Νέα

εγκαυμα απο εξατμιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BIASTIS.XXX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maxitis

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
964
Κριτικές
67
Like
296
Πόντοι
5.855
Ειχα παθει κ εγω καποτε το ιδιο. Δεν ειχα βαλει τιποτα απο φαρμακα.Παντως το σημαδι θυμαμαι οτι εκανε
αρκετο καιρο να "σβησει" εαν θυμαμαι καλα κατι μηνες το ειχα.
 

leopard77pet

Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
80
Like
6
Πόντοι
0
Μαλακιες μην ακους τιποτα και κανεναν μην πας σε κανενα γιατρο τιποτα ειναι ολοι χασαπηδες....Η αδερφη  μου ειχε παει σε ενα πουστογιατρο πουστηδες δηλαδη ειναι ολοι και της ελεγε να της κοψει κομματι απο τον κωλο να της βαλει εκει γιατι ειχε κανει κ βαθουλωμα....Μαλακιες και παλι ουτε σημαδι εχει τωρα ουτε τιποτα δεν αφηνει τιποτα μην ακους κανεναν....θα φυγει με τον καιρο......Μακρια απο πουστηδες γιατρους στο Ελλαντα θελουν ολοι σκοτωμα μαζικο....
 

Sexwarning

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
256
Like
0
Πόντοι
1
Πήγαινε στο "Ανδρέας Συγγρός" απέναντι από το ξενοδοχείο Κάραβελ.Είναι το μόνο ειδικευμένο δερματολογικό,κι εφημερεύει κάθε μέρα.Αν είσαι από την Αθήνα φυσικά.

Πάντως το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνεις,ήταν να ρίξεις άφθονο κρυο νερό στο σημείο,μετά να πάρεις μερκουροχρώμ από το φαρμακείο και να βάζεις 2 φορές την ημέρα για καμιά εβδομάδα,και ύστερα αλοιφή όπως η Fusicort.Με την προϋπόθεση φυσικά να μην έχεις κάποια αλλεργία σε κάποιο συστατικό των φαρμάκων.

Τη σωστότερη λύση όμως θα σου τη δώσει ένας δερματολόγος.Μην το αναβάλλεις καθόλου.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες

Πάρτον τηλ να κλεισεις rendez vous

οχι πριν τις 10 γιατι θα γαμαει καμια πιτσιρικα...

3ac32234b8fd207651434ca9d32468f1_L.jpg
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
οχι κορτιζονη σε εγκαυμα....bepanthol η aquathenol +  fucidin ,καλη περιποιηση με καθημερινες αλλαγες με καθαρες γαζες και αν μολυνθει αντιβιωση......και παυσιπονα αν πονας
το μαλακα το φαρμακοποιο κορτιζονη μου εδωσε και κοιταξα στις οδηγιες και εγραφε απαγορευεται σε εγκαυματα
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
200
Like
1.165
Πόντοι
2.310
πάντως ας το δει και κανενας γιατρός το έγκαυμα

μπορεί να μην είναι τίποτα σπουδαιο μπορεί και να είναι.

 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.220
Κριτικές
46
Like
3.621
Πόντοι
4.365
Ελα μωρε.. Πως κανεις ετσι...?
ΟΚ.. 8α σου μεινει σημαδι.... So what...??!!!
Γκομενα εισαι.. κ φοαβσαι μην χαλασουν τα βελουδινα ποδαρακια σου...????!!!! :cheesy:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Ελα μωρε.. Πως κανεις ετσι...?
ΟΚ.. 8α σου μεινει σημαδι.... So what...??!!!
Γκομενα εισαι.. κ φοαβσαι μην χαλασουν τα βελουδινα ποδαρακια σου...????!!!! :cheesy:
δηλαδη εσενα δεν θα σε πειραζε;
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
Ελα μωρε.. Πως κανεις ετσι...?
ΟΚ.. 8α σου μεινει σημαδι.... So what...??!!!
Γκομενα εισαι.. κ φοαβσαι μην χαλασουν τα βελουδινα ποδαρακια σου...????!!!! :cheesy:
δεν ειναι αυτο μπορει αυριο μεθαυριο να κανω καριερα ως μοντελο
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
200
Like
1.165
Πόντοι
2.310
Εάν έχεις μηχανή ούτως ή άλλως καιγονται οι τρίχες στο κάτω μέρος του ποδιού. Εάν έχεις σκουτερ είναι αλλοιώς (κυριλε)
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.220
Κριτικές
46
Like
3.621
Πόντοι
4.365
δηλαδη εσενα δεν θα σε πειραζε;
Oχι βεβαια...
Εχω ετσι κ αλλιως μερικα σημαδακια στα γονατα..απο πεσιματα πιτσιρικας στις αλανες απο το ποδοσφαιρο... :grin:
Εσεις δεν πεφτατε μικροι...???? :think:
δεν ειναι αυτο μπορει αυριο μεθαυριο να κανω καριερα ως μοντελο
Αυτο το λες σοβαρα...????!!!! :think:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Oχι βεβαια...
Εχω ετσι κ αλλιως μερικα σημαδακια στα γονατα..απο πεσιματα πιτσιρικας στις αλανες απο το ποδοσφαιρο... :grin:
Εσεις δεν πεφτατε μικροι...???? :think:Αυτο το λες σοβαρα...????!!!! :think:
ολοι εχουμε στα γονατα σημαδακια απο τα πεσιματα αλλα εδω μιλαμε για πολυ μεγαλο σημαδι σε εκταση ασε που τα σημαδια αποτα πεσιματα δεν φαινονται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom