Νέα

Απάτη με κινητό από πλανόδιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mixanikos85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.215
Like
16.129
Πόντοι
3.556
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
τυπαρα νταξει θα μπορουσε να συμβει στο καθενανε. επεσες σε γιουφτους ταχυδακτυλουργους πολυ θελει να γινει το κακο?
 

bookworm

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2023
Μηνύματα
406
Κριτικές
3
Like
433
Πόντοι
21
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
μα και εσυ εισαι χαζος?αγοραζεις κινητο απο τσιγγανους?πως καθησες και εμπιστευτηκες να αγορασες κινητο απο αυτους?απορω με το μυαλο ορισμενων.
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
535
Like
1.326
Πόντοι
206
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα...

Τα μαρμαράκια; Μπερδεύτηκα..
 

professor x

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
37
Like
21.152
Πόντοι
4.646
Το νου σάς γιατί είναι γαμοφαρα οι πουστιδες, τά ίδια κάνουν καί σε iPad pro καί κάλα καινούργιο καί απο μεσα για νά είναι βαρύ βάζουν λαμαρίνα, γνωστές μαλακίες τον βρωμιαριδων όπως παλιά μέ τά ρολόγια, αρώματα, γυαλιά κλπ
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
492
Κριτικές
1
Like
629
Πόντοι
81
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
Σε κορόιδεψαν οι γύφτοι λες και είσαι καμία γριά 100 χρονών και τα βάζεις με τον τύπο. Μόνο που ήταν γύφτοι είναι αυτονόητο ότι ή θαβσ κοροϊδευαν ή θα γινοσουν κλεπταποδοχος.
Με την ευκαιρία θέλω να μπιστολιασω κάτι αμερικανικές τράπεζες τι να αγοράσω από το Σκρουτζ;
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.053
Πόντοι
3.346
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
Τυπε που σε βρισκουμε? να ξεφορτωθω κατι μπαζα που εχω σπιτι.
Εννοειται καλη τιμη και σε κουτια ολα περιποιημενα.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.347
Κριτικές
18
Like
16.580
Πόντοι
4.546
Παντως το περίεργο είναι πως ειχες πάνω σου 120€Άξιος!!!
Εντάξει, σιγά τα χρήματα, δεν είχε και δεσμιδες μαζί του ο τύπος.

Προς τον νηματοθετη: καλύτερα ξεχνα το τύπε, μόνο να μπλέξεις εσύ περισσότερο ή οι τζιπσις... εύκολα μπορεί κάποιος να βρεθεί στο χώμα με αυτή την ράτσα ή να στείλει ο ίδιος.
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.560
Πόντοι
2.456
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
Τυπαρα μου,21 Μαιου ΜΗΝ βγεις απο το σπιτι σου!!
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.053
Πόντοι
3.346

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.560
Πόντοι
2.456

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
14.033
Like
30.204
Πόντοι
6.056
Ας βρούμε το λάθος στην πρόταση: "Έκανα συναλλαγή με γύφτο και αυτός μου έφαγε 120 ευρώ πουλώντας μου ένα μαρμαρακι αντί για ένα κινητό"

Μην το ψάχνετε όλοι η πρόταση είναι λάθος!
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.550
Κριτικές
2
Like
19.086
Πόντοι
3.836
Φίλε το κόλπο αυτό με τα κινητά από πλανόδιους είναι πολύ παλιό τουλάχιστον 20 χρόνια πίσω. Πως έπεσες στην παγίδα τους??? Εγώ θυμάμαι όταν πήγα 5 ήμερη στο λύκειο στη Θεσσαλονίκη 7 μαθητές είχαν αγοράσει κινητο τελευταίας τεχνολογίας τοτε από πλανόδιους γυφτοβουλγαρους... Όταν ομως άνοιξαν τα κουτιά μεσα είχαν πράσινα σαπούνια......
Τουλάχιστον έβαλαν σαπούνι. Εγώ αυτό το εκτιμώ. Όχι σαν τους άλλους, τους γύφτους, που έβαλαν μαρμαράκι.
Παλιόγυφτοι!
spanking bad boy GIF by kevy
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.013
Πόντοι
10.336
Τουλάχιστον έβαλαν σαπούνι. Εγώ αυτό το εκτιμώ. Όχι σαν τους άλλους, τους γύφτους, που έβαλαν μαρμαράκι.
Παλιόγυφτοι!
spanking bad boy GIF by kevy
απο ποτε το σαπουνι ειναι φτηνοτερο απτο μαρμαρο; :think:
σαπουνι εχει και με 0.50 ευρω στα λιντλ
μαρμαρο εχει με 0.50 ????
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.550
Κριτικές
2
Like
19.086
Πόντοι
3.836
απο ποτε το σαπουνι ειναι φτηνοτερο απτο μαρμαρο; :think:
σαπουνι εχει και με 0.50 ευρω στα λιντλ
μαρμαρο εχει με 0.50 ????
Δεν λέμε για μάρμαρο για να χτίσεις τον Παρθενώνα. Λέμε για ένα μικρό κομμάτι. Τα μαρμαράδικα έχουν βουνά τέτοια ρετάλια για πέταμα.
Το σαπουνάκι το χρησιμοποιείς για να ξεπλύνεις τη γυφτίλα, το μαρμαράκι τι να το κάνεις;
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.689
Like
14.893
Πόντοι
3.656
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη

τυπε σε εξαπατησε γυφτος; :confused::confused::confused:
απιστευτο :confused::confused::confused:
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.132
Like
4.154
Πόντοι
456
Πάνε 15 χρόνια πίσω, Ισθμός σουβλατζίδικα, επάνω εκεί στις γέφυρες για όσους γνωρίζουν, έχει πάει συνάδελφος για σουβλάκι και του την πέφτει ο σκούρος με ένα κουτί δεν θυμάμαι πιο ιφον ήταν τότε, όλα πένα κουτί τηλέφωνο όλα, πονηρούλης ο δικός μου του λέει να το ανοίξω να το δω κλπ κλπ ανοίγουν τις ζελατίνες βράζει το ιφον το ανοίγει, ανοίγει και αμέσως κλείνει, λογικό λέει ο δικός μου του δίνει 150 απο το ΑΤΜ του Ισθμού και έρχεται μες την κα@λα με το ιφον των 150 ευρώ ........ το βάζει στην φόρτιση και φυσικά δεν έκανε τίποτε άλλο ποτέ παρά μόπνο άναβε η οθόνη και έσβηνε ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ~ Έγω ο πονηρούλης δούλευα στο Ριο τότε στην Ελλάδα όχι στην Βραζιλία, σκάει ο σκούρος με σακούλα απο duty free της Κύπρου ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ, τίγκα στις κολόνιες, χτύπησα 2 με ένα πεντοχίλιαρο τότε ενώ η αξία ήταν 40 χιλιάδες δραχμές.... αυτή η πουτ@να η σακούλα ήταν για μένα η πιστοποίηση ότι είναι αγορασμένες απο την Κυπρο ! :jerking::jerking::jerking:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.638
Like
4.966
Πόντοι
1.706
απλα τπαρχει ενας τροπος μεσω μιας βουλγαρικής τραπεζας που κανουνε κατι αγορές μεσω σκρουτς και μπιστολιαζουνε την τραπεζα..
Άμα το πιστεύεις αυτό, είναι λογικό που σε δούλεψαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom