Νέα

Amsterdam

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tin_kanw_sfentona
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 221K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
δεν το εχω σημειωσει εγω !!!
αλλωστε περπατιεται ανετα!!!
Iblis βγαλε το χαρτη. Εκει στο κοκκινο περιγραμμα δειχνεις το μισο κεντρο.
Λιγα πραγματα που πρεπει να προσεξει καποιος στο Αμστερναμ
1.Ειναι παρανομο να σε βρουν να κοιμασαι σε αυτοκινητο ( εκτος αν εχετε καποιο κλειστο αμαξι  ;) :police:)
2.Η κατοχη χασις σε ποσοτητα περισοτερη των 5g ειναι παρανομη. :police:
3.Στις βιτρινες , ειδικα στις πολυσυχναστες , διοτι μπορει να φαινονται εντυπωσιακες αλλα δεν ειναι...προτιμηστε καποιο massage parlour (best value for money) :boobies:
4.Αν ειστε καναβοκεφαλοι ,μπορειτε να βρειτε χασις στο δρομο σε πολυ πολυ καλυτερες τιμες
(καντε παζαρι - προσοχη στο 2!!!) :priest:
5.Επισης νομιμα ειναι τα παραισθησιογονα μανιταρια , σε διαφορες ποικιλιες (τα mexican
ειναι τα πιο <<ελαφρα>> ).Αν θελετε να δοκιμασετε , ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ να ειστε μαζι με καποιο φιλο ή ανθρωπο εμπιστοσυνης . :crazy:
6.Οι αστυνομικοι ειναι πολυ ευγενικοι , μην φοβηθειτε να τους ρωτησετε οποιαδηποτε πληροφορια. Ειναι προθυμοι να σας εξυπηρετησουν. :woldman:
7.Αν κυκλοφορειτε μονοι σας , προσπαθηστε να μεινετε σε μερη με καλο φωτισμο.
Αποφυγετε τα σκοτεινα σοκακια , και τις <<περιεργες>> εξερευνησεις!!! :humpleg:


Οτι αλλη απορια εχετε μπορειτε να ρωτησετε , οχι ομως του στιλ <<ποιο ειναι το καλυτερο coffee shop>> ,το θεωρω μαλακια ερωτηση.


 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Δε νομιζω οτι ειναι καλο να ψωνισεις απο  το δρομο. Εκτος απο  μπλεξιματα που μπορει να εχεις, μονο απο τις φατσες τους καταλαβαινεις που πας,  κινδυνευει και η υγεια σου με αυτο που θα αγορασεις. Και στο κατω κατω τι χρηματα θα γλυτωσεις? Ασε που σε αυτα που πουλανε τα coffee shop μπορεις να το ψαξεις και να παρεις αυτο ακριβως που θελεις για καθε περιπτωση. Μη ξεχνας και οτι καθε χρονο δινουν βραβεια στα καλυτερα. Το Cannabis cup το διοργανωνει το μεγαλυτερο περιοδικο σου ειδους. Το Αμερικανικο High Times.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
στο αβαταρ τι εχεις φιλε?
Δε νομιζω οτι ειναι καλο να ψωνισεις απο  το δρομο. Εκτος απο  μπλεξιματα που μπορει να εχεις, μονο απο τις φατσες τους καταλαβαινεις που πας,  κινδυνευει και η υγεια σου με αυτο που θα αγορασεις. Και στο κατω κατω τι χρηματα θα γλυτωσεις? Ασε που σε αυτα που πουλανε τα coffee shop μπορεις να το ψαξεις και να παρεις αυτο ακριβως που θελεις για καθε περιπτωση. Μη ξεχνας και οτι καθε χρονο δινουν βραβεια στα καλυτερα. Το Cannabis cup το διοργανωνει το μεγαλυτερο περιοδικο σου ειδους. Το Αμερικανικο High Times.
θα γλιτωσεις περιπου τα 4/5 των χρηματων σου, αν εισαι καλος στο παζαρι.
ειναι βεβαια παρανομο.
η υγεια σου δεν κινδυνευει σε καμια περιπτωση απο αυτο που θα αγορασεις.
πρεπει να εισαι βεβαια να εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος να μη σε συλλαβουν την ωρα της συναλλαγης. οπως ειπα , επιτρεπεται να κουβαλας ως 5g.
γενικα , η πολη ειναι <<παραδεισος>> των ναρκωτικων,
μπορεις να βρεις καθε πιθανη και απιθανη παρανομη ουσια.
Αν εχετε τετοιες ανησυχιες , και δε φοβαστε να μην σας πιασουν.
παζαρευτε την τιμη που θα σας πουν , τουλαχιστον στο 1/3 ( για να <<κλεισετε>>
καπου στο μισο )
Ειδικα για τη μαριχουανα ,επειδη κυκλοφορει και νομιμα, οι τιμες στο δρομο ειναι εξευτελιστικες!!!

Αν θελετε να ασχολειθειτε με το σπορ κατα τη διαρκεια της παραμονης σας
, χρειαζεται πολυ προσοχη στους απατεωνες και τους επιτηδειους, που θελουν απλως να φανε τα λεφτα σας.

Μεχρι σημερα δεν εχει υπολογιστει ο ακριβης αριθμος διακινητων στην πολη
( 2ο ερχεται το Βερολινο και 3ο το Λονδινο)

Υπαρχουν διακινητες ακομα και σε κεντρικα μερη της πολης, θα τους δειτε σιγουρα!

Αν ειστε ενηλικοι, εχετε αυτοελεγχο, υπευθυνοτητα και σεβασμο στον εαυτο σας
και κυριως ειστε σιγουροι οτι δεν θα <<κολλησετε>> δοκιμαστε το!
Προσωπικα, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ !!!
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφε gobr , έχεις δικαιο σχετικά με την Siegel, μου το επιβεβαίωσε και ο αδελφός μου τον ρώτησα σήμερα σχετικά. Απλά έχω πολύ καιρό να πάω από εκεί. Και φυσικά μεγάλη παράλειψή μου ήταν το ότι ξέχασα να αναφερθώ στο Μπάρνεϋς. Εκπληκτικό πρωϊνό.
Σύντροφε iblis. Ο χάρτης που πόσταρες είναι όντως ανακριβής και παραπλανητικός (άσε που δεν περιλαμβάνει την περιοχή De Pjip). Ζήτα από τους mods να τον σβήσουν.
Και όσον αφορά το παραπάνω πόστ σου διαφωνώ με τις παρατηρήσεις 4 και 7 . Για το πρώτο καλά τα λέει ο σ. gobr, άσε που είναι παράνομο. Όσον αφορά το 7, το Άμστερνταμ είναι από τις ασφαλέστερες πόλεις διεθνώς. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να φρικάρεις τον κόσμο. Έχω κυξκλοφορήσει και στην σουριναμέζικη και στην αραβική συνοικία (πολλές φορές και φυσικά βράδυα) και είναι όλα Οκ. Η Αχαρνών πχ με τρομάζει περισσότερο.  
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
μαγκες , με εχετε μπερδεψει.
ο ενας λεει για τις φατσες και οτι ειναι επικινδυνο,
ο αλλος οτι ειναι η πιο ασφαλης χωρα στον κοσμο...!!!!!!!!!!!!! :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1: :blahblah1:

φιλε gobr , τι φωτογραφια εχεις βαλει στο αβαταρ?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
το χαρτη το βρηκα www.citysightseeingamsterdam.nl/item.php?lang=NL&itemno=3_5_10]εδω[/url]
πεστα στους mods εκει.
http://[URL unfurl="true"]www.smh.com.au/ffximage/2007/01/15/amsterdam15107_wideweb__430x286,0.jpg[/img[/URL]]
απαγορευονται αυστηρα οι φωτογραφισεις και βιντεοσκοπησεις των βιτρινων.
αν εχετε καποια καμερα για πεταμα, ενα τεστ θα σας πεισει.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
διορθωνω οτι με κοκκινο δεν περιγραφεται η red light district ,
αλλα η διαδρομη που ακολουθει το tour σε αυτην.
η red light district φαινεται στο κοκκινο περιγραμμαhttp://[URL unfurl="true"]www.citysightseeingamsterdam.nl/images/photolib_la/20.jpg[/img[/URL]]
[/quote]
[url=http://[URL unfurl="true"]www.citysightseeingamsterdam.nl/item.php?lang=NL&itemno=3_5_10]πηγη[/url[/URL]]
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
coffee shops
koffeeshopMap.gif
πηγη
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
gobr ,θα μας πεις [size=15pt]τι φωτογραφια εχεις βαλει στο αβαταρ?[/size]
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφε, ο χάρτης που αναφερόμαστε εγώ και ο gobr, απλούστατα σημειώνει μια περιήγηση στα περισότερα αξιοθέατα τηε πόλης στα οποία συμπεριλαμβάνεται και η RLD ( η οποία και για να καταλάβουμε το μέγεθός της βρίσκεται ανάμεσα στα σημεία 1 και 7 του χάρτη αυτού).
Ο δεύτερος γνωστός και χρησιμος, αν και περιλαμβάνει μόνο τα πιο γνωστά κόφφεσοπ.και όχι όλα.
 

nikolakis72

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.583
Like
0
Πόντοι
16
ξεχασατε να πειτε το σημαντικοτερο ρε παιδια και ειναι θεμα ασφαλειας
 

nikolakis72

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.583
Like
0
Πόντοι
16
οταν πας να περασεις το δρομο και δεις οτι δεν ερχοντε αυτοκινητα μην κατεβεις....
σιγουρεψου οτι δεν ερχετε ποδηλατο
εγω σωθηκα 2 φορες στο τσακ
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Το ειπαμε αυτο. Αλλα δε φταινε οι ποδηλατεσ. Εμεις φταιμε, γιατυι δε προσεχουμε τις λωριδες που χωριζουν τα πεζοδρομια απο τους ποδηλατοδρομους.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
ουτως ή αλλως ειναι παρα-παρα πολλα, και ξεφυτρωνουν συνεχεια
καινουρια, σαν τα μανιταρια.
Αν ξερεις καποιον που καταφερε να τα επισκεφτει ολα, να τον βαλεις να μας
γραψει ενα χαρτη!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σύντροφε, ο χάρτης που αναφερόμαστε εγώ και ο gobr, απλούστατα σημειώνει μια περιήγηση στα περισότερα αξιοθέατα τηε πόλης στα οποία συμπεριλαμβάνεται και η RLD ( η οποία και για να καταλάβουμε το μέγεθός της βρίσκεται ανάμεσα στα σημεία 1 και 7 του χάρτη αυτού).
Ο δεύτερος γνωστός και χρησιμος, αν και περιλαμβάνει μόνο τα πιο γνωστά κόφφεσοπ.και όχι όλα.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
γενικα mind tour step
διοτι υπαρχουν δρομοι για πεζους, για το τραμ , για ποδηλατα ,για αυτοκινητα.
τα ματια σας χιλια.

:2funny: :2funny:μη σας πατησει κανενα ποδηλατο :2funny: :2funny:

οταν πας να περασεις το δρομο και δεις οτι δεν ερχοντε αυτοκινητα μην κατεβεις....
σιγουρεψου οτι δεν ερχετε ποδηλατο
εγω σωθηκα 2 φορες στο τσακ
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Ευχαριστω και παλι για τις παρα πολλες και ακρως χρησιμες πληροφοριες.Σιγα σιγα ξεκαθαριζει το τοπιο.Μονο να βρω λιγο χρονο αυριο - μεθαυριο να διαβασω ολα τα λινκ πιο αναλυτικα.
Οσον αφορα το χασις εννοειται πως δεν παμε να εθιστουμε,απλα επειδη ειναι διαθεσιμο και οχι παρανομο ειναι καλο να εχουμε και αυτη την εμπειρια.Ετσι πιστευω.Αλλωστε ο συνδιασμος πουτανες - μπαφος ειναι απο τους πλεον ελκυστικους.lol

ΥΓ.Eπισης εδω βλεπουμε για αλλη μια φορα τη δυναμη του μπουρδελοφορουμ και "τα στοιχεια που πρεπει να διεπουν τον καθωςπρεπει μπουρδελιαρη"
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Χθες επεστρεψα Ελλαδα.
Αν δεν ηταν η τελευταια φοβερη νυχτα που περασα στο Αμστερνταμ θα ημουν απολυτα απογοητευμενος με την κατασταση που παιζει εκει.

Πρωτα απ’όλα η πολυδιαφημισμενη RLD εχει εξελιχθει πιστευω σε μια από τις μεγαλυτερες απατες παγκοσμιως και για να σχηματισω αυτή την αποψη κατεθεσα αρκετες φορες,50ευρα που εβγαλα με κοπο και εξαφανιζοταν μεσα σε 3 αντε 4 λεπτα!!!!!!!!!.
Εκανα ακριβως ότι μου ειχατε πει και εδώ αλλα και ειχα διαβασει σε αλλα φορουμ σχετικα με το deal γυρω από την τιμη και στο τι παιρνω.Η συνομιλια κατεληγε σε 50 ευρω suck fuck 15 λεπτα και ελευθερο χουφτωμα.Στο δωματιο όμως η κατασταση αλλαζε.Ειτε δεν εκανε πιπα η ζηταγε αλλα 50 για χουφτωμα και στο 3λεπτο σηκωνοταν και ανοιγαν τις κουρτινες και μου ελεγαν τελος.Η απολυτη απογοητευση.Αρχικα ειπα μηπως ημουν τοσο γκαντεμης και επεσα σε περιπτωση σκαρτη,αλλα αυτό συνεβη ξανα και ξανα σε επιπεδο που εκλαψα αρκετα λεφτα.
Μονο μια γκομενα εξηγηθηκε καπως ΟΚ.
Επισης το ολο σκηνικο με τις ορδες των πιωμενων Αγγλων που εκαναν πλακα εξω από τις βιτρινες και τους 100αδες τουριστες να παιρνουν ματι χαλαει την φαση τραγικα.
Σε συνομιλια με μια πουτανα όταν τη ρωτησα για τη συμπεριφορα των κοριτσιων στην Rld μου ειπε πως ολες θελουν 100 ευρω το ελαχιστο !!!!!!!!!.Οποτε με το 50αρι κανουν μαλακιες.
Αποψη μου είναι πως η rld είναι  αξιοθεατο κατά 90% .Δηλαδη να παει καποιος μια 2ωρη τσαρκα να τη δει ολη και μετα για μια μονο φορα να καταθεσει σε καποιο από τα φοβερα μωρα που οντως παιζουν σε μερικες ετσι για την εμπειρια.Τπτ άλλο.

Γενικα παρ’ολο που ειχα πει πως δεν θα τριγυρισω στο αμστερνταμ καθολου δεν το κρατησα.Παρασυρθηκα από το σκοτεινο στυλ που εχει η πολη και περπαταγα πολλες ωρες με αποτελεσμα να ειμαι κατακουρασμενος τις βραδυνες κρισιμες ωρες.Lol

Τωρα οσον αφορα το τελευταιο βραδυ ,και ενώ η Rld αποδειχθηκε μουφα, μαζεψα οσες δυναμεις ειχα και πηγα σε ένα sex club –jan bik- οπου και περασα γαματα.75 ευρω η ΩΡΑ !!!! με απολυτα φιλικες γκομενες.Βεβαια δεν εχει πολλες καλες αλλα εγω περιμενα στο σαλονι η στο bar  μεχρι να είναι διαθεσιμα τα καλα κομματια και μετα ανεβαινα στο δωματιο οπου με τρελαιναν στο γαμησι.Γενικα μοναδικη εμπειρια.Γυρναγα στο ξενοδοχειο και παραμιλαγα στο δρομο.
Δυστυχως εκει γεμισα και παλι με  απογοητευση  γιατι το επομενο πρωι εφευγα και δεν ειχα άλλο χρονο για επισκεψη.Επισης τα 2 από τα 3 βραδυα πηγαν χαμενα μαζι και αρκετα χρηματα τα οποια ειτε τα πεταγα στα σκουπιδια ειτε στην Rld ηταν ακριβως το ιδιο.
Το αμστερνταμ είναι ακριβη πολη και πιστευω πως προσφερεται για μια εκδρομη το πολύ 5ημερη αλλα παντα να παει καποιος με παρεα ετοιμη για καφρικα σκηνικα,ότι και θα κανω την επομενη φορα.

ΥΓ.1  Κατι το οποιο αξιζει να κανετε είναι να βρειτε τον μπουρδελο οδηγο Τον συγκεκριμενο οδηγο  μπορειτε να τον προμηθευτειτε ειτε τζαμπα από το P.I.C ειτε μονο 2.25 ευρω από καποιο sex shop.Εχει πανω ότι σχετιζεται με μπουρδελο σκηνικο,κολ γκερλς sex clubs ,διευθυνσεις τηλεφωνα και χρησιμα λινκ.

ΥΓ2.Το  δευτερο βραδυ και ενώ εφυγα παλι απογοητευμενος από την  RLD πεταξα τον μπουρδελοοδηγο στα σκουπιδια.Εδω λοιπον θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη από ολους τους συνμπουρδελιαρηδες του φορουμ που δεν θα μπορεσω να βοηθησω με τη σειρα μου οσο θα ηθελα εστω και με καποια λινκς.


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom