Νέα

"Black Jack" Αλήθειες & Μύθοι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BeatTheDealerAndTheBooker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
ένα τραπέζι blackjack έχει στο κουτί 6 τράπουλες. στα 2/3 ο dealer τις ξαναανακατεύει. για αυτό τον λόγο το μέτρημα είναι αδύνατο
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
τα καζίνο δεν κλέβουν γιατί οι πιθανότητες είναι με το μέρος τους και είναι μαθηματικά βέβαιό ότι θα κερδίσουν. αν ο κάθε dealer μπορούσε να κλέψει τότε τα καζίνο θα είχαν καταστραφεί!!
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
οταν ο παίκτης καεί τότε ο dealer κερδίζει χωρίς αυτός να έχει παίξει. κανονικά θα έπρεπε να παίξουν και οι υπόλοιποι παίκτες και μετά να παίξει και ο dealer και αν καεί και αυτός να είναι draw. αυτό όμως δεν γίνεται και αυτό είναι το μοναδικό (αλλά αρκετό....) πλεονέκτημα που έχει o dealer απέναντι στον παίκτη για να του πάρει τα boxeράκια....
 

giannis43

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2005
Μηνύματα
268
Like
0
Πόντοι
1
μεχρι στιγμης αυτα που λες ειναι βασικα και πολυ σωστα
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6
αρκετα απλα και κατανοητα μεχρι τωρα.η συνεχεια με καιει και το τι γινεται με τα παπουτσια
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
ο dealer τραβάει στο 16 και σταματάει στο 17. αυτό είναι και όλο το μυστικό...
όταν η τράπουλα έχει πολλά μεγάλα χαρτιά αυτό είναι καλό για τον παίκτη γιατί οι πιθανότητες είναι ο dealer ο τραβήξει από το 16 να καεί. το αντίθετο όταν η τράπουλα έχει μικρά
αυτή είναι όλη η ιστορία με το μέτρημα...
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
το σύστημα που προσπαθεί να εξηγήσει ο φίλος που άνοιξε το thread είναι πολύ απλό και υπάρχει παντού στο internet. όντως ελαχιστοποιεί το αρνητικό "expected return" του παιχνιδιού αλλά παραμένει αρνητικό. αυτό σημαίνει πως παίζοντας το θα χάσετε τα boxerakia σας σε 1 ώρα ενώ αν παίζετε χωρίς το σύστημα θα τα χάσετε σε 45 λεπτά
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
αν παρακολουθήσετε μία ρουλέτα και δείτε την μπίλια στο κόκκινο 9 συνεχόμενες φορές τότε που θα ποντάρετε εσείς την επόμενη?
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
199
Πόντοι
16
εχω κανει μια μικρη παρατηρηση πηρα 6 τραπουλες κλπ  δεν καιγομουν ποτε .Στο τελος μετα απο μια ωρα παιχνιδιου -μια εγω μια ο ντηλερ ειχα κερδισει 51% και ο ντηλερ 49 .Σας ειπα δεν καιγομουν ποτε.το  εχω εφαρμοσει 5 φορες και δεν εχω χασει .Το παρατησα γιατι βαρεθηκα την μουρμουρα των αλλων στο τραπεζι οτι δεν τραβαω κα ιμενω στα 12 . αφορμη μου εδωσε το γεγονος γιατι  μας βαζουν πρωτους να παιξουμε και καποια χαρά ανεπαισθητη αλλα αν προσεξεις διακριτη του ντηλερ οταν εχει καψει αυτούς που πονταρουν πολλα  ή ενα γρήγορα βέμμα του να μετρησει καμμενους πριν τραβηξει . Λεω και εγω ρε πουστη σ επιασα . αλλη φορα δεν καιγομαι με τιποτα .  Αλλα σας ειπα , οι συμπαιχτες ,μόνο που δεν με  εδειραν και ετσι δεν ξαναπαω. Περττό να σας πω ότι ως τοτε επαιζα με τους κανονες του φιλου και εχανα
 

Επισκέπτης
Το παρατησα γιατι βαρεθηκα την μουρμουρα των αλλων στο τραπεζι οτι δεν τραβαω κα ιμενω στα 12 .

Μέγα λάθος που κάνουν πολλοί.
Στο 12 τραβάς όταν ο ντίλερ έχει 4 ή 5.
Το έχω παρατηρήσει και παρ'ότι πάει κόντρα σε "γενικούς κανόνες" σχεδόν πάντα πληρώνει!

Εννοείται βέβαια ότι τραβάς στο 12 και στην περίπτωση που ο ντίλερ έχει καλό χαρτί!
(στα καλά χαρτιά του ντίλερ λογίζω πάντα και το 2)
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
κυριοι για σας κ παλι
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΑΣΙΚΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΖΙΝΟ
εγω ομως θα την γραψω κ θα την εξηγησω γιατι
1.πολλοι δεν την ξερουν,ουτε την εχουν δει στο νετ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΝΕΤ,
2.θα σας αλλαξω την οπτικη,σε καποια "ΑΞΙΩΜΑΤΑ",ΠΧ το σπλιτ στους ασσους
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ,σπλιτ κανεις στον αασσο αλλα μετα ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ,ειναι νταμπλ στο ΕΝΤΕΚΑ,με ενα μονο φιλο-ααν ηταν ασος θα μπορουσες νατον παιξεις κ σαν ενα κ σαν εντεκα που δεν ισχυει,αλλα κ να τραβηξεις αν παρεις 2 η 3,που δεν μπορεις....αλλα το καζινο με μαρκετινγκ στο λεει "ασσο απλιτ" κ ολοι τσιμπανε κ το κανουν ΠΑΝΤΑ-ΟΙ ΜΕΤΡΗΤΕς ΟΧΙ τις περισσοτερες φορες-προτιμω να παιξω με 2 αληθινα ασσους στο φυλλο μου κ να ττραβηξω απειρες φορες μεχρι ναρθει κατι καλο,απο το να κανω δυο τραβηγματα απο 11,ειδικα αν απεναντι μου ειναι καλο φυλλο πανω απο 9,σπανια θα το κανω το "κατ ευφημισμο" σπλιτ στον ασσο,μονο αν εχω απεναντι κατω απο 9 φυλλο,κ μονο αν το count ειναι τουλαχιστον στην βαση του 5+
οι "ειδικοι" ας εχουν λιγο υπομονη,αρκετα απο αυτα που διαβασα εχουν βαση αλλα θα τα αναλυσουμε "μεχρι το κοκαλο" κ αυτοι που ξερουν καποια πραγματα θα μαθουν πολλα περισσοτερα,αν φυσικα θελουν
αν δεν φτασετε στο επιπεδο .εστω του "10count",ενα απλο συστημα για μικρα παιδια,ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΕΡΔΗ,αλλα την βασικη στρατηγικη,οπως θα την γραψω εδω,εδωσα μια ΒΑΣΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΗ,απο τα εσκεμενα λαθη που δινουν στα σαιτ,αν την παιξετε ετσι,οχι σε 1 ωρα δεν θα σας παρουν τα σωβρακα,θα παιξετε πολλες ωρες κ η δεν θα χασετε η θα χασετε ελαχιστα με ΠΡΟΣΕΞΤΕ,"FLAT BET",δηλ ιδιο κ σταθερο πονταρισμα
η μεγαλη ουσια στο ΒJ ειναι ΠΟΤΕ Κ ΠΟΣΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙς,K LIGOTERO  to το πως θα παιξεις-παντα δικαιολογουνται 2,3 λαθακια στο τραβηγμα-παιξιμο,ΑΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΤΟ τροπο πονταρισματος- ΒΕΤ,ειναι καταστροφικα....
τελειωνω σε λιγο με βασικη στρατηγικη κ θα περασω σε απλα μετρητικα συστηματα
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
τα καζίνο δεν κλέβουν γιατί οι πιθανότητες είναι με το μέρος τους και είναι μαθηματικά βέβαιό ότι θα κερδίσουν. αν ο κάθε dealer μπορούσε να κλέψει τότε τα καζίνο θα είχαν καταστραφεί!!
τα καζινο ειδικα στην ανατολικη ευρωπη ΣΕ ΚΛΕΒΟΥΝ κ θα σου εηγησω ανεσως το πως
ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΚΤΟς ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΚΑΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τα αφαιρουν δηλαδη πριν αρχισει το παιχνιδι,χωρις να το γνωριζουν ουτε κ οι ντηλερ
απλα ο υπευθυνος παιγνιου,διναι το κουτι ετοιμο στον ντηλερ κ αυτος το αρχιζει κ παιζει,αλλα αντι να εχει μεσα ολα τα φυλλα εχουν αντικαταστησει τα δεκαρια με 7 η 8αρια η ακομα χειροτερα με μικρα ,4,5,6 η απλα τα βγαζουν,10,15 λιγοτερες φιγοθρες συνηθως που επειδη ειναι κ πολλες συνολικα στις εξι τραπουλες,δεν γινονταε αντιληπτες!!!!
εσυ σαν πελατης απειρος δεν μπορεις να καταλαβεις αυτο μες στις εξι τραπουλες που παιζουν,με αποτελεσμα παιζεις συνεχεια σε αρνητικο ,οποτε οτι κανεις σωστα,πχ νταμπλ στο 9,10,11 παιρνεις μικρο,κ επιπλεον ο ντηλερ σπανια καιγετε απο 3,4,5,6,αυτο ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑ Κ ΣΥΝΗΘΕΣΤΑΤΟ ΚΛΕΨΙΜΟ που σε "τελειωνει",οτι κ να κανεις,ΕΙΑΝΙ Η ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥς ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥς ΚΑΟΥΝΤΕΡς,ΚΑΙ Η ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΠΛΟΥς ΠΑΙΚΤΕς ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ TABLE!!!
exv k lista dikh moy apo balkanika kazino poy exv paei να παιξω κ το ειδα κ φυσικα ιπια καφε κ εφυγα!!!!δεν κερδιζεις ποτε οταν λειπουν τα 10αρια απο την τραπουλα
ειναι απλο να καταλαβετε πια καζινο κλεβουν,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ,ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΙς ΤΡΑΠΟΥΛΕς,αλλα τις φαιρνουν ετοιμες στο κουτι.....
μεγαλη προσοχη το 70% των καζινο στα βαλκανια ετσι παιζουν
 

giwrgos27

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Αφού βλέπετε ότι ο τύπος ξέρει 5 πράγματα κι έχει μπει στον κόπο να μας τα πει... και άλλοι ξέρουν αλλα βαριούνται να τα πουν η δεν έχουν χρόνο ας πει ότι έχει να πει και βλέπουμε :)


edit_Duracell: Μετατροπή greekglish. ΠΡΟΣΟΧΗ στους Κανόνες Λειτουργίας...
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Μέγα λάθος που κάνουν πολλοί.
Στο 12 τραβάς όταν ο ντίλερ έχει 4 ή 5.
Το έχω παρατηρήσει και παρ'ότι πάει κόντρα σε "γενικούς κανόνες" σχεδόν πάντα πληρώνει!

Εννοείται βέβαια ότι τραβάς στο 12 και στην περίπτωση που ο ντίλερ έχει καλό χαρτί!
(στα καλά χαρτιά του ντίλερ λογίζω πάντα και το 2)
αγαπητε μπορεις κ μαθηματικα να δεις μονος σου-απλα υπολογισε τα φυλλα που ειναι εναντιον σου για να καεις κ μετα υπολογισε τα φυλλα που ειναι εναντιον του ντηλερ να καει,κ θα δεις οτι ΠΟΤΕ απο 12 η 13 η οτι αλλο ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ 4!!!!νομος απαραβατος,αν το κανεις σε καλο τραπεζι-BIG BETORS TABLE-,κ εισαι "τελευταιος" κ παρεις κ κανα 8,9, 10αρι-φιγουρα,που θα εκαιγε τον ντηλερ  κ το πηρες εχοντας απεναντι 4,5,6,ακουσε με,αν εισαι εκτος συνορων ,μπορεις να φας κ ξυλο,Κ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ!!!!
 

Επισκέπτης
αγαπητε μπορεις κ μαθηματικα να δεις μονος σου-απλα υπολογισε τα φυλλα που ειναι εναντιον σου για να καεις κ μετα υπολογισε τα φυλλα που ειναι εναντιον του ντηλερ να καει,κ θα δεις οτι ΠΟΤΕ απο 12 η 13 η οτι αλλο ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ 4!!!!νομος απαραβατος,αν το κανεις σε καλο τραπεζι-BIG BETORS TABLE-,κ εισαι "τελευταιος" κ παρεις κ κανα 8,9, 10αρι-φιγουρα,που θα εκαιγε τον ντηλερ  κ το πηρες εχοντας απεναντι 4,5,6,ακουσε με,αν εισαι εκτος συνορων ,μπορεις να φας κ ξυλο,Κ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ!!!!

Άκυρο!
Εκ παραδρομής έγραψα 4 & 5 ενώ ήθελα να γράψω 5 & 6!
 

Επισκέπτης
Κι εννοείται έχοντας μετρήσει πρώτα για να "σπάσεις" τα μικρά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom