Νέα

Είστε χικικομόρι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα diogenis_c
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε χικικομόρι;

  • Ναι

    Ψήφοι: 13 17,8%
  • Όχι ακόμα

    Ψήφοι: 12 16,4%
  • Όχι

    Ψήφοι: 13 17,8%
  • Εσύ είσαι

    Ψήφοι: 3 4,1%
  • Τι είναι αυτο

    Ψήφοι: 32 43,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    73

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.144
Κριτικές
62
Like
40.722
Πόντοι
8.530
Oi τυποι αυτοι ειναι νεκροι απλως δεν εχει βγει ακομα η μυρωδια ... :vomit:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
ετσι λενε τους ιαπωνες που δεν βγαινουν απο το σπιτι τους ειναι ατομα ενηλικα που ζουν μεσα στο σπιτι τους δεν βγαινουν ποτε οτι κανουν εργασια,ψωνια κλπ το κανουν απο το ιντερνετ η ζωη τους ολη δεν εχει επαφη με αλλο ατομο

φιλε ενα παιδι απο τη γειτονια μας φτανει 35 κ ειναι σε τετοια φαση ακριβως,ο ξαδερφος του π ειναι εξωτερικο κ εχει κ παιδι μ ειπε αν πας εκει στη γειτονια μας στο σπιτι του καθε βραδυ κατα τις 9.30 βγαινει εξω περπαταει στην αυλη 10 λεπτα κ μετα παλι μεσα στο σπιτι  :2funny: :2funny: :2funny: :S :S :S :S
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.946
Πόντοι
2.696
Νέα μόδα αυτό;Ναι,καθίστε στο σπίτι με σουβλάκια και μπύρες,γίνετε 200 κιλά σαν τους παλαιστές Σούμο,χοληστερόλη,ουρικό,διαβήτης στα ύψη,και να πεθάνετε παίζοντας παιχνίδια στο ίντερνετ.

Πάτε καλά;Ο νηματοθέτης αν βαρέθηκε όλα αυτά που λέει δεν τον υποχρεώνει κανείς να τ'ακολουθεί.Πήγαινε το απόγευμα 1 ώρα σε ένα πρακτορείο ΟΠΑΠ.Διάβασε τις εφημερίδες,παίξε 0,50€ στοίχημα και 5 κληρώσεις ΚΙΝΟ με ένα καφέ 1,50€.Τώρα που άνοιξε ο καιρός κατέβα στην παραλία.Πάρε το τραμ να δεις κόσμο και ωραία κοριτσια live κάτσε σε ένα παγκάκι και άκου μουσική ατενίζοντας τη θάλασσα.Έχεις λίγα λεφτά;Πάρε ένα αεροπορικό εισιτήριο και πήγαινε 3ημερο σε μια πόλη της Ευρώπης.

Θα κάτσεις να πεθάνεις επειδή δεν έχεις γκόμενα ή βαρέθηκες να κάνεις παρέα με κενά άτομα;Ο εγκλεισμός στο σπίτι είναι αυτοκτονία.Και ας μένεις σε βίλα 500τμ με πισίνα.

Προσωπικά δεν μπορώ να μείνω μέσα με τίποτα.Όλο και κάτι θα βρω να κάνω,και ας μην μπορούν οι φίλοι μου επειδή έχουν οικογενειακές υποχρεώσεις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εγώ πάντως θεωρώ ότι την δύναμη της εξάπλωσης διαφόρων τύπων μόδας συμπεριλαμβανομένης και της κοινωνικής, την έχει η Αμερική, με την διαφήμιση που κάνει στο νετ και στην τιβι μέσω καλλιτεχνών και γενικά διάσημων προσωπικοτήτων.

Θεωρω οτι ισχυει αυτο για το pop culture οπου η αμερικη εχει το προβαδισμα... απ'την αλλη παλι σε επιπεδο κοινωνικων trends που σχετιζονται με το impact της τεχνολογικης προοδου στην ανθρωπινη κοινωνια, οπως ειναι η απομονωση του ατομου, η αυξανομενη αγαμια (ποσοστα στυλ 50% παρθενοι μεχρι τα 30), η υπογεννητικοτητα, κτλ, εκει η Ιαπωνια ειναι trend-setter και οι αλλοι απλα ακολουθουν...
 
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
666
Κριτικές
1
Like
340
Πόντοι
26
Φίλε νηματία, στην ελλάδα, κάτι τέτοιο δεν νοήτε υπό κανονικές συνθήκες, δυστυχώς ή ευτυχώς. Και εγώ έχω ξυνίσει με αρκετούς και αρκετές, σταμάτησα να θέλω να παριστάνω τον παρεάκια από το λύκειο γιατί κατάλαβα προς τα που τραβάει ο μέσος έλληνας και η μέση ελληνίδα αλλά δεν γίνεται. Πρέπει να κάνω την δουλεία μου. Τώρα αν θα κατέβω στα βαρελάδικα όταν καπνίσει του τρίτου μαλάκα για να κεράσει το μαγαζί επειδή πήδηξε την κόρη του αφεντικού / διευθυντή / προϋστάμενου, Χ και γεια σας. Έχω τους φίλους μου, με αυτούς θα βγω και αν όχι, όποτε μου καπνισεί για καμάκι(τα αρχίδια μου θα πάρω και θα τρώω χυλό για ένα μήνα, αλλά δεν έχει σημασία) ή το μπουρδελάκι.

Εγώ πάντως θεωρώ ότι την δύναμη της εξάπλωσης διαφόρων τύπων μόδας συμπεριλαμβανομένης και της κοινωνικής, την έχει η Αμερική, με την διαφήμιση που κάνει στο νετ και στην τιβι μέσω καλλιτεχνών και γενικά διάσημων προσωπικοτήτων.

Όπως τα λες φίλτατε flirter, δυστυχώς έτσι είναι, έτσι ήταν από το '50 και έτσι θα συνεχίσει να είναι μέχρι να τους διαολοστήλουμε ή να κάνουν σαν τους γιαπωνέζους και να αρχίσουμε να παριστάνουμε τους αδιάφθορους σαμουράι είται πνευματικά είται με το ζόρι, εφαρμόζοντας τα ίδια αυστηρά και "φασιστικά", "αντιπολιτισμικά", "αντιανθρωπιστικά", "αντικοινωνικά" μέτρα που εφαρμόζουν αλλά καλώς ή κακώς, κάνουν άλματα στα πιο σημαντικά ζητήματα της επιστήμης με την επιμονή τους, κρατάνε το επίπεδο ομοιογένειας τους και έχουν υψηλά επίπεδα μόρφωσης, σε σημείο που και ο 1% άπορος του πάρκου μπορεί να βάλει ένα καλό κουστουμάκι, να πάει σε μια φίρμα και να δουλέψει δημοσιο-υπαλληλικά και να ξαναφτιάξει την ζωούλα του. Και αυτό δυστυχώς είναι θέμα κοινωνικό και ανθρωπιστικό, όχι καθαρά πολιτικό που είναι υπερσύνολο του ανθρωπιστικού και κοινωνικού, όπως μας το έχει πλασάρει η αμερικάνικη τηλεόραση σε 45 γλώσσες μέχρι τώρα, συμπεριλαμβανομένου και της νέας ελληνικής. Η διαφήμιση μας έχει σαπίσει το μυαλό και την αντίληψη.

Λογικα ολοι οι ελληνες χικομορι ειναι μελη του bou τυποι  :headbaning1:

Φίλε, αυτόματα άκυρο γιατί δεν θα έβγαιναν ούτε για την κατάθεση του 20αρικού. :2funny:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.395
Like
10.933
Πόντοι
3.556
Για να σας δω τώρα τι θα ψηφίσετε;

:think:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.038
Like
1.467
Πόντοι
216
ετσι λενε τους ιαπωνες που δεν βγαινουν απο το σπιτι τους ειναι ατομα ενηλικα που ζουν μεσα στο σπιτι τους δεν βγαινουν ποτε οτι κανουν εργασια,ψωνια κλπ το κανουν απο το ιντερνετ η ζωη τους ολη δεν εχει επαφη με αλλο ατομο

φιλε ενα παιδι απο τη γειτονια μας φτανει 35 κ ειναι σε τετοια φαση ακριβως,ο ξαδερφος του π ειναι εξωτερικο κ εχει κ παιδι μ ειπε αν πας εκει στη γειτονια μας στο σπιτι του καθε βραδυ κατα τις 9.30 βγαινει εξω περπαταει στην αυλη 10 λεπτα κ μετα παλι μεσα στο σπιτι  :2funny: :2funny: :2funny: :S :S :S :S
[/quote]

Αυτοί όλοι είναι ψυχοπαθείς τύπε :S
Και είναι ΠΟΛΛΟΙ πλέον
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Τώρα που είδα το αρχικό ποστ,είχε πολύ ''Σαντμανίλα''.
Ξέρει τι πρέπει να κάνει,του τα έχω πει σε άλλο θέμα.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.462
Κριτικές
94
Like
46.782
Πόντοι
17.311
[quote author=diogenis_c link= ]Βαρέθηκα:

να είμαι στο 90% αυτών που δεν γαμάνε.
τους μπάκουρες φίλους μου.
τις κομπλεξικές φίλες μου.
τις ξυνισμένες φάτσες παντού στους δρόμους.
τις πουτάνες που σε κολλάνε παράσημα.
μια ζωή στο ενοίκιο.
το μεροδούλι-μεροφάι.
την μιζέρια της χώρας.

Καλά δεν κάνουν οι γιαπωνέζοι που δεν βγαίνουν ποτέ από το δωμάτιό?  :think: [/quote]

οχι δεν ειμαι προσωπικα, αλλα ετσι θελουν να μας καταντησουν απ'οτι φαινεται.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Πορνομεταναστευσε στα σλαβικα μουνολιβαδα, η καλυτερη λυση.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
[quote author=diogenis_c link= ]Βαρέθηκα:

να είμαι στο 90% αυτών που δεν γαμάνε.
τους μπάκουρες φίλους μου.
τις κομπλεξικές φίλες μου.
τις ξυνισμένες φάτσες παντού στους δρόμους.
τις πουτάνες που σε κολλάνε παράσημα.
μια ζωή στο ενοίκιο.
το μεροδούλι-μεροφάι.
την μιζέρια της χώρας.

Καλά δεν κάνουν οι γιαπωνέζοι που δεν βγαίνουν ποτέ από το δωμάτιό?  :think: [/quote]

Γυμνάσου,αθλήσου,φτιάξε το ντύσιμο,το στυλ και την εμφάνιση σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom