Νέα

Αλβανική προπαγάνδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pipinolatris12

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2006
Μηνύματα
549
Κριτικές
17
Like
12
Πόντοι
1.997
Μήπως είχαν αποφασίσει κάποιες μεγάλες δυνάμεις της εποχής τη διάλυση της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας?
Αλήθεια ο Λόρδος Βύρωνας τόσο πολύ αγαπούσε την Ελλάδα?
Μπά!! μάλλον μόνοι μας τα καταφέραμε!

Μήπως μετά από 100 χρόνια οι μεγάλες δυνάμεις φρενάρανε και εμάς όταν άρχισε να γίνετε πραγματικότητα το όνειρο της μεγάλης Ελλάδας?
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σεβαστη η αποψη σου,αν και εντελως λανθασμενη ...Οταν πετας κατι,καλο ειναι να το τεκμηριωνεις αλλιως παραμενουν λογια του αερα...Πιστεψε με
εχω  μελετησει πολυ καλα ιστορια εδω και χρονια,ειναι το παθος μου βλεπεις...Και την εχω μελετησει απο ολες τις πηγες...Τι λεμε εμεις,τι λενε οι Δυτικοι,τι λενε οι Τουρκοι(δεν εχεις παρα να μπεις σε αγγλοφωνα τουρκικα σαιτ)...Επετρεψε μου να εχω σφαιρικη αποψη...Για το αν ειμαστε μπασταρδεμενοι ως φυλη μπορεις να κανεις μια βολτα στους δρομους της πολυφυλετικης πλεον ΑΘΗΝΑΣ (ετσι τα καταφεραν καποιοι) και να ξεχωρισεις τους ελληνες σε ποσοστο πανω απο 90% με μια απλη ματια στα προσωπα τους...Κανε αυτο το πειραμα και θα με θυμηθεις...Ανοιξε και κανενα τουρκικο δορυφορικο καναλι να δεις τα προσωπα των τουρκων... Αλλοι μοιαζουν με αραβες,αλλοι με ελληνες,αλλοι με σλαβους και καποιοι με γνησιους μογγολους...Δεν χρειαζεται να ξερεις ιστορια για να καταλαβεις ποιος λαος διατηρει σχετικα καθαρο dna (επιμιξιες παντα θα υπαρχουν)...
+1000
επειδη τυνχανει να ειμαι εξωτερικο συμφωνω απολυτα...!!οι ελληναρες εχουνε χαρακτηριστικη φατσα στυλ και διαφορα αλλα κανουνε μπαμ απο το χιλιομετρο.....!!!
και οσο για την ιστορια ειμαστε απο τοθς ελαχιστους λαους εμεις και οι κινεζοι που εχουμε τετοια ιστορια...!!!οχι οτι ειμαστε και μπσταρδεμενος λαος!!!μην τρελαθουμε τελειως...!!!εχουμε τετοια ιστορια τετοια εθιμα παραδοσεις και ειμαστε γνωστοι σε ολον τον κοσμο χωρια που οποια πετρα και να σηκωσεις ελληνα θα βρεις...!!!!!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
και οσο για τους αλβανους..!!ναι παρολο που δεν ειμαι ρατσιστης θα γινω γιατι δεν τους παω μια..!!!ειναι πουστηδες απο κουνια...!!!μπασαμε ποσους αλβανους πακιστανους ιρακινους ρουμανους βουλγαρους ρωσους ολλα τα σκατα και τα εγκληματα οι φονοι οι ληστειες εχουνε ανεβει κατακορυφα...!!!ολοι αυτοι φυγανε για ενα καλυτερο αυριο που στην ελλαδα..!!αν ειτανε σωστοι στα κρατη τους δεν θα φευγανε...!!
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Μελετάς την ιστορία "εδώ και χρόνια", "από όλες τις πηγές" σε σάιτ; Αυτό αποκαλείς ιστορία;
Τις τουρκικες πηγες,ιστοριογραφια και αποψεις διαβασα σε αγγλοφωνα τουρκικα σαιτ.Μη παραποιεις τα λεγομενα μου.Ξερεις,δεν κυκλοφορουν πολλα τουρκικα βιβλια στην ελλαδα...Εσυ εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις για καποιον που θελει να μελετησει τι λενε οι Τουρκοι?Να μας το πεις αν ξερεις ...Αφου πιεις το κονιακ ριξε και μια ματια στις φωτογραφιες με ομοιτητες αρχαιων-νεων ελληνων...Φαινονται λιγο προπαγανδιστικες αλλα δεν απεχουν πολυ απο την πραγματικοτητα...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
DUGUJAU νομίζω ότι είναι λίγο τραβηγμένη απο τα μαλλιά η προσέγγισή σου.

 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Φίλε Enforcer, ούτε δημοσιογράφοι να ήταν....Πήραν την τρίχα και την έκαναν τριχιά....Εχουν ξεφύγει παντελώς γι' αυτό δεν απαντάω....
 

kosats

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
289
Like
0
Πόντοι
1
τωρα επειδη εβγαλε ενας βλακας ενα βιντεο δεν σημαινει οτι θα φαγωθουμε και μεταξυ μας!ο καθενας ειναι ελευθερος να λεει οτι θελει,το θεμα ειναι σε ποιον το λεει και γιατι.οσων αφορα τους αλβανους στην Ελλαδα θα σας παραθεσω κατι που το ειπε "στελεχος"-"τεχνοκρατης" και το ακουσα κατα λαθος.επιγραμματικα λοιπον...υπογεννητικοτητα στην ελλαδα..σε λιγες δεκαετιες θα αφανιστουμε..οποτε τι κανουμε?το βλεπουμε και το ζουμε στις μερες μας..εχει αρχισει εδω και 15 χρονια.για να μην σας κουρασω αναπτυξτε το λιγο στο μυαλο σας.υπαρχουνε βεβαια και αλλοι παραμετροι(ευνοουμενοι)..τα κλασσικα φθηνα εργατικα χερια-ο ελληνας βαριεται να δουλεψει και λοιπες αλλες μαλακιες..ο ελληνας πολεμισε για ασφαλιση-καλυτερες συνθηκες εργασιας,ανοδο του βιοτικου επιπεδου,ανεσεις κλπ.με την ελευση των αλλοδαπων ολα αυτα ακυρωθηκανε και μεις βγηκαμε τεμπεληδες!τεμπελης γιατι?γιατι εκανα αγωνες ωστε να απολαμβανω την ζωη (στο μετρο δυνατο) εγω και τα παιδια μου και οχι να δουλευω σαν σκυλος?εχω πολλα να πω αλλα λογω χρονου σταματαω εδω.θα επανερθω...
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
τωρα επειδη εβγαλε ενας βλακας ενα βιντεο δεν σημαινει οτι θα φαγωθουμε και μεταξυ μας!ο καθενας ειναι ελευθερος να λεει οτι θελει,το θεμα ειναι σε ποιον το λεει και γιατι.οσων αφορα τους αλβανους στην Ελλαδα θα σας παραθεσω κατι που το ειπε "στελεχος"-"τεχνοκρατης" και το ακουσα κατα λαθος.επιγραμματικα λοιπον...υπογεννητικοτητα στην ελλαδα..σε λιγες δεκαετιες θα αφανιστουμε..οποτε τι κανουμε?το βλεπουμε και το ζουμε στις μερες μας..εχει αρχισει εδω και 15 χρονια.για να μην σας κουρασω αναπτυξτε το λιγο στο μυαλο σας.υπαρχουνε βεβαια και αλλοι παραμετροι(ευνοουμενοι)..τα κλασσικα φθηνα εργατικα χερια-ο ελληνας βαριεται να δουλεψει και λοιπες αλλες μαλακιες..ο ελληνας πολεμισε για ασφαλιση-καλυτερες συνθηκες εργασιας,ανοδο του βιοτικου επιπεδου,ανεσεις κλπ.με την ελευση των αλλοδαπων ολα αυτα ακυρωθηκανε και μεις βγηκαμε τεμπεληδες!τεμπελης γιατι?γιατι εκανα αγωνες ωστε να απολαμβανω την ζωη (στο μετρο δυνατο) εγω και τα παιδια μου και οχι να δουλευω σαν σκυλος?εχω πολλα να πω αλλα λογω χρονου σταματαω εδω.θα επανερθω...
  Πολυ σωστη προσεγγιση φιλε...Βαζεις το μαχαιρι στο κοκκαλο...Η μαστιγα της υπογεννητικοτητας ειναι ικανη να μας οδηγησει στην τελικη ηττα σε μια μαχη που κερδιζαμε επι χιλιετιες οι ελληνες...Στη μαχη της επιβιωσης...
Να προσθεσω οτι οι αλβανοι και οι λοιποι αλλοδαποι ηρθαν εδω στην ελλαδα και βρηκαν ενα υψηλο βιωτικο επιπεδο που μπορει να μην εφτανε τη Δυτικη Ευρωπη,αλλα σε σχεση με τις χωρες τους ηταν χαωδης διαφορα...Γι αυτο και δεν θελει να φυγει κανενας τους...Μεχρι δηλαδη το 1990 δεν χτιζοντουσαν οικοδομες?Τα χωραφια δεν ποτιζοντουσαν?Ποιος τα εκανε ολα αυτα?Το Ολυμπιακο σταδιο ποιος το εχτισε,εξωγηινοι?Να μην πουμε ποσα εργοστασια υπηρχαν στην Ελλαδα τις περασμενες δεκαετιες και ποσα σημερα...Χωρα που η βαρια της βιομηχανια ειναι ο τουρισμος,ειναι της πλακας...Να παμε να κανουμε παρεα στη Τζαμαικα και στα νησια Μπαρμπαντος...
Οι μονοι που ωφεληθηκαν απο την εισβολη των ξενων ειναι οι μεγαλοεπιχειρηματιες και οι μεγαλοεργολαβοι...Οι πλουσιοι εγιναν ακομη πλουσιοτεροι και οι φτωχοι φτωχοτεροι... Δεν αξιζει να το αναλυεις αλλο, γιατι μονο θλιψη και θυμος θα βγει...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Kosats δε συμφωνώ απόλυτα μαζί σου μιας και τουλάχιστον στον ιδιωτικό τομέα, είμαστε οι περισσότεροι υπάλληλοι - white collar slaves και μας πηδάνε κανονικά. επομένως οι αγωνες που επικαλείσαι δε με άγγιξαν.

Η μάλλον, άγγιξαν το πλέον αντιπαραγωγικό κομμάτι του εργαζόμενου δυναμικού - το δημόσιο.

επίσης, πριν 2 χρόνια που λόγω δουλειάς πέρασα από τον θεσσαλικό κάμπο μου έκανε εντύπωση αγρότες να παίζουν πρέφα στον καφενέ και οι "μαύροι" να δουλεύουν. Εδω δε λέμε να δουλεύουν λιγότερο - οι άνθρωποι αυτοι δε δούλευαν καθόλου.

Και κάπου εδώ ολοκληρώνεται η συμμετοχή μου στο συγκεκριμένο thread μιας και όντως, έχει ξεφύγει αρκετά και σε περιοχές που με αφήνουν αδιάφορο επι του παρόντος.
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
1. δεν καταλαβαινω πως μπορει να γινεται θεμα ενα ακυρο βιντεο που ανεβασε καποιος στο youtube  κ λεει το μακρυ του κ το κοντο του!
2. προτιμω 1000 φορες εναν αλβανο σωστο, τιμιο και δουλευταρα (οποιος πει οτι δεν υπαρχουν ειναι απλα ηλιθιος) απο εναν παπαρα ελληνα που κοιταζει να κλεψει να κοροιδεψει κ να λουφαξει! επομενως μετραει η προσωπικοτητα του καθενος κ στα αρχιδια μου το απο που ειναι!
3. ακομα κ αν εχουν αποψεις που δεν τις γουσταρουμε σε εθνικα θεματα, ρε μαγκες κ αυτοι ετσι τα εμαθαν στα σχολεια τους οπως αντιστοιχα τα μαθαμε αντιθετα εμεις! δεν τα σκεφτηκαν μονοι τους απο κακια! κ οποιος πιστευει οτι η ιστορια που μαθαινουμε εμεις ειναι η απολυτως σωστη κ ολων των αλλων χωρων λαθος ειναι μαλλον αφελης...
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Δεν αντιλεγει κανενας,οτι υπαρχουν και Ελληνες κακοποιοι και Βουλγαροι...και Ρουμανοι..και Ρωσσοι και..και..
Απλα οι Αλβανοι το εχουν περισσοτερο μεσα στο dna τους,η δυστυχώς μαζευτηκαν στην Ελλαδα περισσοτεροι ΚΑΚΟΙ Αλβανοι,από οτι καλοι..Κοιταξτε τι γινεται στις φυλακες..Το 70% ειναι Αλβανοι και το 30% ολοι οι υπολοιποι..
Και οσον αφορα,την Ελληνική φυλη,η αληθεια ειναι οτι ειδικα τα 400 χρονια σκλαβιας,μπασταρδεψαν τα εξωτερικα χαρακτηριστικά της φυλη μας...
Ο αρχεγονος Ελληνας ΔΕΝ ηταν μελαχρινος,αλλα ξανθος με ανοιχτοχρωμα ματια.Με λιγα λογια ΑΡΕΙΟΣ...
 

Neuronico

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2006
Μηνύματα
151
Like
4
Πόντοι
1
Ο αρχεγονος ελληνας ητανε ξανθος με γαλαζια ματια και μαζευε edelweiss  στις αλπεις.
 

casio26

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2006
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό για ξανθούς αρχαίους έλληνες ήταν χιτλερική προπαγάνδα. Οι ξανθοί ήταν σπάνιοι. Ένας από αυτούς ήταν κι ο Αχιλλέας γι' αυτό και ο Όμηρος είχε σταθεί σ' αυτό το χαρακτηριστικό του ως κάτι το ιδιαίτερο.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ξανθός είναι επίσης και ο Γιώργος ο ιπτάμενος φροντιστής των λειζερ λαιν κλίνικ που εμφανιζεται με επιτυχία σε γνωστό διαφημιστικό δίπλα στον όχι αρχέγονο έλληνα Αγγελο Πυριόχο.



 

stathis1971

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Ας βάλουμε τα πράγματα στα σωστά τους πλαίσια: Οι αρχαίοι Έλληνες αυτό που τους ένωνε δεν ήταν η σωματική διάπλαση και τα φυσιογνωμικά χαρακτηριστικά αλλά η κοινή παιδεία, θρησκεία και τα έθιμα. Τα ευρήματα σε αρχαίους τάφους έχουν αποδείξει ότι το ύψος των Ελλήνων κυμαινόταν από αρκετά μικρόσωμοι έως αρκετά ψηλοί (το 1.80 στην αρχαιότητα θεωρούνταν πολύ μεγάλο ύψος). Μην ξεχνάτε ότι ο αρχαίος Ελληνισμός ήταν χωρισμένος σε φυλές: Δωριείς, Αιολείς, Ίωνες. Ειδικά οι Δωριείς ήταν εκείνοι με τα βόρεια χαρακτηριστικά, και όχι πάντα. Οι Ίωνες, αντίθετα, ήταν κοντύτεροι και πιο σκούροι. Το καλύτερο παράδειγμα γνήσιων απογόνων αρχαίων Ελλήνων (εκτός από τους περίφημους Καλάς) είναι οι ελληνόφωνοι της Κάτω Ιταλίας, απόγονοι των αρχαίων Συρακοσίων και Ταραντινών. Και εκεί δεν μπορούμε να μιλήσουμε για τουρκοσπορά (γιατί δεν πήγαν ποτέ τούρκοι εκεί!)ούτε για μπαστάρδεμα. Μιλάμε για απομονωμένες τοπικές κοινωνίες στο Regio Calabria, που με χίλιες δυσκολίες διατήρησαν την ελληνική τους διάλεκτο, στην οποία διασώζονται πάρα πολλά αρχαία στοιχεία. Αν  τους έχετε δει, θα δείτε ότι είναι αρκετά σκούροι και μεσογειακοί. ʼλλο παράδειγμα ελλήνων με βαθιά ρίζα στην αρχαιότητα είναι οι Πόντιοι αλλά και οι Κρητικοί και οι Τσάκωνες στο Λεωνίδιο, που στις διαλέκτους τους διασώζουν επίσης πάρα πολλά αρχαία στοιχεία.  Ειδικά στην Κρήτη θα δείτε τους πιό κατάξανθους αλλά και τους πιο σκούρους, απόδειξη της ποικιλότητας του Ελληνισμού. Θέλω εδώ να καταλήξω στην ρήση του ρήτορα Ισοκράτη: "Έλληνες εισί οι της ημετέρας παιδείας μετέχοντες". Για μένα κάθε ξένος μετανάστης που σπουδάζει στην Ελλάδα και αφομοιώνει την ελληνική παιδεία και τα ελληνικά γράμματα είναι εθνικό κέρδος.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Πάλι τα μπλέξαμε νομίζω.
Το παραμυθάκι περι της μη φυλετικής καταγωγής απο τους αρχαίους, με το άλλο παραμυθάκι της "φιλίας των λαών".
Το επίσης "παραμυθι" του Ισοκράτη, με την αλβανική μεγαλη ιδέα.
Μέσα στις ιδεολογικές μας προκαταλήψεις τα έχουμε κάνει όλα αχταρμά
Κρίμα είναι να μπαίνετε σε καλούπια παιδιά και να παπαγαλίζετε τα επιχειρήματα κάποιων άλλων. 
 

stathis1971

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Όλα αυτά που ανέφερα είναι προϊόν των σπουδών μου στο Παν/μιο Αθηνών και όχι των βιβλίων του Λιακόπουλου και του Πλεύρη ή συναθροίσεων του "Ελληνικού Μετώπου". Είμαι πραγματικά υπερήφανος που ο Ελληνισμός είναι απλωμένος στα πέρατα του κόσμου. Όταν είδα κάποτε μια εκπομπή με θέμα τον Ελληνίσμό της Κάτω Ιταλίας και το πόσο πάσχισαν να κρατήσουν την Ελληνικότητα τους παρά τις διώξεις του Βατικανού και του Ιταλικού κράτους, και μάλιστα όταν έδειξε σε ένα από τα χωριά αυτά, κατά τον εορτασμό του Δεκαπενταύγουστου να κυματίζει στην πλατεία του χωριού η γαλανόλευκη, πραγματικά δάκρυσα. Επειδή δικαιολογημένα πολύς κόσμος έχει δυσπιστία στους "γραμματιζούμενους" είδικά μετά τα τελευταία παρατράγουδα με το βιβλίο της Ιστορίας του Δημοτικού, παρασύρεται ακόμη περισσότερο από τους απατεώνες Λιακόπουλους και Αδώνιδες. Πότε επιτέλους θα μάθουμε ως Έλληνες να ακούμε με νηφαλιότητα την αλήθεια και να ξεχωρίζουμε τους πραγματικά πνευματικούς ανθρώπους από τους φελλούς;
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Τώρα αλήθεια, ειλικρινά, σοβαρά...πιστεύεις όντως ότι υπάρχουν στην Κρήτη, στον Πόντο, στο Λέτσε ή όπου αλλού θέλεις άνθρωποι που το σόι του πηγαίνει ίσια ντογρού στον 5ο αιώνα π.Χ ; Επειδή υπάρχουν ξανθοί κρητικοί σημαίνει ότι είναι από την αρχαία Ελλάδα; Αν ξεχάσουμε και εξαιρέσουμε τη βυζαντινή, αραβική, βενετική και οθωμανική κατοχή της Κρήτης, μερικές εκατοντάδες χιλιάδες μετοικήσεων πληθυσμών από τις σλαβικές περιοχές στην Κρήτη τη βυζαντινή εποχή, μερικές εκατοντάδες χιλιάδες πειρατικές επιθέσεις σαρακηνών, αράβων, νορμανδών, ισπανών, και κάποια λίγα χρόνια γερμανικής κατοχής, ίσως έχεις δίκιο. Επειδή όμως αρχίζει η συζήτηση και κυμαίνεται σε επίπεδο DNA θα αποχωρήσω ευγενικά από το θρεντ αφού η γενετική δεν είναι το φόρτε μου. Καλή συνέχεια και καλά μυαλά :rockon:

Σε παρακολουθώ καιρό-τα γραπτά σου.
Αν και φαίνεσαι "δημοκράτης", τείνεις να υιοθετείς αντιεξουσιαστική φρασεολογία και επιχειρηματολογία.
Καθε τρίτο ποστ και αναφορά στον ʼδωνι. Ο σατανάς των αναρχικών φαίνεται είναι. Για αυτό και νομίζω ότι είσαι δογματικός.
Όλοι αυτοί που αναφέρεις ήταν περαστικοί και πάντα μειοψηφία εντός ενός άλλου πληθυσμού. Και όπως βλέπεις δεν ανέφερα απευθείας καταγωγή. Και επίσης καλά κάνεις και δεν μπαίνεις σε τέτοια κουβέντα γιατί ουτε πρόθεση μου ήταν κάτι τέτοιο, αλλά και δεν είναι σωστό να χρησιμοποιείς επιχειρήματα που τελικά δυναμώνουν την θέση των φυλετιστών.
Φιλικά πάντα
 

stathis1971

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Ίσα ίσα που αυτό ήθελα να αποδείξω ότι δεν υπάρχει καμία γενετική ταυτότητα, κανένα χρωμόσωμα με την ταμπέλα "Έλληνας". Μάλλον δεν έγινα αντιληπτός. Απλά ήθελα να αποδείξω την ποικιλομορφία του Ελληνισμού, και την ιστορική συνέχεια και ενότητά του μέσα από τον πολιτισμό και την γλώσσα του. Ζητώ συγνώμη αν δεν το εξέφρασα καλά και παρεξηγήθηκα.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Αν ολοι διαβαζαμε Πλευρη,Λιακοπουλο και πηγαιναμε στις συναθρησεις του Ελληνικου Μετωπου,αντι να κανουμε ολη μερα πορειες για τη Νικαράγουα..συμπαράστασση στο λαο του Μπαγκλαντες..της Υεμενης..του Αφγανισταν..Λευτερια στο συντροφο αγωνιστη "Παπαρογλου"(τι εκανε μωρε το παιδι;Κατα λαθος εριξε μια μολοτωφ σε ενα μπατσαδικο και εκαψε ζωντανους δυο κωλομπατσους)..να καιμε και καμμια ελληνική σημαια να ζεσταθουμε το χειμωνα..
ΤΟΤΕ ισως τα πραγματα να ηταν καλυτερα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom