Νέα

εγκαυμα απο εξατμιση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BIASTIS.XXX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
ειχα σκοπο να κανω τρια τεσσερα τατουαζ μετα το καλοκαιρι οποτε μπορει να κανω ενα στη γαμπα
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
ειχα σκοπο να κανω τρια τεσσερα τατουαζ μετα το καλοκαιρι οποτε μπορει να κανω ενα στη γαμπα
Φίλε η περιοχή με το έγκαυμα μετά το καλοκαίρι θα είναι άστα να πάνε, παντελώς ακατάλληλη για τατουάζ, θα πρέπει να περάσει καιρός για να το σκεφτείς για εκεί.  Σε κάθε περίπτωση ο κατάλληλος γιατρός θα σου λύσει κάθε απορία και θα σε κατευθύνει.
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
478
Κριτικές
1
Like
411
Πόντοι
21
Μήπως, λέω μήπως, να πας σε κανένα γιατρό? Τα εγκαύματα και ειδικά τα βαθιά που προκαλούν οι εξατμίσεις συνήθως χρειάζονται αντιτετανικό αν δεν εισαι εμβολιασμένος και αντιβίωση, μεταξύ των άλλων.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
εμενα μου ειχανε βγαλει τη καμμενη πετσα στο ΚΑΤ και μου τυλιξανε το ποδι ολο με γαζα για καμια εβδομαδα. Στην ορθοστασια ειχα και μυϊκους πονους. Εννοειται οτι εμεινε σημαδι εστω και αχνο
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
ειχα σκοπο να κανω τρια τεσσερα τατουαζ μετα το καλοκαιρι οποτε μπορει να κανω ενα στη γαμπα
Πολλοι που κανουν τατουαζ, αναγκαζονται να βαζουν αντηλιακο ακομα και το χειμωνα στη περιοχη του τατουαζ. Η γαμπα θεωρειται η Νο1 ευαισθητη περιοχη στον καρκινο του δερματος. Ουτε να διαννοηθεις να το πειραξεις
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
σε γιατρο δεν παω ετσι και αλλιως δεν ποναει απλως εχει τεραστια κοκινηλα και για το τατουαζ ακυρο μετα απο αυτα που μου ειπατε ,ετσι και αλλιως εχω τριχες στα ποδια δεν θα φενεται τιποτα μετα
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
ελα ρε γιατρε τι φλωριες ειναι αυτες βαλε μια αλοιφη και θα περασει σιγα μην τρεχεις στο νοσοκομειο :grin:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
το καλυτερο φαρμακο που ειχα δοκιμασει ποτε, ηταν γαζες παραφινης. Αν πας σε φαρμακειο ζητα κατι τετοιο. Θαυματουργο πραγματικα
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
το καλυτερο φαρμακο που ειχα δοκιμασει ποτε, ηταν γαζες παραφινης. Αν πας σε φαρμακειο ζητα κατι τετοιο. Θαυματουργο πραγματικα
πηρα αυτοκολλητες αντικολλητικες γαζες μολις περασουν καποιες μερες θα βαζω κρεμα επουλωσης
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
Φίλε αν σε ζορίζει η επίσκεψη σε γιατρό (κατανοητό) στη θέση σου θα πήγαινα στα επείγοντα του ΚΑΤ (θα έλεγα ότι με ενοχλεί, πονάω κτλ) να το δουν και να σου δώσουν μια συμβουλή και θεραπευτική αγωγή.  Φυσιολογικά τέτοια εποχή δεν θα έχει και πολύ κόσμο ειδικά αν πας πρωί. Τσέκαρε πότε εφημερεύει μόνο. Δική σου επιλογή βέβαια.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.060
Like
2.834
Πόντοι
506
Οι τυποι ειναι αρχηγοι σε τετοια θεματα. Δε μπορεις να φανταστεις τι εχουν δει τα ματια τους. Κι εγω εχω δει σκηνικα απιστευτα
 
OP
OP
B

BIASTIS.XXX

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
212
Like
16
Πόντοι
1
Φίλε αν σε ζορίζει η επίσκεψη σε γιατρό (κατανοητό) στη θέση σου θα πήγαινα στα επείγοντα του ΚΑΤ (θα έλεγα ότι με ενοχλεί, πονάω κτλ) να το δουν και να σου δώσουν μια συμβουλή και θεραπευτική αγωγή.  Φυσιολογικά τέτοια εποχή δεν θα έχει και πολύ κόσμο ειδικά αν πας πρωί. Τσέκαρε πότε εφημερεύει μόνο. Δική σου επιλογή βέβαια.
θα  το κοιταξω ευχαριστω ;)
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
200
Like
1.165
Πόντοι
2.310
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες

2κυκλο?

Για τα εγκαυματα Bepanthen ή Bepanthol. Πρέπει να βάζεις 5-6 φορές τη μέρα. Καλό είναι να βάλεις αμέσως μετά το συμβάν (να μην περάσει ώρα). Να επιμείνεις τις πρωτες 2-3 μέρες σχολαστικά.

Το σημάδι εάν είναι βαθύ και εκτεταμένο ίσως να μην φύγει τελείως. Εξαρτάται.

Επίσης, όταν οδηγείς 2κυκλο, θεωρώ σίγουρο ότι θα έχεις 1 πτώση στην καριέρα σου, πράγμα που σημαίνει στην καλύτερη περίπτωση εγκαύματα (τριβή στην άσφαλτο). Αλλά ΚΑΙ αυτά είναι τα παράσημα μας.
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.040
Κριτικές
41
Like
533
Πόντοι
2.137
Τυπε στα ρχιδια σου! Παιξτο σημαδεμενος!

http://[URL unfurl="true"]www.kinofilms.ua/images/wallpapers/1680x1050/31658_Scarface.jpg[/img[/URL]]

:headbang3: :headbang3: :headbang3:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες
οχι κορτιζονη σε εγκαυμα....bepanthol η aquathenol +  fucidin ,καλη περιποιηση με καθημερινες αλλαγες με καθαρες γαζες και αν μολυνθει αντιβιωση......και παυσιπονα αν πονας
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Όπως ακριβώς στα είπε ο φίλος. Υπάρχουν αλοιφές για τις ουλές αλλά είναι ακριβές, γύρω στα 40-50 ευρώ, και δεν είμαι σίγουρος αν θα βοηθήσουν στη δική σου περίπτωση μιας και μιλάμε για έγκαυμα.


Kelosoft Cream 25gr


ας την γκουγκλαρει και ας την αγορασει και ιντερνετικα
 

psilosmixalhs@in.gr

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2013
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
ειναι για τα σημαδια η κελοσοφτ,πρεπει καποιος να εχει υπομονη καθε μερα να την βαζει και για 1 λεπτο να κανει μασαζ
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
επαθα εγκαυμα απο εξατμιση και μετα απο δυο ωρες πηγα στο φαρμακειο και μου εδωσε μια κρεμα Fucicort Lipid αντιβιοτικο/κορτικοστεροειδες και γαζες ,μου ειπε το  σημαδι  δεν θα φυγει μηπως εχει συμβει σε κανεναν για να δωσει συμβουλες  γιατι δεν  θελω σημαδια και  μαλακιες
δεν φευγει το σημαδι τυπε οτι και να κανεις απο αλοιφες κτλ
 

chrysa82

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2013
Μηνύματα
1.277
Like
0
Πόντοι
16
Περαστικά...της αδερφής μου πάντως της έμεινε το σημαδί :(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom