Νέα

Barcelona Fan Club

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nacho_scocco
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 338
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχετε 2 επιλογες

  • Ναι

    Ψήφοι: 15 27,8%
  • Οχι

    Ψήφοι: 7 13,0%
  • Ρεαλ εποχης ντι στεφανο(5 συνεχομενα τσ.λ)

    Ψήφοι: 9 16,7%
  • Αγιαξ (Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 10 18,5%
  • Μπάγερν(Δεκαετια 70)

    Ψήφοι: 2 3,7%
  • Λιβερπουλ(Τελη 70, με αρχες 80)

    Ψήφοι: 16 29,6%
  • Μίλαν (Δεκαετια 80)

    Ψήφοι: 13 24,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    54

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
με δυο σερι πρωταθληματα εκανες δυναστεια εσυ..

μετά το 90 είπες;
τα 2πλά πουτανάκι.
συνέχισε να με διασκεδάζεις για την ιστορία του 30 και του 40, του φράνκο και της πουστιάς.

:fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2: :fuck2:

Barca:
1990–91, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1997–98, 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10

Cabrona:
1994–95, 1996–97, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
εγώ απ το 05 μέχρι σήμερα μίλησα.
άρχισαν πάλι τα ξεχειλώματα κατά την προσφιλή σας πρωκτική συνήθεια;
δεν αρνειται κανεις οτι την τελευταια 5ετια εχεις την καλυτερη ομαδα παγκοσμιως..
κανενα ξεχειλωμα.....
αυτο ομως δε σε βαζει σε καμια περιπτωση στο ιδιο καδρο με τον υπερπρωταθλητη ευρωπης..
κλαψε.. :grin:
του φράνκο και της πουστιάς.
αλλη καραμελα αυτη..
αν δεν κανω λαθος επι φρανκο εχεις περισσοτερα πρωταθληματα απο μενα! :2funny: :2funny:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
και μιας και μιλας για πουστιες,θα μπορουσα να πω για το καθαρο γκολ του σεβα στον ημιτελικο του 05,
και για τη ρεβανς στο στανφορντ προπερσυ..
δεν το κανω ομως..οτι εγραψε,εγραψε... ;)
aaaaaaaaaaaaaxxaaxxaxaxaxaxaaxaxxaaxxaxaxa
πριν ή αφού σκότωσε τα 400 χιλιάρια αριστερούς;
επειδη το ψαξα μια στα γρηγορα σε ενημερωνω οτι επι φρανκο εχεις 8,εχω 14..
μετα φρανκο εχω 16 εχεις 12..η διαφορα πανω κατω η ιδια ειναι..
υ.γ.το πρωτο επι φρανκο που σηκωσε η ρεαλ ηταν 15 χρονια αφου ειχε ανεβει στην εξουσια ο δικτατορας(1953...)..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και μιας και μιλας για πουστιες,θα μπορουσα να πω για το καθαρο γκολ του σεβα στον ημιτελικο του 05,
και για τη ρεβανς στο στανφορντ προπερσυ..
δεν το κανω ομως..οτι εγραψε,εγραψε... ;)επειδη το ψαξα μια στα γρηγορα σε ενημερωνω οτι επι φρανκο εχεις 8,εχω 14..
μετα φρανκο εχω 16 εχεις 12..η διαφορα πανω κατω η ιδια ειναι..
υ.γ.το πρωτο επι φρανκο που σηκωσε η ρεαλ ηταν 15 χρονια αφου ειχε ανεβει στην εξουσια ο δικτατορας(1953...)..

τα παιρνε η ατλέτικο......
μην το ψάχνεις.
εάν δεν ήταν η μπαρτσα αυτό που είναι ο φράνκο θα είχε εξαφανισει το κλάμπ.
ο φράνκο κατάφερε να κάνει τη μπάρτσα μύθο πολύ απλά γιατί δεν κατάφερε να την διαλύσει.

τα παμε.

Υ.Γ.
φέτος κάνε το σταυρό σου. καθε 2 χρόνια θα παίρνω τσουλου.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.114
Like
242
Πόντοι
36
θα σας γαμησουμε πουστραδες  :rockon: :rockon: :rockon: ( :2funny: :2funny: :2funny:)
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Κύριοι "ανοίγω" αυτό το θεματάκι για να ασχοληθούμε επιτέλους με μία ομάδα ή μάλλον μια οντότητα που είναι κάτι παραπάνω από ομάδα (mes que un club όπως λένε και οι Καταλανοί για το καμάρι τους), για να πούμε τις απόψεις για το μεγαλύτερο σύλλογο στο πλανήτη που πάντα έπαιζε, παίζει και θα παίζει διαστημικό ποδόσφαιρο. Είμαι Μπάρτσα από την εποχή της υπερομάδας του Κρόϊφ και πιστεύω πως την αγωνιστική φιλοσοφία αυτής της ομάδας δεν την έχει(και ούτε πρόκειται ποτέ να την αποκτήσει καμιά ομάδα στο πλανήτη) και εξηγούμαι:
είναι η μόνη μα η μόνη ομάδα που όπου και να παίζει (ανεξαρτήτως έδρας)... παίζει χωρίς σκοπιμότητες για το αποτέλεσμα και ευχαριστεί το κόσμο που του αρέσει να βλέπει ποιοτικό ποδόσφαιρο.



edit_Duracell: Διόρθωση τίτλου & πρόσθεση επίσημου link...
ουουουουουουουου θα σας γαμησουμε ρε ρουφιανοι της ισπανιας  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Ο Hodgson δυσαρεστημένος με την συμπεριφορά του Μασκεράνο.[/size]

Ο Hodgson είπε ότι είναι δύσκολο να υπερασπιστεί τα δικαιώματα του Μασκεράνο μιας και θα πάει στο Καμπ Νου.
Ο Μασκεράνο ήθελε να  εγκαταλείψει από νωρίς το Anfield γι’ αυτό και αρνήθηκε να παίξει εναντίον της Σίτυ.
Οι κόκκινοι έχουν δεχτεί μια προσφορά της Μπαρτσελόνα και θα συμπληρωθεί εντός των ημερών. Παρόλα αυτά ο Hodgson είπε ότι δεν είναι ευχαριστημένος με την συμπεριφορά του Αργεντίνου.
«Δεν είναι εύκολο για μένα να υπερασπιστώ τις ενέργειες γιατί οι επαγγελματίες πληρώνονται για να παίζουν και όταν καλείται να παίξει παίζει.
Είχαμε έναν παίκτη στην Μπλάκπερν, Graeme Le Saux, ο οποίος ήταν πολύ ταραγμένος όταν πήγα στον σύλλογο, επειδή ήταν αποφασισμένος να πάει στην Τσέλσι και αυτό δημιούργησε πολλά προβλήματα στην προετοιμασία.
Τον Tim Sherwood τον ήθελε η Τότεναμ και αυτό προκάλεσε πολλά προβλήματα γιατί ήθελε να επιστρέψει στο Λονδίνο. Αυτές οι καταστάσεις συμβαίνουν συχνά και πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτές.
Δυστυχώς θα υπάρξουν χρονικοί περίοδοι όπου κάποιες δυσάρεστες καταστάσεις θα δημιουργηθούν, οι παίκτες πρέπει να καταλάβουν ότι όταν υπογράφουν συμβόλαια υπογράφουν για να παίζουν.
Αν η διοίκηση αποφασίσει να δεχτεί την προσφορά και αφήσει τον παίκτη να φύγει είναι ένα πράγμα, αλλά διατρέχετε τον κίνδυνο η ομάδα να πει : «Λυπόμαστε αλλά έχετε συμβόλαιο και δεν πωλείστε γι’ αυτό θα μείνετε.»
Δεν με ενοχλεί ως πρόκληση στην εξουσία μου, είναι ένα γεγονός της ζωής που γίνεται μεγαλύτερο στους μήνες : Αύγουστος, Ιούλιος, Ιανουάριος, είναι μια περίοδος όπου πολλοί άνθρωποι προσπαθούν να κάνουν τις επιχειρήσεις τους.»
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Στην Μίλαν ο Ιμπρα ![/size]

Παίκτης της Μίλαν θα πρέπει να θεωρείται ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς! Η Μίλαν συμφώνησε στα 25 εκατομμύρια ευρώ για την αγορά του παίκτη ενώ ο Σουηδός επιθετικός θα λαμβάνει 8 εκατομμύρια ευρώ ετησίως. Το μόνο πλέον που απομένει είναι η επίσημη ανακοίνωση της μεταγραφής!

Ο Γιόζεπ Γκουαρντιόλα δεν είχε συμπεριλάβει τον 29χρονο στράικερ στην αποστολή της Μπαρτσελόνα για την εκτός έδρας αναμέτρηση εναντίον της Σανταντέρ. Ο Ισπανός προπονητής μάλιστα έδειξε ενοχλημένος από τη στάση του μάνατζερ του ποδοσφαιριστή, Μίνο Ραϊόλα.

Λίγες μέρες πριν την λήξη της μεταγραφικής περιόδου, οι Μιλανέζοι προχώρησαν σε μια σημαντική προσθήκη για τη γραμμή κρούσης τους. Η επιθετική τριπλέτα πλέον των «ροσονέρι» με Ροναλντίνιο, Πάτο και Ιμπραΐμοβιτς φαντάζει πολύ δυνατή.

Τι χαζή που είναι η Μίλαν, ούτε 15 εκ. ευρώ δεν αξίζει μετά την εμφανίσεις του στην Μπάρτσα.  :rockon: :rockon:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Επίσημη ανακοίνωση
[/size]
H Μίλαν ανακοίνωσε την απόκτηση του Ιμπραίμοβιτς ως δανεικό, θα τον  αποκτήσει το επόμενο καλοκαίρι με 25 εκ. ευρώ.
Ο 28 χρόνος Σουηδός έχει υπογράψει 4ετες συμβόλαιο το οποίο ξεκινάει του χρόνου.
Η Μίλαν είπε : «Έχουμε συμφωνήσει μια συμφωνία δανείου και θα αποκτήσουμε τα δικαιώματα του τον ερχόμενο καλοκαίρι με 25 εκ. ευρώ.
Θα υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις την Δευτέρα και θα υπογράψει 4ετες συμβόλαιο.
Η Μπαρτσελόνα ζήτησε να εκπροσωπήσει την συμφωνία με την Μίλαν ως επιχειρηματική συμφωνία.
«Μπάρτσελόνα και Μίλαν έχουν συμφωνήσει στην απόκτηση του Ιμπραίμοβιτς με την μορφή δανεικού για την σεζόν 2010-2011. Αν η επιλογή να αγοράσουν τον Ιμπραίμοβιτς έχει παρθεί από την Serie A τότε η Μπαρτσελόνα θα μπορούσε να εξοικονομήσει 60 εκ. ευρώ.»
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Τέλος καλό,όλα καλά.[/size]

Παίκτη της Μπαρτσελόνα αποτελεί και τυπικά ο Χαβιέ Μασεράνο. Ο Αργεντινός αστέρας πέρασε με επιτυχία τις καθιερωμένες ιατρικές εξετάσεις και ανακοινώθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας.
Ο 26χρονος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τεσσάρων χρόνων.Η Μπαρτσελόνα έβαλε ρήτρα 90 εκ ευρώ που συμφωνήθηκε σε περίπτωση που κάποια ομάδα επιχειρήσει να τον πάρει πριν τελειώσει το συμβόλαιό του.  :sunglasses:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]«Χυλόπιτα» σε Λίβερπουλ και Τότεναμ[/size]

Η νέα μεταγραφή της Μπέρμινχαμ, Alexander Hleb είπε πως απόρριψε τις : Λίβερπουλ και Τότεναμ για να έρθει στο πλευρό του Alex McLeish. :headbang:
Ο Χλέμπ πήγε στην Βαρκελώνη το 2008  από την Άρσεναλ αλλά καθόταν συνέχεια στον πάγκο. Τώρα είναι δανεικός στην Μπέρμινχαμ, θα έχει τις ευκαιρίες του.
Ο 29 χρόνος Λευκορώσος πέρασε την περασμένη σεζόν δανεικός στην Στουτγάρδη, αλλά θέλησε να επιστρέψει στην Premier League.
Είπε στην Pressball : «Υπήρξαν πολλές προσφορές :Λίβερπουλ, Τότεναμ, Μπενφίκα.
Αλλά ήταν απαραίτητο να εξετάσω προσεκτικά τις εναλλακτικές λύσεις, η Μπέρμινχαμ με ήθελε περισσότερο από όλους γι’ αυτό και την προτίμησα.
Η απόφαση υπαγορεύτηκε με το γεγονός ότι μου αρέσει το Αγγλικό πρωτάθλημα, η Premier League είναι το πιο ωραίο πρωτάθλημα του πλανήτη.
Η Μπέρμινχαμ είναι σταθερή ομάδα και ο προπονητής της Alex McLeish, είναι επαγγελματίας. Δεν είναι Άρσεναλ, ούτε αγωνίζονται στο Champions League, αλλά για εμένα είναι σημαντικό να παίζω τακτικά για να επανέλθω στο επίπεδο μου.
Για να είμαι ειλικρινής, το τελευταίο ενάμιση χρόνο δεν έχω ότι θα έπρεπε. Ωστόσο, η συμφωνία με την Μπέρμινχαμ είναι η ευκαιρία μου και εγώ πρέπει να το λάβω.»
Η Μπέρμινχαμ ολοκλήρωσε επίσης προσφορές : Jean Beausejour από την Χιλή και τον αμυντικό της Σπάρτακ Μάρτιν Jiranek πριν κλείσει το μεταγραφικό παράθυρο.
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Oh Yeah
[/size]
Ο Μoυρίνιο είπε στο δεύτερο μέρος της συνέντευξης του στην “AS” ότι δεν δείχνει να ανησυχεί για τις αναμετρήσεις της Ρεάλ Μαδρίτης με την ομάδα του Γκουαρντιόλα, την οποία χαρακτήρισε ένα «ολοκληρωμένο προϊόν».
«Μου φαίνεται ότι είναι πολύ δύσκολο για εσάς να με καταλάβετε. Η Μπαρτσελόνα είναι ένα ολοκληρωμένο προϊόν. Είναι ένα ποδοσφαιρικό σχολείο, που βασίζεται σε παίκτες, όπως οι Βαλντές, Πουγιόλ, Τσάβι, Ινιέστα και Μέσι, που έχουν είκοσι χρόνια στην ομάδα, σχεδόν από την γέννησή τους», τόνισε ο Ζοζέ Μουρίνιο και συνέχισε απαντώντας στην ερώτηση εάν της αξίζει μια τέτοια αναφορά-τιμή από τα ΜΜΕ…
«Σας είπα, η Μπαρτσελόνα είναι ένα ολοκληρωμένο προϊόν… και κάθε σεζόν γίνεται μια αναβάθμιση. Έχεις ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και του βάζεις ένα update. Κάτι τέτοιο. Εγώ λοιπόν, είμαι εδώ να ανταγωνιστώ ένα ολοκληρωμένο προϊόν Ξέρω πως θα αντιμετωπίσω την Μπαρτσελόνα. Έντεκα εναντίον έντεκα. Κάποιες φορές και με δέκα… Μπορείς να ‘’απενεργοποιήσεις’’ την Μπαρτσελόνα και να παίξεις με τον τρόπο σου. Εάν θέλεις να παίξεις σαν και αυτούς, τότε θα χάσεις. Είναι ξεκάθαρο και το ξέρουν. Αυτοί θέλουν από τον αντίπαλό τους να παίξει καλά, γιατί έτσι θα σε σκοτώσουν. Την έχω αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα τρεις φορές. Με την Τσέλσι την έχω νικήσει και έχω χάσει. Άλλη μια φορά όλοι είδατε τι έγινε με τον Νορβηγό διαιτητή. Την αντιμετώπισα και πρόσφατα με την Ίντερ και την απέκλεισα»

Vamos Real Madrid  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
o μουρίνιο είναι η τελευταία ελπίδα της ρεάλ
αλλά η μπαρτσελόνα πάλι θα επικρατήσει στο τέλος.
 

SID VICIOUS(1)

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
φιλε κριστιανο μηπως εισαι ο τασοσ μαγουλας?
εισαι απιστευτος  :offtopic:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
o μουρίνιο είναι η τελευταία ελπίδα της ρεάλ
αλλά η μπαρτσελόνα πάλι θα επικρατήσει στο τέλος.

Σωστά, μόνο για φέτος, γιατί του χρόνου...
Μόνο στο Πρωτάθλημα Ισπανίας γιατί στο Champions League θα θριαμβεύσουμε.
Αυτό επειδή η ομάδα δεν είναι έτοιμη, θα είναι του χρόνου.
 

llrx8

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.314
Κριτικές
1
Like
1
Πόντοι
16
[size=12pt]Oh Yeah
[/size]
Ο Μoυρίνιο είπε στο δεύτερο μέρος της συνέντευξης του στην “AS” ότι δεν δείχνει να ανησυχεί για τις αναμετρήσεις της Ρεάλ Μαδρίτης με την ομάδα του Γκουαρντιόλα, την οποία χαρακτήρισε ένα «ολοκληρωμένο προϊόν».
«Μου φαίνεται ότι είναι πολύ δύσκολο για εσάς να με καταλάβετε. Η Μπαρτσελόνα είναι ένα ολοκληρωμένο προϊόν. Είναι ένα ποδοσφαιρικό σχολείο, που βασίζεται σε παίκτες, όπως οι Βαλντές, Πουγιόλ, Τσάβι, Ινιέστα και Μέσι, που έχουν είκοσι χρόνια στην ομάδα, σχεδόν από την γέννησή τους», τόνισε ο Ζοζέ Μουρίνιο και συνέχισε απαντώντας στην ερώτηση εάν της αξίζει μια τέτοια αναφορά-τιμή από τα ΜΜΕ…
«Σας είπα, η Μπαρτσελόνα είναι ένα ολοκληρωμένο προϊόν… και κάθε σεζόν γίνεται μια αναβάθμιση. Έχεις ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή σου και του βάζεις ένα update. Κάτι τέτοιο. Εγώ λοιπόν, είμαι εδώ να ανταγωνιστώ ένα ολοκληρωμένο προϊόν Ξέρω πως θα αντιμετωπίσω την Μπαρτσελόνα. Έντεκα εναντίον έντεκα. Κάποιες φορές και με δέκα… Μπορείς να ‘’απενεργοποιήσεις’’ την Μπαρτσελόνα και να παίξεις με τον τρόπο σου. Εάν θέλεις να παίξεις σαν και αυτούς, τότε θα χάσεις. Είναι ξεκάθαρο και το ξέρουν. Αυτοί θέλουν από τον αντίπαλό τους να παίξει καλά, γιατί έτσι θα σε σκοτώσουν. Την έχω αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα τρεις φορές. Με την Τσέλσι την έχω νικήσει και έχω χάσει. Άλλη μια φορά όλοι είδατε τι έγινε με τον Νορβηγό διαιτητή. Την αντιμετώπισα και πρόσφατα με την Ίντερ και την απέκλεισα»

Vamos Real Madrid  :rockon: :rockon: :rockon:
παιζοντας αντιποδοσφαιρο και με διαιτησια..... κανε πρωτη νικη στο πρωταθλημα και βλεπουμε μετα, σε περιμενουμε μεσα εξω
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
Όπως είχα www.bourdela.com/forum/index.php?topic=76948.msg2041453#msg2041453]πει στην απάντηση 1179[/url] οι ομάδες του Μουρίνιο δεν παίζουν αντιποδόσφαιρο αλλά είναι οργανωμένες και αυτό είναι που προσπαθεί να κάνει στην Ρεάλ.
Όσο για την Διαιτησία :

Τα συμπεράσματα...... δικά σας.

Σοβαρή ομάδα  :jerking: :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom