Νέα

Εκδιδόμενες και θρησκεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα flying foxes
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 384
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.764
Κριτικές
6
Like
3.438
Πόντοι
736
Η παλαια διαθηκη ειναι ενα ωραιο παραμυθακι,μεχρι και οι εβραιοι που την εχουν "ευαγγελιο" το εχουν παραδεχτει,ασε που αμα τη διαβασεις εχει μεσα οτι ανωμαλια θες(αιμομιξια φουλ,κτηνοβασια κτλ) οποτε μονο θεοπνευστο δεν ειναι.οσο για το ποσο και αν πιστευει ο καθενας ειναη σχετικο,υπαρχουν ανθρωποι που μπαινοβγαινουν στην εκκλησια κανοντας 100 φορες τη μερα το σταυρο τους και ειναι καθικια στη συμπεριφορα και στη ζωη τους γενικα και αλλοι που δεν πατανε στην εκκλησια ποτε και ειναι πολυ καλυτεροι ως ανθρωποι,οποτε γιατι οχι και οι πουτανες να μην ειναι χριστιανες πιστες;
Σωστός , εγω σκεφτηκα και κατι ακόμα , ας υποθέσουμε οτι υπάρχει θεός , παράδεισος κόλαση κτλ , αν και εδω που τα λεμε ειναι αδικο να υπάρχουν μόνο παράδεισος και κόλαση , δηλαδη κάποιος που ηταν ας πουμε 49% καλός και 51% κακός πάει κόλαση ; ενω κάποιος που ηταν 51% καλός πάει παράδεισο ; :P

Τέλος πάντων σκέφτηκα με βάση το παρακάτω ανέκδοτο



Ο οδηγός λεωφορείου στον παράδεισο…

Ήταν καμιά 10ρια άτομα στον Αγ. Πέτρο για να τους στείλει αναλόγως στην Κόλαση ή στον Παράδεισο..

Αφού έστειλε σχετικά όλους στην Κόλαση φτάνει και στον τελευταίο τον οποίο τον έστειλε στον Παράδεισο..

Πετάγεται ένας και του λέει…

– Καλά τρελός είσαι; Αυτός είναι οδηγός λεωφορείου και περνάει με κόκκινο, δεν υπολογίζει τους πεζούς, τρέχει σαν τρελός, πατάει διπλή γραμμή, παρανομεί καθημερινά τον ΚΟΚ…κτλ

Και ο άγιος του απαντάει..

– Μπορεί, αλλά είναι ο μόνος από όλους εσάς που στην βάρδια του κάνει 50 άτομα να κάνουν τον σταυρό τους!


Οτι στην θέση του οδηγου λεωφορείου θα μπορουσε να είναι η ιερόδουλη με την λογική οτι έκανε πολλους ανθρωπους χαρούμενους.
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Σωστός , εγω σκεφτηκα και κατι ακόμα , ας υποθέσουμε οτι υπάρχει θεός , παράδεισος κόλαση κτλ , αν και εδω που τα λεμε ειναι αδικο να υπάρχουν μόνο παράδεισος και κόλαση , δηλαδη κάποιος που ηταν ας πουμε 49% καλός και 51% κακός πάει κόλαση ; ενω κάποιος που ηταν 51% καλός πάει παράδεισο ; :P

Τέλος πάντων σκέφτηκα με βάση το παρακάτω ανέκδοτο



Ο οδηγός λεωφορείου στον παράδεισο…

Ήταν καμιά 10ρια άτομα στον Αγ. Πέτρο για να τους στείλει αναλόγως στην Κόλαση ή στον Παράδεισο..

Αφού έστειλε σχετικά όλους στην Κόλαση φτάνει και στον τελευταίο τον οποίο τον έστειλε στον Παράδεισο..

Πετάγεται ένας και του λέει…

– Καλά τρελός είσαι; Αυτός είναι οδηγός λεωφορείου και περνάει με κόκκινο, δεν υπολογίζει τους πεζούς, τρέχει σαν τρελός, πατάει διπλή γραμμή, παρανομεί καθημερινά τον ΚΟΚ…κτλ

Και ο άγιος του απαντάει..

– Μπορεί, αλλά είναι ο μόνος από όλους εσάς που στην βάρδια του κάνει 50 άτομα να κάνουν τον σταυρό τους!


Οτι στην θέση του οδηγου λεωφορείου θα μπορουσε να είναι η ιερόδουλη με την λογική οτι έκανε πολλους ανθρωπους χαρούμενους.

Ωραίο.
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.819
Like
458
Γνωρίζω τουλάχιστον 2 εκδιδόμενες που κάθε βράδυ μετά τη δουλειά διαβάζουν τη Βιβλο
Πάνε εκκλησία , πιστεύουν γενικα πολύ περισσότερο από άλλες εκτος του χώρου
Υποψιάζομαι πως αυτό γίνεται επειδή κατά κάποιο τρόπο αναζητούν εξιλέωση και συγχώρεση αλλά όπως και να έχει μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον
Πόσο μπορεί τελικά μια πουτάνα να είναι θρησκευόμενη και πόσο οξύμωρο είναι αυτό ?

Προσωπικά  πιστεύω πως δεν έχει καμία σχέση το επάγγελμα με τη θρησκεία και γνωρίζουμε πολυ καλά πως υπάρχουν πολυ μεγαλύτερες πουτάνες γύρω μας ,  fake και δήθεν για τα μάτια του κόσμου

Τι λέτε ?

εξαρταται τι εννοει κανεις με τη λεξη θρησκος....
εαν σημαινει να φυλαω τα χερια των παπαδων και να κανω 100 μετανειες και να σταυροκοπιεμαι ..οχι δε τα εκανα πριν  τη δουλεια αλλα ουτε τωρα που ειμαι της δουλειας...

αυτο που λετε για την αναγκη εξιλεωσης ..δεν τη νιωθω γιατι δε νιωθω οτι κανω κατι κακο...

αντιθετως με τη δουλεια αυτη εχω τη δυνατοτητα να σπουδαζω 2 παιδια που δε θα μπορουσε να στηριξει κανεις αλλος εαν δε το εκανα εγω

επισης να σας επισημανω οτι εγω ζω πολυ πιο ηρεμα σαν ανθρωπος απο πολλους απο  εσας....

η δουλεια μου ειναι ως επι το πλειστον βραδυνη που σημαινει οτι δε βγαινω εξω για διασκεδασεις και κρεπαλες..

δεν πινω γιατι μονιμως οδηγω η υπαρχει η  πιθανοτητα να οδηγησω σε επομενο ραντεβου....

δε πιανω στο στομα μου αλλους ανθρωπους γιατι δε με ενδιαφερει η ζωη τους

επισης αυτο με το σταυρο το εχω κανει κι εγω σε πελατες....τον φοραει ο αλλος στο λαιμο κι οταν σου κανει γλειφομουνι σερνεται ο σταυρος πανω στο μουνι ....εκει ειναι που του τον βγαζεις η τον γυρνας να παει πανω στην πλατη του...

Οσο για το αν υπαρχει θεος υπαρχει και το εχω δει σε πολυ δυσκολες στιγμες της ζωης μου...που οταν ζητουσα κατι μου το εδινε απλοχερα..

ξερω οτι αυτο το ποστ θα αποτελεσει εναυσμα για κακεντρεη σχολια και ειρωνιες...στις οποιες φυσικα δε θα απαντησω...

συνοψιζοντας εχω να πω οτι μπορει κανεις να ζει ομορφα και σωστα οποια δουλεια και να κανει...αρκει να μην βλαπτει τον κοσμο γυρω του....

 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.325
Πόντοι
2.356
εξαρταται τι εννοει κανεις με τη λεξη θρησκος....
εαν σημαινει να φυλαω τα χερια των παπαδων και να κανω 100 μετανειες και να σταυροκοπιεμαι ..οχι δε τα εκανα πριν  τη δουλεια αλλα ουτε τωρα που ειμαι της δουλειας...

αυτο που λετε για την αναγκη εξιλεωσης ..δεν τη νιωθω γιατι δε νιωθω οτι κανω κατι κακο...

αντιθετως με τη δουλεια αυτη εχω τη δυνατοτητα να σπουδαζω 2 παιδια που δε θα μπορουσε να στηριξει κανεις αλλος εαν δε το εκανα εγω

επισης να σας επισημανω οτι εγω ζω πολυ πιο ηρεμα σαν ανθρωπος απο πολλους απο  εσας....

η δουλεια μου ειναι ως επι το πλειστον βραδυνη που σημαινει οτι δε βγαινω εξω για διασκεδασεις και κρεπαλες..

δεν πινω γιατι μονιμως οδηγω η υπαρχει η  πιθανοτητα να οδηγησω σε επομενο ραντεβου....

δε πιανω στο στομα μου αλλους ανθρωπους γιατι δε με ενδιαφερει η ζωη τους

επισης αυτο με το σταυρο το εχω κανει κι εγω σε πελατες....τον φοραει ο αλλος στο λαιμο κι οταν σου κανει γλειφομουνι σερνεται ο σταυρος πανω στο μουνι ....εκει ειναι που του τον βγαζεις η τον γυρνας να παει πανω στην πλατη του...

Οσο για το αν υπαρχει θεος υπαρχει και το εχω δει σε πολυ δυσκολες στιγμες της ζωης μου...που οταν ζητουσα κατι μου το εδινε απλοχερα..

ξερω οτι αυτο το ποστ θα αποτελεσει εναυσμα για κακεντρεη σχολια και ειρωνιες...στις οποιες φυσικα δε θα απαντησω...

συνοψιζοντας εχω να πω οτι μπορει κανεις να ζει ομορφα και σωστα οποια δουλεια και να κανει...αρκει να μην βλαπτει τον κοσμο γυρω του....
Πολυ σωστη,αν και δεν σου κρυβω οτι εκει που γραφεις"δεν πιανω στο στομα μου αλλους ανθρωπους"χαμογελασα λιγακι!!!!
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Τον Χαιρετισμο στους Φιλους......οπως υπαρχουν Χριστιανοι αλα Καρτ υπαρχουν και Αθεοι αλλα Καρτ.....μην το ξεχναμε.......
αθεοι αλα καρτ δεν υπαρχουν! υπαρχουν αγνωστικιστες που δεν εχουν σχεση.

οι θρησκοι ειναι που διαλεγουν μονο οτι τους βολευει απο αυτα που οριζει η θρησκεια τους και τα αλλα τα κανουν αβαβα κατα το δοκουν.

αλλα προφανως ολοι πετανε τη μπαλα στην εξεδρα και στο τι κανουν οι αλλοι και οχι στο τι κανουν λαθος αυτοι! πειτε ντομπρα δε με συμφερει να κραταω σαρακοστη νηστεια. δε θελω να τα ριχνω μεσα οπως οριζει η θρησκεια κτλ!

δασκαλε που διδασκες ειστε ολοι οι πιστοι φαρισαιοι... ολα για τους αλλους λες και εσεις ειστε η εξαιρεση. πρωτοι πρωτοι θα καειτε στην πυρα σαν ερθει η ωρα η καλη της κρισης που πιστευετε!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.731
Πόντοι
8.006
δεν μπορεις να διαλεγεις να εισαι πολυγαμικη γυναικα ή ομοφυλοφιλος και να λες υποστηριζω αυτον τον θεο, αυτης της θρησκειας που εδωσε καποτε αυτες τις οδηγιες στην πεντατευχο ως ιερη νομοθεσια.
Nα ειμαστε λιγο σοβαροι ρε τύπε

Δηλαδη η καυτη σαρανταρα που ειναι εκδιδομενη και λεει οτι πιστευει στο θεο, πού ειναι το προβλημα?
Θα ζητησει την αδεια σου?
Και ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις αν δικαιουται να πιστευει ή αν πιστευει πραγματικα?
Τελικα εσεις οι αθεοι ειστε πιο κολλημενοι με την πιστη απο τους θρησκους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.731
Πόντοι
8.006
Δεν καταλαβαίνω γιατι το να εχει μια σχέση μια κοπέλα και να γαμιέται με ένα μονο χωρις χρηματα το θεωρείς και αυτο πορνεία
Το αν κατι ειναι "πορνεια" ή οχι, κρινεται ως ορισμος μονο με θρησκευτικα κριτηρια.
Συνεπώς, ετσι οριζεται ως πόρνη (και πόρνος αντιστοιχα) η γυναικα ή ο ανδρας που συνουσιαζονται εκτος γαμου.

Πορνεία λεγεται, ειτε μας αρεσει ειτε οχι.
Το αν μας ειναι αδιαφορο (σε μενα οντως ειναι αδιαφορο)ειναι αλλο θεμα.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056
Την Καλησπερα στους Χριστιανους ala Cart και στους Αθεους ala Cart.....
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Nα ειμαστε λιγο σοβαροι ρε τύπε

Δηλαδη η καυτη σαρανταρα που ειναι εκδιδομενη και λεει οτι πιστευει στο θεο, πού ειναι το προβλημα?
Θα ζητησει την αδεια σου?
Και ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις αν δικαιουται να πιστευει ή αν πιστευει πραγματικα?
Τελικα εσεις οι αθεοι ειστε πιο κολλημενοι με την πιστη απο τους θρησκους.
στο θεο μπορει να πιστευει αλλα Χ.Ο. η μουσουλμανα by the book δεν ειναι...
μπορει να πιστευει σε μια αιρεση του χριστιανισμου που επιτρεπεται να τρως κρεας παρασκευη, να φορας φουστα πανω απο το γονατο και να επιτρεπεται το προγαμιαιο σεξ! ασχετα αν επειδη αποδεχεται οτι ανηκει στους Χ.Ο. η εκκλησια-μπιζνα δεν την αποβαλλει απο τους κολπους της αφου ειναι πελατακι...
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056
παμε ολοι Μαζι ...
   
Τα Χριστιανοπουλα θα παμε με φτερα
να πουμε μηνυμα που φερνει την Χαρα
Μας περιμενει με λαχταρα ολη η Γη
κι εμεις κινησαμε πρωι με την Αυγη.........
 
OP
OP
F

flying foxes

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2019
Μηνύματα
273
Like
61
Πόντοι
1
εξαρταται τι εννοει κανεις με τη λεξη θρησκος....
εαν σημαινει να φυλαω τα χερια των παπαδων και να κανω 100 μετανειες και να σταυροκοπιεμαι ..οχι δε τα εκανα πριν  τη δουλεια αλλα ουτε τωρα που ειμαι της δουλειας...

αυτο που λετε για την αναγκη εξιλεωσης ..δεν τη νιωθω γιατι δε νιωθω οτι κανω κατι κακο...

αντιθετως με τη δουλεια αυτη εχω τη δυνατοτητα να σπουδαζω 2 παιδια που δε θα μπορουσε να στηριξει κανεις αλλος εαν δε το εκανα εγω

επισης να σας επισημανω οτι εγω ζω πολυ πιο ηρεμα σαν ανθρωπος απο πολλους απο  εσας....

η δουλεια μου ειναι ως επι το πλειστον βραδυνη που σημαινει οτι δε βγαινω εξω για διασκεδασεις και κρεπαλες..

δεν πινω γιατι μονιμως οδηγω η υπαρχει η  πιθανοτητα να οδηγησω σε επομενο ραντεβου....

δε πιανω στο στομα μου αλλους ανθρωπους γιατι δε με ενδιαφερει η ζωη τους

επισης αυτο με το σταυρο το εχω κανει κι εγω σε πελατες....τον φοραει ο αλλος στο λαιμο κι οταν σου κανει γλειφομουνι σερνεται ο σταυρος πανω στο μουνι ....εκει ειναι που του τον βγαζεις η τον γυρνας να παει πανω στην πλατη του...

Οσο για το αν υπαρχει θεος υπαρχει και το εχω δει σε πολυ δυσκολες στιγμες της ζωης μου...που οταν ζητουσα κατι μου το εδινε απλοχερα..

ξερω οτι αυτο το ποστ θα αποτελεσει εναυσμα για κακεντρεη σχολια και ειρωνιες...στις οποιες φυσικα δε θα απαντησω...

συνοψιζοντας εχω να πω οτι μπορει κανεις να ζει ομορφα και σωστα οποια δουλεια και να κανει...αρκει να μην βλαπτει τον κοσμο γυρω του....

Σε ευχαριστω για την τοποθετηση σου, πάντα έχει ενδιαφέρον να ακουμε τη γνώμη απο ανθρώπους που γνωρίζουν καλύτερα απὀ ολους μας τις πραγματικές συνθήκες
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.205
Like
5.479
Πόντοι
1.056
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποια άτομα εδώ μέσα "ειρωνεύονται" τα θρησκευτικά πιστεύω των άλλων. Και εγώ αδιάφορος είμαι στο θέμα θρησκεία, αλλά σέβομαι την πίστη των άλλων και δεν την λοιδορω.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.964
Κριτικές
10
Like
1.361
Πόντοι
506
αλλο πραγμα η  θρησκεια και η φιλοσοφια της, αλλο η πιστη στο Θεο και αλλο αυτο που νομιζουμε οτι αυτος οριζει.
Με τη χο θα παμε στη κολαση και μονο που ειμαστε σε αυτη την ιστοσελιδα, πορνεια=κολαση,τελος.
Ενα παραθυρακι αφηνει ο νομοθετης της χο με τη μετανoια.
Αυτα που γραφουνε καποιοι και με βρισκουν συμφωνο, οτι κακο ειναι οτι πειραζει βλαπτει τον συνανθρωπο σου, δεν αφορουν τη χο θρησκεια, αλλα καποια αλλη θρησκεια στην ανατολικη ασια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.731
Πόντοι
8.006
στο θεο μπορει να πιστευει αλλα Χ.Ο. η μουσουλμανα by the book δεν ειναι...
μπορει να πιστευει σε μια αιρεση του χριστιανισμου που επιτρεπεται να τρως κρεας παρασκευη, να φορας φουστα πανω απο το γονατο και να επιτρεπεται το προγαμιαιο σεξ! ασχετα αν επειδη αποδεχεται οτι ανηκει στους Χ.Ο. η εκκλησια-μπιζνα δεν την αποβαλλει απο τους κολπους της αφου ειναι πελατακι...
Ειναι νεα μοδα τωρα αυτο, οτι οποιος δεν ακολουθει κατα γραμμα τις επιταγες της χριστιανικης ορθοδοξης θρησκειας, δεν ειναι χριστιανος ορθοδοξος αλλά...αιρετικος?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
επισης αυτο με το σταυρο το εχω κανει κι εγω σε πελατες....τον φοραει ο αλλος στο λαιμο κι οταν σου κανει γλειφομουνι σερνεται ο σταυρος πανω στο μουνι ....εκει ειναι που του τον βγαζεις η τον γυρνας να παει πανω στην πλατη του...
αν και μαρεσει να σε τραμπουκιζω, αυτο με συγκινησε

σε βγαζω απο τη λιστα τραμπουκισματος του πουλιου
 

downunder

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2012
Μηνύματα
316
Κριτικές
4
Like
120
Πόντοι
1
Τα θρησκευτικά πιστεύω του καθενός είναι ιερά και απαραβίαστα.
Κανείς δεν μπορεί να κρίνει γιατί κάποιος πιστεύει ή δεν πιστεύει, ή αν πιστεύει γιατί κάνει κάποιες επιλογές στη ζωή του.
Δεν ξέρεις τί βιώματα έχει κάποιος ή τί γονίδια έχει που τον ωθούν σε συγκεκριμένες συμπεριφορές.
Γεμίσαμε κριτές των πάντων. Ας κοιτάξει ο καθένας τη δική του καμπούρα .
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
78
Πόντοι
6
τι τα θέλετε ρε παιδιά και τα συζητάτε; έχει διαβάσει κανείς απο σας τον τελευταίο πειρασμό του καζαντζάκη; και γαμώ τα βιβλία. όσο πίστευε αυτός δεν έχει πιστέψει κανείς και οι ορίτζιναλ εκπρώσοποι του θεού τον αφόρισαν. Ολες οι θρησκείες βασίζονται πάνω στο φόβο του ανθρώπου για τον θάνατο κ το εκμεταλεύονται. Τι σημασία έχει το ερώτημα αν πιστεύει μια εκδιδόμενη; ένας τραπεζίτης ή ένας μπράβος ή ένας νταβατζής δηλαδή μπορεί να είναι χριστιανός και μια πόρνη όχι; για ξανασκεφτείτε το. Δουλειά της θρησκείας είναι να κρατάει το πόπολο υπνωτισμένο κ υπάκουο. Σκατά στο χριστιανισμό και σε όλες τις θρησκείες.
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
78
Πόντοι
6
Τα θρησκευτικά πιστεύω του καθενός είναι ιερά και απαραβίαστα.
Κανείς δεν μπορεί να κρίνει γιατί κάποιος πιστεύει ή δεν πιστεύει, ή αν πιστεύει γιατί κάνει κάποιες επιλογές στη ζωή του.
Δεν ξέρεις τί βιώματα έχει κάποιος ή τί γονίδια έχει που τον ωθούν σε συγκεκριμένες συμπεριφορές.
Γεμίσαμε κριτές των πάντων. Ας κοιτάξει ο καθένας τη δική του καμπούρα .
καλά τα λές αρκεί η θρησκεία που πιστεύεις εσύ να μη προσπαθεί να καταπιέσει εμένα. τότε με τη βοήθεια του χριστούλη θα σου γαμήσω τη παναγίτσα. με αγάπη πάντα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.032
Κριτικές
1
Like
30.731
Πόντοι
8.006
καλά τα λές αρκεί η θρησκεία που πιστεύεις εσύ να μη προσπαθεί να καταπιέσει εμένα. τότε με τη βοήθεια του χριστούλη θα σου γαμήσω τη παναγίτσα. με αγάπη πάντα.
Να μιλας λιγο καλυτερα
 

downunder

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2012
Μηνύματα
316
Κριτικές
4
Like
120
Πόντοι
1
Ειναι νεα μοδα τωρα αυτο, οτι οποιος δεν ακολουθει κατα γραμμα τις επιταγες της χριστιανικης ορθοδοξης θρησκειας, δεν ειναι χριστιανος ορθοδοξος αλλά...αιρετικος?
Πώς και δεν έχει πεταχτεί ο γνωστός αμπελοφιλόσοφος να μας μαλώσει γιατί το εδάφιο 25β της Π. Διαθήκης ,έρχεται σε αντίθεση με τον χριστουγεννιάτικο κήρυγμα ενός Πατριάρχη Κπόλεως του 9ου αιώνα ;
Και ότι τα κουνούπια πίνουν το αίμα αθώων πλασμάτων , άρα δεν υπάρχει Θεός ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom