Νέα

Διακοπές σόλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dawn
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 248
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
εγω θελω να κανω κατι αλλο για περιπου 5 μερες.Θελω να αραξω σε κανα κωλο-ξενοδοχειο στην Αθηνα και να ψωνιζω πουτανακια.Αφου περασω καλα να παρω τον πουλο για Ζακυνθο μετα που εχω κανονισει.Γινεται;
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
εγώ ετοιμάζομαι για μια βδομαδούλα προς Πάργα πλευρά στον Αχέρωντα και στο νεκρομαντείο.... :2funny:
τις πρώτες δυο μέρες θα είμαι all alone !!!  :dancing:


έντιτ
αλλά μόνο νησιά είπες ε ?
δεν πειράζει...
Χαλκιδικη !!!  :rockon:
necromantia -Ancient pride.... :grin: :grin:
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
εγω θελω να κανω κατι αλλο για περιπου 5 μερες.Θελω να αραξω σε κανα κωλο-ξενοδοχειο στην Αθηνα και να ψωνιζω πουτανακια.Αφου περασω καλα να παρω τον πουλο για Ζακυνθο μετα που εχω κανονισει.Γινεται;

αν πας Ζάκυνθο μη χαλάσεις λεφτά για πουτάνες στην Αθήνα....
πάνε καρφί Λαγανά και αν κερνάς ποτάκι σου κερνάνε οι Αγγλιδούλες  :pipa1:  :grin:

μην πληρωσεις τον βαρκαρη πριν  σε πάει στην άλλη οχθη

:2funny:
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
Για 50αρηδες καμια προταση

Καλώς ήρθες. Για πενηντάρηδες, η απόλυτη πρότασή μου είναι μία:
Κρουαζιέρα!
Εβδομαδιαίες κρουαζιέρες, δεν στοιχίζουν πολύ (βέβαια, κάτι επιπλέον θα ξοδεύεις και μέσα στο καράβι και έξω στις επισκέψεις), αλλά δεν θα βαρεθείς, αφού πάντα υπάρχει κάτι να κάνεις μέσα στο κρουαζιερόπλοιο και σίγουρα, θα χαλαρώσεις.
Αν έχεις φίλο ταξιδιωτικό πράκτορα, μπορεί να σε συμβουλεύσει κατάλληλα.
Εγώ πριν από δέκα χρόνια, έχασα στο τσακ, συγκατοίκση σε σουίτα με δύο Βραζιλιάνες. Δεν κάνω πλάκα, έτσι μου είπε ο ταξιδιωτικός πράκτορας - κόστος, γύρω στα 800 ευρώ, όλα τα γεύματα πληρωμένα για επτά ημέρες. Τώρα οι τιμές έχουν πέσει πολύ.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
μην πληρωσεις τον βαρκαρη πριν  σε πάει στην άλλη οχθη

Charon_by_Dore.jpg
 

CCSS13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2009
Μηνύματα
19.298
Like
2
Πόντοι
166
OP
OP
D

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
:S :S παππους εισαι??

τι παππούς ρε, λεβέντης είμαι δύο μέτρα, γαμάω σε δύο μπουρδέλα σερί χωρίς πρόβλημα και άμα λάχει και σε τρίτο  :rockon: :rockon:

Soulbro, ευχαριστώ για τα τίπς, μάλλον Αντίπαρο με βλέπω και ίσως κάπου εκεί κοντα. 
 

tenten21original

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2012
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
πηγαινε σαντορινη,εχει πολλες γκομενες που πανε μονες τους,γενικα πολλες γυναικοπαρεες.
μεινε στα φηρα ομως εκει εχει τα καλα κλαμπακια και γινεται χαμος,ειδικα οι αμερικανιδες και οι αυστραλεζες ειναι οι πιο ευκολες!
επισης εχει πολλες ρουμανες και βουλγαρες που δουλευουν στο νησι!! εγω πηγα 4 μερες τον ιουνιο με ενα φιλο μου παρεα,τωρα θα ξαναπαω αυγουστο.
 
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
images


Καύλτερα κάτσε Αθήνα να χτυπήσεις καμιά ξέμπαρκη γκόμενα που έκατσε  Αθήνα και κλαιει την μοιρα της . Οποιον και να βρει θα τον δει σαν Μπραντ Πητ από την βαρεμαρα της  :)

 κατα τα αλλα διακοπες σόλο ατα 30 ειναι λίγο κάπως

Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.
Εξαρτάται από το στυλ κάθε άντρα. Υπάρχουν άντρες που όταν είναι μόνοι είναι σαν κλαμένες χήρες.
Υπάρχουν και άντρες που είναι πολύ cool και στυλάτοι όταν κυκλοφορούν μόνοι.
Βέβαια, δεν πας κάπου με την προοπτική να παραμείνεις μόνος. Αρχικά, θα πρέπει να γνωρίσεις τους μπάρμεν στα καλά μπαράκια του μέρους που είσαι. Οι σωστοί μπάρμεν τσεκάρουν τους εντάξει τύπους και πάντα σε βοηθάνε να μη δείχνεις σαν ξυλάγκουρο μέσα στο μαγαζί. Μετά από 2-3 μέρες, θα μπαίνεις μέσα στο μπαρ και θα χαιρετάς το προσωπικό, οπότε θα δείχνεις και γνωστός κιόλας.
Για όποιον μείνει Αθήνα σαν εμένα, η εξαίρετη λύση είναι το Γκάζι, με λίγο και καλό κόσμο και με άνεση στο παρκάρισμα. Βέβαια, δεν αναφέρομαι στα ντάμπα-ντούμπα άθλια μαγαζιά της αριστερής πλευράς, που ναι μεν μαζεύουν πιπίνια, αλλά πέρα από μάτι δεν προσφέρουν τίποτα (έτσι κι αλλιώς, όταν όλοι κάθονται σε τραπεζοκαθίσματα, τι μπορείς να κάνεις;).
 
OP
OP
D

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Καύλτερα κάτσε Αθήνα να χτυπήσεις καμιά ξέμπαρκη γκόμενα που έκατσε  Αθήνα και κλαιει την μοιρα της . Οποιον και να βρει θα τον δει σαν Μπραντ Πητ από την βαρεμαρα της  Smiley
κατα τα αλλα διακοπες σόλο ατα 30 ειναι λίγο κάπως .

κοίτα προφανώς δεν είναι η πρώτη μου επιλογή να πάω μόνος αλλά η μοναδική. Από την στιγμή που δεν υπάρχει διαθέσιμη παρέα (οικονομικά) για να ακολουθήσει τότε αναγκαστικά θα πάω μόνος. Η επιλογή να μείνω Αθήνα δεν παίζει, έχω μπουχτίσει εδώ και θέλω να ξεφύγω για λίγο. Σε χωριά με συγγενείς δεν θέλω να πάω γιατί θα με πρήξουν τα αρχίδια.

Κοίτα, από το να πας διακοπές με τη γκόμενά σου - εγγύηση ότι θα περάσεις χάλια, είτε από βαρεμάρα και αφόρητη πλήξη, είτε επειδή θα στη σπάει η γκόμενα που θα σου ψήνει το ψάρι στα χείλη - καλύτερα μπάκουρος.
Σίγουρα πάντως, απείρως καλύτερα από τις αντροπαρέες των τεσσάρων και πέντε ατόμων που και σαν εικόνα είναι χάλια.
Το ιδανικό είναι να πας μόνος, αλλά να ξέρεις ότι θα υπάρχουν κάποιοι γνωστοί εκεί τριγύρω.
Με κολλητό, μόνο ένας συν ένας - παραπάνω είναι "περιπολία", το "μικτό" που λέγαμε παλιά.
Καλές είναι και οι μεγάλες μικτές παρέες, με άντρες και γυναίκες, αλλά εκεί μπορεί να γίνουν μπερδέματα.

σωστά μιλάς. Οι διακοπές με την γκόμενα είναι καλές αρκεί να είστε καλά μαζί. Έχω πάει για διακοπές με γκόμενα που δεν τα είχαμε αλλά θέλαμε παρέα για διακοπές και πέρασα χάλια. Γκρίνια και μιζέρια.
Οι αντροπαρέες δεν είναι κακές αλλά πρέπει να είναι μάξιμουμ τέσσερα άτομα. Παραπάνω είναι μαλακία, δεν είμαι πιά 16 χρόνων. Το ιδανικό νούμερο είναι τρεις. Δυστυχώς οι κοντινοί μου φίλοι είναι άνεργοι/αδέκαροι όποτε αποφεύγουν τις διακοπές γιατί τις βλέπουν ως περιττό έξοδο. Περιστασιακές παρέες/γνωστούς έχω μερικούς αλλά δεν θέλω να κάτσω να παρακαλάω κάποιον να πάμε διακοπές επειδή ψάχνω για παρέα. Αν δεν μου προτείνει κανείς στον πούτσο μου.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Περιστασιακές παρέες/γνωστούς έχω μερικούς αλλά δεν θέλω να κάτσω να παρακαλάω κάποιον να πάμε διακοπές επειδή ψάχνω για παρέα. Αν δεν μου προτείνει κανείς στον πούτσο μου.

η μεση λυση του να προτεινεις εσυ διακοπες δε παιζει? Αμα δε γουσταρουν στ'αρχιδια σου, αμα γουσταρουν ολα καλα.Γιατι ειτε πρεπει να παρακαλας ειτε να σε παρακαλανε?
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Δες και ναξο.. μεγαλο νησι (για να βρεις δωματιο η bungalow σε camping ) εχει γαμω τις παραλιες και καλη νυχτερινη ζωη.. μπορεις να νοικιασεις μηχανακι και να αλωνισεις τις παραλιες.. και σχετικα πιο φθηνα απο πολλα νησια πχ Παρο, Κω κλπ..


 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
τυπε μου σε καταλαβαινω απολυτα.τα εχω περασει και εγω.ειναι θεμα παρεας.αν η παρεα σου ειναι αφραγκοι και δεν μπορουν να πανε διακοπες πραγματι τοτε ειναι κατανοητο απολυτα φυσικα.αν ομως το κανουν συχνα γιατι ειναι καρμυριδες και τους αρεσει το τσιμεντο τοτε καλο ειναι να ξεκοψεις και να βρεις αλλους που θελουν περιπετεια για το καλοκαιρι.
παμε στα δικα μας.
μυκονο ειναι πολυ καλη επιλογη αλλα να ξερεις μπορει να μην νιωσεις μονος σου εκει αλλα γνωριμιες με ελληνιδες αν δεν μετρας εμφανισιακα ειδικα αν δεν εισαι καμακι γερο μην περιμενεις να κανεις παρα μονο τους μπαρμεν οπως εγραψε καποιος.στο paradise δεν εχω παει ποτε να μεινω αλλα λεει για χαβαλε και γαμησι.μπορει να σου κατσει καποια τουριστρια η ελληνιδα εκει.προσεχε μονο τους ιταλους που κανουν μαλακιες και με ασχημο τροπο ειδικα οτνα συνοδευεσαι με γκομενα.πανε με παρεεες αυτοι.και επισης τις κλοπες προσεχε εκει.
η μυκονος στα τοσα χρονια που παω συνηθως μονος γιατι εχω πολλους γνωστους εκει και στην ουσια δεν ειμαι ποτε μονος μπορω να σου πω οτι ειναι νησι που τα εχει ολα και με παρεα περνας πολυ καλυτερα απο οτι μονος.και μονος γαμας οπως σου ειπα.τωρα αν δεν εχεις γνωστους και εισαι μονος θα σου ελεγα να πας αλλου αν δεν γουσταρεις και αγαπας την μυκονο οσο εγω.
υποψην μυκονο πανε πολλες γυναικοπαρεες που βρισκουν γνωστους τους απο αθηνα εκει.δηλαδη σαν να υπαρχει καποια προσυνεννοηση απο αθηνα...και οντως υπαρχει. :grin: :grin:
κω που σου προτειναν ειχα παει μονος το 98 για 6 μερες και γαμησα 2 μουνια και θα μπορουσα κανα 2 ακομα αν δεν εκανα μαλακιες.τωρα βεβαια δεν ειναι οπως το 98 αλλα και παλι ειναι καλα...
ικαρια ειχε ανοιχθει θρεντ σχετικα.δεν μπορω να στο βρω τωρα.καποιος θα βρεθει να σου πει σχετικα.
ιο δεν σου συνιστω με τιποτα.βρωμια απλυσια πουτσιλα παντου(δεν εχει τα ξεκωλα που ειχε παλια).εχω παει 2-3 φορες και ουτε οι γυναικες ουτε ο κοσμος μαρεσε.τωρα βεβαια εσενα μπορει αν μην σε νοιαζει και αν θες να γαμησεις μονο μπορει να βρεις κατι εκει.αν πας παντως να προσεχεις σε πολυσυχναστες παραλιες γιατι ακουστηκε οτι πρεζονια θαβουν βελονες με την συρριγγα εξω στην αμμο.εγω δεν το ειπα αλλα ετσια κουστηκε.μπορει να ηταν ραδιο αρβυλα.εχει πολυ καλες αμμουδερες παραλιες παντως.
πολυ καλη επιλογη ειναι η λερος σε φουλ σαιζον.παρος ειναι καλα σε ναουσα και πουντα beach αλλα ειναι κατι μεταξυ μυκονου και σαντορινης μονο καποιες κλασεις κατω...1 φορα ειχα παει πριν πολλα χρονια.
γενικως οι κυκλαδες εχουν πολλους αθηναιους.
δοκιμασε να πας κω θα σου ελεγα.αν πας εκει ρωτησε με οτι θελεις να σου πω για το νησι.υποψην εκει καλο θα ειναι να εχεις αυτοκινητο αν και ειναι το νησι των ποδηλατων...
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Δες και ναξο.. μεγαλο νησι (για να βρεις δωματιο η bungalow σε camping ) εχει γαμω τις παραλιες και καλη νυχτερινη ζωη.. μπορεις να νοικιασεις μηχανακι και να αλωνισεις τις παραλιες.. και σχετικα πιο φθηνα απο πολλα νησια πχ Παρο, Κω κλπ..


εχω ακουσει πολυ καλα λογια.εχει και πολλους απο γαλατσι εκει.εχει μουνι απο αθηνα μπολικο και τιμες και παραλιες καλες εχω ακουσει.γενικως τα τελευταια χρονια ακουω καλα λογια για ναξο.
 
OP
OP
D

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
η μεση λυση του να προτεινεις εσυ διακοπες δε παιζει? Αμα δε γουσταρουν στ'αρχιδια σου, αμα γουσταρουν ολα καλα.Γιατι ειτε πρεπει να παρακαλας ειτε να σε παρακαλανε?

μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Δεν έχω τόσες παρέες με απλούς γνωστούς που να βρισκόμαστε περιστασιακά. Ακόμα και να πούμε κάτι αόριστο για διακοπές, δύσκολα θα υλοποιηθεί γιατί συνήθως ο καθένας κοιτάζει να καβατζωθεί όπου μπορεί.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Δεν έχω τόσες παρέες με απλούς γνωστούς που να βρισκόμαστε περιστασιακά. Ακόμα και να πούμε κάτι αόριστο για διακοπές, δύσκολα θα υλοποιηθεί γιατί συνήθως ο καθένας κοιτάζει να καβατζωθεί όπου μπορεί.
τυπε ποσα λεφτα διαθετεις για διακοπες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom