Νέα

Bitcoin - Κρυπτονομίσματα και Φορολόγηση σε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tkinaliss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 681
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.067
Κριτικές
10
Like
5.370
Πόντοι
2.816
μα ετσι σκεφτηκα και γω, οτι δεν τα εχω για πεταμα και δε μπηκα
Η λογική λέει ότι καλά έκανες.. και όντως καλά έκανες...
Εκ του αποτελέσματος βέβαια θα μπορούσες άνετα να τα κάνεις πολύ σύντομα από 15 έως 35 ανάλογα που θα έβγαινες..
 

lensman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2022
Μηνύματα
18
Κριτικές
8
Like
312
Πόντοι
280
Εσείς θα κάνετε ότι θέλετε !!! Η Εφορία έχει τις αδυναμίες της αλλά όσο περνάει ο καιρός εκσυγχρονίζεται λόγω ψηφιακών βιβλίων - παρακολουθούνται οι λογαριασμοί τραπεζών - οι χρηματιστηριακές & τράπεζες δίνουν στοιχεία στις εφορίες επειδή συνεργάζονται ... προσεχώς έρχεται η τεχνητή νοημοσύνη στις φορολογικές δηλώσεις εφαρμόζεται σε πολλές χώρες της Ε.Ε χρηματοδοτείται απο Ταμείο Ανάκαμψης .... Έχει αλλάξει η αγορά εργασίας ... όσο ψηφιοποιείται ο ιδιωτικός και ο δημόσιος τομέας θα φαίνονται οι πραγματικές δαπάνες των φορολογουμένων ... Κάποια στιγμή θα φανεί και θα πληρώσετε πολύ παραπάνω ... Επίσης S.O.S για απόκρυψη εισοδήματος άνω 100.000 ευρώ είναι ποινικό αδίκημα αν γίνει μέσω τραπεζών θα φανεί πανεύκολα !!!
Θα μας ψαξουν μεχρι και την κωλοτρυπιδα να δουν αν γαμιωμαστε στον κωλο για λεφτα.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Η λογική λέει ότι καλά έκανες.. και όντως καλά έκανες...
Εκ του αποτελέσματος βέβαια θα μπορούσες άνετα να τα κάνεις πολύ σύντομα από 15 έως 35 ανάλογα που θα έβγαινες..
αν η θεια μου ειχε αρχιδια θα ηταν μπαρμπας..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Πάντως πολύ στασιμότητα από το Δεκέμβριο.. Περίμενω ένα γαμημενο bull run να πάει το bitcoin 50k να πάρω τα λεφτά μου πίσω.. Τότε είχα μπει σε αρκετά, λέγαν θα πάει 100k, που να ξέραμε
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Πάντως πολύ στασιμότητα από το Δεκέμβριο.. Περίμενω ένα γαμημενο bull run να πάει το bitcoin 50k να πάρω τα λεφτά μου πίσω.. Τότε είχα μπει σε αρκετά, λέγαν θα πάει 100k, που να ξέραμε
Άστο να παει 100
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
ΠΡΟΣΕΧΕ ... ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ + ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΤΕΛΗ 2024 !!!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ΝΑΙΙ
οφθαλμιατρος εισαι?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
αν τυχει και παει 50...(εγω τι θα εκανα στη θεση σου) θα εβγενα,και μετα αν επεφτε στα 20,θα ξανα εμπενα
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
αν τυχει και παει 50...(εγω τι θα εκανα στη θεση σου) θα εβγενα,και μετα αν επεφτε στα 20,θα ξανα εμπενα

Κάτσε τώρα που πήρε ο Ελον το τουιτερ θα έχουμε άνοδο.

Αυτό το decentraland ΜΑΝΑ με χει γαμησει, μπήκα στα 3 ευρώ 600 κομμάτια.. Έχει πέσει στο 1.85 τώρα..
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.890
Like
5.633
Πόντοι
1.056
Κάτσε τώρα που πήρε ο Ελον το τουιτερ θα έχουμε άνοδο.

Αυτό το decentraland ΜΑΝΑ με χει γαμησει, μπήκα στα 3 ευρώ 600 κομμάτια.. Έχει πέσει στο 1.85 τώρα..

Μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις charts..(φιλικα στο λεω)
Να προσεχεις που επενδυεις, και αν δεν εισαι σιγουρος μπενεις με μικροτερη θεση..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις charts..(φιλικα στο λεω)
Να προσεχεις που επενδυεις, και αν δεν εισαι σιγουρος μπενεις με μικροτερη θεση..
Δε κάνω trade
 

varieme

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2020
Μηνύματα
6
Κριτικές
10
Like
356
Πόντοι
290
Βαριέμαι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα αλλά το έλεγαν από Δεκέμβρη το bear market έρχεται. Οποίος πρόλαβε να τα κάνει stable πρόλαβε. Κανονικά έπρεπε να είχαμε μπει σε bull εδώ και ένα μήνα αλλά η Ρωσία μας τα χάλασε. Τώρα μας πήγε τουλάχιστον 2 μήνες πίσω. Εγώ έχασα αρκετέ στο wonderland, αλλά έβγαλα από το shiba inu. Ότι έχασα από τις πτώσεις τιμών των προηγούμενων μηνών σε fantom και matic το έβγαλα σε μια βδομάδα από ape. Γενικά υπάρχουν ευκαιρίες αλλά πρέπει να είσαι από πάνω 24/7 και να είσαι και τυχερός. Τα nft μην τα πλησιάζεται καν αν δεν έχετε πολύ χρήμα πίσω σας και πολύ χρόνο για ψάξιμο. Το 95% είναι scam και τα υπόλοιπα 4,99% θα αποτύχουν. Σαν κλασικός μαλακας έχασα και εκεί κάποια λεφτά… πάλι κακά λίγα.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Βαριέμαι να διαβάσω όλα τα προηγούμενα αλλά το έλεγαν από Δεκέμβρη το bear market έρχεται. Οποίος πρόλαβε να τα κάνει stable πρόλαβε. Κανονικά έπρεπε να είχαμε μπει σε bull εδώ και ένα μήνα αλλά η Ρωσία μας τα χάλασε. Τώρα μας πήγε τουλάχιστον 2 μήνες πίσω. Εγώ έχασα αρκετέ στο wonderland, αλλά έβγαλα από το shiba inu. Ότι έχασα από τις πτώσεις τιμών των προηγούμενων μηνών σε fantom και matic το έβγαλα σε μια βδομάδα από ape. Γενικά υπάρχουν ευκαιρίες αλλά πρέπει να είσαι από πάνω 24/7 και να είσαι και τυχερός. Τα nft μην τα πλησιάζεται καν αν δεν έχετε πολύ χρήμα πίσω σας και πολύ χρόνο για ψάξιμο. Το 95% είναι scam και τα υπόλοιπα 4,99% θα αποτύχουν. Σαν κλασικός μαλακας έχασα και εκεί κάποια λεφτά… πάλι κακά λίγα.
Πιο εύκολα πιάνεις το στοίχημα πάρα σε κάποιο crypto να το πιάσεις χαμηλα κ να πάει ψηλά
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Bitcoin στα 20-25k.

Ποιος το πιστεύει?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.947
Κριτικές
1
Like
5.460
Πόντοι
2.356
Κάτσε τώρα που πήρε ο Ελον το τουιτερ θα έχουμε άνοδο.

Αυτό το decentraland ΜΑΝΑ με χει γαμησει, μπήκα στα 3 ευρώ 600 κομμάτια.. Έχει πέσει στο 1.85 τώρα..
Τύπε, ρίχνεις χρήμα σε ότι μαλακία ακούς; :2funny:

Cardano και τέτοια; :think:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Τύπε, ρίχνεις χρήμα σε ότι μαλακία ακούς; :2funny:

Cardano και τέτοια; :think:
Cardano δεν έχω άλλα πολλοί το πιστεύουν ακόμα κ ομως. Εχω πολλά άλλα όμως π.χ. Solana, Ethereum, Terra, Bnb κα

Το decentraland μαλακια λες ε? Άκουγα για το μέλλον του Metaverse κ πήρα κ από αυτό.. Γιατι εσυ τι έχεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom