Νέα

Εφαρμογή Faceapp

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δε κλεβει καμια φωτογραφια απλα σε ενημερωνει την ανεβαζει στον σερβερ για επεξεργασια.

Αν καποιος θελει να κλεψει φωτογραφια το κανει και δε παιρνει γραμμη κανεις.
και γιατι ρε θειο να μην την επεξεργαστει με το προγραμμα στο κινητο μου? τι στο διαολο δεν εχουν υπολογιστικη ισχυ τα συγχρονα κινητα? εδω καναμε morphing (εναλλαγη απο μια φωτο σε αλλη) πριν 20 χρονια με 1000 φορες πιο ανισχυρους υπολογιστες. γιατι να ειμαι ονλαην συνδεδεμενος και να σου στελνω αντιγραφο της φωτογραφιας μου για φακελωμα?
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
υπεμονή.

τωρα που βγηκε και εγινε η faceapp γνωστη,
θα δημιουργηθουν και οφφλαιν αππς που θα κανουν αντιστοιχη δουλειά.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
ο κοσμακης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ποσο σημαντικο ειναι να περιερχονται τετοια στοιχεια σε εταιρειες.
ΠΟΣΟ ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΑΝΜΕΓΙΣΤΗ αξια εχουν πχ. ακομα και 5.000.000φωτο απο (πραγματικα) προσωπα(χρηστων)
πχ. φτιαν' ναουμε μια αππ ο νικ ο 1410, για να σε γερναει προωρα.

την πλασαρει δεξια αριστερα... γοθγκλε πλει και δε συμμαζευτεαι.
ειναι που ειναι αχωνευτος, του καθεται και η επιτυχια και
εχει καμμια 150αρια εκατομυρια κατεβασματα καθοτι ειναι πρωτοποριακη και καμμια 100αρια μυρια βλήτων (εεε χρηστων) ανεβαζουν την φωτο τους στο σερβερ του νικ του 1410.

πολλοι λενε,
σιγα ρε εμενανε τι να με κανει η ΣΙΑ και η ΝΑΣΑ σε φωτογραφια?
αμα θελανε τα παιρνουνε απο το κινητο κατευεθειαν (what?)
ολους φακελωμενους μας εχουν ηδη
εγω δεν εχω να φοβαμαι τιποτε, δεν με νοιαζει, δεν εχω κανει κατι παρανομο
δεν εχω να κρυψω ΤΙΠΟΤΑ
χεστηκα (και η βαρκα γερνει)
αρε ρε φιλλλλλαρα ναουμε, μην το κανεις θεμα
πλακα εχει, γουσταρω
την αππ του νικ1410 ρε μαλακα δεν θα εμπιστευθω?
τι θα τα κανει ο νικ ρε μαλακα τοσα προσώπατα? ταρχιδια μου θα παρει ο παπαπας
κλπ κλπ


Περνανε ενα δυο τρια χρονια, ερχεται το ετος 2022, εχει μαζεψει καμμια 850εκ φωτο ο νικ1410 απο 350εκ. διαφοερτικους χρηστες
Ειναι ομως προσγειωμενος.
Εξακολυθει να κανει την ζωη που εκανε. Να, μπαινει κανα μπου.κομ και γραφει αερολογιες εδω κι εκει, παει σουπερμαρκετ, βριζει οτι ειναι διαφοερτικο απο αυτα που αυτος θελει και τσεπωνει και το φράγκο απο τις διαφημισεις στην αππ και αλλα εσοδα σχετιζομενα.

Ερχεται η μερα που ενω ειναι μεσημερι ιουλιου και ειναι σπιτι του και γραφει στο μπου τις συνηθεις ...αχεμ ...παρατηρησεις του, ακουει ενα χτυπο στην ποορτα.
Α! η π*τσα που παρηγειλα θα ειναι "σκεφτηκε"!
Και παει να ανοιξει.
Τσουπ! Μπροστα του ο ceo της Kavlazon (πολυεθνικη των 75δις$) , να μην τα πολυλογω, του σκαει τσέκι με ας πουμε 8δις$ (γιατι ακουει και η εφορια και δεν πρεπει οοοοοοολα να τα δηλωνουμε) και του λεει φερε αππ και ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΧΡΗΣΤΩΝ και παρε τσέκι. Και περασανε οι φωτο στα χερια μιας εταιρειας που κανεις πλεον δεν ειχε συναινεσει να τα εχει.
Τόσο αππ-λά!


...

Θελω ο καθενας απο εσας τωρα να αφησει την φαντασια του και να γραψει σε μια κολλα χαρτι 2-3παραγραφους ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ θα μποροσυε να τα κανει τα δεδομενα η kavlazon κΑΘΩς και ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ εσκασε 8δις για μαλακιες φωτο?




 

piii

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
102
Κριτικές
6
Like
273
Πόντοι
281
Καλά που έχω το αρχαίο μεν πλήρως λειτουργικό δεν 810i και υσυχάζω απο τέτοια πράγματα.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.933
Κριτικές
10
Like
1.330
Πόντοι
506
Θελω ο καθενας απο εσας τωρα να αφησει την φαντασια του και να γραψει σε μια κολλα χαρτι 2-3παραγραφους ΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ θα μποροσυε να τα κανει τα δεδομενα η kavlazon κΑΘΩς και ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ εσκασε 8δις για μαλακιες φωτο?

Τι θες να πεις; Εχω την ιδια απορια
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
:2funny: :2funny:

Γελάνε και οι πέτρες με το ότι το faceapp μας φακελωσε.Το fb δλδ τι μας έχει κάνει;

Και γιατί το faceapp είναι επικίνδυνο ενώ τα υπόλοιπα,insta,fb, Twitter είναι ακίνδυνα.

Εάν ανατρέξετε λίγο πριν το νέο έτος, είχαν δείξει το ζουκεμπεργκ να κλαίει on camera αν θυμάμαι καλά για μια διαρροή δεδομένων του fb. Σαν να βλέπεις τον Κούλη να κλαίει, καμμία σχέση αλλά είπα να μην το χοντρυνω με τον πλανηταρχη.

Φαντάσου τι παιχνίδια παίζονται.

Το θέμα είναι ότι οι καιροί κ οι εποχές έχουν αλλάξει, χρήματα κινούνται με το Ίντερνετ και εφαρμογές, κόσμος γνωρίζεται, χωρίζει, ακόμη και πρωθυπουργοί τουιταρουν πριν ανακοινώσουν στην βουλή.

Τώρα εμάς μας έπιασε ο πόνος να διώξουμε τα κακά πνεύματα!

Και στου βοδιού το κέρατο να είσαι κρυμμένος, με το που θα βάλεις καρτουλα στο ATM, καθάρισες.Εχεις ορίσει που βρίσκεσαι
 

Intruder1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2019
Μηνύματα
351
Like
1.738
Πόντοι
201
Μόνο στους δικούς μου φίλους 9 στους 10 που το έκαναν είναι άντρες και 1 στους 10 γυναίκα;!;!;!;!;!

:PPPPPP
 

arpagas

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2019
Μηνύματα
16
Κριτικές
2
Like
63
Πόντοι
0
καλησπερα παιδια,
εχω μια ερωτηση,δηλαδη αν χρησιμοποιησω αυτην την εφαρμογη στον παππου μου που ειναι ηδη 82 χρονων ο ανθρωπος ποσο θα μου
τον δειξει και καλα 124 χρονων?? χαχαχαχαχαχα
 

vaggosdk

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2019
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
οταν λεμε οτι σας φακελωσε, πηρε βιομετρικα στοιχεια (ηλικια, φυλο, κτλ) και τα πουλησε σε διαφημιστικες εταιριες για να σας δειχνουν στοχευμενες διαφημισεις. το σκανδαλο ειναι οτι στους ορους που αποδεχθηκατε δεν το ανεφερε (σε αντιθεση με το fb που το αναφερει οταν κανεις εγγραφη)
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom