Νέα

Χάλασε και το rapidshare..Σκέτη απάτη!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTAS_23
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 147
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Πάλι το αλλάξανε οι παπάρες!!!!!

Έλεος!!!!

 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Φιλική συμβουλή,μην βιάζεστε να κάνετε ή να αλλάξετε λογαριασμό τώρα,πιθανότατα θα το ξανα αλλάξουν
Αληθεύει ότι το πήρε η Sony?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Δύσκολο.

Τι να το κάνει το Rapidshare η Sony.

Μόνον για να πουλάει την μουσική της.

Αλλά και το μοντέλο είναι διαφορετικό (χρέωση με το τραγούδι) και είχε στο παρελθόν ηλεκτρονικό κατάστημα και το έκλεισε.

Την συμφέρει δηλαδή να τα έχει όλα στο i-tunes και να εισπράττει από εκεί δικαιώματα.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Απλά το πήρε τ αυτί μου μαν, μπορεί να θυμάμαι και λάθος
Τα πράγματα αλλάζουν πάντως,δεν γίνεται αλλιώς
 

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
534
Like
51
Πόντοι
6
Aυτη η εταιρία δεν συνεργαζετε με pay pal και έχει χρέωση 50 γιγα 13 ευρώ
η λιγότερη χρέωση ..η άλλη που έγραψα πιο πάνω δεν θιμαμε πόσο έχει λιγότερη χρέωση αλλά το κακό με την άλλη εννο συνεργαζετε με pay pal .. γράφει το ακαουν μπορεί και  να σου το στήλη και σε 3 μέρες!!!  :s&m_1: :s&m_2: :s&m_3: :headbang: :uglystupid: :idiot: εντομεταξι μέσο της rapidshare δεν μπόρεσα να παρ ακαουντ όπως παλιά.. έβαζα μέσο pay pal τον κωδικό μου και μου έστελνε αμέσως τα νούμερα τώρα δεν έχει αυτήν την επιλογή ..τι γίνετε ρε παιδιά κάνω κάτι λάθος; :think:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Μόνο paypal, προσοχή στις απάτες
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
14
Like
639
Πόντοι
3.025
Οντως  χαλασε το Rapidshare..να ρωτησω ρε παιδια........ξερεισ κανεις τι εγιναν οι Rapid points που ειχαμε???εξαφανιστηκαν???δεν επρεπε να μετατραπουν σε Rapids???Μας "φαγανε" τους ποντους???
δεν μπορουμε πλεον ν'ανανεωσουμε premium accounts μεσω των Rapid-points???
αν καποιος ξερει κατι παρακαλω να μας πει καποιες πληροφοριες
 

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
534
Like
51
Πόντοι
6
ρε παιδιά τι γίνετε με αυτήν την rapidshare χ8ες πάλι έδωσα χρήματα στην εταιρία για να γίνω πρινιουμ γιουσερ και ενώ στο site τις εταιρίας δε χετε τους κωδικούς με όποιον νταουν λοαντερ μανατζερ και αν δοκίμασα στην αρχή μου μου λέει ότι δεν αναγνωρίζει τον κωδικό μετά όταν κάνω refres μου λέει ότι μπορεί και να έχει λήξη ..εχω τον τζινταλοαδερ μαναντζερ κατεβάσω και το flashget και τον δικό τους και ότι σκατά μπορείτε να φανταστείτε δεν δουλεύει τίποτα ..έχει κανίς το ίδιο πρόβλημα;
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.496
Κριτικές
20
Like
247
Πόντοι
3.275
Έχουν κάνει ενα σωρό αλλαγές με τα πακέτα που ευνοοούν τους downloaders και σίγουρα θα ξανακάνουν γιατί βλέπουν πως φεύγει μπόλικος κόσμος οι οποίοι ήταν uploaders καθώς σταμάτησε η εταιρεία να τους δίνει μπόνους!
 

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
534
Like
51
Πόντοι
6
το να μη μπορώ να κταεβασω το θεωρείς εσύ ευνοϊκό ρε φιλαράκι ;καμιά ηδέα κανείς ρε παιδιά ;για το τι μπορεί να φταίει;
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.229
Like
398
Πόντοι
36
Απλά μαλακιστήκανε τα λαμόγια:

Ανέβασαν περίπου 50% τη χρέωση για 5GB τη μέρα και δε μπορορούσες να μεταφέρεις ογκοχρέωση την άλλη μέρα. Αυτό 29/6.

Έπεσε άγριο κράξιμο από τους περισσότερους και το άλλαξαν μέσα σε 1 βδομάδα. Διαβάστε την ενημέρωσή ΤΟΥΣ στις 6 Ιουλίου (έχουν αφαιρέσει τις απαράδεκτες χρεώσεις):

".............

As a result of the recent adjustments to our product and pricing model we have received a lot of feedback from our users. There was also positive response but we want to be honest with you: most answers were negative. With our adjustments we have alienated many users. As a matter of course, that was not our intention. Instead, it is our goal to introduce a system that gives our users more flexibility. However, we are happy about every single user response that we have received as this is the only way we can learn what our users really want. That is the reason why we have fundamentally revised our offer one more time and made it much simpler.

In addition to the free Premium Accounts, with immediate effect there is only one package for everybody: RapidPro

For 99 Rapids users immediately receive a traffic volume of 30 GB and a storage volume of 10 GB which last for 30 days.

.............."


Το μόνο σίγουρο είναι πως ο κόσμος ξενέρωσε. Κάποιοι άρχισαν να σβήνουν αρχεία και να τα ανεβάζουν σε εναλλακτικά συστήματα αποθήκευσης αρχείων.

ΙΜΗΟ θεώρησαν πως η αγορά ήταν πλέον του χεριού τους (αφού οι συντριπτικά περισσότεροι ανέβαζαν σε αυτούς) και θέλησαν να επιβάλουν τους όρους τους. ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ @@.

Σε όλα τα Φόρα έγινε χαμός πάντως. Στροφή παντού σε άλλους.


(ΥΓ: οι πόντοι που είχαμε χάθηκαν. Κλοπή, βέβαια)
 

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
534
Like
51
Πόντοι
6
βρε παιδιά δεν με νιαζι το τι σκατά κάνανε αυτοί η μαλάκες με τα όρια κλπ έτσι και αλλιώς  μια κυριακι έχω ρεπό μόνο τότε μπορώ να μπω στο ίντερνετ και να κατεβάσω καμία τενια ..το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ στο site δέχεται τον κωδικό στο τζι νταλουντερ δεν το δέχεται στην αρχή γράφει ότι δεν τον αναγνωρίζει και μετά από λίγο γράφει την  εξεισ μαλακία accunt might be expired unlimited και ενώ κάτω γράφει έχετε 1,000,000 γιγα να κατεβάσετε σήμερα μόλις βάζο τα λινκ αυτή η επιλογή φεύγει και κατεβάζω μόνο σαν free user ..με πολύ χαμηλή ταχύτητα παλιότερα κατεβαζα με 1,7 τώρα πάει στα 800 και μια 67 klb αλλά αυτό δεν με νιαζει τοστ όσο ότι  παλιότερα αναγνώριζε τον λογαριασμό τώρα μου γράφει αυτές τις μαλακίες ..έχω κατεβάσει ένα σορό νταλουντ μάνατζερ και δεν γίνετε τίποτα τι φταίει?
 

jimpo

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
566
Like
2
Πόντοι
6
γιατί δε κατεβάζεις απευθείας απ' τον browser σου τα αρχεία απο rapidshare?
πιθανά έχουν πρόβλημα οι download manager σου και όχι το rapidshare.

 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
14
Like
639
Πόντοι
3.025
Παιδια,να ρωτησω.........υπαρχει αλλος "παροχος" αποθηκευσης αρχειων???Να ειναι ομως οπως το "παλιο" rapidshare???να δινει  κινητρο στους uploader να "ανεβαζουν" αρχεια(και να παιρνουν "ποντους" η καποια "bonus"{οπως το παλιο rapidshare με τους rapid bonus)?????
 

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
534
Like
51
Πόντοι
6
γιατί εχω κατεβασει 10 μαναντζερ δεν μπορεί όλοι να έχουν πρόβλημα..γαμώ την κολοεταιρια τους... έδωσα και σε άλλο φίλο τον κωδικό μου και ενώ μόλις εχθές έδωσα τα χρήματα σήμερα λέει ότι έχει λήξη και δεν κατέβασα τίποτα απολύτως και αν εννοείτε ότι τον κωδικό τον έδωσα μετά από την απάντηση τον μανατζερ ότι έχει λήξη ο κωδικός τούς  έστειλα ε-μαιλ και με γράψανε στα παπαρια τους γαμώ το φελεκι τους τους φουστιδες!και αυτό που λες φίλε το δοκίμασα αλλά δεν ξέρω να βάζω πχ 50 λινκ μαζεμένα δεν πιστεύω να έχει αυτήν την επιλογή όπως η μάνατζερ .. στον φίλο μου έδωσα τον κωδικό να δοκιμάσει από το σπίτι του και σε εκείνον τα ίδια λέει .. :headbang: :headbang: :headbang: :helpplea: :S :huh: :'( :think:
 

wtfgtp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
217
Κριτικές
11
Like
237
Πόντοι
291
Παιδια,να ρωτησω.........υπαρχει αλλος "παροχος" αποθηκευσης αρχειων???Να ειναι ομως οπως το "παλιο" rapidshare???να δινει  κινητρο στους uploader να "ανεβαζουν" αρχεια(και να παιρνουν "ποντους" η καποια "bonus"{οπως το παλιο rapidshare με τους rapid bonus)?????

τσέκαρε το hotfile. το RS είναι απάτη πλέον...
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
ρε παιδια τι εχει παιξει με το ραπιντ?προσπαθησε κανεις να κατεβασει τπτ?βγαζει μια νεα σελιδα τωρα και λεει κατι για νεο account και παπαριες  :helpplea:
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
megaupload εγγύηση, δαιμονισμένες ταχύτητες και δεν περιμένεις και ένα τέταρτο! :rockon:
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
Megaupload μαγκες και κατεβαστε και τις κυλοτες σας !!!
Ακριβώς, ευτυχώς δεν το ξέρουν πολλοί και πετάει, κατέβασα το πρωί ένα παιχνίδι και κατέβαινε με 13 ταχύτητα...χαμπάρι δεν πήρα πόσο γρήγορα το πήρα! :rockon:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
ρε παιδια τι εχει παιξει με το ραπιντ?προσπαθησε κανεις να κατεβασει τπτ?βγαζει μια νεα σελιδα τωρα και λεει κατι για νεο account και παπαριες  :helpplea:
Βάλε τα παλιά στοιχεία και όλα καλά.
Επίσης, γιατί μου φαίνεται πιο φτηνό το ραπιντ τώρα??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom