Νέα

Εφαρμογές Bitcoin

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Morgan_F
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 149
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Για dogecoin έχεις κάποια άποψη?
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Εθεριουμ το αγόρασα 1800 και έχει φτάσει 2200.. Κ ανεβαίνει..
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Για dogecoin έχεις κάποια άποψη?
δεν ξέρω σε ποιον απευθύνεται η ερώτηση αλλά εγώ έβαλα 100 ευρώ φορ φαν στα 24 λεπτά, γιατί η βλακεία του κόσμου ειναι απεριόριστη και μπορεί να πάει 50 λεπτά κάποια στιγμή. Βέβαια αξίζει να σημειωθεί ότι αν είχε κάποιος βάλει όλα τα λεφτά εκεί αντι για μπιτκοιν και εθεριουμ θα είχε πολύ καλύτερα αποτελέσματα μεχρι σήμερα.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Το dogecoin είναι ένα meme χωρίς καμία εγγενή αξία.
Ο κόσμος χειραγωγείται από τα media να βάλει τα λεφτά του εκεί για άγνωστους λόγους.
Ακόμα κι ο Μασκ κάνει tweet γιαυτό.
Δεν ξέρω γιατί.
Θέλουν να χάσει ο κόσμος τα λεφτά του μάλλον.
Κάτι παρόμοιο με το GME stock παίζει που οι περισσότεροι χάσαν τα λεφτά τους.
Τα ίδια κυκλώματα είναι.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
δεν ξέρω σε ποιον απευθύνεται η ερώτηση αλλά εγώ έβαλα 100 ευρώ φορ φαν στα 24 λεπτά, γιατί η βλακεία του κόσμου ειναι απεριόριστη και μπορεί να πάει 50 λεπτά κάποια στιγμή. Βέβαια αξίζει να σημειωθεί ότι αν είχε κάποιος βάλει όλα τα λεφτά εκεί αντι για μπιτκοιν και εθεριουμ θα είχε πολύ καλύτερα αποτελέσματα μεχρι σήμερα.
Κι εσύ νομίζεις είσαι πιο έξυπνος από αυτούς που χειραγωγούν τον κοσμάκη;
Ότι θα μυρίσεις τα νύχια σου να πουλήσεις πριν σκάσει η φούσκα;
Βάλτε τα λεφτά σας σε project που προσφέρουν κάτι.
Που έχουν εγγενή αξία.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Κι εσύ νομίζεις είσαι πιο έξυπνος από αυτούς που χειραγωγούν τον κοσμάκη;
Ότι θα μυρίσεις τα νύχια σου να πουλήσεις πριν σκάσει η φούσκα;
Βάλτε τα λεφτά σας σε project που προσφέρουν κάτι.
Που έχουν εγγενή αξία.
Καθόλου για αυτό έβαλα και ένα χαζό ποσό. Εγώ όταν δω ότι βγάζω παραπάνω απο όσα εβαλα θα πουλήσω θα περιμένω να ξαναπέσει και θα ξαναγοράσω για όσο γίνεται αυτη η ανοησία. Αλλά και να τα χασω θα ζήσω, σιγά το ποσό.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Αξίζει το Dogecoin τελικά? Πόσο λέτε μπορεί να φτάσει?
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
αγορασε etf απο νομισματα, αλλα με χρηματα που σου μενουν και με μακρινο οριζοντα.

το μπιτκοιν η θα παει στο θεο η στο μηδεν. εχει ακομα προοπτικες, αν και πιστευω καποια στιγμη θα παιξει regulation
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
Το dogecoin είναι ένα meme χωρίς καμία εγγενή αξία.
Ο κόσμος χειραγωγείται από τα media να βάλει τα λεφτά του εκεί για άγνωστους λόγους.
Ακόμα κι ο Μασκ κάνει tweet γιαυτό.
Δεν ξέρω γιατί.
Θέλουν να χάσει ο κόσμος τα λεφτά του μάλλον.
Κάτι παρόμοιο με το GME stock παίζει που οι περισσότεροι χάσαν τα λεφτά τους.
Τα ίδια κυκλώματα είναι.
Εβγαλα 20κ μονο απ'αυτο φετος. Το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν πηρα κι αλλα τοτε.

Γενικα, τωρα παιζει bear market για ολο το καλοκαιρι. Αν θελετε να παιξετε, θα παρετε καπου τον αυγουστο και θα περιμενετε ν'ανεβει τον χειμωνα. Αμεσα κερδη μην περιμενετε, χωρις hypes οι κυκλοι ανοδου ειναι 4ετιες.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Μάγκες μεγάλη κατρακύλα.. Κλαίνε πολλοί πλέον.. Φούσκα λέτε?
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
Μάγκες μεγάλη κατρακύλα.. Κλαίνε πολλοί πλέον.. Φούσκα λέτε?
Κανείς δεν ξέρει αν είναι φούσκα ή όχι, πότε το μαρκετ θα πάει καλά και πότε όχι (πχ 4 χρόνια που λέει ο συναγωνιστής από πάνω). Μπορεί να είναι φούσκα, μπορεί σε 2 χρόνια να αξίζουν τα δεκαπλάσια. Το σίγουρο είναι ότι καλό είναι να μην σε αποθαρρύνουν οι πτώσεις ειδικά αν έχεις αγοράσει κάτι που πιστεύεις όντως στην αξία του.
 

rosos88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
49
Like
33
Πόντοι
0
Κανείς δεν ξέρει αν είναι φούσκα ή όχι, πότε το μαρκετ θα πάει καλά και πότε όχι (πχ 4 χρόνια που λέει ο συναγωνιστής από πάνω). Μπορεί να είναι φούσκα, μπορεί σε 2 χρόνια να αξίζουν τα δεκαπλάσια. Το σίγουρο είναι ότι καλό είναι να μην σε αποθαρρύνουν οι πτώσεις ειδικά αν έχεις αγοράσει κάτι που πιστεύεις όντως στην αξία του.
Μπορει και κάποια μέρα να πατώσουν. Το θέμα είναι να αγωράζεις αλλά και να πουλάς
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μάγκες μεγάλη κατρακύλα.. Κλαίνε πολλοί πλέον.. Φούσκα λέτε?
Γίνεται πόλεμος τώρα εναντίων τους
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Πάνε πάτο.. Αγοράζει κανείς τώρα?
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
Ειχε χοντρο FUD στα μυδια ολο το μηνα. Μαζικη καμπανια "χεζουμε πανω στο κρυπτο μεχρι να πεσει". Και εξαγορα, επειδη "εσεις οι κουλοι δεν εχετε λογους να παιζετε με assets, αυτα ανηκουν στην ελιτ με τις μεγαλες μυτες και επωνυμα που τελειωνουν σε -μπεργκ και -βιτς και -σταιν". Μεχρι και τον παπα βγαλανε να πεταξει υποννοουμενα στο twatter (δεν κανω καθολου πλακα).
Σε γενικες γραμμες, ολο το concept του κρυπτο ειναι 2 πραγματα. Πρωτον, να προσελκυσεις ιδρυματα για να το χρηματοδοτησουν με κανονικα χρηματα για "κερδη" τα οποια δεν προκειται να τα τραβηξουν ποτε στο τελος για να μην πεσει η αξια του κρυπτο που κρατανε. Τα ιδρυματα ειναι σαν τον μεσο νεοελληνα. Δεν τους νοιαζει να εχουν λεφτα, τους νοιαζει να πιστευουν ολοι οτι τα εχουν. Δευτερον, να πεισεις γενικα τους boomers που'χουν κομποδεμα γιατι εζησαν σε εποχες που'ταν παχιες οι αγελαδες οτι ειναι δικαιη η ανταλλαγη ενος ηλεκτρονικου asset με το περιεχομενο των τραπεζικων τους λογαριασμων που το'χουν και σκονιζεται. Τριτον, κανει καλο στην αγορα, γιατι οι σημερινοι 30-40 που ασχολουνται με την αγορα κρυπτο θα το ξαναριξουν μεσα σαν επενδυσεις σε πραγματα που'χουν στερηθει (ακινητα, αυτοκινητα, ο,τιδηποτε). Πρακτικα, σου μεγαλωνει το supply των υπαρχοντων χρηματων χωρις να δημιουργει πληθωρισμο και να σου κατεβαζει την αξια του, καθως οι boomers συνεχιζουν να καθονται πανω σε σακια απο assets.
Γενικα, εχω να δηλωσω το εξης. Δεν ειναι οικονομικη συμβουλη, λεω τι θα κανω εγω, οποιος θελει ακολουθει, οποιος θελει κανει ο,τι θελει. Οπου περισσευει 100 ευρω, τα χωνω σε καποιο πρωιμο shitcoin που'χει εστω καποια προβολη. Τα ξεχναω για 3 χρονια. Σε 3 χρονια στο επομενο halving για btc κοιταω τι βγηκε απο τα 8000-10000 tokens. Ανεβασε ενα δεκαδικο? 1κ ευρω, 900 ευρω κερδος.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.330
Πόντοι
3.846
Με το STELLAR τι γίνεται;
Γιατί είναι σε πτώση εδώ και 1.5 μήνα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom