Νέα

Amsterdam

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tin_kanw_sfentona
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 222K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Φιλε vonmakouli θα μπορουσες μηπως να δωσεις και στον συναγωνιστη blastbeat μερικες οδηγιες?Οτι θεωρεις απαραιτητο.Θα ειμαι και εγω μεγαλη βδομδα πανω και θελω να τα γαμησω και να τα καπνισω ολα ΛΟΛ
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.005
Κριτικές
490
Like
36.734
Πόντοι
41.447
Φιλε vonmakouli θα μπορουσες μηπως να δωσεις και στον συναγωνιστη blastbeat μερικες οδηγιες?Οτι θεωρεις απαραιτητο.Θα ειμαι και εγω μεγαλη βδομδα πανω και θελω να τα γαμησω και να τα καπνισω ολα ΛΟΛ

και εγώ μεγαλοβδομαδιάτικα εκεί θα είμαι...
θα με φιλοξενήσει ένα φιλαράκι.
Μόνο νηστεια δεν μας βλεπω να κάνουμε...θα πέσει φωτιά να μας κάψει!

 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Μονο φωτια?
Ρε παιδια ειναι παρα πολλα τα μερη,οσο ψαχνω τοσο πιο πολυ τρελαινομαι.Θα ηθελα να κατσω ενα μηνα πανω αν ειναι δυνατο.Τωρα μονο με 3 μερες δεν ξερω τι θα προλαβω γμτ.Αρχιζω και αγχωνομαι.
Help συναγωνιστες πλζ

 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφοι  blastbeat και Zerο.
Γράφτε μου πόσες μέρες (και που) θα μείνετε και τι ακριβώς θέλετε να μάθετε και θα απαντήσω το βράδυ.
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Ευχαριστουμε πολυ φιλε vonmakouli που παιρνεις την πρωτοβουλια να βοηθησεις την κατασταση.Προσωπικα εχω χασει την μπαλα τελειως με την πολη.
Θα ειμαι Αμστερνταμ απο Μ.Παρασκευη πρωι μεχρι Δευτερα μεσημερι.Δεν ξερω σε ποιο ακριβως ξενοδοχειο ακομα -το κλεινει γραφειο-.
Κοιταζω τα λινκ που εχετε βαλει αλλα και αλλα που βρηκα και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει ακριβως.Π.χ ποσες rld υπαρχουν,ποσο μεγαλες ειναι και ποση ωρα χρειαζομαι για να κανω ενα καλο τουρ.
Υπαρχουν μερη που θα πρεπει να προσεχουμε και ενδεχομενως να μην παμε?
Τελος θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με τα coffe shop και αν μπορω να σκαω μπαφιδι εκτος αυτων.
Αυτα χοντρικα και οποτε εχεις χρονο αν θες απαντας.Εχουμε μερες ακομα ως το ταξιδι...
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Αν θελετε να χαλαρωσετε πηγαινετε στο Park118 και παρτε μια Ολλανδεζα, δε θυμαμαι ονομα μγτ. Τυπικη Ολλανδεζα, οχι πολυ ψηλη, με πολυ καλο και γεματο στηθος. Παρτε το δωματιο με το τζακουζι, ζητηστε μπυρα, αναψτε ενα γελαστο και απολαυστε το μασαζ τις, την αγκαλια τις στο τζακουζι, και το ακουραστο γεματο ωρα γαμησι. Γελαστη, ευχαριστη, και στο τελος αν χυσει μαζι σας θα σας ευχαριστησει. Οπως και να το κανεις ειναι απολαυση να πινεις τσιγαρο και μπυρα σε τζακουζι με μια ωραια ευχαριστη παρεα. Απο κοκκινα δωματια μη πολυπατε. Επισης καλη φαση ειναι το Love club 21 με ταυλανδεζικο μασαζ κλπ. Και φυσικα ατελειωτες ωρες γαμησι στο club Paradise με καθημερινες γυναικες ετοιμες για ολα. Ποσσες φορες αλλωστε θα σου τυχει σε ενα βραδυ να παιξεις με πολλες γυναικες. Δεν εχω παιδια να σας πω τιποτα γενικα. Ρωτηστε μας συγκεκριμενα πραγματα και θα σας πουμε.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.005
Κριτικές
490
Like
36.734
Πόντοι
41.447
Σύντροφοι  blastbeat και Zerο.
Γράφτε μου πόσες μέρες (και που) θα μείνετε και τι ακριβώς θέλετε να μάθετε και θα απαντήσω το βράδυ.

σε ευχαριστούμε συναγωνιστή.
Εγω θα είμαι εκεί απο Μ.Παρασκευή μέχρι Πρωτομαγια.

Respect στον μέγιστο Excalibur που μου έσστειλε τα παρακάτω λίνκς






 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Εχει κανεις να προτεινει κανενα καλο ξενοδοχειο για εκεινες τις μρες?Μολις παιχτηκε μαλακια με το γραφειο και δεν μας εκλεισαν.Εχω μονο τα αεροπορικα.
3 ατομα ειμαστε και οι 2 δεν εχουν καμια σχεση με πουτανομπαφοσκηνικα και ουτε θα ασχολοηθουν
Ε ρε κατι προβληματα που προκυπτουν τελευταια στιγμη.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
για να βρειτε hotel. Οι οικονομικες τιμες του κεντρου ειναι με κοινοχρηστο μπανιο και τουαλετα. Στην ιδια τιμη βρισκετε με ιδιωτικο μπανιο τουαλετα περιφερειακα του κεντρου. (οχι τις πολης). Οπως το Shiperman που ειναι ενα οικονομικο ξενοδοχειο κοντρα στη Λειντσπλειν.
Θα αναφερω το μεγιστο λινκ για τα παντα που αφορουν τον μπουρδελιαρη που αν το διαβασετε θα λυθουν ολες οι αποριες σας.
Οταν με το καλο φτασετε, απεναντι απο τον σταθμο να πατε να βγαλετε μια καρτα ελευθερας πεντε ημερων για τις μετακινισεις σας. Ειναι ο μονος φτηνος τροπος για να πατε παντου.
 

Blastbeat208

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
201
Like
4.500
Πόντοι
15.465
Good αυτα τα λινκ κοιταζα.Αντε να φευγει το αγχος σιγα- σιγα.Ευχαριστουμε πολυ παιδια και παλι...
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Προσωρινά διαβάστε ενα πμ που είχα αποστείλει σε άλλους συντρόφους καθαρά τουριστικού περιεχομένου  και μερικά χρήσιμα λινκς και θα επανέλθω μάλλον σήμερα βράδυ με αναφορές στη σεξ σκηνή της πόλης  " Λοιπόν ξεκινάμε...και φτάνουμε στο Σιπχωλ.
              Αφού τελειώσετε με τον έλεγχο μην βγείτε από την έξοδο.Δεξιά σας υπάρχει μεγάλο γραφείο με εκδοτήρια του Ολλανδικού ΟΣΕ (ΝS). Βγάλε εισητήρια για το τραίνο για Amsterdam Central Station. Ρώτα τους σε πόση ώρα (το πολύ 10-15 λεπτά αναμονή) αι από ποιά πλατφορμα φεύγει το τραίνο και μετά κατεβείτε τις κυλιόμενες και είσαστε στον υπόγειο σταθμό του τραίνου. Μετά από κανένα δεκάλεπτο θα φτάσετε άνετοι και ωραίοι στο ΥΠΕΡΟΧΟ Αμστερνταμ. Βγαίνοντας από τον σταθμό και πριν περάσετε την γεφυρα , στο αριστερό σας χέρι θα δείτε ένα περίπτερο που γράφει VVV. Είναι ο Ολλανδικός ΕΟΤ. Εκεί βγάλτε από ένα εισητήριο διαρκείας για όσες μέρες θα κάτσετε και ζητήστε να σας δώσουν (δωρεάν) τον τουριστικό οδηγό της πόλης. Το εισητήριο αυτό είναι ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς στην πόλη, γιατί μ΄αυτό έχεις πρόσβαση σε όλα τα ΜΜΜ της πόλης (συμπεριλαμβανομένου του μικρού ferry). Τιμές δεν θυμάμαι πάντως είναι σαφώς οικονομικότερο και ευκολότερο από τα δύσχρηστα απλά εισητήριά τους. Στο γραφείο ρωτήστε να σας πουν πιο τραμ θα πάρετε για το ξενοδοχείο σας. 90% η αφετηρία του θάναι απέναντι.Μην διαννοηθείτε με τίποτα  να πάρετε ταξί.Είναι πανάκριβα (6€ η σημαία ή κάτι τέτοιο). Το βράδυ υπάρχουν νυχτερινά λεοφωρεία που εξυπηρετούν όλες τις περιοχές Ετσι και αλλιώς με αυτό το θέμα δεν θα δυσκολευτείτε γιατί η πόλη έχει τις καλύτερες συγκοινωνίες στον κόσμο.
     Λοιπόν αφού φτάσετε στο ξενοδοχείο ξεκινήστε τις βόλτες. Κατά πάσα πιθανότητα θα τις σταματήσετε ...τη μέρα που θα φεύγετε. Το Αμστερνταμ είναι μια υπέροχη, γραφική και ...ρομαντική πόλη ιδανική για βόλτες (είναι όλο ευθεία) , μην ξεχνάτε ότι θάσαστε 12 μέτρα κάτω από τη επιφάνεια της θάλασσας. Ενα μεγάλο πρόβλημα είναι ο καιρός. υπό κανονικές συνθήκες βρέχει πιό πολύ και από το Λονδίνο. Αν πετύχετε ήλιο , το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να πάρετε ενα καραβάκι για μια ωριαία βόλτα στα κανάλια της πόλης. Ακριβό, τουριστικό ..αλλά πρέπει. Μόνο έτσι θα νίωσετε τον αέρα και το χαρακτήρα της πόλης. Προσωπικά προτιμώ τα καραβάκια που βρίσκονται αριστερα - στην αρχή της  Damrak (είναι ο μεγάλος δρόμος, αμέσως μετά την γέφυρα που οδηγεί στην κεντρική πλατεία). Ανάλογα με τα φράγκα που δαθέτετε υπάρχουν και πιό εξειδικευμένες βολτες (Amsterdam by night, for lovers, night dinner κτλ) που τις προσφέρουν τα πρακτορεία στο κανάλι απέναντι από το σταθμό. Χλιδάτες, glamourus και φυσικά πανάκριβες). Τώρα το που να πάτε για βόλτα. Αποψή μου, αν δεν έχετε κάποιο ιδιαίτερο επαγγελματικό ή άλλο ενδιαφέρον αποφύγετε τα μεγάλα μουσεία (Rijskuseum, van gogh, ιστορικό κτλ.) όχι γιατί δεν είναι ωραία (κάθε άλλο υπέροχα είναι) αλλά γιατί κάποια από αυτά δεν φτάνει μια μέρα να τα γυρίσετε. Προτείνω ανεπιφύλακτα τον Ζωολογικό κήπο (ZOO) και μάλιστα να βγάλετε το πλήρες εισητήριο που περιλαμβάνει προσβαση στο πλανητάριο και στο (μικρό αλλά υπέροχο) ενυδρείο. Αποφύγετε τα ΣΚ γιατί έχει πολλά πιτσιρίκια. Ενα άλλο μέρος που θεωρώ must για επίσκεψη είναι το Troppenmuseum (μουσείο των τροπικών) . Δεν έχω δεί παρόμοιο πουθενά στο κόσμο, πολύ πρωτότυπο με θέματα που ανανεώνονται συνεχώς. Επισκεφτείτε το και θα με θυμηθείτε. Επίσης ενδιαφέρον και πρωτότυπο είναι το Μουσείο Ναυτικής ιστορίας που στεαγάζεται σε ένα πλήρως αναπαλιωμένο καράβι του 16ου αι. Τα μουσεία του σεξ ...είναι απλά πρωτότυπα και έχουν πλάκα. Αν θέλετε να πάτε προτιμήστε το πρώτο , στην αρχή της Damrak δεξία, το άλλο είναι στην RLD. Ενδιαφέρουσα είναι και η αγορά των λουλουδιών (αν πας μην παραλείψετε να δείτε ένα υπέροχο μαγαζί με ...αιώρες , στο τέλος της αριστερής όχθης. Θεωρώ περιττό να γράφω διευθύνσεις αφού ο οδηγός που θα πάρετε από το VVV τα αναφέρει όλα αυτά. Εχετε υπόψη σας ότι θα ξεποδαριαστείτε . Επίσης είναι βέβαιο ότι θα χαθείτε και αυτό γαιτί η μορφολογία της πόλης είναι τέτοια που ενώ νομίζεις ότι πας ευθεία ...δεν πας, στρίβεις. Τα κεντρικά σημεία της πολής είναι (εκτός του σταθμού) 4 πλατείες, όλες σε μια ευθεία από το σταθμό. Η Dam, όπου και το παλάτι, το στέκι των εναλλακτικών της πόλης και αγαπημένο σημείο συνάντησης των πάντων, η Rembrantplein (λογικά έκεί κοντά θα πρέπει νάναι και το ξενοδοχείο σας) με έντονη νυκτερινή (αλλά κάπως πιό κυριλλέ) ζωή -υπάρχουν και δυο καμπαρέ- και πολύ ωραία εστιατόρια), η Leidseplaein , πιό νεανική με ανάλογα μαγαζία και εστιατόρια και η Museumplein , επιβλητική, μεγαλοπρεπής και ήσυχη. Επίσης καλή φάση για βόλτα είναι -αν έχει ήλιο- μια βόλτα στο vondelpark, ενα τεράστιο παρκο κοντα στην πλατεία των μουσείων -και μην ταραχθείς αν δεις τις μικρές  Ολλανδεζες να έχουν βγάλει τα βυζάκια τους και τα κωλαράκια τους στον ήλιο. είανι απολύτως νορμάλ. Α και οπωσδήποτε μια βόλτα στο Jordaan.
    Τώρα φαι. Θα βρεις τα πάντα για όλα τα γούστα. Δικές μου προτάσεις ένα σουριναμέζικο μεγάλο γωνιακό στην αρχή της Warmoesstraat, είναι ο δρόμος ο παραλληλος της Damrak αριστερα που οδηγεί στην RLD και τα κινέζικα στην Chinatown (πάνω από την RLD). Πάντως φαι θα βρείς καλό και άφθονο. Καφέ και μπαρ είανι γεμάτο το Αμστερναμ, όπου και αν είσαι όλο και κάποιο καφέ -στεγασμένο η υπαίθριο- θα βρεις να καλύπτει τα γούστα σας . Το ίδιο ισχύει και για τα μπαρ, με την προειδοποίηση ότι υπάρχουνκαι αντίστοιχες των αγγλικών παμπ με μπύρες (παρα πολύ μπύρα) με συνοδεία μουσικής ...πόλκα!!
           Πάμε τώρα στο ζουμί. Δεν θα γράψω πολλά γιατί έχω ποστάρει πληροφορίες για το θέμα αυτό δυο φορές στο σχετικό thread του forum (Σημ. Υπάρχουν δέο θρεντ -που καλό είναι να συγχωνευτούνε). Εχε υπόψη σου ότι η πόλη ειναι ασφαλέστατη και ειδικά οι RLD αστυνομοκρατούνται . Μην φοβάστε τίποτα.       
  Δύο ακόμη πράγματα, προσοχή στα ...ποδήλατα, δεν έχουν φρένα, δεν έχουν φανάρια, δεν έχουν κουδούνια (φωνάζουν μόνο ντριν ντριν..!) και είναι παντού.
  Στα κοφεσοπ σερβίρουν και σκέτο καφέ ή ποτό και κάποια είναι πανέμορφα. Επισκέφτείτε το de Kuill απογευματάκι, καθήστε στο μπροτικό τραπέζι στη βιτρίνα και θα με θυμηθείτε ειδικά αν σας αρέσει η ποιοτική ροκ μουσική. αξίζει το κόπο (Θα γράψω αναλυτικά προσεχώς)."
Και μερικά λινκ.
,
,
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Να προσθεσω οτι οταν κατεβειτε να παρετε το τραινο, οι πιθανοτητες να βγειτε απο την πολη, δλδ να παρετε αλλο τραινο ειναι 50-50. Και εγω την πρωτη φορα, αλλα και αρκετοι ακομα την πατησαμε. Για αυτο ρωτηστε δυο τρια ατομα για σιγουρια.
Στα coffee shop ειναι μπερδεμενη η κατασταση. Αλλα σερβιρουν αλκοολ, αλλα οχι, αλλα επιτρεπουν τη χρηση κινητου, αλλα οχι, σε αλλα δε πρεπει να φορας σκουφο και αλλα κουφα. Στα κανονικα καφε τωρα, το αναμα γελαστου-τριφυλλου-μπαφου κλπ απαγορευετε ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ. Και σε μερικα ξενοδοχεια επισης, αλλα εκει ανοιγεις παραθυρο κλπ. Πολυ καλη φαση ειναι τα space cake και τελευταια τρομερη καλη φαση ειναι τα vaporiser. Σε αυτα σου δινουν ενα τεραστιο μπαλονι με ατμο (οχι καπνο) φουντας και τραβας. Ειναι ο πιο υγειινος τροπος για να μπει στο αιμα σου η τετραυδροκαναβιολη. Και μην παρετε ποσοτητες πανω απο ενα γραμμαριο τη φορα γιατι αν μεινετε λιγες μερες και εχετε αγορασει αςα πουμε μια προσφορα 5-10 γραμμαριων, ή θα το πεταξετε στο τελος ή θα αναγκαστειτε να το πιειτε και δε θα κανετε βημα απο μια καρεκλα ολες τις μερες. Ασε που μπορει και να μη λεει. Για πιο λαιτ καταστασεις περνεις ετοιμα στριμμενα. Δεν ειναι βεβαια και πολυ δυνατα.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Οσο για σενα zero, δε ξερω αν το επιδιωξες, αλλα θα βρεθεις εκεινες τις μερες στη μεγαλυτερη γιορτη τις Ολλανδιας και στο πιο καταλληλο μερος.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.005
Κριτικές
490
Like
36.734
Πόντοι
41.447
ευχαριστώ πάρα πολύ τους συναγωνιστές vonmakoulis και gobr για τις πολλές και καλές πληροφορίες που δινουνε.  ;)

εκείνες τις ημέρες φιλε gobr ειναι η ετήσια γιορτη της βασίλισας και ΝΑΙ για αυτό διάλεξα να πάω τότε γιατι έμαθα οτι γινεται της κακομοίρας!
ολοι λέει ειναι στους δρόμους χορεύουν και πίνουν μέχχρι τελικής πτώσεως!...
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει ακριβως.Π.χ ποσες rld υπαρχουν,ποσο μεγαλες ειναι και ποση ωρα χρειαζομαι για να κανω ενα καλο τουρ.
Υπαρχουν μερη που θα πρεπει να προσεχουμε και ενδεχομενως να μην παμε?
Τελος θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με τα coffe shop και αν μπορω να σκαω μπαφιδι εκτος αυτων.
Σύντροφε, ξεκινώ απαντώντας στα παραπάνω ερωτήματά σου ένα προς ένα.
Λοιπόν RLD υπάρχουν 3. Η πρώτη, ιστορικότερη και τουριστικότερη βρίσκεται στο αριστερό μας χέρι μόλις περάσουμε τη γέρφυρα που συνδέει τον σταθμό με την πόλη. Όταν μιλάω για RLD σ΄αυτήν θα αναφέρομαι.
Η δεύτερη βρίσκεται στην περιοχή "De Pijp"  και εκτείνεται κατά μήκος της οδού Ruysdaelkade και των παραδρόμων της. Πολύ κοντά βρίσκεται η μεγάλη υπαίθρια αγορά Αλμπερτ Κουιπ, οπότε μπορείτε και να κάνετε τα ψώνια σας και να χαζέψετε τα κορίτσια στις 12-15 βιτρίνες. Οι τιμές εδώ είναι κατά τι χαμηλότερες και οι κοπέλες, όχι και τα καλύτερα κομμάτια.
Η τρίτη βρίσκεται στα δυτικά στο Singel (είναι το ποτάμι) κοντά στο κεντρικό σταθμό, δηλ. στο δεξί μας χέρι -αντίθετα από την RLD - κοντά στην οδό Raadhuistraat. Και εδώ έχει καμιά 15αριά βιτρίνες  χωρίς τον πανικό των τουριστών της RLD, με τις ίδιες τιμές μ΄αυτή. 
Αν πάλι έχετε αυτοκίνητο μπορείτε να πάρετε κάποια που κάνει πιάτσα στο πεζοδρόμιο της Λεωφόρου Theemseweg (η δυτική είσοδος από τον αυτοκινητόδρομο στα δυτικά της πόλης - βιομηχανική περιοχή) και να τα οδηγήσετε σε ειδικά διαμορφωμένο από τον Δήμο πάρκινγκ, για να σας πάρουν μια πίπα στα γρήγορα πίσω από τα παραβάν που έχει τοποθετήσει ο Δήμος της πόλης ειδικά για το σκοπό αυτό (δεν κάνω πλάκα).
Για ένα καλό τουρ στην RLD δεν χρειάζεται παραπάνω από 2 ώρες. Φυσικά μπορείς να κάτσεις και 3 μήνες και να μην ξεκολλήσεις (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Εννοείται ότι η RLD είναι γεμάτη με καμπαρέ, στριπτιζάδικα, σεξ σοπ, πηπ σώου και φυσικά με πάνω από 40 κοφφε σοπ.
Τώρα για τα κόφφε-σοπ δεν είμαι ειδικός (έχω επισκευτεί μόλις 71 από τα πάνω από 350), οπότε παραπέμπω στο πολύ καλό
.
Συστασή μου να αποφύγετε τις αλυσίδες (μπουλντογκ, γκρασχόπερ, γρεενχάους) και τα έτοιμα τζόιντ.
Επιλογές μου De Kuil (πρώτο με διαφορά, σερβίρει αλκοόλ και βάζει ψαγμένη ροκ μουσική, πολύ καλό για απογευματινό χάζι από την υπέροχη βιτρίνα του), Dumpkring (πολύ καλή ατμόσφαιρα, ψυχεδελικό ροκ), Rusland (ιστορικό μαγαζί , το πρώτο κοφφεσοπ της πόλης, σερβίρει μόνο τσάι), Abraxas, Pink Floyd και Dolphins (το καλοκαίρι βάζει και καραβάκι για τουρ στα κανάλια με 2ωρη στάση στην RLD). Και για πρωινό καφέ το Baba με ambien (προσοχή το βράδυ παίζει μόνο trαns). Για το που και πως παραπέμπω στο λίνκ.
Όσο αφορά το τελευταίο, να καπνίζεις δημόσια (πλην πάρκων) στο δρόμο,  δεν συνίσταται. Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε  Ο καφές είναι πολύ φτηνός στα κοφφεσοπ.
Θα επανέλθω  :cool2:.

 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Vonmakouli θα μου επιτρεψεις να σε διορθωσω οσον αφορα τη περιοχη με τα κοκκινα φαναρια στη Singel και τους παραδρομους τις. Τα φαναρια δεν ειναι 15, ειναι αρκετα παραπανω αλλα ειναι αρκετα αρια μεταξυ  τους και μονο σε 2 σημεια ειναι αρκετα μαζι. Η τιμη ειναι στα 40 ευρω (τιμη Φλεβαρη), δηλαδη 10 ευρω λιγοτερο απο την RLD, εκει θα βρεις ΚΥΡΙΩΣ MILF και σε ποσοστα, θα βρεις καλυτερη περιποιηση.
Στα Coffee Shop να προσθεσω το Homegroun Fandaseeds (μη ξεχασετε να κατουρισετε στη τουαλετα του ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ) και βεβαια το ιστορικο Barney's Breakfast Coffee Shop οπου εκει σερβιρουν τα πιο καλα προιοντα τις μανας γης. Ψωνιζεις στο ενα, και απεναντι το πινεις απολαμβανοντας το breakfast σου με πολυ καλη μουσικη.

Να αναφερω για μια ακομα φορα, το εχω πει 2-3 ακομη, οταν κανετε νταραβερι με κοπελα στα φαναρια να ξεκαθαρισετε τι περιλαμβανει το μενου. ρωτηστε καθαρα αν η τιμη ειναι suck and fuck και ποσες στασεις. Για να μη φυγετε με καμμια αδιαφορη πιπα στο τελος. Επισης οπου βλεπετε μπλε φως στο δωματιο, απο φθωριου κυριως, ειναι τραβελι. Εκει τα τραβελια δυσκολα τα ξεχωριζεις απο τις πουτανες. Αν παρολα αυτα σας τρωει ο πωπος σας, και εκει θελει περισσοτερη κουβεντα τι κανεις και με ποσο.
 

tsapapa

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
16
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια καλημερα! κατα τη γνώμη μου το καλυτερο coffe shop είναι το Mellow Yellow που βρίσκεται στην Vijzelgracht 33. Πολλη φιλικό περιβάλλον με πολλη καλή ποιότητα και πολλη καλες τιμέσ!
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
coffee shops
koffeeshopMap.gif
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Iblis βγαλε το χαρτη. Εκει στο κοκκινο περιγραμμα δειχνεις το μισο κεντρο.
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
τι καιρο κανει τον οκτωβρη συνηθως??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom