Νέα

Απλά Ρουμανικά για χρήση σε μπουρδέλο/στούντιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Πως λέμε ξάπλωσε, μπρούμυτα, ανάσκελα, στα τέσσερα, τσιμπούκι, μην κουνιέσαι;
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86

ai picioare frumoase
άι πιτσιοάρε φρουμοάσε
έχεις ωραία πόδια

picioarele tale ma innebunesc
πιτσιοάρελε τάλε μα ινεμπουνέσκ
τα πόδια σου με τρελλαίνουν.

αλλά μη βιάζεσθε, με την σειρά ρε παίκτες.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Έναρξη δράσης με την κοπέλλα

Εδώ θα κάνω μία αρχική παρατήρηση.

Για να ζητήσουμε κάτι ευγενικά στα ρουμανικά χρησιμοποιούμε είτε την υποτακτική, το αντίστοιχο του ελληνικού "θα ήθελα" ή λέμε τι θέλουμε και προσθέτουμε το te rog που στα ρουμανικά σημαίνει σε παρακαλώ.

Το "θα ήθελα" στα ρουμανικά είναι

Αş vreau
Ash βράου
Ασ βράου αλλά με παχύ σ, όπως ash στα αγγλικά.

Οπότε

Αş vreau sa te fut in cur
Ash βράου σα τε φουτ ιν κουρ
Θέλω να σε γαμήσω στον κώλο

Αş vreau sa te sarut
Αsh βράου σα τε σαρούτ
Θέλω να σε φιλήσω

Αş vreau sa fac linge in pizda ta
Ash βράου σα φακ λίντζε ιν πιζντα τα
Θα ήθελα να σου κάνω γλειφομούνι, το λέω κάπως πιο επίσημα

Αş vreau sa termin in gura/corpul ta/tau
Αsh βράου σα τερμιν ιν γκούρα τα/κόρπουλ τάου
Θάθελα να τελειώσω στο στόμα/σώμα σου.

Για να δείτε σας βάζω και την σωστή κτητική αντωνυμία που κάποιος είπε οτι κάνω μετάφραση από google.

Το a του sarut έχει και αυτό ένα είδος καπελάκι αλλά επειδή δεν επηρεάζει πολύ την προφορά του δεν σας το βάζω για να μην σας μπερδέψω.

Επειδή κάποιο κομπλεξικό τσουτσεκάκι μου βάζει και διορία μέχρι τις 22.00
να πω και μερικά φωνήεντα στα ελληνικά.

1. έζησα τρία χρόνια ρουμανία δουλεύοντας σε πολυεθνική και έμαθα ρουμανικά εμπειρικά θεωρώ σχετικά καλά.
2. άνοιξα αυτό το θέμα για να βοηθήσω και όχι για να κάνω τον έξυπνο, αν κάποιος τα ξέρει καλύτερα ας το άνοιγε αυτός ή ας μας πει τι ξέρει.


 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Kαι ενα πολυ αγαπημενο τραγουδι που το ακουω συχνα στους οικους ανοχης με Ρουμανες...
(Το βαζω για να ξερουμε τι ακουμε οταν επισκεπτομαστε τους οικους).

Doua suflete intr-unul.  -   Δυο καρδιες σε μια.

 

Aνήκει στην κατηγορία των μανέλε, τα λαϊκά τους. Μεγάλη παράδοση έχουν σε αυτά οι τσιγκάνοι τους.

Αργότερα θα βάλω το αγαπημένο μου μανέλε.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
τύπε πρεπει να έχεις καλό δάσκαλό  :2funny:

a propos

pula mare που έγραψε κάποιος σημαίνει μεγάλη πούτσα και φουτ γαμω.

εδώ μπορείτε να κάνετε ένα σούπερ κοπλιμέντο σε ρουμάνα σε κωλόμπαρο ή στριπτιζάδικο ή στον Σκαραβαίο

της λέτε

ai ochi futere
άι όκι φούτερε
έχεις γαμάτα μάτια

είναι βέβαια "δυνατό" κοπλιμέντο για γερό χώσιμο.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
επίσης ένα αστείο σε σχέση με τηην λέξη πούλα αλλά και αυτό θα το κάνετε σε γκόμενα που την ξέρετε ή θα πείτε οτι κάνετε πλάκα γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί.

Αν ρωτήσετε μια Ρουμάνα, αν μιλάτε μαζί της Ρουμανικά

De unde esti
Ντε ούντε γιεστ
από που είσαι

και σας πει μία από τις πόλεις τους που τελειώνει σε sti, με πρώτη και καλύτερη Βουκουρέστι, Πλοιέστι αλλά και Καλιμανέστι,

της απαντάτε

pula s - o belesti.

να σου κοπεί η πούτσα.

esti, Bucuresti και belesti όλα κάνουν ομοιοκαταληξία.
αλλά είπαμε, αστείο.

 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86

το τσιμπούκι είναι μούγιε αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω να το γράφω στα ρουμανικά.

οπότε κάποιες πολύ χρήσιμες εκφράσεις

ash βράου μούγιε κου πρεζερβατίβ
θα ήθελα πίπα με προφυλακτικό

ash βράου μούγιε φάρα πρεζερβατίβ
θα ήθελα πίπα χωρίς προφυλακτικό.

ash βράου μούγιε pana sa termin
ash βράου μούγιε πούνα σα τερμιν
θα ήθελα πίπα μέχρι να τελειώσω.

Το a του pana έχει εκείνο το καπελάκι που δείξαμε πιο πάνω και προφέρεται λίγο προς το ου.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
επαναλαμβάνω γιατί κάποιοι όχι ρουμανικά αλλά ούτε ελληνικά δεν καταλαβαίνουν.

άνοιξα αυτό το θρεντ για να βοηθήσω, σίγουρα να κάνω και λίγο χαβαλέ και καλαμπούρι αλλά σίγουρα σε καμμία περίπτωση για να κάνω τον έξυπνο, για να διδάξω τέλεια ρουμανικά ή για να παγιδεύσω κανά παλικάρι να πάει να πει τίποτα και να βρει τον μπελά του.

αν βρείτε να έχω γράψει κάτι που να είναι ΧΟΝΤΡΟ ΛΑΘΟΣ και που ας πούμε να λέω δόλια με προφυλακτικό ενώ είναι χωρίς για να χαντακώσω κανέναν θα κάτσω να με γαμήσει όλο το σάιτ.

τώρα ένας κομπλεξικός χώνεται και μου την λέει λες και πρέπει να δώσω εξετάσεις σε αυτόν.

πίσω στην δουλειά μας τώρα.

σε σχέση με το αστείο με την φράση pula s o belesti να πω οτι το ι στο esti, Βucuresti, belesti, δεν προφέρεται, για να ξέρετε να το πείτε σωστά.

Ο Ρουμάνος δηλαδή το Βουκουρέστι στα ρουμανικά το λέει Mπουκουρέsht με παχύ sh στο τέλος.

Το αστείο δηλαδή προφέρεται

Ντε ούντε γιεστ
Μπουκουρεστ
Πούλα σο μπελέστ
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
επειδή έχει ξεφύγει η κατάσταση με κάποιον ο οποίος είναι ψυχοπαθής, και για να διευκολύνω τον moderator θα διακόψω λίγο μέχρι να πάρει τα χάπια του ο τύπος ή να τον μαζέψει ο μπόγιας.

δεν ξέρω γιατί κόλλησε μαζί μου έτσι και τι προσπαθεί να αποδείξει.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
νομίζω κάποιες εκφράσεις ή αστεία που σας είπα πιο πάνω δεν τα βγάζει το google ούτε θα τα ήξερα αν δεν είχα ζήσει Ρουμανία.

 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
Σταματιστε να μαλωνετε και σχολιαστε μια εμπειρια μου στη γερμανια:
Γνωριζω μια ρουμανα, μετα απο καιρο βγαινουμε με δικια της προτοβουλια (αφου με ειχε χιωσει 5α6 φορες κ ειχα σταματησει νασχολουμαι) απλα μιλαγαμε, οταν τελειωνει η εξοδος την αγκαλιαζω κ παμε σπιτια μας. Την αλλη μερα της λεω ελα σπιτι μου. Μου λεει γιατι. Με τα πολλα της λεω ελα να σε πηδηξω. Μου απανταει σου εδωσα την εντυπωση οτι ΕΓΩ θα εκανα ποτε κατι τετοιο με ΕΣΕΝΑ??? απο τοτε (1 μηνας) δεν εχουμε ξαναμιλησει και την εγραψα στον πουτσο μου και με διεγραψε απο το φβ. Το θεμα ειναι οτι οπου νανε θα ξανασυναντιθουμε αναγκαστικα! Και επισης το θεμα ειναι οτι η τελεφταια γκομενα (ελληνιδα) που μου ειχε πει κατι τετοιο μετα απο λιγο καιρο την πηδηξα και απο τοτε παρακαλαγε για την πουτσα μ. Τι λετε μεγιστοι ρουμανολογοι εχω περιθωρια να το σωσω?
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
τι ν αυτα ρε μαν;εχεις παει σε μπουρδελο ποτε; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ρουφα μου και τις μπαλες....τις μπαλες....

χυνω μωρη αρρωστη

παρτα να χεις [/color]και τετοια ομορφα.....

α και πως λενε στα ρουμανικα την καριολα,την πουτανα και την καυλιαρα....και το σε γαμαω μωρη σ αρεσει;θες να σου γλειψω το μουνακι;

λοιπόν έβαλες πολλά θέματα.

να ξέρεις οτι κάποιες φράσεις μπορεί να μην υπάρχουν σε μία άλλη γλώσσα γιατί δεν ταιριάζουν στην κουλτούρα του τόπου.

Η βρισιά γαμώ τη πουτάνα μου ας πούμε δεν υπάρχει στα αγγλικά, ο άγγλος δεν λέει I fuck my prostitute ούτε I fuck your Christ.

τα αρχίδια στα Ρουμανικά είναι κοάιε οπότε θα πεις te rog linge κοάιλε μέλε και η κοπέλλα θα καταλάβει αλλά περίμενε γιατί σε λίγο θα μπει ο ψυχοπαθής για να πει οτι δεν έχω ζήσει ποτέ Ρουμανία αλλά είμαι σε καροτσάκι τετραπληγικός.

ούτε πάρτα νάχεις υπάρχει ούτε χύνω μωρή καριόλα. εγώ δεν τα ξέρω, τουλάχιστον ο ψυχοπαθής που θα μπει σε λίγο γιατί δεν μας τα λέει.

εγώ όταν τέλειωνα με ρουμάνες μιλούσα ελληνικά αλλά τελειώνω είναι κανονικά termin αλλά αυτό είναι επίσημο δεν βγάζει κάβλα όπως το χύνω αλλά το χύνω δεν το ξέρω, δεν είναι και μητρική μου γλώσσα.

η πουτάνα είναι κούρβα

τώρα ο διάλογος που θέλεις
te fut curva, iti place?
τε φουτ κούρβα, ιτσ πλάτσε
σε γαμάω πουτάνα, σου αρέσει?

τώρα επειδή όπου νάναι ξαναμπαίνει ο ψυχοπαθής να πω οτι το iti προφέρεται ιτς γιατί το t του είναι στην ένα t που έχουν με υπογεγραμμένη που προφέρεται τς.

vrei sa ti fac linge in pizda
βρέι σα τσ φακ λίντζε ιν πιζντα
θέλεις να σου κάνω γλειφομούνι

τώρα όπου νάναι μπαίνει ο psycho που γάμησε όλο το Βουκουρέστι να με διορθώσει γραμματικά.
εγώ έτσι τόλεγα, έτσι μου τόμαθαν δηλαδής και συνεννοούμουν.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom