Νέα

Athens Gay Pride 2018

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα avnanovic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 181
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.091
Like
1.338
Πόντοι
216
ΦΥΣΙΚΑ και είσαι οκ, αν δηλώνεις ομοφυλόφιλος. Δεν θα είσαι οκ αν αρχίσεις και δηλώνεις ότι είσαι στην πραγματικότητα γυναίκα και όλη η Κοινωνία πρέπει να δεχτεί να μπαίνεις στις γυναικείες τουαλέτες ας πούμε, επειδή έτσι αυτοπροσδιορίζεσαι 
Ρε φίλε είναι δυνατόν να γράφεις τέτοια πράγματα; Με το νέο νόμο αυτές οι αθλιότητες του παρελθόντος καταργούνται. Το φύλο δεν είναι κάτι που αποκτάς με τη γέννηση αλλά κάτι που επιλέγεις μόνη σου. Πλέον, στο νέο νομοσχέδιο που θα έρθει μάλλον το 2019 (στη Γερμανία ήδη εφαρμόζεται) δεν θα δηλώνεται φύλο στο ληξιαρχείο από τους γονείς, καθώς το να επιβάλλουν οι γονείς το φύλο στα παιδιά είναι παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Θα μπορείς να διαλέγεις άνδρας, γυναίκα ή άφυλο. Δεν είσαι υποχρεωμένη να διαλέξεις φύλο, θα έχεις την επιλογή άφυλο. Αυτά δεν τα λέω εγώ αλλά η καθηγήρια πανεπιστημίου στο Αριστοτέλειο που είναι στην επιστημονική επιτροπή σύνταξης του νέου νόμου. Το νομοσχέδιο αυτό θα λύσει πολλά προβλήματα και θα βγάλει τη χώρα από την οπισθοδρόμηση και θα μπει, όχι λιθαράκι, αλλά κοτρώνα ώστε να αποδεχθεί η κοινωνία και ο κόσμος την ομοφυλοφυλία ως κάτι το άκρως φυσιολογικό.
Ακούστε προσεκτικά την επιστημονική εξήγηση του θέματος για το γεγονός ότι η ομοφυλοφυλία είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό.:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.514
Like
13.480
Πόντοι
3.656
Ρε φίλε είναι δυνατόν να γράφεις τέτοια πράγματα; Με το νέο νόμο αυτές οι αθλιότητες του παρελθόντος καταργούνται. Το φύλο δεν είναι κάτι που αποκτάς με τη γέννηση αλλά κάτι που επιλέγεις μόνη σου. Πλέον, στο νέο νομοσχέδιο που θα έρθει μάλλον το 2019 (στη Γερμανία ήδη εφαρμόζεται) δεν θα δηλώνεται φύλο στο ληξιαρχείο από τους γονείς, καθώς το να επιβάλλουν οι γονείς το φύλο στα παιδιά είναι παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Θα μπορείς να διαλέγεις άνδρας, γυναίκα ή άφυλο. Δεν είσαι υποχρεωμένη να διαλέξεις φύλο, θα έχεις την επιλογή άφυλο. Αυτά δεν τα λέω εγώ αλλά η καθηγήρια πανεπιστημίου στο Αριστοτέλειο που είναι στην επιστημονική επιτροπή σύνταξης του νέου νόμου. Το νομοσχέδιο αυτό θα λύσει πολλά προβλήματα και θα βγάλει τη χώρα από την οπισθοδρόμηση και θα μπει, όχι λιθαράκι, αλλά κοτρώνα ώστε να αποδεχθεί η κοινωνία και ο κόσμος την ομοφυλοφυλία ως κάτι το άκρως φυσιολογικό.
Ακούστε προσεκτικά την επιστημονική εξήγηση του θέματος για το γεγονός ότι η ομοφυλοφυλία είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό.:

Ξέρεις κάτι, υπάρχει μια Επιστήμη που λέγεται Βιολογία. Το κάποιος ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΤΑΙ ότι είναι γυναίκα επειδή το επέλεξε, είναι ψυχοπαθολογική κατάσταση και ονομάζεται Δυσφορία φύλλου. Αλίμονο να υποστήριζα ότι η Ομοφυλοφιλία δεν υφίσταται και ότι οι Ομοφυλόφιλοι πρέπει να διώκονται και να τιμωρούνται. Αν οποιοσδήποτε δηλώσει Ομοφυλόφιλος ναι, είναι εντάξει και έχει κάθε δικαίωμα. Θα τον υποστηρίξω κι αν κάποιος τον παρενοχλήσει θα τον υπερασπιστώ. Δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι είναι γυναίκα και να μην έχει ωοθήκες και μήτρα αλλά σπερματοδόχες κύστεις, όρχεις και πέος. Όταν δεν παράγει ωάρια, αλλά σπέρμα. Όταν οι αδένες του δεν εκκρίνουν Οιστρογόνα και Προγεστερόνη αλλά Τεστοστερόνη. Όταν δεν έχει γαλακτοφόρους αδένες στα στήθη του. Όταν κάνει πλαστική στον καρούτζο του,  αφαιρεί χειρουργικά τα αρσενικά του όργανα και τα μεταμορφώνει σε γυναικεία με συνδυασμό εγχειρήσεων και ορμονοθεραπείας. Αν απλά μπορεί να δηλώσει γυναίκα, γιατί υποβάλλεται σε τόσο κόπο και τόσα έξοδα; γιατί χρησιμοποιεί τις ανακαλύψεις της επιστήμης που τον βοηθούν στη μεταμόρφωση, αλλά κατά τα άλλα δεν την δέχεται; ελπίζω να έχω απάντηση με επιχειρήματα κι όχι με συναισθηματικού τύπου ανοησίες. Πως θα σου φαινόταν αν κάποιος άντρα ζητούσε να αναγνωριστεί ως γυναίκα και να λάβει μέρος στο γυναικείο πρωτάθλημα σφαιροβολίας; Θα ήταν έντιμο για τις γυναίκες οι οποίες από την φύση τους δεν εκκρίνουν την τεστοστερόνη που εκκρίνει ο άντρας; 
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.704
Πόντοι
7.216
Χαχα! Τι άλλη μαλακια θα ακούσω. Το φυλο λέει δεν το αποκτάς με την γέννηση.
Την πουτσα κ το μουνι για ποιο λόγο τα αποκτάς με την γέννηση? Να γεννιούμαστε χωρίς γεννητικα όργανα τυπε και να αγοράζουμε μετά άμα είναι! :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
όλα τα βιτσια φυσιολογικα χαχαχα

 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Ρε φίλε είναι δυνατόν να γράφεις τέτοια πράγματα; Με το νέο νόμο αυτές οι αθλιότητες του παρελθόντος καταργούνται. Το φύλο δεν είναι κάτι που αποκτάς με τη γέννηση αλλά κάτι που επιλέγεις μόνη σου. Πλέον, στο νέο νομοσχέδιο που θα έρθει μάλλον το 2019 (στη Γερμανία ήδη εφαρμόζεται) δεν θα δηλώνεται φύλο στο ληξιαρχείο από τους γονείς, καθώς το να επιβάλλουν οι γονείς το φύλο στα παιδιά είναι παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Θα μπορείς να διαλέγεις άνδρας, γυναίκα ή άφυλο. Δεν είσαι υποχρεωμένη να διαλέξεις φύλο, θα έχεις την επιλογή άφυλο. Αυτά δεν τα λέω εγώ αλλά η καθηγήρια πανεπιστημίου στο Αριστοτέλειο που είναι στην επιστημονική επιτροπή σύνταξης του νέου νόμου. Το νομοσχέδιο αυτό θα λύσει πολλά προβλήματα και θα βγάλει τη χώρα από την οπισθοδρόμηση και θα μπει, όχι λιθαράκι, αλλά κοτρώνα ώστε να αποδεχθεί η κοινωνία και ο κόσμος την ομοφυλοφυλία ως κάτι το άκρως φυσιολογικό.

Το 99,9% των ανθρώπων γεννήθηκε γνωρίζοντας το φύλο του, άσχετα με τον σεξουαλικό του προσανατολισμό.
Το 0,1% γεννήθηκε με gender dysphoria και όντως ένιωθε μεγαλώνοντας ότι το φύλο στο οποίο γεννήθηκε δεν τον εκφράζει.
Το 0% των ανθρώπων γεννήθηκε νιώθοντας άφυλο. Όλοι που δηλώνουν άφυλοι είναι απλά gay attention whores. Δεν το ένιωσε κανείς τους πριν διαβάσει για αυτό ή πριν του εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτό.

Θέλεις να μου πεις ότι όλος αυτός ο σαματάς γίνεται για το δικαίωμα του 0,1% να αλλάξει φύλο?
Σε τελική ανάλυση, το είχαν το δικαίωμα από πριν, εδώ και δεκαετίες.
Θέλεις να μου πεις ότι για κάτι που δεν υπάρχει καν ως πρόβλημα θα βάλουμε το 99,9% των ανθρώπων να υποκρίνεται ότι το φύλλο είναι κάτι που το αποφασίσουμε όσο μεγαλώνουμε?

Πως είναι δυνατόν για να προστατευσουμε δήθεν τα δικαιώματα του 0,1%, αυτών που από την στιγμή που κατάλαβαν τον εαυτό τους απλά ΗΞΕΡΑΝ ότι είναι το άλλο φύλο από αυτό με το οποίο γεννήθηκαν, να βάλουμε το 99,9% να υποκρίνεται ότι.... δεν ξέρουν σε ποιο φύλο ανήκουν!

Δεν ξέρω τι σύγχυση είχες μικρός για το φύλο σου, αλλά πίστεψε με, ένα straight παιδί ξέρει το φύλο του από την στιγμή που καταλαβαίνει τον κόσμο.
Τα παιδιά έχουν ένστικτα που τα κάνουν να αναζητούν τον ρόλο του φύλου τους και μάλιστα να ΑΠΑΙΤΟΥΝ από τους γονείς τους να αναλαμβάνουν οι ίδιοι τον δικό τους ρόλο φύλου. Όσοι έχουν παιδιά το ξέρουν αυτό πολύ καλά.
Δεν τους μαθαίνουμε τίποτα δεν αυτό τον τομέα, πίστεψε με.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τι λες ρε θερντ μαν.
στην φυση επειδή υπαρχουν ομοφυλοφιλιες πρεπει να τις αποδεχτούμε ως φυσιολογικες.
αν μια θηλυκη σκυλιτσα παει να πηδηξει μια άλλη θηλυκη μια χαρα είναι το ζωντανο δεν είναι ζαβο.

και μαζοχιστες και οι σαδιστες ολοι φυσιολογικοι.


αφου υπαρχει εστω και ενας που την βρισκει ετσι πρεπει να ειναι και κατοχυρωμενος νομικα για τα βιτσια του. πως ετσι θα τον αφησουμε τον καημενο????

ρε που παμε, καλα τα λεει ο δημητρακης δυσφορια φυλου εσεις, δυσφορια ειδους εμεις.
οπως ο νομοθετης παλευει να δωσει βημα στο 5% των ομοφυλοφιλων γιατι να μην δινει βημα και στο 0,005 των κτηνοβατων?
ανισοτητα στα δικαιωματα των βιτσιοζων???? πως αναγνωριζεις κονωνικο φυλο αντι για το βιολογικο, αναγνωρισε και κοινωνικο ειδος αντι για το βιολογικο. γιατι να πληρωνουμε φορους αφου θελουμε να ζησουμε σαν αλογα και αισθανομαστε αλογα

 

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.091
Like
1.338
Πόντοι
216
Ξέρεις κάτι, υπάρχει μια Επιστήμη που λέγεται Βιολογία. Το κάποιος ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΤΑΙ ότι είναι γυναίκα επειδή το επέλεξε, είναι ψυχοπαθολογική κατάσταση και ονομάζεται Δυσφορία φύλλου. Αλίμονο να υποστήριζα ότι η Ομοφυλοφιλία δεν υφίσταται και ότι οι Ομοφυλόφιλοι πρέπει να διώκονται και να τιμωρούνται. Αν οποιοσδήποτε δηλώσει Ομοφυλόφιλος ναι, είναι εντάξει και έχει κάθε δικαίωμα. Θα τον υποστηρίξω κι αν κάποιος τον παρενοχλήσει θα τον υπερασπιστώ. Δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι είναι γυναίκα και να μην έχει ωοθήκες και μήτρα αλλά σπερματοδόχες κύστεις, όρχεις και πέος. Όταν δεν παράγει ωάρια, αλλά σπέρμα. Όταν οι αδένες του δεν εκκρίνουν Οιστρογόνα και Προγεστερόνη αλλά Τεστοστερόνη. Όταν δεν έχει γαλακτοφόρους αδένες στα στήθη του. Όταν κάνει πλαστική στον καρούτζο του,  αφαιρεί χειρουργικά τα αρσενικά του όργανα και τα μεταμορφώνει σε γυναικεία με συνδυασμό εγχειρήσεων και ορμονοθεραπείας. Αν απλά μπορεί να δηλώσει γυναίκα, γιατί υποβάλλεται σε τόσο κόπο και τόσα έξοδα; γιατί χρησιμοποιεί τις ανακαλύψεις της επιστήμης που τον βοηθούν στη μεταμόρφωση, αλλά κατά τα άλλα δεν την δέχεται; ελπίζω να έχω απάντηση με επιχειρήματα κι όχι με συναισθηματικού τύπου ανοησίες. Πως θα σου φαινόταν αν κάποιος άντρα ζητούσε να αναγνωριστεί ως γυναίκα και να λάβει μέρος στο γυναικείο πρωτάθλημα σφαιροβολίας; Θα ήταν έντιμο για τις γυναίκες οι οποίες από την φύση τους δεν εκκρίνουν την τεστοστερόνη που εκκρίνει ο άντρας;  
Φίλε μου μπορείς να λες ό,τι θέλεις και να επικαλείσαι τη βιολογία και ότι άλλο θες. Η ουσία είναι ότι, όπως αναφέρεται και στο βίντεο, το φύλο δεν θα αποδίδεται με τη γέννηση. Επειδή χαρακτηρίζαμε τόσα χρόνια κάποιον γυναίκα με βάση τα βιολογικά του χαρακτηριστικά (μήτρα, κόλπο κλπ) ανάγκαζε και τον "άνδρα" να κάνει τις εγχειρίσεις που λες ώστε η εξωτερική του εμφάνιση να μοιάζει με τα στερεότυπα της κοινωνίας. Πλέον αυτό καταργείται και δεν θα χρειάζεται να βάλεις μουνί και βυζιά για να είσαι γυναίκα. Θα γίνεται με μια απλή δήλωση. Η βιολογία καθοριζει το σώμα σου, 'οχι το φύλο. Το φύλο είναι δημιουργία του ανθρωπινου νου, οπότε το διαλέγεις μόνη σου. Οι άνθρωποι αποφάσισαν και επέβελαν αυτός που έχει πέος να λέγεται άνδρας και να φοράει παντελόνια και αυτή που έχει κόλπο να λέγεται γυναίκα και να φοράει φούστα. Πλέον μετά από χιλιάδες χρόνια εξέλιξης και προόδου σταματάμε αυτήν την επιβολή και αφήνουμε τους ανθρώπους να αποφασίσουν οι ίδιοι αν θα είναι άνδρες ή γυναίκες αναξάρτητα από το βιολογικό τους σχηματισμό. Τι καλύετρο από αυτό; Τι πιο ωραίο από αυτό; Εσύ μπορεί να δηλώνεις άνδρας, αλλά πλέον πολλοί άνθρωποι με πέος θα δηλώνουν και θα είναι γυναίκες. Επιτέλους δεν θα χρει΄ζεται να υποστώ εγχείριση για να είμαι γυναίκα. Με το σώμα που έχω θα είμαι γυναίκα και θα ντύνομαι και θα συμπεριφέρομαι ανάλογα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.514
Like
13.480
Πόντοι
3.656
Φίλε μου μπορείς να λες ό,τι θέλεις και να επικαλείσαι τη βιολογία και ότι άλλο θες. Η ουσία είναι ότι, όπως αναφέρεται και στο βίντεο, το φύλο δεν θα αποδίδεται με τη γέννηση. Επειδή χαρακτηρίζαμε τόσα χρόνια κάποιον γυναίκα με βάση τα βιολογικά του χαρακτηριστικά (μήτρα, κόλπο κλπ) ανάγκαζε και τον "άνδρα" να κάνει τις εγχειρίσεις που λες ώστε η εξωτερική του εμφάνιση να μοιάζει με τα στερεότυπα της κοινωνίας. Πλέον αυτό καταργείται και δεν θα χρειάζεται να βάλεις μουνί και βυζιά για να είσαι γυναίκα. Θα γίνεται με μια απλή δήλωση. Η βιολογία καθοριζει το σώμα σου, 'οχι το φύλο. Το φύλο είναι δημιουργία του ανθρωπινου νου, οπότε το διαλέγεις μόνη σου. Οι άνθρωποι αποφάσισαν και επέβελαν αυτός που έχει πέος να λέγεται άνδρας και να φοράει παντελόνια και αυτή που έχει κόλπο να λέγεται γυναίκα και να φοράει φούστα. Πλέον μετά από χιλιάδες χρόνια εξέλιξης και προόδου σταματάμε αυτήν την επιβολή και αφήνουμε τους ανθρώπους να αποφασίσουν οι ίδιοι αν θα είναι άνδρες ή γυναίκες αναξάρτητα από το βιολογικό τους σχηματισμό. Τι καλύετρο από αυτό; Τι πιο ωραίο από αυτό; Εσύ μπορεί να δηλώνεις άνδρας, αλλά πλέον πολλοί άνθρωποι με πέος θα δηλώνουν και θα είναι γυναίκες. Επιτέλους δεν θα χρει΄ζεται να υποστώ εγχείριση για να είμαι γυναίκα. Με το σώμα που έχω θα είμαι γυναίκα και θα ντύνομαι και θα συμπεριφέρομαι ανάλογα.

Ζήτησα λογική απάντηση και παίρνω αοριστολογίες. Επανέρχομαι. Γιατί δεν δέχεσαι τη Βιολογία και όμως κάνεις ορμονοθεραπεία και πλαστικές εγχειρίσεις, ώστε να ξεγελάσεις το μάτι και να μεταμφιεστείς σε γυναίκα; Γιατί ύπουλα απαντάς μόνο για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά (πέος, κόλπο) και όχι για το σύνολο (ορμονικές διαφορές, εσωτερικά αναπαραγωγικά όργανα, γαλακτοφόροι αδένες, αδυναμία κουοφορίας); Γιατί δεν απαντάς αν θεωρείς ότι είναι έντιμο για τις γυναίκες να συμετέχουν άντρες στα γυναικεία σπορ και να τις διαλύουν; Ελπίζω αυτή τη φορά να απαντήσεις ευθέως σε ότι ρωτάω
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Φίλε μου μπορείς να λες ό,τι θέλεις και να επικαλείσαι τη βιολογία και ότι άλλο θες. Η ουσία είναι ότι, όπως αναφέρεται και στο βίντεο, το φύλο δεν θα αποδίδεται με τη γέννηση. Επειδή χαρακτηρίζαμε τόσα χρόνια κάποιον γυναίκα με βάση τα βιολογικά του χαρακτηριστικά (μήτρα, κόλπο κλπ) ανάγκαζε και τον "άνδρα" να κάνει τις εγχειρίσεις που λες ώστε η εξωτερική του εμφάνιση να μοιάζει με τα στερεότυπα της κοινωνίας. Πλέον αυτό καταργείται και δεν θα χρειάζεται να βάλεις μουνί και βυζιά για να είσαι γυναίκα. Θα γίνεται με μια απλή δήλωση. Η βιολογία καθοριζει το σώμα σου, 'οχι το φύλο. Το φύλο είναι δημιουργία του ανθρωπινου νου, οπότε το διαλέγεις μόνη σου. Οι άνθρωποι αποφάσισαν και επέβελαν αυτός που έχει πέος να λέγεται άνδρας και να φοράει παντελόνια και αυτή που έχει κόλπο να λέγεται γυναίκα και να φοράει φούστα. Πλέον μετά από χιλιάδες χρόνια εξέλιξης και προόδου σταματάμε αυτήν την επιβολή και αφήνουμε τους ανθρώπους να αποφασίσουν οι ίδιοι αν θα είναι άνδρες ή γυναίκες αναξάρτητα από το βιολογικό τους σχηματισμό. Τι καλύετρο από αυτό; Τι πιο ωραίο από αυτό; Εσύ μπορεί να δηλώνεις άνδρας, αλλά πλέον πολλοί άνθρωποι με πέος θα δηλώνουν και θα είναι γυναίκες. Επιτέλους δεν θα χρει΄ζεται να υποστώ εγχείριση για να είμαι γυναίκα. Με το σώμα που έχω θα είμαι γυναίκα και θα ντύνομαι και θα συμπεριφέρομαι ανάλογα.
ποιος στα ειπε αυτά, η καθηγητρια?
φυλο είναι σωματικο χαρακτηριστικο όχι κοινωνικο,
τελευταια χρονια επινοηθηκε ο ορος "κοινωνικο φυλο" για να παρουν ψηφοφουρους τους ομοφυλοφιλους καποιοι αριστεροι.
δηλαδή στα σκυλια και τα γατια δεν υπαρχει αρσενικο και θηλυκο και εκει επινοηση του μυαλου μας ή του μυαλου τους είναι??

σε πληροφορω ως βιολογος ότι φυλο εχουν όλα τα αμφιγονικα αναπαραγωμενα ειδη ακομη και τα φυτα που δεν εχουν μυαλο για να το σκεφτουν. υπαρχει θηλυκη και αρσενικη συκια πχ.

και σε καποια ειδη πχ σαλιγκαρι και σκουλήκια και καμποσα φυτα συνυπαρχουν τα δυο ΦΥΛΑ στο ιδιο σωμα. εκει ναι είναι φυσιολογικο να εισαι αρσενικο και θηλυκο ταυτόχρονα.
προκεται για ερμαφροδιτισμούς.

στον ανθρωπο αυτό γινεται σπανια με καποια συνηθως γενετικα συνδρομα. συνδρομο σημαινει ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ το συνδρομο κλαηνεφελτερ που είναι μια περιπτωση ανθρωπινου ερμαφροδιτισμου, ουτε λεμε ότι το παιδι με συνδρομο νταουν είναι φυσιολογικο επειδή υπαρχει, παρεκλησεις από το φυσιολογικο είναι και ψάχνουμε τροπους να τις θεραπεύσουμε ή να τους κανουμε να ζησουν καλυτερα.
 

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.091
Like
1.338
Πόντοι
216
Ζήτησα λογική απάντηση και παίρνω αοριστολογίες. Επανέρχομαι. Γιατί δεν δέχεσαι τη Βιολογία και όμως κάνεις ορμονοθεραπεία και πλαστικές εγχειρίσεις, ώστε να ξεγελάσεις το μάτι και να μεταμφιεστείς σε γυναίκα; Γιατί ύπουλα απαντάς μόνο για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά (πέος, κόλπο) και όχι για το σύνολο (ορμονικές διαφορές, εσωτερικά αναπαραγωγικά όργανα, γαλακτοφόροι αδένες, αδυναμία κουοφορίας); Γιατί δεν απαντάς αν θεωρείς ότι είναι έντιμο για τις γυναίκες να συμετέχουν άντρες στα γυναικεία σπορ και να τις διαλύουν; Ελπίζω αυτή τη φορά να απαντήσεις ευθέως σε ότι ρωτάω
Νομίζω απάντησα, όλα αυτά γίνονται γιατί υπήρχαν στερεότυπα ότι η γυναίκα πρέπει να έχει βυζιά κλπ. Αυτό το νόημα είχαν και οι ορμόνες, να θηλυκοποιήσουν δλδ ένα ανδρικό σώμα. Αγωνιζόμαστε και το πετύχαμε να γινόμαστε γυναίκες χωρίς να χρειάζεται να υποστούμε όλα αυτά. Τώρα αν κάποιος θέλει να αλλάξει το σώμα του για λόγους αισθητικής, έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει. Όσο για  τα αθλήματα αυτά ας τα κανονίσουν οι ομοσπονδίες. Η γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε να είναι όλα τα αθλήματα μεικτά. Να μην υπάρχουν ανδρικά και γυναικεία. Αλλά σου είπα, δεν είναι σημαντικό, είναι δευτερεύον πράγμα το πως θα παίζεται ένα άθλημα, ένα παιχνίδι δηλαδή.
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
nik1410

Δεν βαρεθηκες κάθε φορα τα ιδια και τα ιδια? Πιο πολύ ασχολείσαι εσυ με το γκει θεμα παρα οι ιδιοι οι γκει. Τι εμμονη είναι αυτή?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Νομίζω απάντησα, όλα αυτά γίνονται γιατί υπήρχαν στερεότυπα ότι η γυναίκα πρέπει να έχει βυζιά κλπ. Αυτό το νόημα είχαν και οι ορμόνες, να θηλυκοποιήσουν δλδ ένα ανδρικό σώμα. Αγωνιζόμαστε και το πετύχαμε να γινόμαστε γυναίκες χωρίς να χρειάζεται να υποστούμε όλα αυτά. Τώρα αν κάποιος θέλει να αλλάξει το σώμα του για λόγους αισθητικής, έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει. Όσο για  τα αθλήματα αυτά ας τα κανονίσουν οι ομοσπονδίες. Η γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε να είναι όλα τα αθλήματα μεικτά. Να μην υπάρχουν ανδρικά και γυναικεία. Αλλά σου είπα, δεν είναι σημαντικό, είναι δευτερεύον πράγμα το πως θα παίζεται ένα άθλημα, ένα παιχνίδι δηλαδή.
το να λες σε ένα παιδι όμως δοκιμασε και από τον κωλο, και να παθει ζημια, δεν είναι δευτερευον είναι πρωτεύον είναι θεμα υγειας.

άλλο ότι υπαρχουν βιτσια να γαμαμε κωλους
και άλλο να τα επικροτουμε και να τα μαθαίνουμε και στα παιδια μας για να γινουν περισσοτερα ετσι.

εσυ στην κορη σου ή στον γιο σου θα ελεγες δοκιμασε από τον κωλο και ας είναι 10 φορες πιο ευκολο να κολλησεις αρρώστιες?


αν το πεις αυτό δεν εισαι καλος για γονιος και η κοινωνια και οι νομοι οφειλουν να είναι καλοι γονεις
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν τα λέω εγώ η καθηγήτρια πανεπιστημίου τα λέει και έχει δίκιο. Για αυτό άλλωστε συμφώνησε και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ότι είναι παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ο προσδιορίσμός φύλου στο παιδί από τους γονείς και αυτό θα αλλάξει, ενώ θα υπάρχει η επιλογή του άφυλου. Η επιστήμη μιλάει και τα έχει ξεκθαρίσει αυτά και αποδέχθηκε την ομοφυλοφυλία ως κάτι απολύτως φυσιολογικό:
όχι η καθηγητρια εχει αδικο.
να σου φερω και εγω 10 καθηγητες από το ιραν και 10 από τις ΗΠΑ να λεν τα αντίθετα.

επιστημονικα αφυλο πχ στον ανθρωπο είναι το ΣΥΝΔΡΟΜΟ terner (συνδρομο δηλαδη ΟΧΙ φυσιολογικο, παθολογικη κατασταση , δεν μπορουν να κανουν παιδια, εχουν στενωση αορτης κλπ)
η επινοηση να φτιαξουμε εναν ορο για ψυχολογικα αφυλους ανθρωπους ειναι ΑΥΘΑΙΡΕΤΗ απο κοινωνιολογους-ψυχολογους σε καποιες χωρες, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΕΛΕΙΩΘΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, οπως πχ η θεωρια της εξελιξης που εχει αποδεικτει απο αναλυσης dna και απολιθωματα και ειναι αποδεκτη απο ολους τους επιστημονες ειτε εισαι κινεζος αθεος ειτε χριστιανος αμερικανος.


αυτα που λεει η καθηγητρια ειναι νεοτερισμοι , μειοψηφιας, μονο στον δυτικο κοσμο.

αν τα πει πχ σε ενα κινεζικο ή ρωσικο πανεπιστημιο μπορει να την αρχισουν με τις πετρες.
 

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.091
Like
1.338
Πόντοι
216
ποιος στα ειπε αυτά, η καθηγητρια?
φυλο είναι σωματικο χαρακτηριστικο όχι κοινωνικο,
τελευταια χρονια επινοηθηκε ο ορος "κοινωνικο φυλο" για να παρουν ψηφοφουρους τους ομοφυλοφιλους καποιοι αριστεροι.
δηλαδή στα σκυλια και τα γατια δεν υπαρχει αρσενικο και θηλυκο και εκει επινοηση του μυαλου μας ή του μυαλου τους είναι??

σε πληροφορω ως βιολογος ότι φυλο εχουν όλα τα αμφιγονικα αναπαραγωμενα ειδη ακομη και τα φυτα που δεν εχουν μυαλο για να το σκεφτουν. υπαρχει θηλυκη και αρσενικη συκια πχ.

και σε καποια ειδη πχ σαλιγκαρι και σκουλήκια και καμποσα φυτα συνυπαρχουν τα δυο ΦΥΛΑ στο ιδιο σωμα. εκει ναι είναι φυσιολογικο να εισαι αρσενικο και θηλυκο ταυτόχρονα.
προκεται για ερμαφροδιτισμούς.

στον ανθρωπο αυτό γινεται σπανια με καποια συνηθως γενετικα συνδρομα. συνδρομο σημαινει ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ το συνδρομο κλαηνεφελτερ που είναι μια περιπτωση ανθρωπινου ερμαφροδιτισμου, ουτε λεμε ότι το παιδι με συνδρομο νταουν είναι φυσιολογικο επειδή υπαρχει, παρεκλησεις από το φυσιολογικο είναι και ψάχνουμε τροπους να τις θεραπεύσουμε ή να τους κανουμε να ζησουν καλυτερα.
Δεν τα λέω εγώ η καθηγήτρια πανεπιστημίου τα λέει και έχει δίκιο. Για αυτό άλλωστε συμφώνησε και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ότι είναι παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ο προσδιορίσμός φύλου στο παιδί από τους γονείς και αυτό θα αλλάξει, ενώ θα υπάρχει η επιλογή του άφυλου. Η επιστήμη μιλάει και τα έχει ξεκθαρίσει αυτά και αποδέχθηκε την ομοφυλοφυλία ως κάτι απολύτως φυσιολογικό:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.514
Like
13.480
Πόντοι
3.656
ποιος στα ειπε αυτά, η καθηγητρια?
φυλο είναι σωματικο χαρακτηριστικο όχι κοινωνικο,
τελευταια χρονια επινοηθηκε ο ορος "κοινωνικο φυλο" για να παρουν ψηφοφουρους τους ομοφυλοφιλους καποιοι αριστεροι.
δηλαδή στα σκυλια και τα γατια δεν υπαρχει αρσενικο και θηλυκο και εκει επινοηση του μυαλου μας ή του μυαλου τους είναι??

Οι άνθρωποι έχουν ανάγκη από όμορφα γλυκά ψεμματάκια, όχι σκληρές αλήθειες. Το ότι δεν υπάρχει Κοινωνική Ομάδα για να μάθει στον Γάτο ότι πρέπει να δώσει τρομερή μάχη με τους άλλους αρσενικούς Γάτους, ώστε να μπορέσει να γκαστρώσει τη θηλυκιά και τη θηλυκιά ότι πρέπει να την γκαστρώσει ο δυνατώτερος αρσενικός, αυτό είναι μια μικρή λεπτομέρεια. Το ότι το ίδιο γίνεται και στα φυτοφάγα, όπου για τη κυριαρχία του χαρεμιού των θηλυκών παίζουν κουτουλιές τα αρσενικά μέχρι θανάτου, πάλι δεν είναι απόδειξη, αλλά Κοινωνική Κατασκευή. Ο Μπαμπάς γάτος, αν πλησιάσει αρσενικό γατάκι θα το σκοτώσει (για να μειώσει τον ανταγωνισμό) δεν θα του μάθει το ρόλο του. Το ίδιο οσχύει και για το κριάρι, ή τα άλλα που ανέφερα
 

Συνημμένα

  • Buffalo Bulls Fighting.JPG
    Buffalo Bulls Fighting.JPG
    36,5 KB · Εμφανίσεις: 75

stamatis57

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
3.091
Like
1.338
Πόντοι
216
το να λες σε ένα παιδι όμως δοκιμασε και από τον κωλο, και να παθει ζημια, δεν είναι δευτερευον είναι πρωτεύον είναι θεμα υγειας.

άλλο ότι υπαρχουν βιτσια να γαμαμε κωλους
και άλλο να τα επικροτουμε και να τα μαθαίνουμε και στα παιδια μας για να γινουν περισσοτερα ετσι.

εσυ στην κορη σου ή στον γιο σου θα ελεγες δοκιμασε από τον κωλο και ας είναι 10 φορες πιο ευκολο να κολλησεις αρρώστιες?


αν το πεις αυτό δεν εισαι καλος για γονιος και η κοινωνια και οι νομοι οφειλουν να είναι καλοι γονεις
Δεν πρέπει να προτρέψεις το παιδί, ούτε να το αποτρέψεις λέγοντάς του ότι δεν πρέπει να το κάνει. Κίνδυνοι υπάρχουν και στο ετεροφυλοφιλικό σεξ. Άστο να επιλέξει. Για να γίνει αυτό σωστά πρέπει η κοινωνία να προβάλλει ως απολύτως φυσιολογική την ομοφυλοφυλία, ώστε να μπορεί άνετα ο έφηβος να εκδηλωθεί χωρίς να νιώθει ενοχές και να καταπιέζει τις προτιμήσεις του και στο τέλος να αναγκάζεται να παντρευτεί γυναίκα μόνο και μόνο επειδή έτσι θέλουν τα στερεότυπα της κοινωνίας, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να παντρευτεί άνδρα. Αυτό κάνουμε στο gay pride. Αγωνιζόμαστε για ίσα δικαιώματα. Όπως παντρεύοντι οι straight στην εκκλησία, να παντρεύονται και οι gay. Να μπορούμε να είμαστε γυναίκες χωρίς εγχείριση αλλαγής φύλλου. Να μπορώ να ντύνομαι όπως ο Κοντσίτα με μούσι και φούστα χωρίς να μου κρεμάν κουδούνια και να με κράζουν. Θέλουμε να περάσουν στη συνείδηση της κοινωνίας όλα αυτά ως φυσιολογικά. Να μην είναι περίεργο να βλέπεις δυο άνδρες να κρατιούνται χέρι χέρι και να φιλούνται. Να μπορείς να λέγεσαι Μαρία και ας είσαι μουσάτος και έχεις πέος. Όλα αυτά θα γίνουν. Δεν μπορεί τίποτα να σταματήσει την εξέλιξη, αργά η γρήγορα η ομοφυλοφιλία θα είναι το φυσιολογικό στον πλανήτη, τίποτα δεν μπορεί να το εμποδίσει αυτό. Θα έρθει μόνο του.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν πρέπει να προτρέψεις το παιδί, ούτε να το αποτρέψεις λέγοντάς του ότι δεν πρέπει να το κάνει. Κίνδυνοι υπάρχουν και στο ετεροφυλοφιλικό σεξ. Άστο να επιλέξει. Για να γίνει αυτό σωστά πρέπει η κοινωνία να προβάλλει ως απολύτως φυσιολογική την ομοφυλοφυλία, ώστε να μπορεί άνετα ο έφηβος να εκδηλωθεί χωρίς να νιώθει ενοχές και να καταπιέζει τις προτιμήσεις του και στο τέλος να αναγκάζεται να παντρευτεί γυναίκα μόνο και μόνο επειδή έτσι θέλουν τα στερεότυπα της κοινωνίας, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να παντρευτεί άνδρα. Αυτό κάνουμε στο gay pride. Αγωνιζόμαστε για ίσα δικαιώματα. Όπως παντρεύοντι οι straight στην εκκλησία, να παντρεύονται και οι gay. Να μπορούμε να είμαστε γυναίκες χωρίς εγχείριση αλλαγής φύλλου. Να μπορώ να ντύνομαι όπως ο Κοντσίτα με μούσι και φούστα χωρίς να μου κρεμάν κουδούνια και να με κράζουν. Θέλουμε να περάσουν στη συνείδηση της κοινωνίας όλα αυτά ως φυσιολογικά. Να μην είναι περίεργο να βλέπεις δυο άνδρες να κρατιούνται χέρι χέρι και να φιλούνται. Να μπορείς να λέγεσαι Μαρία και ας είσαι μουσάτος και έχεις πέος. Όλα αυτά θα γίνουν. Δεν μπορεί τίποτα να σταματήσει την εξέλιξη, αργά η γρήγορα η ομοφυλοφιλία θα είναι το φυσιολογικό στον πλανήτη, τίποτα δεν μπορεί να το εμποδίσει αυτό. Θα έρθει μόνο του.
εμεις αγωνιζόμαστε να καταργησουμε τελειως τον θεσμο του γαμου που δεσμευει αδικα οικονομικα τον ισχυροτερο οικονομικα σε ένα ζευγαρι.

θα πεις και στα παιδια σου να δοκιμασουν και τσιγαρο και ναρκωτικα και να είναι ελευθερα να επιλεξουν αμα τους αρεσουν???

όχι αυτό που λες είναι επικινδυνο και μαλιστα απαγορευεται σωστα από τον νομο.


εδώ βγαλανε ΣΩΣΤοΤΑΤΑ το τσιγαρο από το στομα του λουκι λουκγιαννα μην παρασύρονται παιδια και το συνηθισουν σαν εικονα και εσυ λες ενώ είναι 10 φορες πιο επικινδυνο το πρωκτικο σεξ δεν θα προειδοποισεις τα παιδια????


πας καλα???


και χιλιους νομους να επιβαλει για "ισοτητα", ο ανθρωπος εχει υποχρεωση να προειδοποιει για κινδυνους τα παιδια του .

όχι να τα αφηνει ελευθερα να δοκιμασουν και να επιλεξουν επικινδυνα πραγματα.

πες τους να παιρνουν πιπες που είναι πιο ακυνδινες, αν τους λες δοκιμαστε από κωλο θα μας βρεις απέναντι γιατι εχουμε καθήκον να περιορίζουμε τις ασθενειες, όχι να αφήνουμε ελευθερα την εξαπλωση τους στο ονομα της ελευθεριας.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.514
Like
13.480
Πόντοι
3.656
Νομίζω απάντησα, όλα αυτά γίνονται γιατί υπήρχαν στερεότυπα ότι η γυναίκα πρέπει να έχει βυζιά κλπ. Αυτό το νόημα είχαν και οι ορμόνες, να θηλυκοποιήσουν δλδ ένα ανδρικό σώμα. Αγωνιζόμαστε και το πετύχαμε να γινόμαστε γυναίκες χωρίς να χρειάζεται να υποστούμε όλα αυτά. Τώρα αν κάποιος θέλει να αλλάξει το σώμα του για λόγους αισθητικής, έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει. Όσο για  τα αθλήματα αυτά ας τα κανονίσουν οι ομοσπονδίες. Η γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε να είναι όλα τα αθλήματα μεικτά. Να μην υπάρχουν ανδρικά και γυναικεία. Αλλά σου είπα, δεν είναι σημαντικό, είναι δευτερεύον πράγμα το πως θα παίζεται ένα άθλημα, ένα παιχνίδι δηλαδή.

Πόσο μεγαλύτερη απομάκρυνση από την πραγματικότητα; Η Γυναίκα ΕΙΧΕ ΒΥΖΙΑ για να θηλάσει το παιδί. Όχι επειδή υπήρχαν Κοινωνικά Στερεότυπα. Και πάλι δεν απαντάς. Φυσικά δεν μίλησα για τις εγχειρήσεις αισθητικής, αλλά για τις εγχειρήσεις που κάνουν οι Τρανσ προκειμένου να ξεγελάσουν το μάτι της ομάδας. Αν δεν υπήρχε λόγος πίσω από αυτή την ταλαιπωρία και τα μεγάλα έξοδα, γιατί τα κάνουν; Για την Κοινωνία; Κι αν τα αθλήματα γίνουν μεικτά, απλά θα σταματήσουν να εμφανίζονται γυναίκες. Έλεγξε τα Παγκόσμια Ρεκόρ και θα δεις ότι ΠΑΝΤΟΥ οι γυναίκες μειονεκτούν. Αυτή είναι η κατασκευή σχεδόν όλων των Θηλαστικών. Τα αρσενικά είναι πιο μεγαλόσωμα και μυώδη από τα θηλυκά, κατά μέσο όρο, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Κι αυτό  Κοινωνική Κατασκευή είναι; Ποια γυναίκα Body Builder μπορεί να συγκριθεί με τον Σβαρτζενέκερ;
 

Gang12345

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
260
Like
43
Πόντοι
1
Ποιος σου εχει πει οτι ο κωλος εχει τοσες ασθενειες? Το μουνι που γαμας δεν εχει? Και τα δυο εχουν. Αν βαζεις προφυλακτικο, δεν κολλας. Επισης που να δεις ποσα μικροβια εχει η γυναικα οταν εχει περιοδο. Εκει να δεις. Τεσπα αηδιασα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ποιος σου εχει πει οτι ο κωλος εχει τοσες ασθενειες? Το μουνι που γαμας δεν εχει? Και τα δυο εχουν. Αν βαζεις προφυλακτικο, δεν κολλας. Επισης που να δεις ποσα μικροβια εχει η γυναικα οταν εχει περιοδο. Εκει να δεις. Τεσπα αηδιασα
τα βιβλια που διαβασα στο πανεπιστημιο το μουνι εχει χιλιαδες φορες λιγοτερα μικροβια
ριξε μια ματια στο κεελπνο και στο αντιστοιχο αμερικανικο.
10 φορες μεγαλυτερη η πιθανοτητα να κολλησεις απο κωλο παρα απο μουνι και ο λογος επειδη δεν τον ξερεις ειναι οτι ο κολπος εχει τεραστια ελαστικοτητα αφου ειναι φτιαγμενος να βγαινει 3 κιλα παιδι απο εκει , ενω αντιθετα ο κωλος σχεδον σε καθε πρωκτικη επαφη τραυματιζεται.
πυκνοτητα λευκων αιμοσφαιρων στον κωλο επισης πολλαπλασια σε σχεση με μουνι.
βακτηρια πολλες ταξεις μεγεθους παραπανω.
πχ χλαμυδια πολλοι κωλοι εχουν και κολλαει καποιος οταν κανει συνουσια απο εκει ή καποια οταν ο εραστης της μπαινοβγαινει σε κωλο μουνι.


με πετατε πραγματα πριν το ψαξετε, εγω ως βιολογος και καθε γιατρος οφειλουμε να τα λεμε στα παιδια, αυτο ειναι ουσιαστικα η περιβοητη σεξουαλικη διαπαιδαγωγιση να μαθουν να φυλαγονται για αρρωστιες και για ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες.

και οπως προφανως τους αποτρεπω να κανουν σεξ με περιοδο επεισης σωστα τους προειδοποιω για τους ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ του πρωκτικου σεξ σε σχεση με το κολπικο.

αν θελετε σωνει και καλα να ικανοποιησετε τον αντρα σας η πιπα πχ ειναι πολυ πιο ακινδυνη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom