Νέα

Διαφορά ηλικίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 994
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
μου ειχε τυχει πριν 12 χρονια (ημουν 35 και αυτη 22,σχεδον ιδια φαση),περασα μια καταπληκτικη σχεση για 2 χρονια,αλλα την κρισιμη στιγμη (ηθελε γαμο σαν τρελη) λειτουργησε η λογικη και χωρισαμε.Σκεφτηκα τον εαυτο μου 55 και αυτη 42,το κερατο θα πηγαινε συννεφο και θα ειχε και δικιο τελικα.Απλα να σημειωσω οτι ηταν πολυ ομορφη (σωμα,προσωπο) και οχι καμια μπαζολα,αν και δεν ξερω αν εχει μεγαλη σημασια αυτο.

Οποτε συντροφε γλεντα το αλλα να ξερεις οτι δεν θα εχει καλο τελος,προσεξε ομως γιατι εδω κρυβεται ενα μεγαλο ρισκο για σενα.Εισαι 37,οποτε αν μεινεις 2-3 χρονια με την κοπελα θα εχεις παει 40......απο μια ηλικια και μετα δυσκολευουν τα πραγματα οσο αφορα τον γαμο κλπ. Σκεψου λοιπον πριν ξεκινησεις.
μπουρδες
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Η ηλικία ΔΕΝ παίζει ρόλο, πάρτε το χαμπάρι. Αυτό που ισχύει βέβαια είναι ότι στις ηλικίες των 18-25 υπάρχει πολλή ζήλια και σπάσιμο αρχιδιών για το τίποτα. Επίσης το σεξ που κάνουν οι σημερινές 20άρες είναι επιεικώς απαράδεκτο...
Μόλις τώρα αναίρεσες τον εαυτό σου.Λες η ηλικία δεν παίζει ρόλο αλλά μετά πετάς ότι οι σημερινές 20ρες είναι απαράδεκτες. :grin:
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Μόλις τώρα αναίρεσες τον εαυτό σου.Λες η ηλικία δεν παίζει ρόλο αλλά μετά πετάς ότι οι σημερινές 20ρες είναι απαράδεκτες. :grin:
Δεν παίζει ρόλο στην ευτυχία ενός γάμου εννοούσα. Είναι απαράδεκτες οι 20άρες παρόλα αυτά...
 

tsimiski51a

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.105
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
16
Στο σχολείο θα έπαιρνες κακό βαθμό στην έκθεση, γιατί είσαι εκτός θέματος.  :cheesy:

Το ερώτημα είναι περί της ιδανικότερης  διαφοράς ηλικίας. Η εξίσωση απαντά σε αυτό. Αυτό έγραψα και να είσαι πιό ευπρεπής για τις θέσεις και απόψεις των λοιπών συμφορουμιτών. Πολύ δε περισσσότερο έναντι αυτών που δεν σε πείραξαν.


Ναι, ναι... Κι άμα βρεις αυτή την "Η Ηλικία σου/2+9" θα είσαι ευτυχισμένος για πάντα συν 9. Ούτε θα σου γκρινιάζει, ούτε θα σε πρήζει, ούτε θα σε κερατώνει, ούτε θα τη βαρεθείς... Μην ακούω μαλακίες...
 

monosgiapanta

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2012
Μηνύματα
710
Like
0
Πόντοι
6
Θα ήθελα ένα σχόλιο σχετικά με το γεγονός ότι γυροφέρνω ένα 23χρονο πιπίνι , πολύ ομορφο και γλυκό, όχι πουτανάκι, ..εγω είμαι 37..την διαφορά ηλικίας την βλέπετε απαγορευτική για την εξέλιξη τηε σχέσης σε κατι σοβαρό?..είναι πλατωνική ακόμα η φάση αλλα μάλλον θα καταλήξει σε  :knockinb:

οχι καθόλου.  Στα πλάισια κανονικών συνθηκών
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Μεγαλε που εγραψες το θεμα.κατεβα κινα και παρε γυναικα για σχεση.εδω περα μονο να τις γαμας αλλα να μην κανεις σοβαρες σχεσεις μαζι τους .πρεπει να εισαι τυχερος για να  βρεις διαμαντι μεσα στα σκατα της ελλαδας.επισης να γαμας παντα νεαρες γυναικες και να αποφευγεις τις 30αρες.οι απελπισια τους τις εχει κανει πολυ δολοπλοκες και θα προσπαθησουν να σε χειραγωγησουν και να  σε εκμεταλευτουν
 

Επισκέπτης
Στον έρωτα δεν παίζουν ρόλο τα χρόνια

Στον γάμο παίζουν

Βάλε στη ζυγαριά τι ψάχνεις πιο πολύ από τα δύο και αποφάσισε, όσο είναι νωρίς όμως...
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Απλα δεν εχω την ορεξη να κανω οτι θελουν αυτα,εξοδους,καφεδες ολη την ωρα και τετοια....

Και οι τριαντάρες όλη την ώρα εξόδους σε χιπστερομάγαζα θέλουν για να αισθάνονται ότι ζουν τη ζωή τους. :jerking:

μου ειχε τυχει πριν 12 χρονια (ημουν 35 και αυτη 22,σχεδον ιδια φαση),περασα μια καταπληκτικη σχεση για 2 χρονια,αλλα την κρισιμη στιγμη (ηθελε γαμο σαν τρελη) λειτουργησε η λογικη και χωρισαμε.Σκεφτηκα τον εαυτο μου 55 και αυτη 42,το κερατο θα πηγαινε συννεφο και θα ειχε και δικιο τελικα.

Ποιός γάμος κρατάει 20 χρόνια τη σήμερον ημέρα...

γαμιουνται πιο παθιαρικα γιατι φευγουν τα κομπλεξ απο την ελληνικη οικογενεια

Δηλαδή γαμιούνται 30 χρόνια από τα 15 ως τα 45 και μετά τους φεύγουν τα κόμπλεξ; :jerking:
Εγώ το μόνο κόμπλεξ που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν δίνουν κώλο εύκολα γιατί πονάνε.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Θα ήθελα ένα σχόλιο σχετικά με το γεγονός ότι γυροφέρνω ένα 23χρονο πιπίνι , πολύ ομορφο και γλυκό, όχι πουτανάκι, ..εγω είμαι 37..την διαφορά ηλικίας την βλέπετε απαγορευτική για την εξέλιξη τηε σχέσης σε κατι σοβαρό?..είναι πλατωνική ακόμα η φάση αλλα μάλλον θα καταλήξει σε  :knockinb:

Αμα δεν εισαι παντρεμένος χώσου  :rockon:
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Η πρώτη γκόμενα που ερωτεύτηκα, νόμιζα ότι θα ήταν για πάντα ...μέχρι που μετά απο λίγα χρόνια πήρα τα @@μου >:(

Στη 2η είμουν πάλι το καλό παιδί που ξανάπεσε σε τοίχο :huh:

Μετά απο περίπου 70 γκόμενες, 1 αραβώνα και 2 γάμους, είμαι πλέον σίγουρος ότι η καλύτερη γκόμενα είναι αυτή που σου αρέσει ;)...μέχρι να βρείς άλλη που να σου αρέσει πολύ περισσότερο :grin: Αυτό το διάστημα επικεντρώνομαι στις ΡωσοΟυκράνες και έχω βρει το χαμόγελό μου ξανά!!!

Το μόνο "για πάντα" είναι το μαύρο σκοτάδι :grin: :grin: :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Η πρώτη γκόμενα που ερωτεύτηκα, νόμιζα ότι θα ήταν για πάντα ...μέχρι που μετά απο λίγα χρόνια πήρα τα @@μου >:(

Στη 2η είμουν πάλι το καλό παιδί που ξανάπεσε σε τοίχο :huh:

Μετά απο περίπου 70 γκόμενες, 1 αραβώνα και 2 γάμους, είμαι πλέον σίγουρος ότι η καλύτερη γκόμενα είναι αυτή που σου αρέσει ;)...μέχρι να βρείς άλλη που να σου αρέσει πολύ περισσότερο :grin: Το μόνο "για πάντα" είναι το μαύρο σκοτάδι :grin: :grin: :grin:
Ε μα κι εσυ!!!!!!Ειπαμε το διs εξ αμαρτειν......................
Το παρακανεs....τρειs αμαρτιεs  :grin: :grin:
 

blaze moon

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
74
Like
0
Πόντοι
0
στα 20 θεες,στα 25 μετριες,στα 30 απελπισμενες.απο κει και πανω μιλαμε για πολλα προβληματα εφοσον δεν εχει μπει σε δρομο η σχεση απο διετια.απο κει και κατω οποιος θελει παιζει μπαλα,προσωπικα δεν ασχολουμαι γιατι ειναι πολυ κουραστικες..για μενα 19-25 ειναι το απολυτο της γυναικας.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
στα 20 θεες,στα 25 μετριες,στα 30 απελπισμενες.απο κει και πανω μιλαμε για πολλα προβληματα εφοσον δεν εχει μπει σε δρομο η σχεση απο διετια.απο κει και κατω οποιος θελει παιζει μπαλα,προσωπικα δεν ασχολουμαι γιατι ειναι πολυ κουραστικες..για μενα 19-25 ειναι το απολυτο της γυναικας.
σωστο σε βρισκω.οι φιλοι συνηθως κανουν σχεσεις με 18 χρονες και περνανε πολυ καλυτερα απο οτι με συνομηλικες.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.439
Πόντοι
216
Και οι τριαντάρες όλη την ώρα εξόδους σε χιπστερομάγαζα θέλουν για να αισθάνονται ότι ζουν τη ζωή τους. :jerking:

Ποιός γάμος κρατάει 20 χρόνια τη σήμερον ημέρα...

Δηλαδή γαμιούνται 30 χρόνια από τα 15 ως τα 45 και μετά τους φεύγουν τα κόμπλεξ; :jerking:
Εγώ το μόνο κόμπλεξ που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν δίνουν κώλο εύκολα γιατί πονάνε.

συμφωνω σε ολα!
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Στο σχολείο θα έπαιρνες κακό βαθμό στην έκθεση, γιατί είσαι εκτός θέματος.  :cheesy:

Το ερώτημα είναι περί της ιδανικότερης  διαφοράς ηλικίας. Η εξίσωση απαντά σε αυτό. Αυτό έγραψα και να είσαι πιό ευπρεπής για τις θέσεις και απόψεις των λοιπών συμφορουμιτών. Πολύ δε περισσσότερο έναντι αυτών που δεν σε πείραξαν.
Καμιά εξίσωση δεν υφίσταται μπροστά στα ανθρώπινα αισθήματα. Αλλά αν είπα κάτι με το οποίο, χωρίς να το θέλω, έθιξα κάποιον, ζητώ συγνώμη. ;)
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
αυτό που συμπερένω από τέτοιου είδους συζητήσεις (και εντός και εκτός νετ) είναι ότι ο ρομαντισμός και η σοβαρότητα έχουν χαθεί ανεπιστρεπτί και στους άντρες και στις γυναίκες..
πουτσοεποχή από κάθε άποψη.. :cool2:

πολύ κακοί τρόποι σκέψης και συμπεριφορές
*(όχι εδώ μέσα αλλά στην καθημερινότητα)
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
Οσο ποιο μεγαλη μια γυναικα τοσο πιο απελπισμενη ειναι.γιαυτο τις βλεπεις να παριστανουν τις καυλιαρες οι μεγαλες.δεν εχουν τιποτα να δωσουν απο εμφανιση και προσπαθουν να σε κερδισουν αλλιως.επισης οποιος αντρας συνηθως κανει σχεση με γυναικα τις ηλικιας του τον εχουν πιασει μαλακα.η γυναικα πρεπει να ειναι 10χρονια τουλαχιστον νεοτερη απο τον αντρα επειδη γερναει πολυ νωριτερα.τωρα αν εσυ θες σχεση με μια νεωτερη θα σου προτεινα να το ψαξεις εξωτερικο παρα ελλαδα

χοντρες-μπουρδες (εσυ το ξεκινησες),νοοτροπια θειτσας του 1960,καμμενος τελειως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom