ξανα ερεθισεις μεχρι να ηρεμησει και μετα τον ξαναμπουσταρεις με αυτοπεποιθηση ( φυσικα πρεπει να του δινουν και σωστες τις δοσολογιες οι υπευθυνοι ,
αλλα μανα ειναι αυτη, ρε συ Τζιμη, που να προλαβει και τοσους πελατες και το ζαβο το ρωσοπροσφυγακι της, να το φροντιζει στην εντελεια....γυναικα ειναι θελει και αυτη τον χρονο της ...... τεσπα μεγαλη ιστορια , δραμα ....αλλα σαματις τι ? ετσι δεν ειναι η ζωη σημερα ?.... ενα μεγαλο δραμα...... πλακα κανω Σαβ μου την αγαπαμε την ζωη ετσι δεν ειναι μπουμπουκακο μας ?.....Τεσπα Τζιμη , θελουν υπομονη αυτα τα παιδια να ξες.... υπομονη .....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχαχα βαρεθηκε τις περιπλανησεις λεει και ψαχνει κατι οτι ναναι με οτι αξεσουαρ παρελκομενο εχει....αυτος ειναι ενα βημα πριν περασει σωληνα στην εξατμιση του τογιοτα του ,τον συνδεσει στην καμπινα , κλεισει τα τζαμια και βαλει μπροστα για το μακρυ ταξιδι ....

Φαντάζομαι ποιες περιπλανήσεις βαρέθηκε

https://[URL unfurl="true"]www.athensvoice.gr/sites/default/files/atk_3076.jpg[/img[/URL]]

Δεν αποκλείεται να είναι και κανα μέλος εδώ μέσα που το παίζει γαμιάς
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955

Παλιό αλλά η μόνη αλήθεια. Επίσης είναι αλήθεια ότι πάρα πολλοί άντρες (συνήθως απερπάτητοι) δεν μπορούν να το καταλάβουν το κείμενο αυτό γιατί είναι πραγματικά ψυχιατρικό βιβλίο για τις γυναίκες. Ο μόνος τρόπος να το καταλάβεις είναι να έχεις περάσει κάποια περίοδο στη ζωή σου απ την μία γκόμενα στην άλλη. Το πως περιγράφεται στο κείμενο. Υπάρχει και στα αγγλικά όπου αν θες να το αναλύσεις πραγματικά και ξέρεις καλά αγγλικά θα πιαστείς από κάποιες λέξεις και θα καταλάβεις περισσότερα νοήματα. Κάποιοι μάλιστα έχουν πει ότι το κείμενο αυτό το έχει γράψει γυναίκα μη μπορώντας να κατανοήσουν ότι υπάρχουν τέτοιοι τύποι σαν αυτούς που περιγράφει το κείμενο. Απόδειξη για αυτό είναι να σκεφτεί κανείς πόσες φορές έχει κάνει σεξ με νορμάλ γυναίκα (όχι με πληρωμή) επειδή τον γούσταρε και πόσες φορές έχουν κάνει σεξ οι φίλες του γνωστές του. Η διαφορά είναι διπλάσια τουλάχιστον. Ο λόγος που ένας τύπος σαν και αυτός έκατσε να γράψει ένα τέτοιο κείμενο είναι είτε γιατί άρχισε να σκουριάζει και ήθελε να μεταδώσει την εμπειρία του η για να ιντριγκάρει αυτούς που θα το διαβάσουν. Υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να το έκανε από φιλότιμο.
Διάβασα το κείμενο κι έχω να πω οτι λέει μεγάλες αλήθειες και πως δεν μπορεί να γίνει κατανοητό απο άνδρα με λίγες εμπειρίες. Ούτε εγώ εχω πολλές εμπειρίες. Το κείμενο λέει δυο μεγάλες αλήθειες. Η πρώτη πως δεν πρέπει να παίρνουμς τοις μετρητοίς όσα μας λένε οι γυναίκες και η δεύτερη το πόσο εύκολο έχουν το πούλημα οι γυναίκες. Η πιθανότητα να το έχει γράψει γυναίκα είναι υψηλή.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Διάβασα το κείμενο κι έχω να πω οτι λέει μεγάλες αλήθειες και πως δεν μπορεί να γίνει κατανοητό απο άνδρα με λίγες εμπειρίες. Ούτε εγώ εχω πολλές εμπειρίες. Το κείμενο λέει δυο μεγάλες αλήθειες. Η πρώτη πως δεν πρέπει να παίρνουμς τοις μετρητοίς όσα μας λένε οι γυναίκες και η δεύτερη το πόσο εύκολο έχουν το πούλημα οι γυναίκες.

Και αυτο καλο truth bomb:

Οι γυναίκες θέλουν το κορυφαίο άντρα… οπότε ο κορυφαίος άντρας γαμάει πολλές γυναίκες. Όπως το ακούς – η
σεξουαλική επανάσταση, ο φεμινισμός κλπ έχουν ως αποτέλεσμα την επιστροφή στα χαρέμια. Οι γυναίκες, στο έλεος των ίδιων των συναισθημάτων τους, δηλώνουν εθελόντριες στο αντίστοιχο των μοντέρνων χαρεμιών.

Οντως "εξελιξη" :2funny:

πσσσσσσ γαμησε το ποστ

Συνδεθηκα μονο κ μονο για να δωσω ευσημα ! Μαν πολυ γερος κ δυνατος αν σκεφτεσαι ετσι

Μπραβο Μπραβο

:sunglasses:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πουτσα και λεφτα θελουν ολες  και οι περισσοτερες  προτιμανε τα λεφτα γιατι πουτσα βρισκουν ευκολα
σοφο.

παρατηρησα κονσεματρις σε μπουζουκια τις προαλες, την ευκολια και την χαρα με την οποια πηγε σε αντικειμενικα ασχημα παχυσαρκο, μουσατο, τσιγγανο και σε 1 λεπτο του ειχε δωσει το τηλεφωνο της.

πιθανο δε μαλιστα να ηταν και εμπορος ο τυπος και η τυπισσα τρελαμενη για την ουσια, αλλα εμφανισιμη κατω των 30 ,

εγω αλλιως τα ειχα στο μυαλο μου παλια , σε Στριπ κλαμπ να κερνανε ποτα και τελικα η γκομενα να λεει δεν σου δινω τηλεφωνο αν θες ελα ξανα αυριο για λιγο χούφτωμα.

το σκέφτομαι να σκασω μυτη να ξοδεψω εκει ετσι για την εμπειρια αντι να ψωνισω δηλωμενη σε μαγαζι καποια στιγμη.
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
Χμμμ...
Δεν είναι τα λεφτά που ελκύουν τις γυναίκες.
Αλλά είναι αυτό που αποκτά ο άντρας όταν έχει λεφτά.
Και δεν μιλάμε για γόνους εκατομμυριούχων.
Κάποιος που έχει λεφτά ως αυτοδημιούργητος, σημαίνει ότι: Έχει εναν ξεκάθαρο στόχο στη ζωή του, έχει ένα πάθος έναν σκοπό και είναι αφοσοιωμένος σε αυτόν.
Αυτό μπορεί να δείχνει έναν πετυχημένο επιχειρηματία μέχρι έναν χαμηλόβαθμο υπάλληλο μιας εταιρείας ο οποίος ανεβαίνει στην ιεραρχία αργά και σταθερά, έως έναν πολύ καλό και περιζήτητο τεχνίτη.
Ένας τέτοιος άντρας έχει σφυρηλατημένη αυτοπεποίθηση και είναι πολεμιστής, ήρωας.
Αυτό ψάχνουν όλες οι γυναίκες. Έναν άντρα να είναι άντρας, δλδ το αντίθετο από αυτές.

Όλα γίνονται υποσυνείδητα, γιατί έτσι λειτουργεί η φύση.
Ο απώτερος σκοπός, υποσυνείδητα είναι οι απόγονοι. Γυναίκες τροφοί, άντρες προμηθευτές.
Οι άντρες αναζητούν σε μια γυναίκα καλή υγεία που σημαίνει ότι οι απόγονοι δεν θα έχουν κάποια ασθένεια.
Αυτό αποτυπώνεται στην εξωτερική εμφάνιση της γυναίκας, στο δέρμα της και στα μαλλιά.
Γι' αυτό μας φαίνεται ότι οι άντρες κοιτούν πρωτίστως την εξωτερική εμφάνιση σε μια γυναίκα.
Οι γυναίκες αναζητούν έναν άντρα που θα έχει αυτά που γράφω στην πρώτη παράγραφο.
Δηλαδή έναν προμηθευτή. Ένας άντρας που θα μπορεί να παρέχει το κατάλληλο ασφαλές περιβάλλον ώστε να ανατραφεί το μωρό.
Γι' αυτό ακούμε συνεχώς να λέμε ότι οι γυναίκες θέλουν να νιώσουν ασφάλεια και να δουν αυτοπεποίθηση απ' την μεριά των αντρών.
Υποσυνείδητα, αυτά δεν τα αναζητούν για τις ίδιες αλλά για τα παιδιά.

Γυναικεία ψυχολογία.
Οι γυναίκες, δεν είναι προγραμματισμένες απ' την μητέρα φύση να λειτουργούν με την λογική.
Δεν είναι η βιολογική τους δουλειά αυτή.
Οι γυναίκες σκέφτονται με το συναίσθημα.
Γι' αυτό μας φαίνεται ότι άλλα λένε, άλλα κάνουν, και άλλα σκέφτονται.
Το κυριότερο, αυτό που οι γυναίκες αποζητούν με την συναισθηματική τους νοημοσύνη είναι ένας άντρας που θα είναι οδηγός και μπροστάρης, ένας άντρας που θα επιλέγει γι' αυτές.

Όταν η ανθρωπότητα οργανώθηκε σε κοινωνίες, και απέκτησε κοινωνικές παραδόσεις η σεξουαλική συμπεριφορά των ανθρώπων άρχισε να ελέγχεται αυστηρά απ' τους θεσμοθετημένους κανόνες της κοινωνίας.
Μετά από πολλές χιλιάδες επήλθε η σεξουαλική απελευθέρωση, ο θεσμός του γάμου περνάει κρίση γιατί το πλαίσιο που καθόριζε την σεξουαλική συμπεριφορά εξαφανίστηκε και οι άνθρωποι καλούνται να λειτουργήσουν όπως στην αρχή, κάτι που μοιάζει λίγο αδύνατο γιατί πλέον ο άνθρωπος εξελίχθηκε και λειτουργεί περισσότερο με την λογική.
Γι' αυτό οι περισσότεροι, εσφαλμένα αναζητούν λανθασμένους τρόπους να έχουν γυναίκες. Ψάχνουν έναν κανόνα που θα δόσει λύση στο πρόβλημα τους. Τί πρέπει να πώ στην κοπέλα; Τί ρούχα να φοράω; Πρέπει να έχω λεφτά; Πρέπει να έχω μερσεντές;

Η απάντηση: Όχι. Τίποτ' απ' όλα αυτά.
Τα δυο μοναδικά  που χρειάζεται ένας άντρας είναι πρώτον να δουλεύει για τον εαυτό του να ξέρει γιατί ζει, και να βελτιώνεται συνεχώς ως άντρας και ως άνθρωπος,
και δεύτερον όταν βρει την γυναίκα που του αρέσει να φροντίσει να δημιουργήσει εκείνον τον κατάλληλο συναισθηματικό δεσμό μαζί της. Και δεν εννοώ ούτε αγαπούλες, ούτε τέτοια. Η γυναίκα ως συναισθηματικό ον δεν πρέπει να νιώσει κάτι;
Ιδού η Ρόδος. Να είμαστε αυθεντικοί. Να είμαστε άντρες.

απο τη μια λες τι πρεπει να κανει ο αντρασ κι απ την αλλη να ειναι αυθεντικος.2ον τι εννοεις να ξερει γιατι ζει τα ζωα ξερουν γιατι ζουν? τι νοημα εχει οποιοσδηποτε στοχος αφου ετσι κι αλλιως παλι  στο χωμα θα καταληξει
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1

Παλιό αλλά η μόνη αλήθεια. Επίσης είναι αλήθεια ότι πάρα πολλοί άντρες (συνήθως απερπάτητοι) δεν μπορούν να το καταλάβουν το κείμενο αυτό γιατί είναι πραγματικά ψυχιατρικό βιβλίο για τις γυναίκες. Ο μόνος τρόπος να το καταλάβεις είναι να έχεις περάσει κάποια περίοδο στη ζωή σου απ την μία γκόμενα στην άλλη. Το πως περιγράφεται στο κείμενο. Υπάρχει και στα αγγλικά όπου αν θες να το αναλύσεις πραγματικά και ξέρεις καλά αγγλικά θα πιαστείς από κάποιες λέξεις και θα καταλάβεις περισσότερα νοήματα. Κάποιοι μάλιστα έχουν πει ότι το κείμενο αυτό το έχει γράψει γυναίκα μη μπορώντας να κατανοήσουν ότι υπάρχουν τέτοιοι τύποι σαν αυτούς που περιγράφει το κείμενο. Απόδειξη για αυτό είναι να σκεφτεί κανείς πόσες φορές έχει κάνει σεξ με νορμάλ γυναίκα (όχι με πληρωμή) επειδή τον γούσταρε και πόσες φορές έχουν κάνει σεξ οι φίλες του γνωστές του. Η διαφορά είναι διπλάσια τουλάχιστον. Ο λόγος που ένας τύπος σαν και αυτός έκατσε να γράψει ένα τέτοιο κείμενο είναι είτε γιατί άρχισε να σκουριάζει και ήθελε να μεταδώσει την εμπειρία του η για να ιντριγκάρει αυτούς που θα το διαβάσουν. Υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να το έκανε από φιλότιμο.

ο φιλος εδω ζει μια ψευτικη ζωη χωρις ψυχη σαν να ζει στα ψεματα βλεπειμια πουτανα που απλα τον καβλωνει της λεει μαλακιες που δεν εννοει πηδαει μια γυναικα που δεν ειναι δικια του τι νοημα εχει αυτη η ζωη?η καβλα που νιωθουν οι γυναικες δεν ειναι συναισθημα φευγει οπως ερχεται μονο οι πουτανες θα πηγαιναν με καποιον μονο επειδη τον συμπαθουν
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.108
Κριτικές
16
Like
1.730
Πόντοι
3.425
Η πολυετή μου εμπειρία και φυσικά οι χυλόπιτες που έφαγα (και έριξα, πιο λίγες βέβαια), είναι ότι οι γυναίκες ελκύονται από τρία βασικά πράγματα:

1. Αυτοπεποίθηση. Εδώ οι άντρες το παίζουν διευθυντές, διότι νομίζουν οτι η αυτοπεποίθηση ειναι θέμα status ή χρηματικής ευμάρειας. Όμως, δεν υπάρχει περίπτωση ένας άντρας μεταξύ 20-30+ (μην πω 40) να έχει ένα απο τα δύα ή και τα δύο, εκτός και εάν του έχουν δοθεί, δεν τα έχει δουλέψει. Έτσι δημιουργείται ανασφάλεια, που οι γυναίκες την καταλαβαίνουν και σταυρώνουν είτε λάθος μουνιά είτε μετά ψάχνονται.

Η αυτοπεποίθηση πρέπει να πηγάζει από ιδέες και στόχους, και πόσο καλά νοιώθει ο άντρας με αυτά που έχει, όχι με αυτά που νομίζει ότι του λείπουν.

2. Γαμήσι. Η γυναίκα θέλει να πηδιέται καλά. Και δε λέω τσόντα φάση (όχι πάντα), απλά να την εξερευνείς και να δείχνεις ότι σου βγάζει γούστα. Δυνατό χαρτί που όμως σε βάθος χρόνου δεν κρατάει, βέβαια.

3. Επικοινωνία. Αυτό κρατάει τις σχέσεις και δημιουργει υπόβαθρο για χρόνια έλξη.

Π   
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Η πολυετή μου εμπειρία και φυσικά οι χυλόπιτες που έφαγα (και έριξα, πιο λίγες βέβαια), είναι ότι οι γυναίκες ελκύονται από τρία βασικά πράγματα:

1. Αυτοπεποίθηση. Εδώ οι άντρες το παίζουν διευθυντές, διότι νομίζουν οτι η αυτοπεποίθηση ειναι θέμα status ή χρηματικής ευμάρειας. Όμως, δεν υπάρχει περίπτωση ένας άντρας μεταξύ 20-30+ (μην πω 40) να έχει ένα απο τα δύα ή και τα δύο, εκτός και εάν του έχουν δοθεί, δεν τα έχει δουλέψει. Έτσι δημιουργείται ανασφάλεια, που οι γυναίκες την καταλαβαίνουν και σταυρώνουν είτε λάθος μουνιά είτε μετά ψάχνονται.

Η αυτοπεποίθηση πρέπει να πηγάζει από ιδέες και στόχους, και πόσο καλά νοιώθει ο άντρας με αυτά που έχει, όχι με αυτά που νομίζει ότι του λείπουν.

2. Γαμήσι. Η γυναίκα θέλει να πηδιέται καλά. Και δε λέω τσόντα φάση (όχι πάντα), απλά να την εξερευνείς και να δείχνεις ότι σου βγάζει γούστα. Δυνατό χαρτί που όμως σε βάθος χρόνου δεν κρατάει, βέβαια.

3. Επικοινωνία. Αυτό κρατάει τις σχέσεις και δημιουργει υπόβαθρο για χρόνια έλξη.

Π   

:hi: :hi: :hi:
 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.368
Κριτικές
13
Like
1.892
Πόντοι
3.425
Τυγχάνει να έχω ρίξει περισσότερες χυλοπίτες απ ότι έχω φάει.

Δεν είμαι ο σουπερμαν αλλά ήμουν πάντοτε προσεκτικός στο πού τα έριχνα...φρόντιζα να είχα εξασφαλισμένη την επιτυχία πριν προχωρήσω στο παρασύνθημα.

Τώρα που είμαι στην 5η δεκαετία μπορώ να πω με σιγουριά, για γυναίκες μιλώντας...25plus, ότι ψάχνουν το "πακέτο" στοιχειώδης εμφάνιση και χρήμα. Ένας άντρας με μια οικονομική ικανότητα και καλούτσικη εμφάνιση έλκει θανάσιμα.

Δεν υπάρχει η ηλικιακή ωριμότητα να δουν το χαρακτήρα οπότε κάνουν λάθος επιλογές εκεί αν δεν είναι τυχερές.

Γις τις σημερινές κάτω των 25 έχω την εντύπωση ότι συμπεριφέρονται χωρίς πολύ σκέψη στην επιλογή του άντρα...ας μην μιλήσω περισσότερο γιατί δεν είμαι ειδικός.

 

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.368
Κριτικές
13
Like
1.892
Πόντοι
3.425
Πως είναι δυνατόν να ξέρουν οι άντρες τι θέλουν οι γυναίκες όταν δεν ξέρουν οι ίδιες οι οποίες μεταβάλουν τις απόψεις τους με έναν χαοτικό τρόπο;

αγαπητέ ,

αν δε μιλάμε για τρελή γυναίκα , σαφώς και ξέρουν τί θέλουν...αν στο παίζει τρέλα η κυρία σ έχει στα υπόψιν της. Θέλω να πω ότι σ έχει "προς το παρόν" μέχρι να βρει κάτι καλύτερο. Οπότε σε παίζει με άνεση ψυχολογική. Αν ξέρει όμως ότι πολύ δύσκολα θα βρει καλύτερο κάθεται κότα και σου μοιάζει ότι ξέρει τί θέλει.

Ελπίζω να με κατάλαβες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom