Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 163K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 59 85,5%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    69

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
αν σου έλεγε η γυναίκα σου οτι θέλει να φέρει μια φίλη της να γαμηθείτε θα ήθελες ή θα φοβόσουν μη διαλυθεί η σχέση σας?
 

Upnaras30

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Δεν μίλησα ποτέ για ηθική και "κανονικότητα". Απλά επισήμανα τους κινδύνους του swinging. Νομίζω ότι είναι γενικώς παραδεκτό ότι είναι κάπως extreme sport (δεν νομίζω να κατατάσσεται στην κατηγορία της ισπανικής πίπας ή της ποδομαλακίας).

Οπότε έχει ρίσκα παραπάνω. Και το ρίσκο είναι να διαλυθεί το ζευγάρι.

εάν είναι να διαλυθεί το ζευγάρι θα διαλυθεί ούτως η άλλως. Δεν πρόκειται να διαλυθεί μόνο και μόνο επειδεί πήγε σε swingers party. Άλλωστε πόσα ζευγάρια ΔΕΝ πάνε σε swingers και διαλύονται καθημερινά;;;

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Νομιζω οτι το βασικο ειναι να γνωριζει το ζευγαρι για ποιο λογο αποφασιζει να κανει κατι τετοιο και να ειναι πληρως συνειδητοποιημενο....επειδη εχουν βαρεθει τη σεξουαλικη τους ζωη ή επειδη προσπαθουν να την διευρυνουν?
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
αν σου έλεγε η γυναίκα σου οτι θέλει να φέρει μια φίλη της να γαμηθείτε θα ήθελες ή θα φοβόσουν μη διαλυθεί η σχέση σας?
Το δεύτερο. Και μετά την φίλη της τι άλλο; τραβεστί; πεθερά; πτώμα;

Ο καθένας με τα όριά του.

Επίσης:
Νομιζω οτι το βασικο ειναι να γνωριζει το ζευγαρι για ποιο λογο αποφασιζει να κανει κατι τετοιο και να ειναι πληρως συνειδητοποιημενο....επειδη εχουν βαρεθει τη σεξουαλικη τους ζωη ή επειδη προσπαθουν να την διευρυνουν?
Τι εννοείς συνηδητοποιημένο; Πόσο σίγουρος πρέπει να είσαι όταν πας να κάνεις ΤΟΣΟ τεράστιο βήμα στην σχέση;

Νομίζω τις περισσότερες φορές σε αυτές τι φάσεις, ο αντρας είναι η κινητήριος δύναμη. Αυτός είναι που πιέζει για τέτοιες καταστάσεις. Η γυναίκα μπορεί να έχει φαντασιώσεις αλλά μικρές οι πιθανότητες να έχει τόσο θάρρος για να σπάσει μόνη της τα ταμπού.

ΑΚΟΜΑ περιμένω από κάποιον να μας εκθέσει τις εμπειρίες του (πραγματικές) περί swinging.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Μα εκει ειναι το θεμα........εισαι συνειδητοποιημενος? ή απλα προσπαθεις να ψησεις τη γυναικα σου να λαβει μερος σε κατι τετοιο επειδη απλα γουσταρεις να πηδηξεις γκομενακια? γιατι αμα ισχυει το δευτερο τοτε η σχεση παει για φουντο με μαθηματικους υπολογισμους.......και φυσικα ενα ζευγαρι δε θα ξυπνησει μια μερα και θα πει "α παμε να παρουμε και αλλους"....γενικα παντως ειμαι υπερ των πειραματισμων οταν γινονται με σκοπο τη διασκεδαση και οχι επειδη ο ενας βαριεται πλεον το σεξ με τον αλλον.....ουτε νομιζω οτι τα τοσα ζευγαρια που κανουν swinging ανα τον κοσμο ειναι πειραγμενα στον εγκεφαλο και χωριζουν καθε μηνα.....τωρα στην θλιβερη ελλαδα με τα χιλιοκομπλεξικα ζευγαρακια που την απαρτιζουν ειναι αλλο θεμα........ :)
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
απο οτι λες iso είσαι χωρισμένος . καταλαβαίνω λοιπον οτι μπορεί να έχει καεί η γούνα σου (δις) αλλα το θέμα είναι απλό κατα τη δική μου οπτική.
είτε συναινούν και οι δυο ( χωρίς να πιέζει ο ένας τον άλλον) και κάνουν ανταλαλγή συντρόφων είτε κάποιος απο τους δυο δε θέλει και δε γίνεται τίποτα.
επιπρόσθετα να σου τονίσω οτι η ηθική του καθενός είναι διαφορετική. μπορεί εσυ να μη θες να σου αγγίζουν τη γυναίκα , μπορεί εγω να γουστάρω να κάνουμε τριο με τη φίλη της, μπορεί ένας άλλος να γουστάρει να το παίζει δούλος και να τον μαστιγώνουν. τίποτα απο όλα αυτα ( και πολλά αλλα που όλοι μας ξέρουμε οτι γίνονται καθημερινά ) δε θεωρώ οτι είναι άξια κριτικής. ο καθένας στο κρεβατι του κάνει οτι γουστάρει και δε μπορώ ουτε εγω ούτε κανείς να τον κρίνει
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
Επαναμβάνω ulikante: ΔΕΝ κρίνω ηθική, ΔΕΝ κρίνω ορέξεις.

Απλά τόνισα τους πιθανούς κινδύνους.

Αν το κάνει κάποιος (αλήθεια ποιος το κάνει εδώ μέσα; καμιά εμπειρία μέχρι τώρα για να ακούσουμε και τον αντίποδα), και το ευχαριστιέται μπράβο του και μαγκιά του.

Έίπα ότι είναι ΜΕΓΑΛΟ βήμα και κάποιος πρέπει να το σκεφτεί πολύ πολύ καλά πριν το κάνει. Είναι βήμα χωρίς επιστροφή. Αν σε πιάσει ζήλεια εκ των υστέρων -> την γάμησες.

Στα λόγια και στην φαντασία μπορεί να είμαστε σούπερ άνετοι. Επαναλαμβάνω όμως: ποιος είναι τόσο άνετος να βλέπει την γυναίκα του να τον τρώει από 15 μεριές μπροστά στα μάτια του;

Πιστεύω πως ελάχιστοι έχουν αυτές τις αντοχές και τον χαρακτήρα.
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
αυτος που κερδίζει είναι αυτος που τολμά...
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
Όπως λέμε "Μάγκας είναι αυτός που δοκίμασε και δεν του άρεσε?"

:-)

Είπαμε να τολμάμε, αλλά να ξέρουμε και τα όριά μας.
Προφανώς τα δικά μου όρια, διαφέρουν από τα δικά σου.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Εν πάση περιπτώση, δεν καταλαβαινω γιατι να ζηλεψω αυτον που γαμαει την γυναικα μου την ωρα που γαμαω την δικη του.

Οποιος δε νομιζει οτι στα swingers club, ειδικα τα Ελληνικα, γινονται οργια με 150 ατομα ταυτοχρονα, εκφραζει αποψη χωρις να εχει εικονα.
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
υπάρχουν ελληνικά swingers club? δε νομίζω , ψάχνω τουυλάχιστον εδω και καιρό και δεν έχω βρει κανένα
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΠΟΛΥΤΑ PRIVE ΕΛΛΗΝΙΚΟ club ανταλλαγής συντρόφων ήταν το


το οποίο ΔΕΝ υπάρχει πλέον. Ο λόγος ήταν το οτι τα 4 ζευγάρια που κρατάγανε μια ομάδα απο 20-30 άτομα συνολικά και άλλους 100 κάθε μήνα διερχόμενα ζευγάρια (όχι όμως μόνιμα στο club) τσακώθηκαν μεταξύ τους για οικονομικά ζητήματα.

Είχαν οργανωθεί πολλές prive βραδιές σε απόμερα μπαράκια, που τα κλειναμε μόνο για το club μας και κανείς άλλος δεν μπορούσε να μπει.Οχι, δεν πέφτανε γαμήσια πάνω σε καναπέδες, οι πιο πολλοί κυρίως τα νέοεισερχόμενα ζευγάρια ήταν συγκρατημένοι. Απλά υπήρχε μπαλαμούτι και χύμα κάρφωμα στην-στον διπλανό-νη σου και μετά όποιο ζευγάρι ήθελε πήγαινε με κάποιο άλλο σε σπίτι ή ξενοδοχείο. Απο όλα τα άτομα, μόνο 5-6 γυναίκες αξίζανε πραγματικά εμφανισιακά, όλες οι άλλες ήταν απο μπάζα έως χάλια.

Μη μου ζητάτε τηλέφωνα, έχω κρατήσει μόνο 2 επαφές αραιά και που. 'Οποιοι ξέρουν για το υπόγειο στο Θησείο απέναντι απο την Ακρόπολη θα έχουν καταλάβει.

Για να γίνεις μέλος, ήμουν απο το 2000 έπρεπε να σε συστήσει κάποιος. Εμένα με την τότε φίλη μου με είχε συστήσει ένα άλλο ζευγάρι που γνωριστήκαμε στο τότε που υπήρχαν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΑ ζευγάρια και όχι μαλακισμένα.
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Εν πάση περιπτώση, δεν καταλαβαινω γιατι να ζηλεψω αυτον που γαμαει την γυναικα μου την ωρα που γαμαω την δικη του.

Σεβαστή φίλτατε η άποψη σου, αλλά δυστυχώς έχω την εντύπωση ότι τα πράγματα για άλλους ανθρώπους δεν είναι τόσο απλά....Αν όλοι λειτουργούσαν κάτω από αυτό το υπερβατικό πρίσμα σε καμιά περίπτωση μοιχείας δεν θα είχαμε  χωρισμό...Συνήθως οι άνδρες είμαστε λίγο παρτάκιδες στο θέμα ''μοιράζομαι να πραγματάκια μου''.... ;)

Σκέψου και το άλλο......Σε κάθε διαζύγιο λόγω μοιχείας ο συνήγορος υπεράσπισης  να πρότεινε μια αλλοξοκωλιά..θα ήταν όλα μέλι γάλα.... ;)

Υ.Γ αναγνωρίζω ότι το θέμα δεν είναι η μοιχεία με τη μορφή που τη ξέρουμε..αλλά το swinging...Ελπίζω να μη βγαίνω εκτός.... :)
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
κανενα club ανταλλαγης φραπεδιαρων γυνων υπάρχει?                                     







                                          αραγες υπαρχει? :rockon: :rockon: :rockon:
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Οποιος ενδιαφερεται ας ψαξει για το prive club στπ δικτυο. Αν ομως δεν ειναι αποφασισμενος ΚΑΙ πραγματικό ζευγαρι ας μην χασει τον χρονο του. Εχετε επισης υποψιν οτι σε τετοια μερη δεν υπαρχει καλη υποδοχη ζευγαριου που η γυναικα ειναι βιζιτου.
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
καλα δε χρειαζεται να εχεις βαλει καισ τεφανι μπορεις να βρεις μια που απλα γαμιεστε.
αλήθεια ολες αυτες οι αγγελιες που υπάρχουν απο ζευγαρια που ζηταν αλλα ζευγαρια ή γυναίκες δε δείχνουν οτι και στην ελλαδα υπαρχει κοσμος που ψαχνεται?
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Εχετε επισης υποψιν οτι σε τετοια μερη δεν υπαρχει καλη υποδοχη ζευγαριου που η γυναικα ειναι βιζιτου.

Στη περίπτωση που κάποιος το αποφασίσει...η χρήση βίζιτας φαντάζει μια λύση εκ του ασφαλούς..Τι εννοούμε ''όχι καλή υποδοχή ''(να φανταστώ ότι απλά δεν είναι επιθυμητοί)???Και πως το καταλαβαίνουν οι υπόλοιποι αυτό??? :think:
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Στη περίπτωση που κάποιος το αποφασίσει...η χρήση βίζιτας φαντάζει μια λύση εκ του ασφαλούς..Τι εννοούμε ''όχι καλή υποδοχή ''(να φανταστώ ότι απλά δεν είναι επιθυμητοί)???Και πως το καταλαβαίνουν οι υπόλοιποι αυτό??? :think:

ΔΕΝ ειναι λύση. Στο εξωτερικο που υπαρχουν τα club ναι. Εδω αφενος υπαρχει screening που απαιτει την παρουσια της βιζιτους σε ασχετες και διαφορετικες χρονικες στιγμες, αφετερου δεν γινονται οργια. Γνωριζεσαι με αλλο ζευγαρι(α) που θα καταλαβει αν εισαι με φιλη ή ξένη και συνηθως δεν έχει καμμια διαθεση να παιξει στην δευτερη περιπτωση.
 

Επισκέπτης
ΔΕΝ ειναι λύση. Στο εξωτερικο που υπαρχουν τα club ναι. Εδω αφενος υπαρχει screening που απαιτει την παρουσια της βιζιτους σε ασχετες και διαφορετικες χρονικες στιγμες, αφετερου δεν γινονται οργια. Γνωριζεσαι με αλλο ζευγαρι(α) που θα καταλαβει αν εισαι με φιλη ή ξένη και συνηθως δεν έχει καμμια διαθεση να παιξει στην δευτερη περιπτωση.
απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω πως το κατεχεις αρκετα καλα το θεμα,συμφωνω με την πλειονοτητα των οσων γραφεις,ομως διαφωνω σχετικα με τα οργια που ναι μεν γινονται(ξερω πολυ καλα τι λεω)αλλα μονο σε ιδιωτικους χωρους.πολυπληθη σε σπιτια(10-15 ζευγαρια-εχω σχετικη εμπειρια) & σε μικροτερους αριθμους(3-5 ζευγαρια)σε ξενοδοχεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom