Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 164K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 59 85,5%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    69

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
έχεις ποτε πάει σε κάτι τέτοιο?
ξέρεις κανέναν που να έχει πάει?
έχω εντοπίσει ένα στο παρίσι που απο όσα βλέπω είναι αυτο που ζητάω και προσπαθώ να πείσω τη γυναίκα να πάμε (ή ακόμα καλύτερα να βρω καμια γκόμενα να τις κάνω τα έξοδα και να την παρτουζώνω συνέχεια)

Eχω πάει σε πολλά με διάφορες free γκόμενες... και θεωρώ ΚΟΡΥΦΑΙΟ το "Fun For Two" στην Ολλανδία!
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
δεν απαιτείται να μπείς μόνο εφόσον είσαι ζευγάρι?
μπορείς να μπείς μόνος σου?
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
δεν απαιτείται να μπείς μόνο εφόσον είσαι ζευγάρι?
μπορείς να μπείς μόνος σου?

Ανάλογα το κάθε club... πάντως και σ' αυτά που δέχονται κυρίως ζευγάρια, υπάρχει κάποια μέρα που μπορείς να πας και μόνος σου... αλλά πρέπει να ψάξεις να δεις τα site τους αναλυτικά !!!
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
εσυ μόνος είχες μπει?
η μαλακία είναι οτι είμαι παντρεμένος και να πω την αλήθεια δεν πολυγουστάρω να παω με τη γυναίκα. ψάχνω εδω και καιρο να βρω κανενα πουτανακι αλλά πολυ δύσκολο.
δε πτοούμαι όμως θα κάνω υπομονη
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
εσυ μόνος είχες μπει?
η μαλακία είναι οτι είμαι παντρεμένος και να πω την αλήθεια δεν πολυγουστάρω να παω με τη γυναίκα. ψάχνω εδω και καιρο να βρω κανενα πουτανακι αλλά πολυ δύσκολο.
δε πτοούμαι όμως θα κάνω υπομονη

Οχι, πήγαινα πάντα με παρέα...
Ξέρω όμως ότι ΣΙΓΟΥΡΑ μερικά δέχονται κάποιες μέρες της εβδομάδας και μόνους άντρες... ΨΑΞΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΤΟΝ KATAΛΟΓΟ ΤΩΝ LINKS ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ !!!
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
το ξέρω οτι θα πω μαλακία αλλά πως πείθεις κάποια να πάει σε κάτι τέτοιο?
είμαι παντρεμένος και έχω πραγματικά σκουριάσει. έχεις καμια συμβουλή να βρω καμια free γκόμενα όως λες ( δε με πειράζει να πληρώσω)
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Αν δεν εχεις πρωτα ξεπερασει ο ιδιος αντιληψεις και ταμπου αιωνων, αστο καλυτερα. Τι θα πει δε γουσταρω με τη γυναικα μου? Οι αλλοι δλδ ειναι μαλακες και εσυ ο εξυπνος που πηγες 2-3 φορες με ξενη γυναικα? Για σκεψου το. Ξεπερασαν τις αναστολες τους και μπορουν να το κανουν οποτε γουσταρουν. Γνωριζω ζευγαρι παντρεμενο χρονια με παιδια, που 1 φορα το μηνα του δινουν και καταλαβαινει. Και αλλα ζευγαρια, που οσες φορες εχω παει, τα εχω πετυχει εκει. Ειναι ενα μερος τις διασκεδασης τους. Ακους μουσικη, που ειναι πολυ προσεγμενη, και μερικα μαγαζια φερνουν γνωστους dj, τρως το φαγητο σου, πινεις τα ποτα σου, οσα θες, σαουνες, τζακουζι, και ολα αυτα με περιπου 100 ευρω το ζευγαρι. Δεν ειναι απαραιτητο να κανεις σεξ. ματι περνεις παντου ομως και γρηγορα μπαινεις στο παιχνιδι. Που αλλου κανεις τοσα πολλα με 100 ευρω?
Αν το εχεις αποφασισει, καθυστερησε λιγο μεχρι να ετοιμαστειτε σωστα. Αλλιως πηδα σε μπουρδελα στουντιο κλπ κρυφα και με το φοβο να χαλασεις την οικογενεια σου. Τσαμπα μαγκες δλδ.
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
ηρέμησε φιλαράκο μη τρελαίνεσαι..
η γυναίκα μου δε θέλει να έρθει . τι να κάνω να τη πλακώσω στο ξύλο και να τη σέρνω απο τα μαλλια?
οι επιλογές που έχω είναι είτε να κάνω υπομονή μέχρι να θελήσει είτε να βρω κάποια πρόθυμη να έρθει.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
ηρέμησε φιλαράκο μη τρελαίνεσαι..
η γυναίκα μου δε θέλει να έρθει . τι να κάνω να τη πλακώσω στο ξύλο και να τη σέρνω απο τα μαλλια?
οι επιλογές που έχω είναι είτε να κάνω υπομονή μέχρι να θελήσει είτε να βρω κάποια πρόθυμη να έρθει.

Θα πρέπει να κάνεις πολύ υπομονή.
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
Πολύ εύκολα μας τα λες βρε gobr. Όπως ειπώθηκε και πριν ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ -> ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ.

Νομίζεις ότι όλα τα ζευγάρια είναι έτοιμα και πρόθυμα για μια τέτοια αλλαγή; Ωραίο είναι να φαντάζεσαι να γαμάς και να σου πηδάνε την γυναίκα, αλλά άντε κάντο πράξη. Πολύ δύσκολο πράγμα η ζήλεια, και μετά άντε να χωνέψεις ότι η γυναίκα σου έφαγε 20 γκαβλιά από αγνώστους.

Η γκάβλα θέλει μέτρο.. Αλλιώς γινόμαστε ζώα... Ο γάμος κάτι σημαίνει, και σίγουρα σε αυτό δεν συμπεριλαμβάνεται το παρτούζωμα με χιλιάδες άγνωστους.

Τώρα να μου πεις: περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Δίκιο έχεις.

Αλλά άσε και τους άλλους να έχουν τις δικές τους ορέξεις (και ταμπού  κατ'εσένα).
 

dimos13

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
Πολύ εύκολα μας τα λες βρε gobr. Όπως ειπώθηκε και πριν ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ -> ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ.

Νομίζεις ότι όλα τα ζευγάρια είναι έτοιμα και πρόθυμα για μια τέτοια αλλαγή; Ωραίο είναι να φαντάζεσαι να γαμάς και να σου πηδάνε την γυναίκα, αλλά άντε κάντο πράξη. Πολύ δύσκολο πράγμα η ζήλεια, και μετά άντε να χωνέψεις ότι η γυναίκα σου έφαγε 20 γκαβλιά από αγνώστους.

Η γκάβλα θέλει μέτρο.. Αλλιώς γινόμαστε ζώα... Ο γάμος κάτι σημαίνει, και σίγουρα σε αυτό δεν συμπεριλαμβάνεται το παρτούζωμα με χιλιάδες άγνωστους.

Τώρα να μου πεις: περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Δίκιο έχεις.

Αλλά άσε και τους άλλους να έχουν τις δικές τους ορέξεις (και ταμπού  κατ'εσένα).
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
Ως προς το θέμα του ταμπού που είπες συμφωνώ απόλυτα . ο καθένας έχει τα δικά του όρια και τη δική του «ηθική»
Απλά να κάνω μια ερώτηση.
έστω ότι η γυναίκα σου θέλει να γαμηθεί ( όχι γιατί σε βαρέθηκε αλλά για αλλαγή) όπως θες εσυ. τι προτιμάς να το κάνει μαζί σου (να είσαι μέρος της φαντασίωσης της) ή πίσω από τη πλάτη σου?
Βασικά δεν έχει κατασταλάξει μέσα μου η απάντηση αλλά τείνω προς τη κοινή συμμετοχή
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Ψαξου στο δικτυο. Υπαρχουν site που κανονιζονται τετοια παρτυ, αλλα σε τσεκαρουν αρκετα πρωτα και κυριως για το αν εισαι ζευγαρι. Προς αποφυγή των λιγούρηδων. Πριν λιγα χρονια υπηρχαν και μαγαζια αλλα εγιναν στραβες με δημοσιογραφους, γειτονες κλπ. Δεν ειναι και τοσο κρυφες οι συναντησεις, αλλα παντως ειδικα μαγαζια δεν υπαρχουν. Αυτα για την θεοκρατουμενη υποκριτικη Ελλαδα.

Το Παρισι ειναι ισως το μερος οπου το swinging ειναι το πιο διαδεδομενο ως πολυ φυσιολογικη διασκεδαση. Δεν εχω παει παντως σε Ευρωπαϊκή μεγαλουπολη οπου να μην υπαρχουν αντιστοιχα μαγαζια. 

Σεβαστες οι αποψεις ολων αλλα θεωρω ανεφικτη και αφυσικη την μονογαμικότητα, (Τα δεκαδες γαμοξενοδοχεια ειναι γεματα καθε απογευμα απο 'πιστους' συζυγους και των 2 φύλλων) οποτε η ένταξη της ερωτικης δραστηριότητας με τριτο προσωπο κατα καποιο τρόπο μέσα στην σχέση, μέσω του swinging, φαίνεται πολύ λογική απο πολλούς. 

Το ερωτημα ειναι απλο. Αν υποθεσουμε οτι η γυναικα σου θελει να γαμιεται και με αλλους προτιμα καποιος να το κανει κρυφα ή να ειναι παρον γαμωντας την γυναικα του αλλου?
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
Πρώτον είμαι χωρισμένος (δις).
Δεύτερον: πίσω από την πλάτη μου. Από το να την βλέπω μπροστά μου να ξεσκίζεται με 40 νοματαίους, καλύτερα να μην το μάθω ποτέ.

Καλές οι φαντασιώσεις, αλλά ζούμε στην πραγματικότητα και όχι στο Second Life

Ελάχιστοι οι "ακομπλεξάριστοι" που δεν έχονυν πρόβλημα να γαμιέται η γυναίκα τους μπροστά στα ματάκια τους 4 REAL.

Και αν υπάρχουν, θα πρέπει να αναρωτηθούν αν εκτιμάνε ακόμα τον σύντροφό τους για να την σέρνουν σε όργια και τσιμπουκώματα.

Στο σεξ (για εμένα) πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια. Αν τα ξεπεράσεις ΔΕΝ γυρνάς πίσω.

Για παράδειγμα: Για ποιο λόγο να μην πας με τραβεστί, πούστη, ζώο, με την μάνα σου, με όλο σου το σόι, να σε γαμήσει ελέφαντας κ.λ.π.; Όλα εμπειρίες είναι! :-)

Άλλο να έχεις φαντασίωση να υπάρχουν και άλλοι στο κρεβάτι και άλλο να τους φέρνεις.

Θα ήθελα πραγματικά να μας εκθέσει την άποψή του ένας "μυημένος" σε αυτά. Πως ήταν η πρώτη φορά που έκανε παρτούζα με την γυναίκα του, αν αυτός Ή η γυναίκα του νιώσαν τύψεις, ενοχές, ζήλεια κ.λ.π. Δεν μπορεί να είναι μόνο ρόδινα τα πράγματα!




 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Με τη μανα του και με ζωο δυσκολα θα παει κανεις. Να γαμηθει ενας απο το ζευγαρι με τριτο προσωπο γινεται καθημερινα απο εκατομμυρια. Επισης καλο ειναι να μην συγχεουμε την προσωπικη μας ηθικη (που πρεπει να ειναι σεβαστη απο ολους και που ειναι στο χερι μας ν ακολουθουμε) με τον ελαχιστο κοινο παρονομαστη που αντικατοπτριζεται και στην νομοθεσια. Παρανομη είναι η αιμομιξια και η παιδεραστια. Σε ολο τον κόσμο. Οχι η ομοφυλοφιλια και η μοιχεια. Οχι σε ολο τον κοσμο. Μαλλον υπαρχει λογος.

Σεβαστο το πως νιωθει κανεις, αλλα δεν υπαρχει ενας τυπος ανθρωπου στον πλανητη. Αλλος νιωθει τυψεις και ζηλεια, αλλος οχι. Αλλος θελει παιδια, αλλος οχι. Απο την αλλη θεωρω απολυτο οι χιλιαδες ανθρωποι που γεμιζουν τα Ευρωπαϊκα swingers club να θεωρουνται de facto ανωμαλοι και οι υπολοιποι φυσιολογικοι. Αυτος που ξενογαμαει την συναδελφο του και το βραδυ στην συζυγο του λεει ψεματα ειναι ηθικος και normal?

 

ulikante

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
128
Like
0
Πόντοι
1
Το ενδεχόμενο να μη «σέρνεις» (όπως λες) τη γυναίκα σου αλλά να θέλει και αυτή εξίσου να συμμετάσχει το σκέφτεσαι?
Προφανώς αν δε θέλει να το κάνει δεν υπάρχει θέμα συζήτησης. Αλλά αν θέλει?
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Διαβάστε και αυτό για γυναίκα swinger που γαμήθηκε με φίλο του άντρα.
Αποτέλεσμα: Ερωτεύτηκε τον φίλο..  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

www.dearcupid.org/question/if-i-leave-my-family-it-will-cause.html]http://www.dearcupid.org/question/if-i-leave-my-family-it-will-cause.html[/url]

Φίλτατε δηλώνω ότι δεν είμαι fun το swinging και δεν θα μοιραζόμουν το άλλο μου μισό με κανέναν και για τίποτα..Στη προκειμένη περίπτωση όμως...δεν του άνηκε ποτέ!!... :) Και ακόμα και αν δεν γινόταν με το συγκεκριμένο τρόπο που τελικώς έγινε...Θα γινόταν διαφορετικά..Και ακόμα και αν δεν γινόταν, στο σύζυγο δεν θα έδινε ποτέ το 100%..Γιατί απλά ποτέ δεν ήταν δικιά του..

Εξ αρχής, αν η γυναίκα σου συμφωνεί ή θέλει να γαμηθεί από άλλη πούτσα....τη γάμησες... ;)

 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
Δεν μίλησα ποτέ για ηθική και "κανονικότητα". Απλά επισήμανα τους κινδύνους του swinging. Νομίζω ότι είναι γενικώς παραδεκτό ότι είναι κάπως extreme sport (δεν νομίζω να κατατάσσεται στην κατηγορία της ισπανικής πίπας ή της ποδομαλακίας).

Οπότε έχει ρίσκα παραπάνω. Και το ρίσκο είναι να διαλυθεί το ζευγάρι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom