Νέα

Απομυθοποιώντας το Αιδοίο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Alvy Singer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
390
Πόντοι
306
Ωραίο βίντεο, εύστοχα σχόλια. Αλλά δεν είμαστε λίγο μεγάλοι για να αναπαράγουμε τον πόλεμο των φύλων? Ήταν χαριτωμένο όταν είμαστε στην προεφηβεία. Τώρα φαντάζει απλά ανώριμο και θλιβερό. Μιλώντας ως γυναίκα, παραδέχομαι ότι υπάρχουν γυναίκες που αναζητούν κάποιο ισχυρό αρσενικό για να τον κερδίσουν, να τον εκμεταλλευτούν οικονομικά, να τον χειραγωγούν με παρασκηνιακά παιχνίδια και ύπουλες τεχνικές και να ζουν στην σκιά του. Αλλά υπάρχουν και αξιοπρεπέστατες γυναίκες που εργάζονται, σπουδάζουν, έχουν χειραφετηθεί, δεν είναι βάρος σε κανέναν και αναζητούν έναν ισότιμο σύντροφο για να συμπορευτούν. Σίγουρα δεν θα επέλεγαν τον κύριο που έφτιαξε το βίντεο. Φαίνεται πως έχει κάποια απωθημένα, αποπνεει εμπάθεια και είναι αναξιόπιστος και προκατειλημμένος. :P Παραειναι απόλυτος στις θέσεις του
Άντε πάλι...
Προς το παρόν δεν μπορώ να απαντήσω στα pm αλλά θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους μου έστειλαν. :) Πάλι καλά που είναι φιλικό εδώ το κλίμα. Για όποιον ενδιαφέρεται, θα ήθελα να συναντήσω άτομα από εδώ με ένα μικρό δωράκι για τον χρόνο μου. Δεν είμαι επαγγελματίας και για τον χώρο σίγουρα είμαι άπειρη. Αλλά λατρεύω το sex, είμαι naughty και eager ti learn ;).
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
390
Πόντοι
306
Και φυσικά ο τύπος έχει δίκιο.
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
Ειναι ο κλασικος βλακας, μπακουρας με δουλεια που δεν τον πληρωνει καλα και φαντασιωνεται πως βγαζει παραπανω λεφτα για να αποκτησει περισσοτερη αυτοπεποιθηση ωστε να σταματησει να δηλητηριαζεται απο τις ιδιες τις ιδεοληψιες του.

Ολοι οι αυτοι οι βλακες ιδεολογοι ξεκινουν απο την εσφαλμενη παραδοχη πως οι γυναικες θα πρεπει να λειτουργουν και να σκεφτονται βασει ανδρικων ψευτο-αξιων ( πχ ηθικη, ντομπροσυνη και αλλες τετοιες ανυπαρκτες μαλακιες που μονο οι ανδρες εχουν επινοησει και πιστευουν σε αυτες ) και καταληγουν στο οτι επειδη δεν μπορουν και δεν θελουν αλλα δεν ειναι και σε θεση κιολας να επιβληθουν ολοκληρωτικα ( περαν του σεξ που ειναι αμοιβαια και προσυμφωνημενη συνθηκη οποτε δεν πολυμετραει κιολας ) σε μια γυναικα η σε εναν οποιονδηποτε διπλανο τους, οι γυναικες ειναι σκαρτες, κοιτουν πως θα σε εκμεταλλευτουν και αλλες τετοιες μαλακιες.

Αλλη ορεξη δεν ειχαν βλαχοπαπαρα απο τη Θεσσαλονικη - η εστω βορεια Ελλαδα καθως αυτο υποδηλωνει η προφορα του - να τυλιξουν εσενα τον low-life ημι-σκουπιδι που τα βγαζει με το ζορι περα και στον ελευθερο του χρονο γκρινιαζει για πραγματα τα οποια ειναι δεδομενα εδω και χιλιαδες χρονια και δεν εχει το πνευματικο σθενος να παιξει μπαλα σε ξενο γηπεδο και να κερδισει τον αγωνα.

Ολοι αυτοι, ενω εχουν αληθειες μεσα στις παραληρηματικες τους αφηγησεις, ειναι μικρονοες και με ελαχιστη επαφη με την πραγματικοτητα και πεφτουν σε τρελες αντιφασεις επειδη ειναι και οι ιδιοι μπερδεμενοι.

Για παραδειγμα, κραζουν ( καλως κατα τη γνωμη μου ) τους χιμπατζηδες τους αραβες/μουσουλμανους που φερονται στις γυναικες σα σκουπιδια και κραζουν τις γυναικες που πανε μαζι τους, ενω οι ιδιοι εχουν την ιδια βαση συμπεριφορας απεναντι τους, χωρις το στοιχειο της βιας. Ειναι το ιδιο μισογυνηδες - με την πραγματικη εννοια του ορου οχι με την συγχρονη οπου οι δηθεν φεμινιστες μας πρηζουν τα αρχιδια γιατι ολοι ειμαστε δυνητικοι βιαστες και λοιπες πιπες - με τους χιμπατζηδες αραβες/μουσουλμανους και τους φαινεται περιεργο που οι γυναικες προτιμουν να πηδιουνται μαζι τους ενω οι ιδιοι πρακτικα δεν θελουν να δωσουν αλλα δεν θελουν και να παρουν τιποτα αλλο απο τις γυναικες περαν της σαρκικης ηδονης. Και καλα κανουν αν θελουν μονο αυτο, απλα το ντυνουν με εναν ψυχαναγκαστικο ιδεολογικο μανδυα για να δικαιολογησουν αυτη τους την προτιμηση, ενω οι χιμπατζηδες αραβες/μουσουλμανοι την εχουν απο "default" αυτη τη συμπεριφορα και δεν μπλεκουν σε διλημματα οπως οι τυποι σαν τους mgtow οποτε σε αυτο το πεδιο ειναι πιο "αυθεντικοι" στο να γαμανε τη γυναικα και να την σκουπιδιαζουν, οποτε τελικως γιαυτο επιλεγουν οι γυναικες αυτους και οχι τους κλαψιαρηδες που κανουν videos στο youtube για να δικαιολογησουν την ανικανοτητα/λιγοθυμια τους.

Αναξιοι λογου, ειναι το ιδιο μιζεροι με τις φεμινιστριες, εξαρχης προκατειλημμενοι με ολα, εγγενως δυστυχισμενα ατομα αναξια να παρουν και να δωσουν στον διπλανο τους το οτιδηποτε.
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
33
Like
6.946
Πόντοι
3.496

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
33
Like
6.946
Πόντοι
3.496


:S :S :S :S :S
 

Ικτίνος

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
100
Like
7.442
Πόντοι
17.586
Ειναι απολυτος. Δεν ειναι λαθος βεβαια στα περισσοτερα. Η αληθεια ειναι καπου στη μεση παντα.
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
Ολοι οι αυτοι οι βλακες ιδεολογοι ξεκινουν απο την εσφαλμενη παραδοχη πως οι γυναικες θα πρεπει να λειτουργουν και να σκεφτονται βασει ανδρικων ψευτο-αξιων ( πχ ηθικη, ντομπροσυνη και αλλες τετοιες ανυπαρκτες μαλακιες που μονο οι ανδρες εχουν επινοησει και πιστευουν σε αυτες )

αν δεν ισχυουν οι ιδιες αξιες για τις γυναικες τοτε γιατι ισχυουν οι ιδιοι νομοι???? αφου αυτοι ειναι συναρτηστ και των αξιων μιας κοινωνιας?
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
αν δεν ισχυουν οι ιδιες αξιες για τις γυναικες τοτε γιατι ισχυουν οι ιδιοι νομοι???? αφου αυτοι ειναι συναρτηστ και των αξιων μιας κοινωνιας?

Εισαι βλακας ρε;

Τι σχεση εχει ο νομος με τον επιπλαστο κωδικα αξιων που εχει ο καθε ανθρωπος μεσα του;

Οταν εσυ βλεπεις ηθικη, η γυναικα βλεπει ευκαιρια, η οτιδηποτε αλλο. Οταν εσυ βλεπεις/εκφραζεις συναισθημα η γυναικα βλεπει/εκφραζει αδυναμια.

Περιμενεις δυο διαφορετικοι οργανισμοι με διαφορετικη κατασκευη και σκοπο στη ζωη να εχουν και την ιδια πνευματικοτητα και φιλτρο απεναντι στον περιγυρο και τις καταστασεις που βιωνουν;

Κατσε μιλα εσυ και κλαψε για ηθικη και μπεσα και λοιπες μαλακιες οσο αλλοι σου γαμανε τη γυναικα.
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
Εισαι βλακας ρε;

Τι σχεση εχει ο νομος με τον επιπλαστο κωδικα αξιων που εχει ο καθε ανθρωπος μεσα του;

Οταν εσυ βλεπεις ηθικη, η γυναικα βλεπει ευκαιρια, η οτιδηποτε αλλο. Οταν εσυ βλεπεις/εκφραζεις συναισθημα η γυναικα βλεπει/εκφραζει αδυναμια.

Περιμενεις δυο διαφορετικοι οργανισμοι με διαφορετικη κατασκευη και σκοπο στη ζωη να εχουν και την ιδια πνευματικοτητα και φιλτρο απεναντι στον περιγυρο και τις καταστασεις που βιωνουν;

Κατσε μιλα εσυ και κλαψε για ηθικη και μπεσα και λοιπες μαλακιες οσο αλλοι σου γαμανε τη γυναικα.

οι νομοι ειναι δημιουργημενοι ωστε να ανταποκρινονται στις αναγκες/αξιες της κοινωνιας.

Για παραδειγμα οταν η ανθρωπινη ζωη για την κοινωνια σου εχει αξια κανεις παρανομη την αφαιρεση της.

Οι νομοι δημιουργηθηκαν σε περιοδο που η κοινωνια οριζοταν απο την "αντρικη" ηθικη. Η γυναικεια ηθικη δεν υπηρχε ως κατι διαφορετικο. Οποτε οι νομοι πρεπει να αλλαξουν και να γινουν αυστηροτεροι/διαφορετικοι για πλασματα πιο "ανηθικα"/με διαφορετικη ηθικη..


εξαλλου η μεγαλυτερη αδικια ειναι η ιση μεταχειρηση των ανισων

αν εχουν διαφορετικη ηθικη ως γυναικειο φυλο οφειλουν να μας ενημερωσουν επισημως ωστε να τις αντιμετωπιζουμε επισημα (και με το δικαιο μας) ως ανηθικα οντα (βαση της αντρικης ηθικης)
 

ZeroHedge

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2017
Μηνύματα
764
Like
41
Πόντοι
6
Λεει καποια σωστα που ισχυουν οπως το οτι οι γυναικες κοιτανε τους πετυχημενους ,αυτους που εχουν γκομενες κλπ
Ομως βγαζει πολλα κομπλεξ κ μισογυνισμο,το να μισεις ολες τις γυναικες δεν σε κανει καλυτερο ανδρα!!
Τον κοβω για βορειοελλαδιτη (προφορα), ακροδεξιουλη (οι μεταναστες του φταινε) που εχει λιωσει στο gym(μονο αυτο μετρα) και το μισος του δειχνει οτι εχει πηξει στην χυλοπιτα!!
Αντιγραφει τις mgtow θεωριες που ειναι τα ιδια σκατα μπουρδες με την αριστεριστικη φεμινιστικη ιδεολογια!!!
Ελληνικη σημαια στο προφιλ κ κραζει τις "ελλεινιδες" ,μπορει να μελος κ του μπου! :grin:
 

anastasia1988

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2017
Μηνύματα
44
Like
16
Πόντοι
0

:) Τι θέλεις να σου αναλύσω? Δεν αποτελεί (και ούτε πρόκειται) την κύρια μου απασχόληση, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω το επάγγελμα για σύντομο χρονικό διάστημα ώστε να διαπιστώσω αν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω και ώστε να έχω προσωπική άποψη. Επίσης θεωρώ ότι δεν μπορείς να με κρίνεις από τις επαγγελματικές επιλογές μου. Κανένα επάγγελμα (που αποτελεί μια μορφή συναλλαγής) δεν στερεί από κανέναν την αξιοπρέπεια του και δεν αποτελεί αφορμή για να απαξιώσουμε, να υποτιμήσουμε, να ευξετελίσουμε τον άλλον.
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
:) Τι θέλεις να σου αναλύσω? Δεν αποτελεί (και ούτε πρόκειται) την κύρια μου απασχόληση, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω το επάγγελμα για σύντομο χρονικό διάστημα ώστε να διαπιστώσω αν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω και ώστε να έχω προσωπική άποψη. Επίσης θεωρώ ότι δεν μπορείς να με κρίνεις από τις επαγγελματικές επιλογές μου. Κανένα επάγγελμα (που αποτελεί μια μορφή συναλλαγής) δεν στερεί από κανέναν την αξιοπρέπεια του και δεν αποτελεί αφορμή για να απαξιώσουμε, να υποτιμήσουμε, να ευξετελίσουμε τον άλλον.

η βικτωρια βανιτυ εισαι?
 

Luhago

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2017
Μηνύματα
12
Like
2
Πόντοι
0
Σκληρός ο φίλος μας. ..αλλά και τροφή για σκέψη παράλληλα!!


Enjoy!
Μου φαινεται οτι ο εκφωνητης ειναι ο παλιος ιδιοκτητης του παροντος σαιτ!!!

Οποιος ξερει κατι, ας επιβεβαιωσει!!!
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
33
Like
6.946
Πόντοι
3.496

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
56
Like
6.102
Πόντοι
3.556
O τύπος σε πολλά απο αυτά που λέει έχει δίκιο. Το χάνει όμως με την απολυτότητα και την υπερβολή του.
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
390
Πόντοι
306
:) Τι θέλεις να σου αναλύσω? Δεν αποτελεί (και ούτε πρόκειται) την κύρια μου απασχόληση, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω το επάγγελμα για σύντομο χρονικό διάστημα ώστε να διαπιστώσω αν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω και ώστε να έχω προσωπική άποψη. Επίσης θεωρώ ότι δεν μπορείς να με κρίνεις από τις επαγγελματικές επιλογές μου. Κανένα επάγγελμα (που αποτελεί μια μορφή συναλλαγής) δεν στερεί από κανέναν την αξιοπρέπεια του και δεν αποτελεί αφορμή για να απαξιώσουμε, να υποτιμήσουμε, να ευξετελίσουμε τον άλλον.
Δεν θέλω να μου αναλύσεις τίποτα,αρκούν τα γραφόμενά σου.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Συνοθύλευμα δοξασιών, νευρωτικών φοβιών και ιστορικών ανακριβειών σε έναν οχετό ημιμάθειας και σύγχισης που είμαι όμως βέβαιος οτι θα ενθουσιάσει πολλούς εδω μέσα.  

(Μιλάω για το πρώτο βίντεο-μανιφέστο).

Τα άλλα δεν τα είδα, θα τα δω αφού χλαπακιάσω το μοσχαράκι κοκκινιστό που έκανα για να είμαι με γεμάτο στομάχι.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Ουσιαστικά βλέποντας το θλιβερό τύπο στο video τίθεται το άμεσο θέμα.

Είναι το σεξ γενικά υπερεκτιμημένο ? Τι συμβαίνει ειδικά στην Ελλάδα ?

Η ερώτηση του topic είναι νομίζω σαφής. Πάμε μέσω της ανάλυσης να δώσουμε κάποια στοιχεία για σκέψη.

Το site βρίθει πραγματικά από topics και όρους σχετικούς με την σημασία που πρέπει η που δεν πρέπει να δίνουν οι άντρες στις γυναίκες. Μιλάω για όρους όπως οι πιρφόροι, οι μουνόδουλοι, οι καληνυχτάκηδες, οι γκομενοβοσκοί κλπ. Ολα τα threads λίγο πολύ συντείνουν στο γεγονός ότι εφόσον υπάρχει για τους άντρες η εναλλακτική της πορνείας δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρακαλάς γκόμενες σε βαθμό που να μπορεί να σου αποδοθεί ένας χαρακτηρισμός όπως ο παραπάνω.  Κοντολογίς, γιατί να δίνουμε τόση αξία και τόση ενέργεια στο να κυνηγάμε και να παρακαλάμε γκόμενες ?? Οταν μέσω της πορνείας η ανάγκη για σεξ μεγάλη η μικρή ικανοποιείται.

Είμαι όμως από αυτούς που πιστεύουν ότι μέσα από τις σχέσεις με τις γυναίκες ο άντρας δεν ικανοποιεί μόνο τις σεξουαλικές του ανάγκες αλλά και κάποιες άλλου τύπου ανάγκες. Αυτό όμως έχει συζητηθεί σε άλλα threads ( αν κάποιος θέλει να το ψάξει ας κοιτάξει σε άλλο σχετικό thread που είχα παλιά ανοίξει εδώ:

).

Αυτό που συνοπτικά έχω εγώ να πώ είναι ότι κάποιος άνθρωπος, οι ικανότητες και το μυαλό του οποίου μάλλον δεν αμφισβητούνται, και τον έλεγαν Αριστοτέλη Ωνάση, είχε πεί ότι ''Αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν καμία αξία'' Και του Αριστοτέλη μάλλον δεν του έλειπε το σέξ !! Αρα σε κάτι άλλο αναφερόταν όσον αφορά τις γυναίκες, και προσωπικά όπως ήδη έγραψα πιστεύω ότι έστω καθ' υπερβολήν, αλλά σε κάποιο βαθμό είχε δίκιο.

Τα παραπάνω τα αναφέρω για να στοιχειοθετήσω την άποψή μου ότι άλλο πράγμα η υπερεκτίμηση του σεξ, και άλλο πράγμα η υπερεκτίμηση των γυναικών, μια και από τις γυναίκες δεν παίρνουμε, η τουλάχιστον δεν περιμένουμε οι άντρες να πάρουμε  μόνο σέξ, ασχέτως αν κάποιοι από εμάς το παίζουν σκληροί αντρακλαράδες και δεν το παραδέχονται, η απλά δεν το κατανοούν. Στο συγκεκριμένο thread όπως και ο τίτλος του τόπικ δείχνει συζητάμε για το πρώτο.

Το αν το σεξ είναι υπερεκτιμημένο. Επιπλέον αν αυτό ισχύει η όχι ειδικά στη χώρα μας σε στατιστικά πλαίσια ??
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )

 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )
Για να μην παρεξηγηθώ. Πιστεύω ότι το σεξ είναι μια φυσική ανάγκη όπως είναι η τροφή, ο ύπνος, η αναπνοή.  Επιπλέον αποτελεί μια εξαιρετική απόλαυση.  Είναι κάτι πρωτογενές, βαθιά ενστικτώδες, και εξαιρετικά δυνατό, μια και έχει ''σχεδιασθεί'' από τη φύση στοχεύοντας σε κάτι τόσο σημαντικό όσο η αναπαραγωγή των ειδών. Σε σημείο μάλιστα πού ο Huxley είχε κάποτε γράψει  ''Διανοούμενος είναι κάποιος που καταφέρνει να ανακαλύψει κάτι πιο ενδιαφέρον από το σέξ''

Οπως όλα όμως τα πράγματα έτσι και το σεξ έχει ένα όριο. Ποιο είναι αυτό ?? Απο ποιο σημείο και έπειτα δηλαδή δίνουμε στο σεξ παραπάνω αξία από όση του ''αναλογεί'' η από όση θα ''έπρεπε'' να του δίνουμε ??
Κάποιοι θα μπορούσαν να αναφερθούν στην σεξομανία. Δεν μιλάμε όμως εδώ για αυτή τη ψυχική διαταραχή που έχει συγκεκριμένη κλινική συμπτωματολογία και σχετίζεται με ακραίες πραγματικά συμπεριφορές.

Μιλάμε για την απήχηση, τη προτεραιότητα, και την γενική εκτίμηση που  έχει το σεξ στην αντρική κοινωνία σε βάση μέσων στατιστικών όρων. 

Απο μελέτες που διαβάζω οι άντρες σκέφτονται έστω και περιφερειακά το σεξ κατά μέσο όρο κάθε 7 δευτερόλεπτα. Επιπλέον γύρω από το σεξ είναι στημένες βιομηχανίες ολόκληρες όπως η διαφήμιση, η μόδα, ο κινηματογράφος κλπ. Ζούμε λοιπόν σε ένα περιβάλλον όπου η οικονομική δραστηριότητα έχοντας κατανοήσει την εγγενή  δύναμη που φέρει το σεξ, το μετέτρεψε σε  ένα εξαιρετικά αποτελεσματικό εργαλείο προβολής και διαφήμισης  για εμπορικούς καταναλωτικούς λόγους.

Ετσι ακόμη και αν θέλει κάποιος  προς στιγμή να αποστασιοποιηθεί από το σεξ καταλήγει να είναι εξαιρετικά δύσκολο, μια και όλα γύρω μας εμμέσως η αμέσως αναφέρονται σε αυτό. Το σεξ πάει με όλα, σαν την coca cola ένα πράγμα. Ακόμη και κατσαρόλες να θέλει κάποιος να διαφημίσει μια γκομενάρα θα βάλει να το κάνει.

Υπάρχει βέβαια και η αντίστροφη άποψη που ισχυρίζεται ότι η αντρική φύση δικαιολογεί τελικά την ύπαρξή της μόνο μέσω του σέξ. Αρα το σεξ δεν είναι υπερεκτιμημένο, και γενικά του αποδίδεται η αξία που του πρέπει. Σεβαστή και αποδεκτή η άποψη, ασχέτως αν κάποιοι μεταξύ των οποίων και εγώ, διαφωνούμε.
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom