Νέα

Αποζημίωση σε ιερόδουλη από το Δημόσιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.625
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.362
Πόντοι
14.565
Δεκτό έκανε το Πενταμελές Εφετείο Θεσσαλονίκης το αίτημα πρώην ιερόδουλης η οποία παρέμεινε επί έξι μήνες προσωρινά κρατούμενη στις γυναικείες φυλακές Διαβατών, κατηγορούμενη για τη διάπραξη κλοπών, για τις οποίες όμως τελικά αθωώθηκε.

Συγκεκριμένα το ελληνικό Δημόσιο καλείται να της καταβάλει ως αποζημίωση το χρηματικό ποσό των 1.638 ευρώ για το διάστημα των 182 ημερών (9 ευρώ ανά ημέρα) που έμεινε προφυλακισμένη.

Πρόκειται για γυναίκα, ηλικίας 31 ετών, σήμερα, η οποία, περιστασιακά εκδίδονταν επ' αμοιβή στις παράνομες "πιάτσες" της Θεσσαλονίκης.

Όλα ξεκίνησαν τα ξημερώματα των Χριστουγέννων του 2006. Τότε, σύμφωνα με τη δικογραφία, η νεαρή γυναίκα και μητέρα ενός ανήλικου παιδιού, επιβιβάστηκε σε κλεμμένο Ι.Χ. αυτοκίνητο άγνωστου πελάτη, προκειμένου να συνευρεθούν σεξουαλικά επ' αμοιβή.

Στην περιοχή των Αμπελοκήπων, όμως, ο πελάτης διέρρηξε δύο καταστήματα.

Ο δράστης συνελήφθη σχεδόν επ' αυτοφώρω και μαζί του συνελήφθη και κατηγορήθηκε και η 31χρονη που βρισκόταν όλη την ώρα μέσα στο όχημα.

Από την πρώτη στιγμή υποστήριζε την αθωότητά της, δεν έπεισε όμως τις δικαστικές αρχές που την έκριναν προσωρινά κρατούμενη για διακεκριμένες κλοπές σε βαθμό κακουργήματος.

Έξι μήνες αργότερα, η 31χρονη αφέθηκε ελεύθερη με περιοριστικούς όρους και χρηματική εγγύηση, ενώ το Μάιο του 2009 το Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων Θεσσαλονίκης την έκρινε ένοχη για απλή κλοπή και την καταδίκασε σε εξαγοράσιμη ποινή φυλάκισης δύο ετών.

Το περασμένο Φεβρουάριο το δευτεροβάθμιο Εφετείο την αθώωσε τελικά κρίνοντας ότι δεν αποδείχθηκε η συμμετοχή της στις πράξεις που τις αποδίδονταν.

Στη συνέχεια εκείνη προσέφυγε στη Δικαιοσύνη, διεκδικώντας αποζημίωση για την 6μηνη προφυλάκισή της.

Καταθέτοντας στο Πενταμελές Εφετείο Θεσσαλονίκης, που εξέτασε το παραπάνω αίτημα, η 31χρονη γυναίκα είπε ότι «η άδικη προφυλάκισή μου, στέρησε στο 5χρονο -τότε- παιδί μου τη χαρά να έχει τη μητέρα του κοντά του κι από μένα τη δυνατότητα να το βλέπω να μεγαλώνει και να είμαι δίπλα του».

Πηγή: www.newsbomb.gr/koinwnia/story/135411/apozimiosi-se-ierodoyli-apo-to-dimosio]newsbomb.gr[/url]
 

Επισκέπτης
Συγκεκριμένα το ελληνικό Δημόσιο καλείται να της καταβάλει ως αποζημίωση το χρηματικό ποσό των 1.638 ευρώ για το διάστημα των 182 ημερών (9 ευρώ ανά ημέρα) που έμεινε προφυλακισμένη.

:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

τόσο κοστολογείται η ελευθερία;
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

τόσο κοστολογείται η ελευθερία;
Που να μάθεις και η ανθρώπινη ζωη πόσο κοστολογειται....
Δυστυχως στο μπουρδελο που λέγεται Ελλάδα έτσι πανε τα πράγματα .....
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Όσο αφορα την ιεροδουλη θα μπορουσε να ασκήσει διώξη για αποζημίωση απο διαφυγοντα κέρδη και ψυχική οδύνη καθώς και ηθική βλάβη αν ήταν νόμιμη κατα παντός υπευθυνου
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Όσο αφορα την ιεροδουλη θα μπορουσε να ασκήσει διώξη για αποζημίωση απο διαφυγοντα κέρδη και ψυχική οδύνη καθώς και ηθική βλάβη αν ήταν νόμιμη κατα παντός υπευθυνου

:headbang:

[move][size=50pt]ΣΚΑΣΕ ΗΛΙΘΙΕ [/size][/move]
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
let%27s+party.gif
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ρε συ μην τον αποπαίρνεις ασε να μου απαντησει πρωτα σε αυτο που τον ρωτησα πιο πανω
Θα σου απαντήσω πορνε μου.....

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ το είπα.....
Κύριο δείγμα ειναι οι αμοιβές των αστυνομικών που διακινδυνεύουν την ζωη τους καθημερινώς
Άλλο δείγμα ειναι και τυχόν αποζημιώσεις σε αμελειες γιατρών που φέρουν ευθύνη για τυχόν θανάτους ασθενών η και χρονιές επιπλοκες με αναπηρίες κτλ.....

Αν θες να βαδιζεις στα άκρα για να νιώθεις οτι μου την λες και καλα μάθε οτι σε έχω γραμμένο στα @@ μου
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
Θα σου απαντήσω πορνε μου.....

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ το είπα.....
Κύριο δείγμα ειναι οι αμοιβές των αστυνομικών που διακινδυνεύουν την ζωη τους καθημερινώς
Άλλο δείγμα ειναι και τυχόν αποζημιώσεις σε αμελειες γιατρών που φέρουν ευθύνη για τυχόν θανάτους ασθενών η και χρονιές επιπλοκες με αναπηρίες κτλ.....

Αν θες να βαδιζεις στα άκρα για να νιώθεις οτι μου την λες και καλα μάθε οτι σε έχω γραμμένο στα @@ μου

πορνε μου? Αν θες να βαδιζεις στα άκρα ?

καλα κανει ο εκτορ και σε λεει ηλιθιο.οχι τπτ αλλο γιατι εισαι...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Θα σου απαντήσω πορνε μου.....

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ το είπα.....
Κύριο δείγμα ειναι οι αμοιβές των αστυνομικών που διακινδυνεύουν την ζωη τους καθημερινώς
Άλλο δείγμα ειναι και τυχόν αποζημιώσεις σε αμελειες γιατρών που φέρουν ευθύνη για τυχόν θανάτους ασθενών η και χρονιές επιπλοκες με αναπηρίες κτλ.....

Αν θες να βαδιζεις στα άκρα για να νιώθεις οτι μου την λες και καλα μάθε οτι σε έχω γραμμένο στα @@ μου

:helpplea: :helpplea: :-X
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
πορνε μου? Αν θες να βαδιζεις στα άκρα ?

καλα κανει ο εκτορ και σε λεει ηλιθιο.οχι τπτ αλλο γιατι εισαι...
Καλα κανω ....και ειμαι οτι θελω...

Εσυ ο εξυπνος γιατι ασχολεισαι με ηλιθιους δεν καταλαβαινω....
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Όσο αφορα την ιεροδουλη θα μπορουσε να ασκήσει διώξη για αποζημίωση απο διαφυγοντα κέρδη και ψυχική οδύνη καθώς και ηθική βλάβη αν ήταν νόμιμη κατα παντός υπευθυνου
Μα φυσικα, επαιρνε 5 πιπες και 7 γαμισια την μερα, 10 την πιπα 20 το γαμησι μας κανουν 190 ευρω την μερα.  
Να το δω αυτο στα δικαστηρια και τιποτα αλλο.
Το ξερεις φανταζομαι οτι πρεπει να αποδειξεις οτι εχεις διαφυγοντα κερδη βλακα. Στην υπερασπιστικη γραμμη θα ερχοταν η πιατσα να πει ποση καλη ηταν στην δουλεια της?
:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom