Νέα

Δίπλωμα για φουσκωτό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα punter
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

oxi_agapes_mono_sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.107
Like
9
Πόντοι
16
γρηγορα στον Αλεξη να στα κοψει.Θα σου παρει το σκαφος και θα ξεπληρωσει το χρεος μας.    :2funny: :2funny: :2funny:

φιλε δεν αναγνωριζουμε τιποτα, δεν πληρωνουμε τιποτα, το χρεος μας ειναι παρανομο
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
φιλε δεν αναγνωριζουμε τιποτα, δεν πληρωνουμε τιποτα, το χρεος μας ειναι παρανομο

ετσι  και ο αλεξης δεν ξερει δεν ακουει δεν καταλαβαινει μονο γαμει και δερνει .και οχι μονος ειναι και ο ΓΑΠ  που ειναι πλεον αντιθετος με την κυβερνηση γιατι δεν τα κανει σωστα ειναι ακομα και ο σαμαρας αντιθετος γιατι τα βρεικε χαλια .

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Γενικα μαγκες τι μετραει για τουριστικο παντα μιλαμε και στα 5 με 6 μετρα το πολυ.Να μην μας γαμανε και τα χαρατσια.Προτινεται καποιο?ασχολειται κανεις με αυτο το αθλημα?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εχω μπει στο τριπακι εδω κ καιρο για ενα φουσκωτο. Μαλιστα τωρα που περασε το καλοκαιρι θελω εως το επομενο να το εχω..

Εχει παρει κανεις σας τετοια αδεια??

εψαξα κ βρηκα μερικες πληροφοριες



ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

α. Επικυρωμένη φωτοτυπία διπλώματος αυτοκινήτου ή δικύκλου (όλες οι σελίδες) ή προβλεπόμενα ιατρικά πιστοποιητικά παθολόγου και οφθαλμιάτρου.

β. Φωτοτυπία δελτίου αστυνομικής ταυτότητας.

γ. Τρεις (3) πρόσφατες φωτογραφίες ταυτότητας.

δ. Αποδεικτικό είσπραξης Λιμενικής Αρχής 3 € υπέρ Μετοχικού Ταμείου Ναυτικού.

ε. Τριπλότυπο είσπραξης 3 € υπέρ ΕΚΟΕΜΝ (από τη Λιμενική Αρχή).

στ. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής, όπου αναγράφεται ότι: "γνωρίζω κολύμβηση, είμαι μόνιμος κάτοικος της παραπάνω διεύθυνσης, δεν έχω υποβάλλει δικαιολογητικά για απόκτηση άδειας ταχυπλόου σε άλλη Λιμενική Αρχή και ο δηλωθείς Α.Φ.Μ. είναι μοναδικός και αληθής".


Μιλησα στο τηλ με ενα δασκαλο σημερα κ μου ειπε οτι θα φτασει περιπου στα 550€ (με 3 πρακτικες κ 6 θεωρητικες ωρες)

ξεκινα με ιστιοπλοϊα...αμεσως μετα μπορεις να κανεις και μερικες πλευσεις και να παρεις ταχυπλοου που ειναι πολυ ευκολοτερο...με την ιστιοπλοϊα θεωρω οτι θα εχεις καλυτερη γνωση της θαλασσας σε σχεση με το ταχυπλοου...και θα εχεις και με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια...

εντιτ...τωρα προσεξα οτι θελει για φουσκωτο...οπως και να χει διαβασα και τους προηγουμενους και θα συμφωνησω απολυτα...ξεκινα με ιστιοπλοϊα..η θαλασσα δεν ειναι παιχνιδι
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
το φουσκωτο ειναι μαρκας novamarine 580 ιταλικο και πιστευω και κορυφαιο στο ειδος του.το ειχαν αγορασει καινουριο.Διπλωμα σκαφους εχουμε και οι δυο το ειχαμε βγαλει στη ραφηνα στον σγουρο αν θυμαμαι καλα το ονομα του.Το φουσκωτο εχει απιστευτο στησιμο και σε καιρο παει γαματα να φανταστειτε σε πενταρει η εξαρι παει γαμιωντας.Αλλαξαμε μηχανη φετος δανεικη βεβαια και εσερνε κανονικα.Η παλια του δε λεει πολλα.Η γαστρα βαθεια για βαρυ καιρο.Το σκαφος για οσους ξερουν το μονο που μας χαλαει ειναι οτι δεν εχει sundeck και χωρους οποτε η θα κανουμε καποιες τροποποιησεις σε καποιον τυπο η θα κοιταξουμε για κατι αλλο μεταχειρισμενο αλλα δεν μου τι λεει κανενα σχεδον....Απο ταξιδια εχουμε παει αργωσαρωνικο σποραδες και κυκλαδες και πολυ μικρος που δεν θυμαμαι ειχαμε παει γραμβουσα απο το καστελι.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Κράτα το και κάνε ό,τι μπορείς με αυτό. Μη ρίχνεις λεφτά σε μια τρύπα σε νερό.
Ούτε καλά καλά να το πουλήσεις δεν θα μπορέσεις.
Εδώ μένουν απλήρωτες οι θέσεις των πάρκινγκ σκαφών επειδή κανεις δεν ενδιαφέρεται ή δεν μπορεί να τα διατηρήσει...
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
Αυτη ειναι μια λογικη προσεγγιση, για πρωτο σκαφος το οποιο ειναι μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ επιλογη.... οσο για αυτον που γραφει στην παραθεση.... θεωρω οτι ειναι τελειως εκτος θεματος.... σκαφακι με 10 αλογα μηχανη.... ειναι ΜΟΝΟ για βολτες στα 500 το πολυ μετρα απο την ακτη..... πιο ανοιχτα, απλα ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ...... μια καλη μεση λυση, για αρχη, για καποιον που θελει να μυηθει και διαθετει και καποιο ποσο, γυρω στα 6000-8000, ενα 4.5 με 60-70 αλογα ειναι οτι πρεπει.... και παντα, στην αρχη, παρεα με αλλα σκαφη, αν ειναι δυνατον. Αλλα παντα ειναι υποκειμενικο, διαφερει η αγορα απο ανθρωπο σε ανθρωπο, ο καθενας εχει τις αναγκες του, το μπατζετ του και τα δικα του δεδομενα τελος παντων...
γιατί ξέρεις πολλούς λουκουμάδες νεόπλουτους  πρίν την κρίση...πού πάνε μέ τό σκάφος τους πάνω από 500 μέτρα  με την γκόμενα...η το πολύ παραλιακώς 3 μέ 4 μίλια γιά φιγούρα ...και αυτό καμμια 10ρια μέρες τόν χρόνο...?????
έχω παει μια χαρά απο σουνιο μακρόνησα πριν κάμποσα χρόνια με 10αρα μηχανη....
 

Κάλλι

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
18
Like
1
Πόντοι
0
Σαν την ιστιοπλοΐα τίποτα μάγκες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom