Νέα

Απάτη με κινητό από πλανόδιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mixanikos85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.093
Κριτικές
1
Like
33.109
Πόντοι
6.256
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Ειχε κανα πατεκάκι;
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
2
Like
67.508
Πόντοι
12.056
oson αφορα αυτο που γραφτηκε οτι καποιος καπου εφαγε μια βουλγαρικη τραπεζα ειναι μεγαλη παπατζα... πριν σου δωσουν οτιδηποτε βλεπουν τειρεσια αν δεν πληροις προυποθεσεις περνεις ενα αρχιδι
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.924
Κριτικές
18
Like
15.724
Πόντοι
4.546
oson αφορα αυτο που γραφτηκε οτι καποιος καπου εφαγε μια βουλγαρικη τραπεζα ειναι μεγαλη παπατζα... πριν σου δωσουν οτιδηποτε βλεπουν τειρεσια αν δεν πληροις προυποθεσεις περνεις ενα αρχιδι
Κράζεις; Θαυμάζεις.

Υ.Γ.: να ευθυμήσουμε και λίγο με τις μακακίες που μας λένε, τυπάρα μου.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.927
Κριτικές
2
Like
67.508
Πόντοι
12.056

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.093
Κριτικές
1
Like
33.109
Πόντοι
6.256
Κτελ, Μεταξουργείο, Ομόνοια κυκλοφορουν ελεύθεροι μπας και πιασουν κανα αφελή
Και στο λιμάνι πειραιά ειναι πολλοί, βεβαια οι λιμενικοι δε δίνουν σημασία γιατι ο προισταμενος τους ο πλακιωτακης δεν εχει ολες τις αισθησεις του, δε βλεπει γυφτους αστέγους, δε μυριζει την κατουρλίλα , άριστος απλά.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.392
Like
10.930
Πόντοι
3.556
Ισχυει το εχουνε κανει πολυ γνωστη μου .. ειμαι απο πατρα και πηγενα μυκονο λες να μν ειχα 120
Ευρω επανω μου ;
Τυπε να προσεχεις εκει στη Μυκονο, εχει κατι γυπες που μπροστα τους οι γυφτοι μοιαζουν νηπια
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
532
Like
1.324
Πόντοι
206
Τουλάχιστον έβαλαν σαπούνι. Εγώ αυτό το εκτιμώ. Όχι σαν τους άλλους, τους γύφτους, που έβαλαν μαρμαράκι.
Παλιόγυφτοι!
spanking bad boy GIF by kevy
Γιατί ρε συ; Ξέρεις πόσο πάει το καλό το μάρμαρο;
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.317
Πόντοι
216
Φίλε το κόλπο αυτό με τα κινητά από πλανόδιους είναι πολύ παλιό τουλάχιστον 20 χρόνια πίσω. Πως έπεσες στην παγίδα τους??? Εγώ θυμάμαι όταν πήγα 5 ήμερη στο λύκειο στη Θεσσαλονίκη 7 μαθητές είχαν αγοράσει κινητο τελευταίας τεχνολογίας τοτε από πλανόδιους γυφτοβουλγαρους στην πλατεία Αριστοτέλους κ ηταν μεσα στην τρελη χαρα για την αγορα τους. Όταν ομως άνοιξαν τα κουτιά μεσα είχαν πράσινα σαπούνια......
Εγω πριν 25 χρονια περιπου(οτι ειχαν πρωτοβγει τα κινητα) οταν την ειχα πατήσει με το ιδιο κόλπο, μου ειχε βαλει το ίδιο μοντελο κινητού με αυτο που μου αυτο μου έδειχνε, αλλα οταν παταγες την κεραια εβγαζε φλογα. Ηταν αναπτήρας.

Καλο μου έκανε η ολη φαση. Πηρα το μαθημα μου με τίμημα 10 χιλιαρικα (δραχμες) .
Επίσης φωλιασε στην καρδιά μου άσβεστο μίσος για αυτή την φυλή.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
392
Like
400
Πόντοι
21
Αυτά που γράψατε κάποιοι για Κύπρο και αφορολόγητα, πού διαβάσατε τέτοιες παπαριες;
Δεν τα διαβασαμε τα ειδαμε. Οχι τωρα πουη Κυπρος ειναι ΕΟΚ με κανονικους δασμους και φορους. Παλαιοτερα πολλοι δηθεν κουμπαροι, περνουσαν απο καφενεια με δηθεν αφορολογητα, ρολογια, κινητα, αρωματα κτλ κτλ (π.χ. Rolex που ηταν Folex) και τετοια.
Ρωτα, μαθε πρωτα και υστερα χαρακτηρισε παπαριες η οχι γεγονοτα που αναφερει καποιος
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Y13

koukos19

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.690
Κριτικές
38
Like
4.803
Πόντοι
2.846
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Μπασταρδοι ουτε για φτυσιμο μην ασχολησαι με δαυτους.
Παλιο το κολπο.
Εμενα πριν χρονια οταν δε ειχαν βγει τα smartfone και ηταν η νοκια στην κορυφη με κατι ν95 ναυαρχιδες τοτε , με ειχε πετυχει ενας στο κτελ παρε παρε με ζαλισε
150ε νομιζω μου ελεγε τοτε ειχαν 500 . Το περιεργαστηκα οντως ηταν αληθινο οχι σφραγιμενο αλλα σε κατασταση βιτρινας .παω βγαζω λεφτα και μου δινει σε μια μαυρη θηκη με κορδονακι το" κινιτο "
Παω να το ανοιξω και ηταν ραμενο
Λεω ανοιξε το μου λεει δεν γινεται , ε τοτε γεια σας μπασταρδια προφανως και θα ειχαν βαλει κατι αλλο μεσα (μαλλον σαπουνι εχω ακουσει βαζουν )
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.790
Κριτικές
15
Like
11.440
Πόντοι
3.846
Δεν τα διαβασαμε τα ειδαμε. Οχι τωρα πουη Κυπρος ειναι ΕΟΚ με κανονικους δασμους και φορους. Παλαιοτερα πολλοι δηθεν κουμπαροι, περνουσαν απο καφενεια με δηθεν αφορολογητα, ρολογια, κινητα, αρωματα κτλ κτλ (π.χ. Rolex που ηταν Folex) και τετοια.
Ρωτα, μαθε πρωτα και υστερα χαρακτηρισε παπαριες η οχι γεγονοτα που αναφερει καποιος
Ρε τυπε ζω Κύπρο εδώ και χρόνια.
Πού τα είδες αυτά;
Πριν 20 χρόνια;
Μιλάμε για το 2023 ξέρεις και τέτοια κόλπα δεν περνάνε.
 

jojolie56

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2021
Μηνύματα
133
Like
200
Πόντοι
21
Από γύφτο ποτέ και τίποτα. Αν θέλεις να τον τρολάρεις μόλις σου πει 200€ του λες 5 € και διασκεδάζεις ανεβάζοντας 1-1€ την αντιπροσφορά μέχρι που λες δεν το θέλω.
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.014
Like
3.869
Πόντοι
456
Για αυτόν και κάποιους άλλους λόγους, ένα από τα ΜΟΤΟ μου είναι .... Βλάχο, Πούστη κ Αλβανό, πάτησε τον στο λαιμό ! ή Λαγό ή Τεκνό ή , ή ότι θέλει ο καθένας !
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Πριν δύο εβδομάδες ήμουν με το ακριβό αυτοκίνητο που του έχω μικτή ασφάλιση.
Σε ένα απο τα στενα της Αλεξάνδρας, Ασκληπιου αν θυμάμαι, όπως είχα ανάψει αλαρμ για παρκαρισμα, βλέπω απο πισω δυο παπιά με κράνη τα άτομα και στα δύο πρόσωπα δεν φαινόταν, το ένα ήρθε και μου επεσε ελαφρά απο πίσω όπως έκανα όπισθεν και το άλλο ήρθε δίπλα στην θέση του οδηγού σε εμένα. Αμέσως την ψυλιάστηκα την δουλειά έβαλα ασφάλειες και πατώντας συνεχώς κορνα και συνεχισα την όπισθεν πολύ αργά παρεσέρνοντας σιγα τον πίσω με το μηχανάκι, αυτός που είχε κάτσει δίπλα πάτησε γκάζι και εξαφανίστηκε, ο πισω σήκωσε το μηχανάκ που σερνόταν πολύ αργά και έφυγε ανάποδα.
Γαμιέται το σύμπαν έγινε ένα βαθούλωμα στον προφυλακτήρα, αλλά δεν ξέρω τι θα κάνανε τα "παλικαρια" έτσι και άνοιγα την πόρτα να ρωτήσω γιατί με ακούμπησε απο πίσω στην αρχή.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.845
Like
3.101
Πόντοι
1.706
Από γύφτο ποτέ και τίποτα. Αν θέλεις να τον τρολάρεις μόλις σου πει 200€ του λες 5 € και διασκεδάζεις ανεβάζοντας 1-1€ την αντιπροσφορά μέχρι που λες δεν το θέλω.
Αααααααααααααααα όχι, εγω παραμένω σταθερός στο πενταευρω.
Ούτε σεντς παραπάνω, μην χαλάτε τους γιούφτους :tickedoff::tickedoff::tickedoff::tickedoff::confused:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Πριν δύο εβδομάδες ήμουν με το ακριβό αυτοκίνητο που του έχω μικτή ασφάλιση.
Σε ένα απο τα στενα της Αλεξάνδρας, Ασκληπιου αν θυμάμαι, όπως είχα ανάψει αλαρμ για παρκαρισμα, βλέπω απο πισω δυο παπιά με κράνη τα άτομα και στα δύο πρόσωπα δεν φαινόταν, το ένα ήρθε και μου επεσε ελαφρά απο πίσω όπως έκανα όπισθεν και το άλλο ήρθε δίπλα στην θέση του οδηγού σε εμένα. Αμέσως την ψυλιάστηκα την δουλειά έβαλα ασφάλειες και πατώντας συνεχώς κορνα και συνεχισα την όπισθεν πολύ αργά παρεσέρνοντας σιγα τον πίσω με το μηχανάκι, αυτός που είχε κάτσει δίπλα πάτησε γκάζι και εξαφανίστηκε, ο πισω σήκωσε το μηχανάκ που σερνόταν πολύ αργά και έφυγε ανάποδα.
Γαμιέται το σύμπαν έγινε ένα βαθούλωμα στον προφυλακτήρα, αλλά δεν ξέρω τι θα κάνανε τα "παλικαρια" έτσι και άνοιγα την πόρτα να ρωτήσω γιατί με ακούμπησε απο πίσω στην αρχή.
Κατι άλλο σχετικό με παραψυχολογια ή τελος παντων έκτη αίσθηση, όταν βρίσκεστε σε κίνδυνο έχετε αισθανθεί ποτέ σαν να ανεβαινουν οι παλμοι η πιεση βουητό στο κεφάλι, εννοώ σε κανα δυο τέτοιες περιπτώσεις , μια φορα μου πεταχτηκε μηχανακι με κόκκινο και είχα νιωσει το ίδιο συναίσθημα ότι σε δευτερολεπτα έρχεται μεγάλος κινδυνος, άλλη μια φορα περπαταγα και αισθανθηκα το ιδιο συναίσθημα και ξαφνικά κοιταζω ένα καλωδιο της ΔΕΗ στο έδαφος και μου φωναζει κάποιος προσεχε! ήταν υπό τάση, τελος παντων σαν να υπάρχει μια εσωτερική προειδοποιηση ότι κινδυνεύεις θανάσιμα ή οτι θα συμβει κατι πολυ κακό.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.845
Like
3.101
Πόντοι
1.706
Κατι άλλο σχετικό με παραψυχολογια ή τελος παντων έκτη αίσθηση, όταν βρίσκεστε σε κίνδυνο έχετε αισθανθεί ποτέ σαν να ανεβαινουν οι παλμοι η πιεση βουητό στο κεφάλι, εννοώ σε κανα δυο τέτοιες περιπτώσεις , μια φορα μου πεταχτηκε μηχανακι με κόκκινο και είχα νιωσει το ίδιο συναίσθημα ότι σε δευτερολεπτα έρχεται μεγάλος κινδυνος, άλλη μια φορα περπαταγα και αισθανθηκα το ιδιο συναίσθημα και ξαφνικά κοιταζω ένα καλωδιο της ΔΕΗ στο έδαφος και μου φωναζει κάποιος προσεχε! ήταν υπό τάση, τελος παντων σαν να υπάρχει μια εσωτερική προειδοποιηση ότι κινδυνεύεις θανάσιμα ή οτι θα συμβει κατι πολυ κακό.
Σε προηγούμενη ζωη είχες πιάσει το καλώδιο και ξεροψήθηκες.
Στην τωρινή ξέρεις πια.....
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.878
Like
8.513
Πόντοι
2.306
Κατι άλλο σχετικό με παραψυχολογια ή τελος παντων έκτη αίσθηση, όταν βρίσκεστε σε κίνδυνο έχετε αισθανθεί ποτέ σαν να ανεβαινουν οι παλμοι η πιεση βουητό στο κεφάλι, εννοώ σε κανα δυο τέτοιες περιπτώσεις , μια φορα μου πεταχτηκε μηχανακι με κόκκινο και είχα νιωσει το ίδιο συναίσθημα ότι σε δευτερολεπτα έρχεται μεγάλος κινδυνος, άλλη μια φορα περπαταγα και αισθανθηκα το ιδιο συναίσθημα και ξαφνικά κοιταζω ένα καλωδιο της ΔΕΗ στο έδαφος και μου φωναζει κάποιος προσεχε! ήταν υπό τάση, τελος παντων σαν να υπάρχει μια εσωτερική προειδοποιηση ότι κινδυνεύεις θανάσιμα ή οτι θα συμβει κατι πολυ κακό.
Τύπε κληρονομικό χάρισμα???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom