Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Επισκέπτης
ο οικογενειακός γιατρός δεν είναι κρατικός πόρος .. είναι ιδιώτης και αυτό σημαίνει ότι όλα τα κόστη τα πληρώνει αυτός (αναλώσιμα εξετάσεων, χώρους, μηχανήματα κλπ)...
πάντως στην Αγγλία (η οποία έχει ένα πολύ καλό σύστημα υγείας) σε νοσοκομείο ΔΕΝ ΠΑΣ αν δεν σε παραπέμψει ο οικογενειακός σου γιατρός..

ξεστραβώσου

Από το δημοσίο δεν θα παίρνει λεφτά για να κάνει τον οικογενειακό γιατρό;;;

Το κόστος το πληρώνει πάλι το δημόσιο άρα.

Τα δε μηχανήματα δεν θα φθείρονται παραπάνω.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
3
Πόντοι
66
Πηραν πολλοι λεφτα απο το πακετο. Το ξερω γιατι τους αναβαθμιζα το hardware στις επιχειρησεις τους με τα ΕΣΠΑ. Φυσικα οι υπερτιμολογησεις ηταν ο κανονας. Η γενικη νοοτροπια δεν ηταν να αναβαθμιστουμε αλλα το πως θα τους φαμε περισσοτερα. Και εμεις (οι μηχανογραφοι) και οι πελατες μας...
φυσικα επαιζαν υπερτιμολογήσεις
στο χωριο μου τα τελευταια 10 χρονια εγιναν με λεφτα του ΕΣΠΑ
2 καμπινγκ,3-4 ξενοδοχεια,5-6 ενοικιαζομενα και ενα συσκευαστηριο ελιών
με χρηματοδοτηση 30-50% που με υπερτιμολογησεις πηγαινε στο 70%
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Αν σκεφτείς τα 560e άλλων δεν είναι;;;

Άλλωστε στην αλυσίδα όλοι χρειάζονται(γιατροί,υδραυλικοί κτλ).
Φυσικα και ειναι ομως η πλειοψηφια αυτων που περνουν αυτα τα λεφτα ειναι 10 τουλαχιστον χρονια μικροτεροι απο τους πρωτοδιοριζομενους γιατρους και χωρις πανεπιστημιακες σπουδες.

Εχω μεγαλο σεβασμο προς την Ιατρικη επιστημη και πιστευω οτι οι γιατροι χρειαζονται πολυ περισσοτερο απο τους υδραυλικους η οποιαδηποτε αλλη εργασια αυτου του στυλ.
 

Επισκέπτης
Εχω μεγαλο σεβασμο προς την Ιατρικη επιστημη και πιστευω οτι οι γιατροι χρειαζονται πολυ περισσοτερο απο τους υδραυλικους η οποιαδηποτε αλλη εργασια αυτου του στυλ.
Συμφωνώ απόλυτα,ωστόσο η ζυγαριά(πιο χρήσιμο,απαραίτητο,ουσιώδες) δεν έχει νόημα εφόσον όλα τα επαγγέλματα χρειάζονται...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Συμφωνώ απόλυτα,ωστόσο η ζυγαριά(πιο χρήσιμο,απαραίτητο,ουσιώδες) δεν έχει νόημα εφόσον όλα τα επαγγέλματα χρειάζονται...

να σου πω ρε μαλάκα παπαζόλη.. τον υδραυλικό μπορεί να τον κάνεις ακόμηκαι σύ αν διαθέτεις τον κοινό νου και λίγα φτηνά εργαλεία, τον μπογιατζή το ίδιο, τον πλακά το ίδιο τον γιατρό, τον καθηγητή, τον δικηγόρο όχι..
 

Επισκέπτης
να σου πω ρε μαλάκα παπαζόλη.. τον υδραυλικό μπορεί να τον κάνεις ακόμηκαι σύ αν διαθέτεις τον κοινό νου και λίγα φτηνά εργαλεία, τον μπογιατζή το ίδιο, τον πλακά το ίδιο τον γιατρό, τον καθηγητή, τον δικηγόρο όχι..
Τον κάνεις όμως;;;

Όχι.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Συμφωνώ απόλυτα,ωστόσο η ζυγαριά(πιο χρήσιμο,απαραίτητο,ουσιώδες) δεν έχει νόημα εφόσον όλα τα επαγγέλματα χρειάζονται...
Ναι αλλα να πληρωνονται αναλογα με την προσφορα. Δηλαδη το ιδιο θαναι να σου κανουν μαλακια στα υδραυλικα και το ιδιο ειναι να πας με γαστριτιδα και μετα απο 5 μερες, επειδη εκανε μαλακια ο γιατρος, να αποδημησεις εις κυριον? (συνεβη προσφατα σε θειο μου, θεος σχωρεστον). Να πληρωνονται συμφωνα με το εργο που παραγουν και τις ευθυνες που εχουν.
Και οταν λεμε για εφημεριες εννοουμε οτι δεν δουλευουν 8ωρο για αυτα τα λεφτα αλλα 10ωρο μινιμουμ.
 

Επισκέπτης
Ναι αλλα να πληρωνονται αναλογα με την προσφορα. Δηλαδη το ιδιο θαναι να σου κανουν μαλακια στα υδραυλικα και το ιδιο ειναι να πας με γαστριτιδα και μετα απο 5 μερες, επειδη εκανε μαλακια ο γιατρος, να αποδημησεις εις κυριον? (συνεβη προσφατα σε θειο μου, θεος σχωρεστον). Να πληρωνονται συμφωνα με το εργο που παραγουν και τις ευθυνες που εχουν.
Και οταν λεμε για εφημεριες εννοουμε οτι δεν δουλευουν 8ωρο για αυτα τα λεφτα αλλα 10ωρο μινιμουμ.
Φυσικά κ όχι!!!

Ο γιατρός είναι ένα πόστο παραπάνω ευθύνης από τον υδραυλίκο κ για αυτό πρέπει να είναι σε αυτήν την θέση άτομα ανώτερα.
 

Επισκέπτης
στο σπίτι μου ναι... δεν χρησιμοποιώ μαστοράντζες... DIY αν το ξέρεις.. .
Εεε τα δικά μου χέρια π.χ. δεν πιάνουνε μία,όσες φορές έχω προσπαθήσει μαλακίες κάνω...

Άρα όχι δεν μπορούνε όλοι να κάνουνε τον υδραυλικό,μπογιατζή κτλ μόνοι τους.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Εεε τα δικά μου χέρια π.χ. δεν πιάνουνε μία,όσες φορές έχω προσπαθήσει μαλακίες κάνω...

Άρα όχι δεν μπορούνε όλοι να κάνουνε τον υδραυλικό,μπογιατζή κτλ μόνοι τους.

δεν φταίνε τα χέρια σου.. το μυαλό σου φταίει..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Και μιας κ δεν είναι ο μόνος σίγουρα,καταλήγουμε ότι τα χειρονακτικά επαγγέλματα δεν μπορούνε να τα κάνουνε όλοι μόνοι τους... :2funny:

αμα κόψεις την  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: μπορεί και να τα καταφέρεις...
Μπααα δεν νομίζωωω!!! :birdman:
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Και μιας κ δεν είναι ο μόνος σίγουρα,καταλήγουμε ότι τα χειρονακτικά επαγγέλματα δεν μπορούνε να τα κάνουνε όλοι μόνοι τους... :2funny:
Εισαι μειοψηφια να ξερεις  :2funny:
Προσωπικα πιο ευκολα περνω να βαψω, απο το να κανω εστω διαγνωση σε ασθενη. Για εγχειρησεις δεν το συζηταω, αν και θα ειχε την πλακα του :grin:
 

Επισκέπτης
Εισαι μειοψηφια να ξερεις  :2funny:
Προσωπικα πιο ευκολα περνω να βαψω, απο το να κανω εστω διαγνωση σε ασθενη. Για εγχειρησεις δεν το συζηταω, αν και θα ειχε την πλακα του :grin:
Τόσο άχρηστος ναι ίσως είμαι από τους λίγους όνως... :rolleyes:

Αν πάω να βάψω κ είναι σε ύψος 99% θα πέσω από την σκάλα κ ο κουβάς στο κεφάλι μου...

Αν π'αω να βάψω κ δεν είναι σε ύψος θα πατήσω τον κουβά θα πέσω κ αν δεν σπάσω τίποτα θα γίνω σκατά...

Διάγνωση σε ασθένη θα μπορούσα γιατί είναι κάτι προφορικό που δεν χρειάζεται να κινηθώ...

Στις εγχείρησεις τώρα 99% θα είχα τις επιδόσεις του Τζάκ του αντεροβγάλτη...

Αυτά για τα πρόσοντά-ταλέντα μου!!! :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Τόσο άχρηστος ναι ίσως είμαι από τους λίγους όνως... :rolleyes:

Αν πάω να βάψω κ είναι σε ύψος 99% θα πέσω από την σκάλα κ ο κουβάς στο κεφάλι μου...

Αν π'αω να βάψω κ δεν είναι σε ύψος θα πατήσω τον κουβά θα πέσω κ αν δεν σπάσω τίποτα θα γίνω σκατά...

Διάγνωση σε ασθένη θα μπορούσα γιατί είναι κάτι προφορικό που δεν χρειάζεται να κινηθώ...

Στις εγχείρησεις τώρα 99% θα είχα τις επιδόσεις του Τζάκ του αντεροβγάλτη...

Αυτά για τα πρόσοντά-ταλέντα μου!!! :2funny:

από πίπες πως τα πάς??? έμαθες deep throat, gagging & cim?
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Αν πάω να βάψω κ είναι σε ύψος 99% θα πέσω από την σκάλα κ ο κουβάς στο κεφάλι μου...

Αν π'αω να βάψω κ δεν είναι σε ύψος θα πατήσω τον κουβά θα πέσω κ αν δεν σπάσω τίποτα θα γίνω σκατά...

Αυτά για τα πρόσοντά-ταλέντα μου!!! :2funny:
Σε ταινιες του βωβου κινηματογραφου θα ησουν θεος! Γεννηθηκες λαθος εποχη τελικα....
 

Επισκέπτης

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom