Νέα

"Black Jack" Αλήθειες & Μύθοι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BeatTheDealerAndTheBooker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
δε φεύγω πάντα με το που αλλάζει ο γκρουπιέρης, μη ξεχνάς ότι στο παραπάνω παράδειγμα που έδωσα "τέλειωσα" 3 γκρουπιέρηδες μέχρι να βάλουν μια πιτσιρίκα -δε θατανε παραπάνω από 23 χρονών- που με έστειλε για κουκουνάρια.  :grin:

μέχρι να μάθει κανείς να φεύγει όταν πρέπει, θα το νιώσει στο πετσί του καλά το παράδειγμα...η ρέντα και το ρεφάρισμα σε κρατάει πάντα  ;)

Δεν είπα να φύγεις αμέσως μόλις αλλάξει ο ντίλερ αλλά στην περίπτωση που αλλάζει κάθε 20'.
Ξέρεις η γνωστή τακτική με τους swingers που ακολουθεί κυρίως το Ρίο αλλά και το Λουτράκι.
Ο σκοπός των συνεχών εναλλαγών είναι να πας κάποια στιγμή για κουκουνάρια.
Ο ντίλερ θα αλλάξει κάποια στιγμή,λογικό είναι να πάρει το διάλειμά του αλλά μετά από 40' λεπτά να γίνει 20' swinging όχι όμως και κάθε 20' αυτό το βιολί!
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
δε φεύγω πάντα με το που αλλάζει ο γκρουπιέρης, μη ξεχνάς ότι στο παραπάνω παράδειγμα που έδωσα "τέλειωσα" 3 γκρουπιέρηδες μέχρι να βάλουν μια πιτσιρίκα -δε θατανε παραπάνω από 23 χρονών- που με έστειλε για κουκουνάρια.  :grin:

μέχρι να μάθει κανείς να φεύγει όταν πρέπει, θα το νιώσει στο πετσί του καλά το παράδειγμα...η ρέντα και το ρεφάρισμα σε κρατάει πάντα  ;)
αγαπητοι αν υπηρχε ντηλερ με τον οποιο κερδιζουν οι παικτες επειδη εχει καλη αυρα,δεν θα δουλευε στο καζινο κ θα ηταν πλουσιοι οι συγγενεις του,οποτε θαχε σταματησει να γλυτψσει κ την ορθοστασια κ τα μπινελικια
τα εχω κ εγω αυτα τα χουγια ,αλλα φυσικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα
αν βγαινουν φιγουρες κερδιζετε αν βγαινουν μικρα χανετε-συνηθως-
τι σημαινει φευγω οταν πρεπει?
οταν κερδιζω δηλ?
κ ποια ειανι η εγγυηση οτι καποια χρονικη στιγμη θα κερδιζω?
τωρα γινετε να εχουμε στο μες  κουτι 20 φιγουρες παραπανω, κι ας αλλαζει ο ντηλερ ανα χερια!!!!!
μαλλον δεν υπαρχει κατι τετοιο φιλοι μου στο bj,να το δεχτω ισως στη ρουλετα που εχει σχεση ισως με το πως εισαγει την μπιλια στο παιχνιδι,με τα τοξα κλπ,αλλα στο bj...ουτε που να ασχολεισθε..
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
αγαπητοι αν υπηρχε ντηλερ με τον οποιο κερδιζουν οι παικτες επειδη εχει καλη αυρα,δεν θα δουλευε στο καζινο κ θα ηταν πλουσιοι οι συγγενεις του,οποτε θαχε σταματησει να γλυτψσει κ την ορθοστασια κ τα μπινελικια
τα εχω κ εγω αυτα τα χουγια ,αλλα φυσικα δεν ισχυει τιποτα απο αυτα
αν βγαινουν φιγουρες κερδιζετε αν βγαινουν μικρα χανετε-συνηθως-
τι σημαινει φευγω οταν πρεπει?
οταν κερδιζω δηλ?
κ ποια ειανι η εγγυηση οτι καποια χρονικη στιγμη θα κερδιζω?
τωρα γινετε να εχουμε στο μες  κουτι 20 φιγουρες παραπανω, κι ας αλλαζει ο ντηλερ ανα χερια!!!!!
μαλλον δεν υπαρχει κατι τετοιο φιλοι μου

χαχαχα σωστά...μέτρα τα χαρτιά τώρα εσύ που σου είπαν τη σειρά οι μάγισσες  :uglystupid:

φεύγω όταν πρέπει σημαίνει ότι φεύγω όταν δε νιώθω καλά και αυτό συνήθως γίνεται μετά από απανωτή χασούρα, η οποία οδηγεί και σε λάθος παίξιμο.
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
χαχαχα σωστά...μέτρα τα χαρτιά τώρα εσύ που σου είπαν τη σειρά οι μάγισσες  :uglystupid:

φεύγω όταν πρέπει σημαίνει ότι φεύγω όταν δε νιώθω καλά και αυτό συνήθως γίνεται μετά από απανωτή χασούρα, η οποία οδηγεί και σε λάθος παίξιμο.
οκ φιλε
ειναι φανερο οτι "εκμπεμπεις" σε αλλες συχνοτητες
δεν θα αντιδικησουμε
απλα μην περιμενεις να απαντησω σε κατι εκτος του παιχνιδιου
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
αγαπητοι φιλοι καλησπερα
αντιγραφω το ποστ μου απο το θρεντ του καζινο χτες,φιλοδοξοντας να συζητησω κ να βοηθησω οσους αρεσκονται να ασχολουνται με το μονο παιγνιο καζινο που ο παικτης "ρυθμιζει" την τυχη του!!!!

παρακολουθω καποιο διαστημα τα γραφομενα εδω κ μπαινω για να δωσω σε οσοους επιθυμουν την αληθινη διασταση των παιχνιδιων καζινο κ ειδικα του b.j.
δεν θα αντιδικησω με κανεναν σας αν κ κατα ποσο πρεπει η οχι να ανοιγεις κουτια κλπ
πρεπει να ξερετε οτι εν αντιθεσει πχ με τη ρουλετα,στο bj καθε "παιξιμο" εχει σχεση με το προηγουμενο κ το επηρεαζει,οχι μεταφυσικα,αλλα σε σχεση με τα φυλλα της τραπουλας που καθς φορα μοιραζει η ντηλερ
αν παιξεις ροθλετα μπορει,θεωρητικα να ερχεται το 20 συνεχομενα  για εκατο φορες,ενω στο bj αυτο ΔΕΝ MPOREI NA SYMBEI OYTE ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ,γιατι τα φυλλα που μοιραζονται καθε φορα "βγαινουν" εκτος παιχνιδιου,οποτε καθε νεα "γυρα" ειναι διαφορετικη κ εξαρτωμενη απο την προηγουμενη
αυτη ειναι κι η αρχη του "card counting"",που κανει το bj και το ΜΟΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΖΙΝΟ OπOY O πAIXTHς MπOREI NA KEρDISEI TO KAZINO!!!!!!!!!!!!!!!!!,με συνδιασμο "ΠΑΙΚΤΗΚΟΤΗΤΑΣ" και "ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ" η αλλιως "money management on betting"
θα σας δωσω μερικες αρχες επανω στην "βασικη στρατιγικη" για οσους ηδη την γνωριζουν,απο βιβλια η το νετ,ας κανουν τον κοπο να ριξουν μια ματια,εχει καποιες διαφοροποιησεις σε σχεση με το "συγχρονο " πιο απαιτητικο bj
θα σας εξηγησω παλι για οσους ενδιαφερονται,πως κατ αρχην ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,και για οσους εχουν εχουν ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ Κ ΑΝΤΙΛΗΨΗ,δυστυχως δεν ειναι για ολους αυτο εγικτο,να καταφερουν να κερδιζουν τον ντηλερ,βεβαια υπο ορους που θα γινουν κατανοητοι με τον καιρο
ολα τα αλλα αγαπητοι μου,περι κουτιων,συχνοτητων,ροης κ ντηλερς,ειναι ανευ ουσιας,μην ασχολησθαι και αναλωνεστε σε αυτα
θα αρχισω απο την βασικη στρατηγικη του bj που ειναι για ολους καλο να γνωριζουν ειτε παιζουν για χομπυ ειτε πιο σοβαρα
ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑς ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΩΝ ΕΟΡΤΩΝ ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΝΑ...


so lets BEAT THE DEALER


TA ΒΑΣΙΚΑ ΒΗΜΑΤΑ
1.βασικη στρατηγικη
2."αναγνωριση" παιχνιδιου-κανονες καζινο-,"καλο η κακο" πλαισιο παιχνιδιου,αποφυγη "cheating"-κλεψιματος απο μερος του καζινο(συνηθεστατο στα καζινο ολης της πρωην ανατ ευρωπης
3.υπολογισμος badget-bankroll-πονταρισματων αναλογα με το "προφιλ" μας
4.card counting,μετρημα φυλλων συστηματα απο το γνωστο σας hight-low,εως τα advanced ace-counts, silver-fox, black cadilac κ καποια αλλα που θα τα αναφερουμε στην πορεια
5.card-shuffing!!!!!αυτο για πολυ προχωρημενους,ελαχιστοι στην ελλαδα το μπορουν αληθινα,ειναι η δυνατοτητα του παικτη να /άνιχνευει,οταν υπαρχει "κουτι" το κομματι του κουτιου με τα "δυνατα" φυλλα-ασσοι,φιγουρες δεκαρια  εννιαρια-,με βαση την προηγουμενη παρτιδα κ το επομενο ανακατωμα κοψιμο της ντηλερ!!!!

καθε βαθμιδα δινει κ κατι παραπανω φυσικα,αλλα οσο ανεβαινουμε τοσο πιο δυσκολη ειναι η προοδος μας
αυτα για αρχη ταλοιπα στην πορεια
και να θυμασθε,οτι στην χειροτερη εκδοχη στο bj αν παιζεται σωστα τουλαχιστον δεν θα χανετε οπος χανετε ως τωρα κι αν κερδιζετε σιγουρα θα κερδισετε πολυ πιο πανω !!!!
good luck


καταρχην πρεπει να πουμε οτι αν δεν γνωριζει καποιος τη βασικη στρατηγικη ειναι ασκοπο να ασχοληθει με το "counting",μετρημα φυλλων δηλαδη,δεν μαθαινεις προπαιδεια αν δεν ξερεις τους αριθμους
επισης οσο καλο κ αγιο ειναι το bj αν ξερεις πεντε πραγματακια,τοσο καταστροφικο ειναι αν παιζεται με τη διαισθηση κ μονο,
ο λογος? ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΓΝΙΟ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΥΧΗ,οπως πχ η ρουλετα
αν καποιος αρεσκεται να παιζει συστηματικα,πρεπει τουλαχιστον να ξερει βασικη στρατηγικη,αλλιως θα του συνιστουσα να παιζει ρουλετα η αλλα ΜΟΝΟ ΤΥΧΕΡΑ παιγνια καζινο

αν με το "κουτι" εννοεις το μηχανημα "auto shuffle machine",ειναι θεμα που θα αναλυσω ποιο μετα
αν εννοειθς το κουτι οπου ο ντηλερ τραβαει με το χερι κ μετα ακολουθει ανακατεμα,το συγχρονο counting εχει τις λυσεις-με λιγοτερες τραπουλες μες στο κουτι ειναι πιο ευκολα NA KERDISEIS,αλλα κ πιο δυσκολο το "REAL" COUNT,δηλ η σχεση του running count με τον αριθμο των υπολυπομενων να παιχθουν φυλλων
αλλα
,παντα σε συνδιασμο πως κ ποτε κ αν,πονταρεις,κ παντα υπο ορους,μην βιαζεσαι θα τα γραψω ολα αλλα με τη σειρα,ΜΗΝ ΠΗΔΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ 1 Κ ΠΑΜΕ ΣΤΟ 11,δεν θα μαθει κανενας τιποτα
οσο οτι κανεις δεν κερδιζει,εκτος του bj,θα συμφωνησω απολυτα
φιλοδοξια μου ειναι να σας κανω το ειπα κ αρχικα να χανετε πολυ λιγοτερο εως καθολου-στο B.J.-,απο οσο ηδη χανετε ,παιζοντας "κουτουρου" κ με τη "ροη" κ λοιπες δοξασιες...
YES THATS TRUE PAL

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΓΙΔΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!
φυσικα κ ξερω κι εγω και καθε απλος "μετρητης" καθε στιγμη "τι εχει μεσα το κουτι"
αλλα
οχι σαν αριθμους,τη σχεση μεγαλων-καλων φυλλων κ μικρων -κακων φυλλων,ετσι ωστε να προσαρμοσω την παικτικοτητα κ κυριως ΤΗΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,το ΒΕΤ μου την συγκεκριμενη στιγμη
κ βεβαια αυτο δεν ειναι απλο,αλλα ουτε κ τοσο βουνο ,στο βασικο επιπεδο
ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ "ΚΟΥΤΙ",ποιοτικα,δεν μας νοιαζει αν εχει νταμα κ ρηγα,αλλα οτι εχει πολλα φυλλα μεγαλα,οποτε πχ,στο 9 εγω με 8 απεναντι,το κανω το "νταμπλ"-διπλο only one card bet,EΝΩ ΑΛΛΙΩς ΟΧΙ!!!!
σιγα σιγα θα τα εξηγησουμε ολα κ θα "διαβαζετ"ε το παιχνιδι καθε φορα που παιζετε,αντι να σας καταπινει τις μαρκες στην τυχη....
μην βιασεστε

κατι εχεις ακουσει,κατι ξερεις
αλλα
δεν ειναι μονο ετσι
ειναι κι αλλιως
ο τελευταιος παικτης η ο "BASE" παικτης,ΣΙΓΟΥΡΑ μπορει να χαλασει η να βελτιωσει το παιχνιδι
για αυτο,ΠΑΝΤΑ προτιμουμε να παιξουμε τελευταιοι εμεις,η τουλαχιστον,να δουμε οτι "σκαμπαζει " απο "παιξιμο" κ τραβηγματα ο base   που ειναι ηδη εκει
αν οχι,η δεν παιζουμε,η παιζουμε χαλαρα μεχρι να του τελειωσει το ρευστο-ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ,οση κ ναναι η τυχη,το bjδεν σηκωνει για πολλη ωρα κομητες,ειναι ΑΥΤΟΔΙΟΡΘΟΥΜΕΝΟ :grin: :grin: :grin:-,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΚΤΗ ΑΣΧΕΤΟ,καλυτερα λιγο ρουλετα μαυρο κοκκινο να περασει η ωρα,το τραπεζι εκει παλι θαναι μετα μιση ωρα... :grin:

"τραβηγματα"-ΧΩΡΙς ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΑ ΦΥΛΛΑ,ΑΠΛΗ ΒΑΣΙΚΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ-απλο καθημερινο ψυχαγωγικο παιχνιδι,χωρις να μας γδαρουν οι πονηροι καζιναρχες......

1.οταν εχω απο 12 κ εως 16 τραβαω παντα ΟΤΑΝ ΑΠΕΜΝΑΝΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΝΤΗΛΕΡ  7,8,9, αυτο ειναι ΝΟΜΟΣ!!!!
οταν εχει 10 μπορει να μεινουμε κ στο 15 η 16 καλυτερα
βεβαια στα καλα καζινο μπορεις κ πρεπει να κανεις οταν εχεις 14 15 16 κ απεναντι εχει 10,κανεις SURENDER,ΧΑΝΕΙς ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΜΙΣΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙς ΤΟ ΦΥΛΛΟ....
2.οταν εχει απεναντι 4,5,6 μενω κ στο 12,οτι κ να γινει κ περιμενω να καει,ΝΟΜΟΣ ΕΠΙΣΗΣ!!!
3. οταν εχω 12 η 13 κ εχει απεναντι 2 ο ντηλερ τραβω,αν εχει 3 τραβαω απο το 12 ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΩ 13  Κ ΠΑΝΩ ,ΜΕΝΩ,ΝΟΜΟΣ επισης κι αυτα,ΠΑΝΤΟΥ Κ ΠΑΝΤΑ ,εκτος αν μετραω τα φυλλα,αλλα ειπαμε αυτα μετα ,τωρα μιλαμε παιζω χωρις να "μετρω"...


κυριοι για σας κ παλι
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΑΣΙΚΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΖΙΝΟ
εγω ομως θα την γραψω κ θα την εξηγησω γιατι
1.πολλοι δεν την ξερουν,ουτε την εχουν δει στο νετ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΝΕΤ,
2.θα σας αλλαξω την οπτικη,σε καποια "ΑΞΙΩΜΑΤΑ",ΠΧ το σπλιτ στους ασσους
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ,σπλιτ κανεις στον αασσο αλλα μετα ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ,ειναι νταμπλ στο ΕΝΤΕΚΑ,με ενα μονο φιλο-ααν ηταν ασος θα μπορουσες νατον παιξεις κ σαν ενα κ σαν εντεκα που δεν ισχυει,αλλα κ να τραβηξεις αν παρεις 2 η 3,που δεν μπορεις....αλλα το καζινο με μαρκετινγκ στο λεει "ασσο απλιτ" κ ολοι τσιμπανε κ το κανουν ΠΑΝΤΑ-ΟΙ ΜΕΤΡΗΤΕς ΟΧΙ τις περισσοτερες φορες-προτιμω να παιξω με 2 αληθινα ασσους στο φυλλο μου κ να ττραβηξω απειρες φορες μεχρι ναρθει κατι καλο,απο το να κανω δυο τραβηγματα απο 11,ειδικα αν απεναντι μου ειναι καλο φυλλο πανω απο 9,σπανια θα το κανω το "κατ ευφημισμο" σπλιτ στον ασσο,μονο αν εχω απεναντι κατω απο 9 φυλλο,κ μονο αν το count ειναι τουλαχιστον στην βαση του 5+
οι "ειδικοι" ας εχουν λιγο υπομονη,αρκετα απο αυτα που διαβασα εχουν βαση αλλα θα τα αναλυσουμε "μεχρι το κοκαλο" κ αυτοι που ξερουν καποια πραγματα θα μαθουν πολλα περισσοτερα,αν φυσικα θελουν
αν δεν φτασετε στο επιπεδο .εστω του "10count",ενα απλο συστημα για μικρα παιδια,ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΕΡΔΗ,αλλα την βασικη στρατηγικη,οπως θα την γραψω εδω,εδωσα μια ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ,απο τα εσκεμενα λαθη που δινουν στα σαιτ,αν την παιξετε ετσι,οχι σε 1 ωρα δεν θα σας παρουν τα σωβρακα,θα παιξετε πολλες ωρες κ η δεν θα χασετε η θα χασετε ελαχιστα με ΠΡΟΣΕΞΤΕ,"FLAT BET",δηλ ιδιο κ σταθερο πονταρισμα
η μεγαλη ουσια στο ΒJ ειναι ΠΟΤΕ Κ ΠΟΣΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙς,K LIGOTERO  to το πως θα παιξεις-παντα δικαιολογουνται 2,3 λαθακια στο τραβηγμα-παιξιμο,ΑΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΤΟ τροπο πονταρισματος- ΒΕΤ,ειναι καταστροφικα....
τελειωνω σε λιγο με βασικη στρατηγικη κ θα περασω σε απλα μετρητικα συστηματα

Μάγκα, καλές οι στρατηγικές και τα συναφή αλλά δν σε είδα να συμβουλεύεις τον κόσμο που σε διαβάζει τον βασικό νόμο των επαγγελματιων παικτών: Πάντα βάζουμε στόχο στο ποσό που θα κερδίσουμε και πάντα στο ποσό που θα χάσουμε. Ούτε ένα cent πάνω ή κάτω αντίστοιχα.  Επίσης, αν γυρνάς στα καζίνο σίγουρα θα έχεις δει κάτι παλίες φάτσες που έχουν ξεμείνει από το παρελθόν,οι οποίες  γυρνάνε σαν ζόμπι, σε βλέπουν να παίζεις και θυμούνται  τον εαυτό τους όταν ήταν στη θέση σου ; Αυτές οι φάτσες  κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας τους είχαν την τύχη να πάιξουν με τον Τάραμα . Έχεις κάτσει ποτέ να κουβεντιάσεις μαζί τους; Ξέρεις τι λένε όλοι τους, λες και είναι κρυφά συνεννοημένοι : Ο Τάραμας από τότε που τα κουτιά αρχισαν να γυρίζουν ηλεκτρονικά σταμάτησε να παίζει…. Και όπως πολύ καλά θα ξέρεις τις δίκες με τα καζίνο της έχει κερδίσει….. 
Μια ερώτησή μου, όταν o dealer έχει άσσο και εσύ εχεις δύο δεκάρια, τα κάνεις ή δεν τα κάνεις split (με γνώμονα ότι όταν o dealer έχει άσσο, 8 στις 10 φορές κάνει 21) ;

 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
129
Πόντοι
2.266
πές τα ρε πεταλούδα μπάς και ξυπνήσουνιε.
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Μάγκα, καλές οι στρατηγικές και τα συναφή αλλά δν σε είδα να συμβουλεύεις τον κόσμο που σε διαβάζει τον βασικό νόμο των επαγγελματιων παικτών: Πάντα βάζουμε στόχο στο ποσό που θα κερδίσουμε και πάντα στο ποσό που θα χάσουμε. Ούτε ένα cent πάνω ή κάτω αντίστοιχα.  Επίσης, αν γυρνάς στα καζίνο σίγουρα θα έχεις δει κάτι παλίες φάτσες που έχουν ξεμείνει από το παρελθόν,οι οποίες  γυρνάνε σαν ζόμπι, σε βλέπουν να παίζεις και θυμούνται  τον εαυτό τους όταν ήταν στη θέση σου ; Αυτές οι φάτσες  κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας τους είχαν την τύχη να πάιξουν με τον Τάραμα . Έχεις κάτσει ποτέ να κουβεντιάσεις μαζί τους; Ξέρεις τι λένε όλοι τους, λες και είναι κρυφά συνεννοημένοι : Ο Τάραμας από τότε που τα κουτιά αρχισαν να γυρίζουν ηλεκτρονικά σταμάτησε να παίζει…. Και όπως πολύ καλά θα ξέρεις τις δίκες με τα καζίνο της έχει κερδίσει….. 
Μια ερώτησή μου, όταν o dealer έχει άσσο και εσύ εχεις δύο δεκάρια, τα κάνεις ή δεν τα κάνεις split (με γνώμονα ότι όταν o dealer έχει άσσο, 8 στις 10 φορές κάνει 21) ;
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΝΚROLL,Aλλα ακομα ειμαστε στην παικτηκοτητα
μετα θα ερθω στην ουσια του παιχνιδιου,που ειναι αυτο που λες πιο πανω περιπου,δηλ πως κινουμεθα με τα χρηματα επανω στο τραπεζι
αλλα ειναι δυο διακρητα κ διαφορετικα πραγματα ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΟΥΜΕ
πρωτα η παικτικοτητα μετα το καουντινγκ κ μετα η στοιχηματικοτητα
υ.γ.τον ταραμα τον δημιουργησαν τα καζινο για να μπασουν κοσμο μεσα-απο ενα σημειο κ μετα,στην αρχη ηταν ενας ακομα ,οχι ιδιαιτερα καλος απ οσο τον εχω δει σε τραπεζια του εξωτερικου,πλεον
οποτε αν παιζει η δεν παιζει η τι παιζει,ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΑΝΗΚΕΙ ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ....
οσο για τα ζομπι που σωστα αναφερεις,μεσα απο αυτα που θα παρουσιασω ,δινω την βοηθεια στους ευηκοους να μην γινουν κι αυτοι ζομπι,,,
φιλικα
james
2.ta δεκαρια δεν σπανε ποτε για κανενα παικτη
ισως ενας πολυ καλος μετρητης θα τα σπασει απεναντι σε 5,6 σε πολυ υψηλο καουντ κ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ
σε καμμια αλλη περιπτωση,ΕΓΩ ΠΡΩΣΩΠΙΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΑΣΣΟΗ 10 Η 9 ΑΠΕΝΑΝΤΙ
αυτα τα βαλανε στην ταινια,οπως κ αλλες πολλες μαλακιες, για να τα δειτε,να τα κανετε  και  να χανετε κι εσεις ακομα πιο γρηγορα...
παντως το εργακι ωραιο..
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΝΚROLL,Aλλα ακομα ειμαστε στην παικτηκοτητα
μετα θα ερθω στην ουσια του παιχνιδιου,που ειναι αυτο που λες πιο πανω περιπου,δηλ πως κινουμεθα με τα χρηματα επανω στο τραπεζι
αλλα ειναι δυο διακρητα κ διαφορετικα πραγματα ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΟΥΜΕ
πρωτα η παικτικοτητα μετα το καουντινγκ κ μετα η στοιχηματικοτητα
υ.γ.τον ταραμα τον δημιουργησαν τα καζινο για να μπασουν κοσμο μεσα-απο ενα σημειο κ μετα,στην αρχη ηταν ενας ακομα ,οχι ιδιαιτερα καλος απ οσο τον εχω δει σε τραπεζια του εξωτερικου,πλεον
οποτε αν παιζει η δεν παιζει η τι παιζει,ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΑΝΗΚΕΙ ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ....
οσο για τα ζομπι που σωστα αναφερεις,μεσα απο αυτα που θα παρουσιασω ,δινω την βοηθεια στους ευηκοους να μην γινουν κι αυτοι ζομπι,,,
φιλικα
james
2.ta δεκαρια δεν σπανε ποτε για κανενα παικτη
ισως ενας πολυ καλος μετρητης θα τα σπασει απεναντι σε 5,6 σε πολυ υψηλο καουντ κ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ
σε καμμια αλλη περιπτωση,ΕΓΩ ΠΡΩΣΩΠΙΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ
ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΓΙΑ ΑΣΣΟΗ 10 Η 9 ΑΠΕΝΑΝΤΙ
αυτα τα βαλανε στην ταινια για να τα κανετε κ να χανετε κι εσεις ακομα πιο γρηγορα...

η στρατηγική milion back που είχε χρησιμοποιήσει μια φορά μ εναν Γιάπωνα δν δείχνουν κακό παίκτη πάντως...  
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
παρνηθογυρισμένε μου εσύ! :2funny:
με την ευκαιρια
υπαρχει ακομα παιχνιδι με "κουτι" καπου στην ελλαδα?
πχ στην πατρα τις γιορτες λογω κοσμου βαζουν κ κουτια απ οτι ξερω,καπου αλλου?
μιλαω για τη συγκεκριμενη περιοδο αν εχει καποιος ιδεα απο περσυ τι εγινε δηλαδη.
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
η στρατηγική milion back που είχε χρησιμοποιήσει μια φορά μ εναν Γιάπωνα δν δείχνουν κακό παίκτη πάντως...  
για να το κλεισουμε..
η παικτικουητα δεν κανει την διαφορα στον μετρητη,βεβαια να εισαι πανω απο το απλο επιπεδο πχ high-low
BUT..
ενας που μετραει σε επιπεδο δυο με εναν που μετρα σε επιπεδο 4 εχουν διαφορα 5%,στο αποτελεσμα
η ικανοτητα στο κοψιμο κ το money-management,κανουν την διαφορα
δεν ειπα οτι ειναι κακος
ειναι μετριος ειπα,εννοωνυας βασικα το κοψιμο,που ειναι κ το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ,αλλα δεν νομιζω οτι καποιον ενδιαφερει αυτο με τον συγκεκριμενο υπαλληλο KAZINO ... :grin:
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616

αφού είναι καλός υπάλληλος γιατί "συνταξιοδοτήθηκε" τότε;
 

Mavros-Iakovos

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2009
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
bancroll bancroll bancroll
εαν θελετε να πιαζετε οποιοδηποτε παιγνιο καζινο η κ στοιχημα πρεπει να διαθετετε αμεσα 20 εως 50 φορες το μαχιμουμ ΒΕΤ σας,για 3-4 ωρες παιξιμο,κ φυσικα 200 -300 φορες αυτο σε περιοδο ενος χρονου,οχι να τα εχετε τωρα,αλλα να μπορειτε να τα εχετε
πχ εαν χτυπαω μαξιμουμ 100ευρα,πρεπει ναχω πανω μου 2000 εως 5000ε για να μπορω να παιζω 3-4 ωρες κ θα πρεπει να σας περισευουν  30000ε το ετος για να εισαστε ανετοι παιζοντας 15-20 ωρες-ΚΑΘΑΡΕς ΩΡΕς ΠΑΙΓΝΙΟΥ-τη βδομαδα,η γουικεντγια τους επομενους  6μηνες η  ετος,σε περιπτωση που  παιζετε αμυντικα,δηλ βαζετε το μαξιμουμ ΒΕΤ,μονο οταν εχετε τις αριστες πιθανοτητες
μπορειτε να υπολογισετε κα"απο πισω" οταν περιμενετε μεγαλα φυλλα,,
ΟΠΟΙΟς ΕΧΕΙ 5000 για να παιξει ,κ βαραει 300-350 ευρω,θαεμεινει στην δευτερη,ΣΥΝΕΧΗ,ασχημη βραδυα
ετσι το λεγομενο RISK OF RUIN,ειναι χαμηλοτερο αν ξερετε ποσο θα ειναι το μαξιμουμ ΒΕΤ,ακομα κι αν εχετε δει τον ασσο,απο το κουτι να ερχετε σε εσας πριν πονταρετε,θα εχετε αυστηρο ανω οριο τα λεφτα της βραδιας δια 30 φορες
αν παω με 1500ε,το μαξιμουμ που βαζω ειναι 50ε!!!!ουτε 51....
η στατιστικη κ το καουντ για να πετυχει πρεπει ναχεις κ λεφτα να  παιζεις καποιες αρκετες-πολλες φορες....
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
πρωτη φορα ακουω τετοια στρατηγικη, ξερειs λεπτομερειεs ? με ποιον Ιαπωνα?

είναι σαν την αριθμητική πρόοδο, έχανε ένα εκατομμύριο έβαζε δύο, κτλ κτλ
το ίδιο ισχύει και στα περισσότερα παιγνία (βλ. ρουλέτα, σεμέν ντεφερ, κτλ)
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
EYROS BET

αν θελουμε να μην χανουμε στο καζινο,παιζουμε βασικη στρατηγικη,οπως εδω τη γραφουμε ,οχι οπως σας παραμυθιαζουν στα σαιτ,κ δεν χανουμε,ειμαστε λιγο πανω η λιγο κατω,χωρις να κουραζουμε το μυαλο μας κ περναμε την ωρα μας χωρις σε βαθος χρονου να χανουμε τιποτα,αλλα ουτε κ να κερδιζουμε κατι ιδιαιτερο...
αν εχζουμε εμπευση οταν υπαρχει "ροη",μπορουμε κανα 2  3 φορες να αφησουμε το ΒΕΤ,πανω κ να παιξουμε αλλη μια φορα αλλα μεχρι εκει
λεω οταν υπαρχει" ροη" θετικκων αποτελεσματων,γιατι τοτε συνηθως,χωρις να το ξερετε ειστε σε "θετικο" καουντ,χωρις βεβαια να το ξερετε,κ ειναι πιο πιθανο,να κερδισετε,απο οτι στο νορμαλ παιχνιδι,μιλαω βεβεα για "ροη" που συμβαινει κ τη βλεπετε,δηλ βλεπετε κ χορευουν οι φιγουρες κ τα δεκαρια,βγαινουν τα νταμπλ,καιγεται ο ντιλερ κλπ
στη φαση αυτη ας μη μετρατε ανεβαστε μια φορα το ΒΕΤ,αν βαζετε 10ε,καντε τα 20,η ακομα καλυτερα αφηστε πανω τα κερδισμενα,ακομα κι αν δε βγει,εσεις χασατε μονο 10,ενω αν πιθανοτατο βγει,πηρατε 40!!!
βεβεα μολις αρχισει κ γυριζει υπερ του ντιλερ το παιχνιδι-επειδη παιχτηκαν τα φυλλα,επιστρεωτε στο flat-bet,μεχρι νεοτερας "ροης" δεκαριων κ φιγουρων,
ετσι πολυ απλοικα,αλλα σωστα, ηδη εχετε καποιο στοιχηματισμο που "δενει" με το παιχνιδι κ  παιζοντας σωστα βασικη στρατηγικη,θα εχετε καποιο θετικοτερο απο το flat-bet only, αποτελεσμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom