Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 450K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.304
Like
2.960
Πόντοι
456
Iησους Χριστος νικά και ολα τα κακα σκορπα !!!

πισω σατανιασμενες μοιχαλιδες,εμπρος μυστες:rockon::rockon::rockon:

ειμαστε η γενια των γυπαετων,ελληνικο σπερμα παντου να διαιωνιστει το DNA:rockon::rockon:

γαματε σε καθε γωνια της γης ,ξωγαμα παντου για να πολλαπλασιαστουμε:coffee::coffee:

τρια-δυο-ενα,πυρ :wanker: ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ !


 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Iησους Χριστος νικά και ολα τα κακα σκορπα !!!

πισω σατανιασμενες μοιχαλιδες,εμπρος μυστες:rockon::rockon::rockon:

ειμαστε η γενια των γυπαετων,ελληνικο σπερμα παντου να διαιωνιστει το DNA:rockon::rockon:

γαματε σε καθε γωνια της γης ,ξωγαμα παντου για να πολλαπλασιαστουμε:coffee::coffee:

τρια-δυο-ενα,πυρ :wanker: ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ !


Χανόμαστε γαμμμαααα!!
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.392
Like
10.930
Πόντοι
3.556
Εγώ το λέω ακόμα στα 56, τύπε.
Εχθες εβλεπα ενα βιντεο με εναν 87χρονο, που ελεγε πως εμεινε πρωτη φορα μονος μετα απο πολλα χρονια γαμου, σχεσεων, κλπ και ητανε η καλυτερη χρονια της ζωης του...

ΟΚ, λιγο παραξενη η φαση του (πορνομεταναστης ουσιαστικα) αλλα κατι λεει αυτο απο μονο του
 

Vasco Da Gamage

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
145
Like
235
Πόντοι
21
Για τις 25,είσαι μεγάλος

30-35 συνήθως έχουν παντρευτεί οι περισσότερες.Στην επαρχία όλες.Ελεύθερες παίζουν μόνο καμια Αθήνα,οπότε αν δεν ζεις εκεί,δεν τις βρίσκεις
Αυτά που λες εδώ αγαπητέ είναι 30% αλήθεια και 70% απελπισία. Και εγώ θα σου πω ότι και στα 25 να είσαι υπάρχουν δικαιολογίες π.χ. όλες θέλουν λεφτά, όλες έχουν ήδη σχέση, είναι πουτάνες όλες κλπ Μπορείς για κάθε λύση να βρεις ένα πρόβλημα αν το θες (σωστά το έγραψα). Υπάρχουν άνθρωποι που χώρισαν στα 55 με παιδιά και ξαναπαντρεύτηκαν. Εγώ είμαι πάνω από 35 και πρόσφατα χτύπησα 20χρονη. Όταν ήμουνα 33 είχα χτυπήσει 24χρονη. Και δεν είμαι κανένας καζανόβας, απλά πάντα θα υπάρχουν άτομα που θα ελκύεις Το θέμα είναι να είσαι ΟΚ με τον εαυτό σου, να προσπαθείς να είσαι ευπαρουσίαστος, να προσεγγίζεις πάντα με σεβασμό κυρίως στον εαυτό σου, και να πηγαίνεις εκεί που σε θέλουν. Αν δουλέψεις πάνω σου και αποκτήσεις αυτοπεποίθηση θα έρθουν ωραία πράγματα. Με το να κάθεσαι σπίτι και να στρίβεις τσιγαριλίκι (δεν ξέρω αν το κάνεις) γιατί "όλες παντρεύτηκαν" και χάσαμε το τρένο, ε τότε θα το χάσεις σίγουρα ούτως ή άλλως.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Να συνοψίσουμε:

Η γυναίκα έχει περισσότερη αυτοπεποίθηση από τον άντρα, διότι ξέρει ότι τη θέλουν, ξέρει ότι μπορεί να βρει σεξ οποιαδήποτε ώρα. Αυτό είναι πολύ σημαντικός παράγοντας, γιατί μπορεί να ασχολείται με άλλα στη ζωή που τη γεμίζουν.
Ο άντρας που δε βρίσκει εύκολα σεξ, δεν έχει αυτοπεποίθηση . Αυτό τον εμποδίζει να συνεχίσει φυσιολογικά τη ζωή του...Δε φεύγει από το μυαλό του αυτό το πρόβλημα, το πρόβλημα του σεξ, της σχέσης γενικά.
Γι' αυτό βλέπεις άντρες-μπακούρια που τριγυρνάνε σαν ερείπια, ενώ γυναίκες στην ίδια κοινωνικο-οικονομική κατάσταση φαίνονται σα σταρ του Χόλιγουντ.

Τα λες λαθος. Και για να μην παρεις αλλους στο λαιμο σου, ευτυχως ο Coach red pill μας εχει αφησει ΠΟΛΥΤΙΜΗ παρακαταθηκη.

 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.947
Κριτικές
1
Like
5.465
Πόντοι
2.356
Εχθες εβλεπα ενα βιντεο με εναν 87χρονο, που ελεγε πως εμεινε πρωτη φορα μονος μετα απο πολλα χρονια γαμου, σχεσεων, κλπ και ητανε η καλυτερη χρονια της ζωης του...
Μάγος είσαι;

Όπως έλεγε και ο συγχωρεμένος ο Τζίμης "Ο Αβέρωφ είχε off - μεγάλο προσόν για πολιτκό. Τον κλείνεις άμα δε γουστάρεις - τακ"! :2funny:

Έτσι και την τηλεόραση την κλείνεις και πέφτεις για ύπνο. Με τη σύζυγο, τι κάνεις; :2funny:

Τρέμω μόνο με την ιδέα, τύπε George71. :confused:
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.195
Like
10.571
Πόντοι
2.256
Με το να κάθεσαι σπίτι και να στρίβεις τσιγαριλίκι (δεν ξέρω αν το κάνεις) γιατί "όλες παντρεύτηκαν" και χάσαμε το τρένο, ε τότε θα το χάσεις σίγουρα ούτως ή άλλως.
Άλλοι στρίβουν για να γαμάνε και άλλοι για να μοιρολογάνε...
 

vetvet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2021
Μηνύματα
313
Like
1.483
Πόντοι
201
Εγώ το λέω ακόμα στα 56, τύπε.

Δε διαφωνω μπορει στη περιπτωση σου να ισχυει αλλα θεωρω πως αρκετοι που κατελληξαν μονοι τους δεν το κανανε απο δικη τους επιλογη και απλως δεν εχουν το θαρρος να το παραδεχτουν στον εαυτο τους κυριως.
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.766
Like
1.639
Πόντοι
216
Δημιουργία οικογένειας;
Όσο εύκολα γράφεται η συγκεκριμένη έκφραση άλλο τόσο δύσκολα γίνεται πράξη.

Αν θέλει κάποιος να κάνει
οικογένεια,χρειάζεται να:

-Εχει ζήσει κάποια πράγματα με το άτομο που θέλει να δημιουργήσει οικογένεια και να μην λάβει απόφασή πάνω στις καύλες του

-Επαρκές οικονομικό υπόβαθρο,γιατί δεν γίνεται να δημιουργήσεις οικογένεια και να μην μπαίνει ούτε δραχμή στο σπίτι

-Το έχει σκεφτεί καλά και να τα έχει καλά με τον εαυτό του

-Μην έχει απωθημένα (ειδικά όσοι έχουν,τα βγάζουν πάνω στα παιδιά τους όσον αφορά σπουδές κλπ)

-Έχει μια κάποια ωριμότητα ως άνθρωπος

-Είναι έτοιμος για αμοιβαίες υποχωρήσεις

Προσωπικά δεν με ελκύει η ιδέα δημιουργίας οικογένειας,αλλά δεν θα "ζαλίσω" κανέναν αν θέλει να κάνει αυτό το βήμα
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.392
Like
10.930
Πόντοι
3.556
Παράδειγμα είναι,για τα απωθημένα που μπορεί να βγάλουν μερικοί γονείς στα παιδιά τους
Δηλαδη τι ακριβως κανουν οι γονεις στο εν λογω παραδειγμα; Πχ μισουν τα παιδια τους που πανε να σπουδασουν ενω αυτοι δε σπουδασαν κλπ; Θα ειχε ενδιαφερον να ακουσουμε αν ισχυει κατι τετοιο. Δεν το εχω ξανακουσει προσωπικα
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.766
Like
1.639
Πόντοι
216
Δηλαδη τι ακριβως κανουν οι γονεις στο εν λογω παραδειγμα; Πχ μισουν τα παιδια τους που πανε να σπουδασουν ενω αυτοι δε σπουδασαν κλπ; Θα ειχε ενδιαφερον να ακουσουμε αν ισχυει κατι τετοιο. Δεν το εχω ξανακουσει προσωπικα
Αν ο γονιός δεν σπούδασε αυτό που πραγματικά ποθούσε,τότε μπορεί να πιέσει το παιδί του να ακολουθήσει τον συγκεκριμένο κλάδο ανεξαρτήτως δικής του επιθυμίας

Θυμάμαι και στο λύκειο,είχαμε παιδί που οι νοσηλευτές γονείς του ήθελαν να σπουδάσει ιατρική με το ζόρι ενώ εκείνο έκανε μπαμ πως δεν γούσταρε.

Βέβαια πολλοί σε αυτό το κομμάτι μπορεί να το κάνουν και για τις οικονομικές απολαβές.
Π.χ αν οι ίδιοι βγάζουν 3,60 θα θελήσουν το παιδί τους να σπουδάσει έναν επικερδή κλάδο όχι απαραίτητα γιατί το επιθυμεί εκείνο ή για να βγάζει πιο πολλά (για τον εαυτό του) αλλά για να "διορθώσουν" τη δική τους "αποτυχία"

Ας μην ξεφεύγουμε όμως από το ζήτημα.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.203
Like
1.865
Πόντοι
216
Τα λες λαθος. Και για να μην παρεις αλλους στο λαιμο σου, ευτυχως ο Coach red pill μας εχει αφησει ΠΟΛΥΤΙΜΗ παρακαταθηκη.

Αυτός λέει το τι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις.
Όχι το τι συμβαίνει στην ελληνική κοινωνία.
Αδερφέ, έχω μία λόξα: Αν και είμαι 52, παρακολουθώ πολύ το τι συμβαίνει στην κοινωνία. Έτσι τη βρίσκω με το να προβλέπω το πού πάμε, οικονομικά, κοινωνικά, η νεολαία που βαδίζει...Έχω βίτσιο να πω; Βίτσιο...
Οι σημερινοί ελεύθεροι άντρες 30-40 ετών με το βασικό μισθό, είναι κυριολεκτικά ερείπια στην πλειοψηφία τους. Ηθικό μηδέν, είναι σα να είναι "ανάπηροι" και αποκλεισμένοι από παντού.
Κάνε μία σύγκριση με 15 χρόνια πριν, που ήταν καλά χρόνια και θα καταλάβεις.
Βέβαια υπάρχει μία παράμετρος που έχει διαφοροποιήσει την κατάσταση και λέγεται social media, αλλά και πάλι δε σημαίνει πολλά για μένα. Η απόσταση με τις γυναίκες έχει μεγαλώσει πολύ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.766
Like
1.639
Πόντοι
216
Τα λες λαθος. Και για να μην παρεις αλλους στο λαιμο σου, ευτυχως ο Coach red pill μας εχει αφησει ΠΟΛΥΤΙΜΗ παρακαταθηκη.

Τόσο πολύτιμη παρακαταθήκη που πρέπει να ανακηρυχθεί σε μνημείο πολιτιστική κληρονομιάς της UNESCO μη χέσω :confused::confused:
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.203
Like
1.865
Πόντοι
216
Η διάθεση του άντρα δεν ανεβαίνει μόνο με το σεξ,και σε μπουρδέλα να πηγαίνει,πάλι ψυχολογικά μπορεί να είναι χώμα αφού θα του λείπει μια γκόμενα για βόλτες και όλα τα υπόλοιπα.

Ανεβαίνει σίγουρα με μια εμφανίσιμη γκόμενα,με βλέμματα γυναικών στο δρόμο,με likes στα σόσιαλ,ότι ακριβώς συμβαίνει και μ'αυτές.Φυσικά είναι και το οικονομικό,αλλά όταν πχ σε κοιτάνε έξω χωρίς να ξέρουν πως είσαι οικονομικά,κι αυτό σε ανεβάζει έστω και πρόσκαιρα.
Συμφωνώ απόλυτα.

Φίλε να ξεδιαλύνω τι εννοώ στο οικονομικό: Όταν είσαι άνετος οικονομικά, μιλάω άνετος, όχι πλούσιος, τότε ανεβαίνεις ψυχολογικά. Θα πάρεις και τα καλά ρούχα, θα πας γυμναστήριο, θα κυκλοφορήσεις καλό αυτοκίνητο, θα βγεις τσάρκα και θα δώσεις 50 ευρώ σε ποτά με φίλους.
Γενικά δε βγαίνουν στην πιάτσα και αν βγουν, θα βγουν χωρίς ηθικό...διότι είναι περιορισμένων δυνατοτήτων για δραστηριότητες.
Άντρες των 30-40 με βασικό μισθό 900-1000 που μένουν μόνοι σε ενοίκιο, είναι για κλάματα. Απλά κοιμούνται και ξυπνούν και δυο καφέδες την εβδομάδα είναι η διασκέδασή τους.
Μιλάω για την πλειοψηφία έτσι; Δεν είναι όλοι έτσι φυσικά.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.192
Like
15.776
Πόντοι
3.656
Συμφωνώ απόλυτα.

Φίλε να ξεδιαλύνω τι εννοώ στο οικονομικό: Όταν είσαι άνετος οικονομικά, μιλάω άνετος, όχι πλούσιος, τότε ανεβαίνεις ψυχολογικά. Θα πάρεις και τα καλά ρούχα, θα πας γυμναστήριο, θα κυκλοφορήσεις καλό αυτοκίνητο, θα βγεις τσάρκα και θα δώσεις 50 ευρώ σε ποτά με φίλους.
Γενικά δε βγαίνουν στην πιάτσα και αν βγουν, θα βγουν χωρίς ηθικό...διότι είναι περιορισμένων δυνατοτήτων για δραστηριότητες.
Άντρες των 30-40 με βασικό μισθό 900-1000 που μένουν μόνοι σε ενοίκιο, είναι για κλάματα. Απλά κοιμούνται και ξυπνούν και δυο καφέδες την εβδομάδα είναι η διασκέδασή τους.
Μιλάω για την πλειοψηφία έτσι; Δεν είναι όλοι έτσι φυσικά.

Και πάλι όμως,επειδή είμαστε και στην Ελλάδα με τις ιδιαιτερότητες της,ένας άνετος οικονομικά μπορεί να μη γαμάει τίποτα και ο άλλος με τα 1000 αν έχει τα κονέ,να γαμάει.

Δεν είναι απίθανο πχ να βγαίνει ο άλλος με τα καλά τα ρούχα,τα παπούτσια,ξυρισμένος,καθαρός αλλά...μπακούρι και δίπλα του να βλέπει κανέναν με μούσια,βερμούδα και παντόφλες να είναι με κανα καυλόμουνο.Είναι πράγματα που στην Ελλάδα τα βλέπεις πολύ συχνά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: laskos

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.731
Like
2.779
Πόντοι
456
Αυτά που λες εδώ αγαπητέ είναι 30% αλήθεια και 70% απελπισία. Και εγώ θα σου πω ότι και στα 25 να είσαι υπάρχουν δικαιολογίες π.χ. όλες θέλουν λεφτά, όλες έχουν ήδη σχέση, είναι πουτάνες όλες κλπ Μπορείς για κάθε λύση να βρεις ένα πρόβλημα αν το θες (σωστά το έγραψα). Υπάρχουν άνθρωποι που χώρισαν στα 55 με παιδιά και ξαναπαντρεύτηκαν. Εγώ είμαι πάνω από 35 και πρόσφατα χτύπησα 20χρονη. Όταν ήμουνα 33 είχα χτυπήσει 24χρονη. Και δεν είμαι κανένας καζανόβας, απλά πάντα θα υπάρχουν άτομα που θα ελκύεις Το θέμα είναι να είσαι ΟΚ με τον εαυτό σου, να προσπαθείς να είσαι ευπαρουσίαστος, να προσεγγίζεις πάντα με σεβασμό κυρίως στον εαυτό σου, και να πηγαίνεις εκεί που σε θέλουν. Αν δουλέψεις πάνω σου και αποκτήσεις αυτοπεποίθηση θα έρθουν ωραία πράγματα. Με το να κάθεσαι σπίτι και να στρίβεις τσιγαριλίκι (δεν ξέρω αν το κάνεις) γιατί "όλες παντρεύτηκαν" και χάσαμε το τρένο, ε τότε θα το χάσεις σίγουρα ούτως ή άλλως.
Αν είσαι πάνω από 35 και χτυπάς 20χρονη,οπως λες, τότε έχεις σίγουρα λεφτα
 

konsolasg3

Μέγας
Εγγρ.
27 Μαΐ 2016
Μηνύματα
218
Κριτικές
52
Like
2.191
Πόντοι
4.461
Γιατι λάθος? Είναι πιο νοικοκυρές οι ελλεεινιδες από τις φιλιπινιζες τις γεωργιανες και αρμενιες?η μήπως είναι πιο ντροπαλες? Για επίπεδο ελλεεινιδων.
Άστο μη μιλήσουμε καλυτερα.. Οι γεωργιανες φαινοντε για καθηγήτριες πανεπιστημίου μπροστά στις ελλεεινιδες
Λόγω επαγγέλματος και επιπλέον προσωπικών επαφών, είχα γνωρίσει αρκετά τους ανθρώπους των πρώην κουμονιστικών χωρών. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κουλτούρα. Μπορεί οι γυναίκες να φαίνονται υποτακτικές αλλά μόλις σταθούν στα πόδια τους αλλάζουν εντελώς. Η άποψή μου είναι η δημιουργία οικογένειας με μικτό γάμο έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να αποτύχει από τον αμιγώς ελληνικό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom