Νέα

Χάλασε και το rapidshare..Σκέτη απάτη!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTAS_23
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 147
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ψωριάρης

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.590
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
16
Αυτό θα ισχύει μέχρι να τελειώσει η συνδρομή σου. Άμα κάνεις ανανέωση θα σου δίνει 2,5gb ημερεσίως μέχρι 12gb σύνολο. Αν κατεβάσεις και τα 12 σε μία ημέρα την επόμενη θα σου δώσει πάλι 2,5. Αναγκάστηκα και αγόρασα 100gb trafic share και τα καβάτζωσα μιας και κατεβάζω μόνο ματρόσκες. Έχω δοκιμάσει πολλά άλλα όπως megaupload άλλά ποτέ δεν έβρισκα γρήγορα αυτό που ήθελα και το download συγκριτικά ήταν χάλια.. Πέρα από την μαλακία του rapidshare με αυτό που έκαναν, νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο από όλα τα άλλα τουλάχιστον για την Ελλάδα καθώς οι Έλληνες uploaders δύσκολα το αποχωρίζονται.
  :think:

Που το λέει αυτό ? Στα news δεν αναφέρει κάτι τέτοιο και δεν το έχω ακούσει από άλλο user.... εγώ εξακολουθώ να έχω 12.5 gb καθημερινά .
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Που το λέει αυτό ? Στα news δεν αναφέρει κάτι τέτοιο και δεν το έχω ακούσει από άλλο user.... εγώ εξακολουθώ να έχω 12.5 gb καθημερινά .

We support all kinds of connections. If you are using a DSL-8.000 for example, you can save 100 megabyte from rapidshare.com within 100 seconds. A premium account enables you to download 2.66 Gigabyte per day, that’s 2.660.000.000 byte. The volume not used is automatically transferred to the following day, up to a maximum of 12 gigabyte. If the complete download capacity is used up during one day, the premium-user is able to save another 2.66 gigabyte the following day.

Κώδικας:
[URL unfurl="true"]http://rapidshare.com/premium.html[/code[/URL]]

 :banghead:
 

Soulis(1)

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
426
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
1
Αλλαξε usermane και password το συντομοτερο φιλε. Και μετα ενεργοποιησε το Security Lock.

το security lock ενεργοποιημένο το έχω και την προηγούμενη εβδομάδα έπιξα στο mail με release-code...
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Σίγουρα τα e-mail ήταν pihishing. Να τους πάρεις τηλέφωνο να σου επαναφέρουν τον κωδικό σου.

Κάτι τέτοιο θα έλαβες:

Hello xxxxxx,

Your RapidShare account is being terminated due to violating the terms of service. Illegal downloads are being hosted on our servers, voiding our terms of service. We have detected and deleted these files, and are now in the process of terminating accounts that have downloaded these files. This is to ensure that more illegal content does not appear on our servers. We do not support or encourage the usage of illegal programs, music, or other media. The terminated account will appear on Rapidshare servers for 2-3 days but you will not be granted access to it.

The login data for the terminated account is:

==============================
Login: xxxxxx
Login DExxxx
Password: xxxxxx
==============================

* Please do not respond to this message as it is a automated service.

Best regards,
RapidShare AG - Support-Team

Επειδή το e-mail αυτό έχει έρθει σε πολλούς και έχω διαβάσει διάφορα σχετικά, μάλλον κάποιος κάποιοι έχουν κλέψει τον λογαριασμό δηλαδή phishing και σε αποθαρύνουν να επικοινωνήσεις μαζί με το rapidshare για να αναφέρεις το πρόβλημα και σε ενθαρύνουν να ανοίξεις και ένα δεύτερο. Το rapidshare δεν κλείνει ποτέ λογαριασμούς για downloading όπως λένε οι ίδιοι. Αν και κάτι τρέχει τώρα τελευταία με το rapidshare καλό θα ήταν όσοι έλαβαν αυτά τα e-mail να τηλεφωνήσουν στο rapidshare να ανφέρουν το πρόβλημα μπας και μπλοκάρουν τον κλεμένο λογαριασμό και δώσουν άλλο κωδικό στον πραγματικό κάτοχο.

:headbang:







 

demonologos

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
74
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Χρησιμποποιούσα το rapidshare με premium account εδώ και 3 χρόνια.πάντα κατέβαζα κάθε μέρα όσα GB δεδομένων ήθελα,μουσική,ταινίες,προγράμματα..Χθες ανανέωσα το premium account και αφού κατέβασα 2 ταινίες είδα το τρελό να μη μου επιτρέπει να κατεβάσω!!μου πε ότι ξεπέρασα το ημερήσιο όριο download!!!!μπα λέω...και είδα στο account ότι τώρα πια οι premium δικαιούνται μέχρι 2,5 GB τη μέρα!!!!και ότι πρέπει να πληρώσεις extra για λιγα περισσότερα GB!!!!Τι λένε ρε;;;;;Τι εκμετάλλευση!!!!


xaxaxaxa.γκρικλισ
 

Pelotas

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
Και εγω με ethernet ειμαι αλλα παιζει και το μοντεμ της εταιριας στη μεση. Κλεινω το κουμπακι που εχει απο πισω το ξανα ανοιγω και κατεβαζω ελευθερα. Εσυ μαλλον δεν εχεις μοντεμ αν καταλαβα καλα και μαλλον γι'αυτο δεν μπορεις να το κανεις αυτο.
Αν απλα κοψεις την συνδεση απο τα windows δε πιανει το κολπο το εχω δοκιμασει.
Oταν εχεις δικό σου ΜΟΝΤΕΜ-ΡΟΥΤΕΡ αν το κλείσεις και το ανοιξεις παίρνει ΝΕΑ I.P. άρα σε βλέπει για άλλον χρήστη.Πάντως κάποιες  φορές ΔΕΝ πετυχαίνει,παρόλο που εχεις άλλη I.P.Oπότε και δεν λαλάει το κολπέτο.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Κάτσε voltaire να κάνω copy & paste αυτό που πόσταρα πριν από λίγο στο greekz γιατί βαριέμαι να ξαναγράφω. :rolleyes:

Προφάσεις εν αμαρτίαις - αυτά περί copyright που λέει η RS στην ανακοίνωση είναι παραμύθια της χαλιμάς. Αυτό που εννοεί πραγματικά είναι, τα πήραμε κρανίο με όλους σας που ανανεώνετε με τα points και θέλουμε τα λεφτά σας. Period.

Μην κάνετε το λάθος και ανανεώσετε για έτος ολόκληρο (αυτό που είχαν κάνει introduce πρόσφατα), γιατί από εκεί ξεκίνησε το κακό. Είδαν ανθρώπους που είχαν εκατοντάδες χιλιάδες πόντους να ανανεώνουν και άρχισαν να κάνουν shut down λογαριασμούς.

Ξέρω πολύ καλά τι σας λέω - σας μιλάει άνθρωπος με 1.5 εκατομμύριo πόντους. Αυτό που θα συμβεί είναι:

1) Ή θα το πάρουν πίσω αν καταλάβουν σύντομα ότι δεν πρόκειται να πληρώσει κανείς (που είναι πολύ πιθανό - ούτε εγώ φυσικά διατίθεμαι να παίξω τα ηλίθια παιχνίδια τους).

2) Ή θα γεμίσουν τα boards όλου του κόσμου με dead links.


 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Κάτσε voltaire να κάνω copy & paste αυτό που πόσταρα πριν από λίγο στο greekz γιατί βαριέμαι να ξαναγράφω. :rolleyes:

Προφάσεις εν αμαρτίαις - αυτά περί copyright που λέει η RS στην ανακοίνωση είναι παραμύθια της χαλιμάς. Αυτό που εννοεί πραγματικά είναι, τα πήραμε κρανίο με όλους σας που ανανεώνετε με τα points και θέλουμε τα λεφτά σας. Period.

Μην κάνετε το λάθος και ανανεώσετε για έτος ολόκληρο (αυτό που είχαν κάνει introduce πρόσφατα), γιατί από εκεί ξεκίνησε το κακό. Είδαν ανθρώπους που είχαν εκατοντάδες χιλιάδες πόντους να ανανεώνουν και άρχισαν να κάνουν shut down λογαριασμούς.

Ξέρω πολύ καλά τι σας λέω - σας μιλάει άνθρωπος με 1.5 εκατομμύριo πόντους. Αυτό που θα συμβεί είναι:

1) Ή θα το πάρουν πίσω αν καταλάβουν σύντομα ότι δεν πρόκειται να πληρώσει κανείς (που είναι πολύ πιθανό - ούτε εγώ φυσικά διατίθεμαι να παίξω τα ηλίθια παιχνίδια τους).

2) Ή θα γεμίσουν τα boards όλου του κόσμου με dead links.

Αααααα, καλά.

Δεν ασχολούμαι με τα points.

Εδώ καλά - καλά με τα downloads δεν ασχολούμαι. Έχω premium και ζήτημα αν κάνω 5 - 6 downloads τον μήνα.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Τα ίδια κι εγώ - γέμισα τόσους δίσκους, βαρέθηκα. Ανεβάζω όμως εδώ και 3 χρόνια και οι πόντοι μαζεύτηκαν - παίρνω πολύ πράμα κάθε μήνα. Αλλά όπως αναμενόταν, θα σταματούσε αυτή η ιστορία κάποια στιγμή. Πάντως άλλοι έβγαλαν και χρήμα για ένα διάστημα, αλλά εμένα δεν μ' ενδιέφερε αυτό.
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
519
Κριτικές
3
Like
42
Πόντοι
6
Εμενα μαγκες μου εχει ερθει αυτο το email απο το RS


Hello xxxxxxxx

This is to inform you that your RapidShare account has been terminated for violating our Terms of Service. It came to our attention that illegal uploads which have violated third-party copyrights that can result in lawsuits are being hosted on our servers, thus voiding the Terms of Service. We have detected and removed these files from our servers, as requested by the legitimate owners, and is now in the process of terminating accounts that
have downloaded or stored those copyrighted materials in order to prevent them from circulating and breaching copyrights again. As stated within our Terms and Conditions of Use, RapidShare is entitled to terminate the contractual relationship without notice, to block the access of the respective users to its services and/or to delete accounts of such users including all contents.
We do not condone nor encourage any illegal distribution of softwares, music,or other forms of media through our servers.

A log file of all your login IP addresses and downloaded file details will be kept for legal purposes.
The decision taken by rapidshare staff in this regard stands final and will not be reviewed further.

Refund for payment and any more reasons for suspensions will not given in any case.

Mirko
RapidShare Support

RapidShare AG
Gewerbestrasse 6
6330 Cham
Switzerland

Tel:  41 41 748 78 80
Fax:  41 41 748 78 99

Web: Email: support@rapidshare.com
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Τα ίδια κι εγώ - γέμισα τόσους δίσκους, βαρέθηκα. Ανεβάζω όμως εδώ και 3 χρόνια και οι πόντοι μαζεύτηκαν - παίρνω πολύ πράμα κάθε μήνα. Αλλά όπως αναμενόταν, θα σταματούσε αυτή η ιστορία κάποια στιγμή. Πάντως άλλοι έβγαλαν και χρήμα για ένα διάστημα, αλλά εμένα δεν μ' ενδιέφερε αυτό.

Εδώ υπάρχουν LP στη ζελατίνα τους που αγοράστηκαν στο SF και ταξίδεψαν πάνω από μία ήπειρο και ένα ωκεανό αλλά ούτε καν τα έχουμε ανοίξει, βιβλία που παραμένουν αδιάβαστα 10 χρόνια, εφημερίδα της προηγούμενης βδομάδας, RSS feeds που έχουν φθάσει τις χιλιάδες και καλά - καλά δεν μπορούμε ούτε το inbox να καθαρίσουμε.

Και μετά καθόμαστε και ασχολούμαστε με τον Λάκη και τον Δροσερό Σκορπιό.

Εν τω μεταξύ η ζωή περνάει .......
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Δεν ξέρω για τ' άλλα, αλλά ναι βιβλία έχω εκατοντάδες που ποτέ δεν άνοιξα :idiot: - ούτε καν το Φουκώ δεν τελείωσα.

Έχει αποδειχθεί ότι αν δεν ασχολείσαι μαζί τους, αργά ή γρήγορα οι κατσαρίδες φεύγουν πάντως.  ;)
 

daikatana

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
90
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
Δεν ξέρω για τ' άλλα, αλλά ναι βιβλία έχω εκατοντάδες που ποτέ δεν άνοιξα :idiot: - ούτε καν το Φουκώ δεν τελείωσα.

Έχει αποδειχθεί ότι αν δεν ασχολείσαι μαζί τους, αργά ή γρήγορα οι κατσαρίδες φεύγουν πάντως.

Συναγωνιστη μηπως εννοεις το "Εκκρεμες του Φουκω"????
Στη σελιδα 59 το παρατησα πριν απο 15+ χρονια και ουτε ξανασχοληθηκα μαζι του. Πολυ βαρυ...
 

stratos66

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
265
Like
10
Πόντοι
1
Υπάρχει καλυτερη λυση παιδιά?σε  α)τιμολογιακή πολιτική, από οτι έχω δει και οι άλλοι τα ιδια λεφτά ζητάνε και β) ποικιλία ?
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Συναγωνιστη μηπως εννοεις το "Εκκρεμες του Φουκω"????
Στη σελιδα 59 το παρατησα πριν απο 15+ χρονια και ουτε ξανασχοληθηκα μαζι του. Πολυ βαρυ...
Ναι αυτό - είναι απ' τους αγαπημένους μου ο Έκο, αλλά στα μυθιστορήματα πλατιάζει αφόρητα. :-
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom