Νέα

Είστε χικικομόρι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα diogenis_c
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε χικικομόρι;

  • Ναι

    Ψήφοι: 13 17,8%
  • Όχι ακόμα

    Ψήφοι: 12 16,4%
  • Όχι

    Ψήφοι: 13 17,8%
  • Εσύ είσαι

    Ψήφοι: 3 4,1%
  • Τι είναι αυτο

    Ψήφοι: 32 43,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    73
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Η πιο πετυχημένη, δε θυμάμαι που την είχανε γράψει, ήτανε να ανέβω Αθήνα, έστω και με χειρότερη δουλειά και σπίτι, αλλά Αθήνα. Το οποίο έχω καταφέρει να κάνω και μου έχει φύγει η προηγούμενη μίρλα :P Ατυχία τα lockdowns όταν έχτιζα τον κύκλο μου, αλλά λόγω προυπηρεσίας τα περνάω στο χαλαρό :headbang2:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Η πιο πετυχημένη, δε θυμάμαι που την είχανε γράψει, ήτανε να ανέβω Αθήνα, έστω και με χειρότερη δουλειά και σπίτι, αλλά Αθήνα. Το οποίο έχω καταφέρει να κάνω και μου έχει φύγει η προηγούμενη μίρλα :P Ατυχία τα lockdowns όταν έχτιζα τον κύκλο μου, αλλά λόγω προυπηρεσίας τα περνάω στο χαλαρό :headbang2:

Aπό αυτά που σου προτεινα εγώ,έχεις δοκιμάσει τίποτα?
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.444
Κριτικές
8
Like
11.301
Πόντοι
3.786
Αυτό το χικικομόρι τείνει να γίνει τρόπος ζωής για κάποιους ανθρώπους με τη δικαιολογία ότι ο κόσμος έχει γίνει επικίνδυνος ή βαρετός ή απαράδεκτος. Ζευγάρι φίλων μου στο Λονδίνο 3 μήνες καραντίνα δε βγήκαν ποτέ ,δεν έχουν σκύλο και το super market τους το έφερναν delivery. Παντρεμένοι ή άνθρωποι με σταθερή σχέση έχω δει να μη βγαίνουν ποτέ. Επίσης μπακούρια που κολλημένα με μπάλα, νέτφλιξ, gaming δεν πάνε πουθενά ,σου λέει ό,τι θέλω το κατεβάζω στον υπολογιστή.
Και δεν είναι θέμα Ελλάδας, είναι θέμα παραίτησης από τη ζωή. Δε βγαίνω για μουνιά γιατί φοβάμαι την απόρριψη. Δε βγαίνω με τους φίλους γιατί δεν έχω τι να πω.

Για μένα όλοι αυτοί είναι προβληματικοί άνθρωποι που δεν τους ενδιαφέρει τίποτα και προσποιούνται ότι ο κόσμος είναι για τον πούτσο αλλά στην αλήθεια είναι οι ίδιοι για τον πούτσο. Λιώστε μέσα στην κατάθλιψή σας, όταν θα καταλάβετε που πήγαν τα χρόνια τα χαμένα θα είναι αργά.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Η πιο πετυχημένη, δε θυμάμαι που την είχανε γράψει, ήτανε να ανέβω Αθήνα, έστω και με χειρότερη δουλειά και σπίτι, αλλά Αθήνα. Το οποίο έχω καταφέρει να κάνω και μου έχει φύγει η προηγούμενη μίρλα :P Ατυχία τα lockdowns όταν έχτιζα τον κύκλο μου, αλλά λόγω προυπηρεσίας τα περνάω στο χαλαρό :headbang2:

Διογένη,όπως διάβασα κάπου:
Good looks and muscles get you 100% out of the friendzone.
Οπότε ξες τι πρέπει να κάνεις.
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Ουτε γω βγαινω ρε τυποι... πριν τη καραντινα ειχα καραντινιαστει μονος μου! Ειχα αηδιασει απο τον εξω κοσμο...
Να βγω να κανω τι; Να βλεπω τη καθε ξινομουρα πουτανα απλησιαστη;
Να βλεπω ζευγαρια να βγαζουν τα ματια τους μες το δρομο;
Να τρωω στη μαπα τα μπακουρια γνωστους μου (φιλους δεν εχω) που ειναι πιο ναυαγια κι απο μενα και βαριεμαι ακομα και 5 λεπτα κουβεντας μαζι τους;
Να βλεπω το καθε λαθροπιθηκο να σουλατσαρει;

Χιλιες φορες σπιτακι, μπαλιτσα νοβα, ξιδια, φαι ντιλιβερι πιτσουλες, πιτογυρα, μουρλοχαπα, νετφλιξ, βιβλια, κανα σταυρολεξο... περναει η μερα!

Αντε να βγω μια φορα το μηνα να παω στο τρελογιατρο για τις συνταγες!

Ολα τα αλλα ονλαιν στη πορτα μου!
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Ουτε γω βγαινω ρε τυποι... πριν τη καραντινα ειχα καραντινιαστει μονος μου! Ειχα αηδιασει απο τον εξω κοσμο...
Να βγω να κανω τι; Να βλεπω τη καθε ξινομουρα πουτανα απλησιαστη;
Να βλεπω ζευγαρια να βγαζουν τα ματια τους μες το δρομο;
Να τρωω στη μαπα τα μπακουρια γνωστους μου (φιλους δεν εχω) που ειναι πιο ναυαγια κι απο μενα και βαριεμαι ακομα και 5 λεπτα κουβεντας μαζι τους;
Να βλεπω το καθε λαθροπιθηκο να σουλατσαρει;

Χιλιες φορες σπιτακι, μπαλιτσα νοβα, ξιδια, φαι ντιλιβερι πιτσουλες, πιτογυρα, μουρλοχαπα, νετφλιξ, βιβλια, κανα σταυρολεξο... περναει η μερα!

Φιλε σου συνιστώ να αρχίσεις τα videogames αν δε το κάνεις ήδη. Γεμίζουν πολύ χρόνο. Και πας αλλού. Σε μια άλλη ζωή που αξίζει.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
Ουτε γω βγαινω ρε τυποι... πριν τη καραντινα ειχα καραντινιαστει μονος μου! Ειχα αηδιασει απο τον εξω κοσμο...
Να βγω να κανω τι; Να βλεπω τη καθε ξινομουρα πουτανα απλησιαστη;
Να βλεπω ζευγαρια να βγαζουν τα ματια τους μες το δρομο;
Να τρωω στη μαπα τα μπακουρια γνωστους μου (φιλους δεν εχω) που ειναι πιο ναυαγια κι απο μενα και βαριεμαι ακομα και 5 λεπτα κουβεντας μαζι τους;
Να βλεπω το καθε λαθροπιθηκο να σουλατσαρει;

Χιλιες φορες σπιτακι, μπαλιτσα νοβα, ξιδια, φαι ντιλιβερι πιτσουλες, πιτογυρα, μουρλοχαπα, νετφλιξ, βιβλια, κανα σταυρολεξο... περναει η μερα!

Αντε να βγω μια φορα το μηνα να παω στο τρελογιατρο για τις συνταγες!

Ολα τα αλλα ονλαιν στη πορτα μου!
Στο έχω πει και θα στο ξαναπώ... δεν είσαι καλά έτσι.
Πρέπει να κάνεις κάτι άλλο :grin:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Κατι πρεπει να κανω... αργοσβηνω ετσι... ασε που χω γινει ...180 κιλα :grin:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Ουτε γω βγαινω ρε τυποι... πριν τη καραντινα ειχα καραντινιαστει μονος μου! Ειχα αηδιασει απο τον εξω κοσμο...
Να βγω να κανω τι; Να βλεπω τη καθε ξινομουρα πουτανα απλησιαστη;
Να βλεπω ζευγαρια να βγαζουν τα ματια τους μες το δρομο;
Να τρωω στη μαπα τα μπακουρια γνωστους μου (φιλους δεν εχω) που ειναι πιο ναυαγια κι απο μενα και βαριεμαι ακομα και 5 λεπτα κουβεντας μαζι τους;
Να βλεπω το καθε λαθροπιθηκο να σουλατσαρει;

Χιλιες φορες σπιτακι, μπαλιτσα νοβα, ξιδια, φαι ντιλιβερι πιτσουλες, πιτογυρα, μουρλοχαπα, νετφλιξ, βιβλια, κανα σταυρολεξο... περναει η μερα!

Φιλε σου συνιστώ να αρχίσεις τα videogames αν δε το κάνεις ήδη. Γεμίζουν πολύ χρόνο. Και πας αλλού. Σε μια άλλη ζωή που αξίζει.

Το μονο γκειμ που μ αρεσε κ επαιζα ηταν το φουτμπολ μανατζερ αλλα το κοψα γιατι καιγομουν μερες... πολυ καψιμο! :confused:
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Κατι πρεπει να κανω... αργοσβηνω ετσι... ασε που χω γινει ...180 κιλα :grin:

Τι να κάνεις ρε τύπε μας γαμήσανε με την καραντίνα.
Κι εγώ σαν κι εσένα ήμουν.
Προσπάθησα να ξαναφτιάξω τη ζωή μου μετά από 10 χρόνια χικικίμορι.
Πήγα σε μια σχολή, άρχισα το κικ-μποξ, κάτι ομάδες αλληλοβοήθειας, πουτάνες για ξεχαρμάνιασμα...
Άρχισα να παίρνω τα πάνω μου και με γαμήσανε με τις καραντίνες τα μουνόπανα.
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Σκεφτομουνα να παω σε καμια ...θεατρικη ομαδα μπας κ γνωρισω κ κανα μουνι αλλα με προλαβε η καραντινα...:confused:

Εντωμεταξυ εχω αρχισει να χω κομπλεξ μετα κιλα μου... ημουν παντα...10αρι προσωπο και σωμα ωραιο γυμνασμενο και τωρα εχω αφεθει εχω κακογερασει , παχυνει... για το μπουτσο εντελως! Και μπηκα και 3ο χρονο αγαμιας... :confused:
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Σκεφτομουνα να παω σε καμια ...θεατρικη ομαδα μπας κ γνωρισω κ κανα μουνι αλλα με προλαβε η καραντινα...:confused:

Εντωμεταξυ εχω αρχισει να χω κομπλεξ μετα κιλα μου... ημουν παντα...10αρι προσωπο και σωμα ωραιο γυμνασμενο και τωρα εχω αφεθει εχω κακογερασει , παχυνει... για το μπουτσο εντελως! Και μπηκα και 3ο χρονο αγαμιας... :confused:

Άρχισε δίαιτα και περπάτημα. Δε σου λέω διατροφή γιατί δεν παίζει απλά μείωσε τις ποσότητες.
Και περπάτα ένα μισάωρο γύρω γύρω στην περιοχή σου και σιγά σιγά άρχισε το τρέξιμο.

Θα αλλάξει ο μεταβολισμός, θα ανέβει η διάθεση.
Τα κιλά είναι λόγω φαρμάκων, κι εγώ παίρνω, αλλά όταν είχα αρχίσει τη γυμναστική τα είδα να εξαφανίζονται.
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.415
Πόντοι
2.356
Κανα περπατημα θα κανω... διαιτα δυσκολα... μονος μενω μαγειρεμα λιγα πραγματα... :confused:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
Κανα περπατημα θα κανω... διαιτα δυσκολα... μονος μενω μαγειρεμα λιγα πραγματα... :confused:
Ε, άρα μια χαρά!!!!

Κοίτα να δεις πόσο καλά σου ήρθαν τα πράγματα! Αφού μαγειρευεις λίγο, άρα θα τρώς και λίγο, άρα θα γλιτώνεις και φράγκα! Κι αυτό είναι μιας πρώτης τάξεως δίαιτα και οικονομία ταυτόχρονα! :grin:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Σκεφτομουνα να παω σε καμια ...θεατρικη ομαδα μπας κ γνωρισω κ κανα μουνι αλλα με προλαβε η καραντινα...:confused:

Εντωμεταξυ εχω αρχισει να χω κομπλεξ μετα κιλα μου... ημουν παντα...10αρι προσωπο και σωμα ωραιο γυμνασμενο και τωρα εχω αφεθει εχω κακογερασει , παχυνει... για το μπουτσο εντελως! Και μπηκα και 3ο χρονο αγαμιας... :confused:

Ειχα παει σε θεατρικη 2 φορες, μια ελλαδα μια εκτος (ελληνικη η εκτος)

ολες ψωναρες. Νομιζουν οτι ειναι μουσες. Απο αντρες κατι ακυροι που θελουν να γαμησουν (σαν και μενα :headbang: ) και μπολικες αδερφες. Η πυρφοροι που τους κουβαλανε οι γκομενες τους. Απο μια φορα πατησα και στις 2 περιπτωσεις.

Απο τις γκομενες, ειδικα μπαμ μου κανει συγκεκριμενη περιπτωση διασταυρωσης βατραχου και γιουβαρλακιου που γαμιοταν με βορειοηπειρωτες (η πιο σωστα νοτιοαλβανιοτες και αφγανους)

Δε τα πιστευεις μεχρι να τα ζησεις αυτα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
Γραφτείτε σε σχολές χορού! Εκεί λέει πέφτει πολύ παιχνίδι!
Έτσι έχω ακούσει, εγώ δεν είμαι του χορού! Αλλά νομίζω θα το επιβεβαιώσουν άλλοι εδώ!
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Εκει κατι παιζει, σχολες χορου οντως. Βεβαια μαζευει πυρφορους ειτε με γκομενες ειτε χωρις καθως και πολλους αλμπανους.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
Εκει κατι παιζει, σχολες χορου οντως. Βεβαια μαζευει πυρφορους ειτε με γκομενες ειτε χωρις καθως και πολλους αλμπανους.
Πυρφόρους σίγουρα! Αλλά ΟΚ, τι σε νοιάζει? Στα παπάρια σου!
 

ALEX5555

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
462
Like
1.043
Πόντοι
201
Εγώ αλάνια πήγα σε σχολή χορού και βρέθηκα παντρεμένος......................
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Εγώ αλάνια πήγα σε σχολή χορού και βρέθηκα παντρεμένος......................

Εμείς είμαστε χικικίμοροι ρε τύπε. Δεν έχουμε τέτοια προβλήματα.
Οι γκόμενες μας βλέπουν και αλλάζουν πεζοδρόμιο :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom