Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 454K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.347
Κριτικές
18
Like
16.580
Πόντοι
4.546
Πρέπει να είναι κάποιος ΤΕΡΜΑ ΑΜΟΙΒΑΔΑ στο μυαλό για να πιστευει ότι το 2023, στην Ελλάδα, που είναι ένα μεγάλο χωριό, μπορείς να πουλήσεις "φούμαρα". Αν θες να γαμήσεις πας μπουρδέλο - όχι να πετάς μπούρδες και να πληρώσεις 100 ευρώ σε ποτά για να γαμήσεις μια μέτρια. Σόρρυ για το αγοραίο ύφος, δεν απευθυνόμαι σε κάποιον συγκεκριμένα απλά το γραφψ με ένα αγκρέσιβ τρόπο γιατί με τσαντίζει μερικές φορές αυτή η νοοτροπία
Γιατί τι νομίζεις; Τα θηλυκά δίποδα που πιστεύουν κάθε είδους μαλακια και φούμαρα, αξίζουν σε αυτον που τους τα λέει. Πώς λέμε "κύλισε ο τεντζερης και βρήκε το καπάκι "
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.445
Κριτικές
2
Like
5.650
Πόντοι
2.356
Που να ξέρες με τι φουμαρα έχω γαμησει .Αλλά δεν το έπαιξα πλούσιος.
Δεν αντιλέγω. Μπορεί. Εγώ λέω ότι δεν μπορώ να παριστάνω κάποιον που δεν είμαι. Δεν παρεξηγω κάποιους που πετυχημένα το κάνουν - απλά εγώ δεν μπορώ! Εγώ πάω ως ο εαυτός μου σε μια πολύ καλή εκδοχή. Δεν μπορώ να πω ότι τον έχω 23 εκατοστά πχ κ μετά η άλλη να με κοροιδευει. Δεν το θέλω πρωτίστως εγω - δεν μου αρέσει. Αναφέρω ένα παράδειγμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.147
Like
3.255
Πόντοι
456
Δεν αντιλέγω. Μπορεί. Εγώ λέω ότι δεν μπορώ να παριστάνω κάποιον που δεν είμαι. Δεν παρεξηγω κάποιους που πετυχημένα το κάνουν - απλά εγώ δεν μπορώ! Εγώ πάω ως ο εαυτός μου σε μια πολύ καλή εκδοχή. Δεν μπορώ να πω ότι τον έχω 23 εκατοστά πχ κ μετά η άλλη να με κοροιδευει. Δεν το θέλω πρωτίστως εγω - δεν μου αρέσει. Αναφέρω ένα παράδειγμα.
Αν πουλάς παπάτζα και μπλαμπλα πάντα θα βρεις κάποια να σου κάτσει. Νόμος.
Προσωπικά το θεωρώ τοξικό και εξαιρετικά κουραστικό. Με σκοπό να γαμήσεις φουσκώνεις τη ματαιοδοξία των γυναικών και μόλις τις σουτάρεις ψάχνουν κάποιον άλλο να ξεσπάσουν και να βγάλουν τα απωθημένα τους.

Κλασικό παράδειγμα μερικές που δεν τις παίρνει ούτε ο ύπνος από τα ψυχολογικά που κουβαλάνε και σου λένε πως δεν ειμαι και καμιά εύκολη. Δηλαδή προεξοφλούν πως τις βλέπεις και σεξουαλικά ενώ εσύ απλώς περνάς την ώρα σου :dunno:
Σε άλλες εποχές θα πούλαγα τρελίτσα και εγώ αλλά τώρα δεν... πλέον τέτοιες φάσεις μου αφήνουν μια αίσθηση αηδίας.

Οι γυναίκες πάντα θέλουν να νιώθουν πως αυτές είναι που επιλέγουν αλλά όχι και να γίνουμε άλλοι άνθρωποι. Πλέον μόνο με αυτές που ταιριάζουν και τα χνώτα μας αλλιώς πάμε παρακάτω και όλα καλά.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.940
Like
2.995
Πόντοι
456
Δεν ζούμε στην Ολλανδία ή την Σουηδία αδερφέ μου δυστυχώς. Καλά όλα αυτά που λες. Και αναφέρομαι περί "συστηματικής" προσέγγισης. Στην Ελλάδα δεν μπορείς να προσεγγίζεις πλέον παρά μόνο σε κοινωνικούς χώρους. Αν δεν σε βοηθάει και λίγο η εργασία σου ή οι κύκλοι κλπ δεν δουλευει τίποτα αδερφέ. Δεν δουλευουν ούτε τα dating apps ούτε φλερτ αριστερά δεξιά πολλώ δε μάλλω αν είναι κάποιος 40 πλας. Το ίδιο ισχύει και για νεαρότερους. Ρώτα κάποιον που έχει παιδιά 20-25 ετών να σου πει... Πολλοί είναι μόνοι τους και μόνες τους.

Και μιας και αναφέρεις για ακουστικά στο γυμναστήριο και μουτρωμένες να σ ενημερώσω ότι το 99% είναι έτσι και όσες δεν είναι έτσι και είναι πολύ κοινωνικές είναι σε safe mode δηλαδή έχουν "τελειώσει" με το κομμάτι που λέγεται φλερτ ή να "παίξουν" κάτι. Στα λέω μπέσα για μπέσα. Τα βλέπω και τα ζω. Χρειάζεται φυσικά να έχεις τα ρανταρ και τις κεραίες ανοιχτές αλλά δεν θα καταλήξεις και πέφτουλας... Αυτό είναι πολύ απωθητικό στις γυναίκες και το μυρίζονται.
Μιλας λίγο σαν φιλόσοφος,σαν πολιτικός που βγαζει λογο. Θα σε πρότεινα να μιλας με πιο πολύ θράσος στις ελλεεινιδες.. Έχουν χαμηλό επίπεδο και θέλουν κάποιον να τα λέει χύμα..
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
432
Like
461
Πόντοι
21
Συνεχίζετε να αγνοείτε τη δυνάμη που έχουν τα λεφτά.. Αν είσαι 35 και ρίχνεις 20αρες..μαντεψε..δεν σε θέλουν ούτε για την ομορφιά σου ούτε για το μυαλό σου.. Σε θέλουν για τα λεφτά σου
Σωστα, απο την αλλη κι εγω για να πηδιξω κοιταζω και να την κανω, μετα απο λιγο η περισσοτερο καιρο. Πρεπει και καλα να πάντρευτω καποια απο αυτες?
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.445
Κριτικές
2
Like
5.650
Πόντοι
2.356
Μιλας λίγο σαν φιλόσοφος,σαν πολιτικός που βγαζει λογο. Θα σε πρότεινα να μιλας με πιο πολύ θράσος στις ελλεεινιδες.. Έχουν χαμηλό επίπεδο και θέλουν κάποιον να τα λέει χύμα..
Η γκόμενα κάνει σαν κλόουν όταν ενδιαφέρεται για κάποιον, το δείχνει, πώς να στο πω; Αν δεν ενδιαφέρεται και κάνεις δυο τρεις κινήσεις και δεν βγουν δεν έχει νόημα να ξεφτυλίζεσαι. Και επειδή πλέον ό,τι κάνω είναι σε κύκλους που συνδέονται μεταξύ τους καθώς ξαναλέω δεν είμαστε Καναδάς - πρέπει να προσέχω πολύ γιατί δεν θέλει και πολύ να βρεθώ με κόκκινες κάρτες.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.445
Κριτικές
2
Like
5.650
Πόντοι
2.356
Ξαναλέω, ξαναγράφω, ξανατονίζω. Δεν είμαστε ούτε Ολλανδία, ούτε Καναδάς, ούτε US, ούτε UK δεν είμαστε ουτε καν Γαλλία. Εδώ ΔΕΝ μπορείς να κάνεις καμάκι αποτελεσματικό. Στο Καναδά στις συγοικωνίες μέσα ρίχνεις γκόμενα και πας ποτό το ίδιο βράδυ.

Εδώ, Ελλάδα και ειδικά Αθήνα που ζω, αν πχ στη δουλειά κάνεις μια κίνηση πλέον "κάηκες". Και ισχύει για όλες τις ηλικίες. Ό,τι γίνεται γίνεται σε κύκλους, σχολές, κλπ. Και μετά από κάποια ηλικία μόνο στην εργασία. Αν ξελασκάρεις τα 40 και δεν έχεις κύκλους να σε "τροφοδοτουν" γνωριμίες, ή αν δεν σε βοηθάει το επάγγελμά σου ή η τύχη είσαι τελειωμένος. Και μην έρθει κανας μαλάκας να μου πει ότι είμαι κακομοίρης και τέτοιες μαλακίες. Απλα παραθέτω μια τραγική αλήθεια. Ενα τραγικό Fact.
Και αυτός είναι ο λόγος που οι μόνες επιχειρήσεις που ανοίγουν και σχεδόν ποτέ δεν κλείνουν είναι τα μπουρδέλα και τα STUDIO. Και μη μου πείτε ότι εκεί πάνε οι λαθρομετανάστες. Εκεί πάνε όλοι οι αγάμητοι που δεν μπορούν να προσεγγίσουν πια τις Ελλεηνίδες γκόμενες ή τουλάχιστον ένα σοβαρό ποσοστό των πελατών είναι αυτοί.

Για οικογένεια δεν συζητάμε καν. Πρέπει να έχεις κωλοφαρδία, λεφτά και πολλά άλλα για να κάνεις.

ΥΓ. Σόρρυ για το αγοραίο ύφος από όλους τους φίλους. Καλή εβδομάδα σε όλους!
 
Τελευταία τροποποίηση:

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.273
Like
1.983
Πόντοι
216
Ξαναλέω, ξαναγράφω, ξανατονίζω. Δεν είμαστε ούτε Ολλανδία, ούτε Καναδάς, ούτε US, ούτε UK δεν είμαστε ουτε καν Γαλλία. Εδώ ΔΕΝ μπορείς να κάνεις καμάκι αποτελεσματικό. Στο Καναδά στις συγοικωνίες μέσα ρίχνεις γκόμενα και πας ποτό το ίδιο βράδυ.

Εδώ, Ελλάδα και ειδικά Αθήνα που ζω, αν πχ στη δουλειά κάνεις μια κίνηση πλέον "κάηκες". Και ισχύει για όλες τις ηλικίες. Ό,τι γίνεται γίνεται σε κύκλους, σχολές, κλπ. Και μετά από κάποια ηλικία μόνο στην εργασία. Αν ξελασκάρεις τα 40 και δεν έχεις κύκλους να σε "τροφοδοτουν" γνωριμίες, ή αν δεν σε βοηθάει το επάγγελμά σου ή η τύχη είσαι τελειωμένος. Και μην έρθει κανας μαλάκας να μου πει ότι είμαι κακομοίρης και τέτοιες μαλακίες. Απλα παραθέτω μια τραγική αλήθεια. Ενα τραγικό Fact.
Και αυτός είναι ο λόγος που οι μόνες επιχειρήσεις που ανοίγουν και σχεδόν ποτέ δεν κλείνουν είναι τα μπουρδέλα και τα STUDIO. Και μη μου πείτε ότι εκεί πάνε οι λαθρομετανάστες. Εκεί πάνε όλοι οι αγάμητοι που δεν μπορούν να προσεγγίσουν πια τις Ελλεηνίδες γκόμενες ή τουλάχιστον ένα σοβαρό ποσοστό των πελατών είναι αυτοί.

Για οικογένεια δεν συζητάμε καν. Πρέπει να έχεις κωλοφαρδία, λεφτά και πολλά άλλα για να κάνεις.

ΥΓ. Σόρρυ για το αγοραίο ύφος από όλους τους φίλους.

Συμφωνώ.

Βέβαια για το ζήτημα του χώρου της δουλειάς, έχει σημασία το πώς την πέφτεις. Αν την πέσεις σα Νεάντερνταλ και βγει η φήμη του πέφτουλα-αγάμητου, κλάψ' τα Χαράλαμπε...Θα το μάθουν παντού σε χρόνο dt.
Πρέπει να αλλάξεις δουλειά.
Υπάρχουν βέβαια και διάφορα γκρουπάκια συναντήσεων με χόμπυ, ορειβασία κλπ, αλλά δύσκολο. Προσωπικά, αν χρειαζόταν να κυνηγήσω γκόμενα των 35+ τώρα, θα πήγαινα εκεί που συχνάζουν, σε κυριλέ καφέ, wine-bar κλπ.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.445
Κριτικές
2
Like
5.650
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ.

Βέβαια για το ζήτημα του χώρου της δουλειάς, έχει σημασία το πώς την πέφτεις. Αν την πέσεις σα Νεάντερνταλ και βγει η φήμη του πέφτουλα-αγάμητου, κλάψ' τα Χαράλαμπε...Θα το μάθουν παντού σε χρόνο dt.
Πρέπει να αλλάξεις δουλειά.
Υπάρχουν βέβαια και διάφορα γκρουπάκια συναντήσεων με χόμπυ, ορειβασία κλπ, αλλά δύσκολο. Προσωπικά, αν χρειαζόταν να κυνηγήσω γκόμενα των 35+ τώρα, θα πήγαινα εκεί που συχνάζουν, σε κυριλέ καφέ, wine-bar κλπ.
Σαφώς είναι και αυτό μια λύση. Δηλαδή να συμμετέχεις σε κοινωνικά γκρουπάκια κλπ. Μα εννοείται ότι ποτέ δεν πάμε σαν νεάντερνταλ. Αντιθέτως, τρομερά κυριλέ και σεβόμενοι την κάθε γυναίκα!
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.576
Like
16.303
Πόντοι
3.656
Ξαναλέω, ξαναγράφω, ξανατονίζω. Δεν είμαστε ούτε Ολλανδία, ούτε Καναδάς, ούτε US, ούτε UK δεν είμαστε ουτε καν Γαλλία. Εδώ ΔΕΝ μπορείς να κάνεις καμάκι αποτελεσματικό. Στο Καναδά στις συγοικωνίες μέσα ρίχνεις γκόμενα και πας ποτό το ίδιο βράδυ.

Εδώ, Ελλάδα και ειδικά Αθήνα που ζω, αν πχ στη δουλειά κάνεις μια κίνηση πλέον "κάηκες". Και ισχύει για όλες τις ηλικίες. Ό,τι γίνεται γίνεται σε κύκλους, σχολές, κλπ. Και μετά από κάποια ηλικία μόνο στην εργασία. Αν ξελασκάρεις τα 40 και δεν έχεις κύκλους να σε "τροφοδοτουν" γνωριμίες, ή αν δεν σε βοηθάει το επάγγελμά σου ή η τύχη είσαι τελειωμένος. Και μην έρθει κανας μαλάκας να μου πει ότι είμαι κακομοίρης και τέτοιες μαλακίες. Απλα παραθέτω μια τραγική αλήθεια. Ενα τραγικό Fact.
Και αυτός είναι ο λόγος που οι μόνες επιχειρήσεις που ανοίγουν και σχεδόν ποτέ δεν κλείνουν είναι τα μπουρδέλα και τα STUDIO. Και μη μου πείτε ότι εκεί πάνε οι λαθρομετανάστες. Εκεί πάνε όλοι οι αγάμητοι που δεν μπορούν να προσεγγίσουν πια τις Ελλεηνίδες γκόμενες ή τουλάχιστον ένα σοβαρό ποσοστό των πελατών είναι αυτοί.

Για οικογένεια δεν συζητάμε καν. Πρέπει να έχεις κωλοφαρδία, λεφτά και πολλά άλλα για να κάνεις.

ΥΓ. Σόρρυ για το αγοραίο ύφος από όλους τους φίλους. Καλή εβδομάδα σε όλους!

Στο μόνο που έχω ένσταση είναι ότι τουλάχιστον Αθήνα μπορείς να κινηθείς,να βρεις δραστηριότητες,μέρη να πηγαίνεις,υπάρχουν τόσες χιλιάδες γυναίκες διαφορετικών ηλικιών και κατηγοριών και προφανώς πολλές ελεύθερες μέσα σ'αυτές,δεν γίνεται σε ολόκληρη Αθήνα να μην μπορεί κάποιος να γαμάει στην ξεφτίλα έστω μία.Μία

Εμεις που ζούμε επαρχία και δεν έχουμε ούτε το 1/10 των επιλογών της Αθήνας,δεν έχουμε ελεύθερες γυναίκες,δεν έχουμε μέρη να πάμε,τί να πούμε ρε παιδιά;
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.367
Like
7.233
Πόντοι
1.056
Καθε οικογενεια εχει διαφορετικη δυναμικη και ισορροπιες
Το ιδιο και καθε ατομο

Αλλο πχ αν εισαι 40 να κανεις 2 παιδια, να δουλευετε και οι 2 με βασικο μισθο, να νοικιαζετε και να τρεχετε ολη μερα και αλλο πχ να εισαι 52, να εχεις λεφτα, η γυναικα να καθετε σπιτι με ενα παιδι και να εχεις την ανεση να προσλαβεις νταντα οποτε θελησεις

Γενικα δεν υπαρχουν νορμες. Αλλα ναι, η αληθεια ειναι πως ενα παιδι θελει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ οπως και να εχει. Τωρα αν ο χρονος αυτος θα ειναι ο δικος σου, της γυναικας, των παππουδων, της νταντας, του ιδιωτικου σταθμου, κλπ εξαρταται απο πολλους παραγοντες
Γιατί να πάρω νταντά αν η γυναίκα είναι σπίτι ρε τύπε;

Τυπισες που τα ζητάνε αυτά έχουν τον άντρα μόνο για τα γκαφρα και σκύλο γαμιουνται από κάθε τρύπα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.576
Like
16.303
Πόντοι
3.656
Προσωπικά, αν χρειαζόταν να κυνηγήσω γκόμενα των 35+ τώρα, θα πήγαινα εκεί που συχνάζουν, σε κυριλέ καφέ, wine-bar κλπ.

Είναι αυτό που είπα και στον Μενεδημο,τέτοιους είδους επιλογές για εξόδους τις βρίσκεις μόνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Πες τώρα σε επαρχιώτη για...wine-bar και κυριλέ καφέ,που έχει μόνο τις 2-3 καφετέριες της περιοχής του για να βγει και που θα είναι ανάμεσα σε ψωλαρία και παντρεμένους/ζευγάρια
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.367
Like
7.233
Πόντοι
1.056
Και αν σου πω ότι στα 35-40 μπορείς να χτυπήσεις ελεύθερες από 25-35; Ή μήπως είναι όλες παντρεμένες;
Τι να χτυπήσει ρε φίλε ,κάθε Πάσχα περιμένει τη λαμπάδα και τα παπά από τη νονά του ακόμα…..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.576
Like
16.303
Πόντοι
3.656
Πάλι μαζί μου ασχολείσαι μωρη πουτάνα γλειφοψώλα;
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.273
Like
1.983
Πόντοι
216
Είναι αυτό που είπα και στον Μενεδημο,τέτοιους είδους επιλογές για εξόδους τις βρίσκεις μόνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Πες τώρα σε επαρχιώτη για...wine-bar και κυριλέ καφέ,που έχει μόνο τις 2-3 καφετέριες της περιοχής του για να βγει και που θα είναι ανάμεσα σε ψωλαρία και παντρεμένους/ζευγάρια

Στο μόνο που έχω ένσταση είναι ότι τουλάχιστον Αθήνα μπορείς να κινηθείς,να βρεις δραστηριότητες,μέρη να πηγαίνεις,υπάρχουν τόσες χιλιάδες γυναίκες διαφορετικών ηλικιών και κατηγοριών και προφανώς πολλές ελεύθερες μέσα σ'αυτές,δεν γίνεται σε ολόκληρη Αθήνα να μην μπορεί κάποιος να γαμάει στην ξεφτίλα έστω μία.Μία

Εμεις που ζούμε επαρχία και δεν έχουμε ούτε το 1/10 των επιλογών της Αθήνας,δεν έχουμε ελεύθερες γυναίκες,δεν έχουμε μέρη να πάμε,τί να πούμε ρε παιδιά;
Ναι αλλά εκεί έχει και εκατομμύρια άντρες. Κοινώς ανταγωνιστές.
Κάπου πάνε και οι ελεύθερες και βγαίνουν, δε μπορεί. Μέσα μέσα μένουν;
Και εγώ σε μεγάλη επαρχιακή πόλη μένω.
Τώρα αν μιλάμε για χωριό, εντάξει εκεί είναι ζόρικα...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.576
Like
16.303
Πόντοι
3.656
Ναι αλλά εκεί έχει και εκατομμύρια άντρες. Κοινώς ανταγωνιστές.
Κάπου πάνε και οι ελεύθερες και βγαίνουν, δε μπορεί. Μέσα μέσα μένουν;
Και εγώ σε μεγάλη επαρχιακή πόλη μένω.
Τώρα αν μιλάμε για χωριό, εντάξει εκεί είναι ζόρικα...

Μετά τα 30,δεν υπάρχει σχεδόν καμία ελεύθερη στην επαρχία.Και στις π΄όλεις,όχι μόνο στα χωριά.Ζεις σ'ένα περιβάλλον παντρεμένων...και ψωλών

Ότι ελεύθερες υπάρχουν,είναι μαζεμένες στις 2 μεγάλες πόλεις.Αν δεν κινείσαι κι εσύ εκεί,την έβαψες
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Είναι αυτό που είπα και στον Μενεδημο,τέτοιους είδους επιλογές για εξόδους τις βρίσκεις μόνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη.Πες τώρα σε επαρχιώτη για...wine-bar και κυριλέ καφέ, που έχει μόνο τις 2-3 καφετέριες της περιοχής του για να βγει και που θα είναι ανάμεσα σε ψωλαρία και παντρεμένους/ζευγάρια

Και ανιψια, παιδια φιλων, ξαδερφων, γειτονων, συγχωριανων, κλπ

Τις προαλλες φιλος μου λεει πως στο καφε-στεκι, ηρθε ενα νεο μουνακι σερβιτορα, την επιασε την κουβεντα και αποδειχθηκε...κορη πρωην συμμαθητη

Αντε παιξε μετα εσυ μπαλα μετα τα 45+ επαρχια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom