Νέα

Αγορά καινούργιου υπολογιστή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 184
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.439
Like
3.643
Πόντοι
456
Αυτό το μαγαζί κάνει τζάμπα συναρμολόγηση αρκεί να πάρεις όλα τα κομμάτια από αυτούς. Νομίζω ότι 1 τεμάχιο μπορείς να το πάρεις και από αλλού.
Σοβαρό μαγαζί και καλές τιμές.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Εδω λεει οτι στο πλαισιο η συναρμολόγηση και η εγκατάσταση είναι δωρεάν , αλλά ποιος ξερει αν ισχύει , θα περάσω σε κάποια φάση απο πλαίσιο και θα ρωτήσω για σίγουρα.

 

Επισκέπτης
Έχω έναν φίλο, ένα παιδί τεχνικό υπολογιστών
που αν θες μπορείς να του πεις τι υπολογιστή θέλεις, για τι χρήση και να στο φτιάξει ή να το φτιάξετε κομμάτι κομμάτι μαζί
ανάλογα και τα χρήματα που έχεις να διαθέσεις και τη χρήση που τον θες
και να έρθει και σπίτι σου να στον συναρμολογήσει και να σου περάσει windows, εννοείται όχι αυθεντικά αλλά δεν έχει καμία διαφορά
και να σου πάρει πολύ λίγα χρήματα

Αν θες πες να σου δώσω fb

Για οτιδήποτε τον χρειάζεσαι μετά στο μέλλον, μπορεί να μπαίνει και από teamviewer να σου λύνει θέματα κτλπ από το σπίτι του
Πολύ καλό παιδί
ποση την εχει;
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Τελικά πέρασα σήμερα από το πλαίσιο και είπα εκεί στον τεχνικό ότι θέλω την τάδε σύνθεση , μου είπε ότι η συναρμολόγηση είναι δωρεάν εφόσον θα τον παραλάβω από το κατάστημα , γιατί αρχικά μου πρότεινε να μου τον φέρουν στο σπίτι το οποίο μάλλον το χρεώνουν , αλλά τα windows θα πρέπει να τα βάλω μόνος μου είπε , αλλιώς τα χρεώνουν 100 ευρώ ... Γιατί δεν ρώτησα , υποθέτω γιατί σου βάζουν τα αυθεντικά ; :P
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Τελικά πέρασα σήμερα από το πλαίσιο και είπα εκεί στον τεχνικό ότι θέλω την τάδε σύνθεση , μου είπε ότι η συναρμολόγηση είναι δωρεάν εφόσον θα τον παραλάβω από το κατάστημα , γιατί αρχικά μου πρότεινε να μου τον φέρουν στο σπίτι το οποίο μάλλον το χρεώνουν , αλλά τα windows θα πρέπει να τα βάλω μόνος μου είπε , αλλιώς τα χρεώνουν 100 ευρώ ... Γιατί δεν ρώτησα , υποθέτω γιατί σου βάζουν τα αυθεντικά ; :P
Γιατί τόσο κοστίζει ΟΕΜ η άδεια των windows.
Εννοείται, οτι πλέον μπορείς να τα περάσεις νόμιμα και δωρεάν, αλλά και να βρείς κλειδί, επίσης νόμιμα, με 10-15 ευρώ
 

ratahamata4040

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2019
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Kαλησπερια στα μαστόρια

Ενδιαφερομαι για αγορα υπολογιστη και θελω να σας γραψω το build που σκεφτομαι.
Περιμενω παρατηρησεις και αποψεις για τα parts που μ ενδιαφερουν προς αγορα ή αν θα πρεπει να αντικαταστησω καποιο απο αυτα με κατι καλυτερο αλλα οχι ακριβοτερο !!! Τον υπολογιστη τον χρειαζομαι για επαγγελματικη χρηση κατα κυριο λογο αλλα και για gaming εαν υπαρχει χρονος και διαθεση

1) Τροφοδοτικό
Corsair CX Series CX650M ή CoolerMaster G550M
Δεν εχω αποφασισει ακομα ποιο απο τα 2 τροφοδοτικα να αγορασω για το Build που σκεφτομαι
περιμενω αποψεις για βοηθεια

2) Σκληρός δίσκος
Western Digital WD Blue 1TB WD10EZEX και τον Kingston A400 480 GB, Solid State Drive
Σκεφτομαι να αγορασω και τους 2

3) Μνήμη
G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

4) Κάρτα Γραφικών
Gigabyte GeForce GTX1060 6GB Windforce (GV-N1060WF2OC-6GD)

5) Μητρική
Asus Prime Z390M-Plus

6) Επεξεργαστής
Intel Core i5-9600K Box

7) Ηχεία υπολογιστή
Logitech Z333

8) Κάρτα ήχου

9) Κουτί
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
Θα πρεπει να αγορασω και ανεμιστηρακια για το συγκεκριμενο κουτι ??
Σκεφτομαι 3 της Arctic F14 PWM PST 140mm

Περιμένω απόψεις ..................
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
το ssd να γνωριζει το παιδι εαν παρουσιασει μυνημα λαθους η χαλασει ο σκληρος c δεν υπαρχει καμοια περιπτωση να επαναφερει τα αρχεια του σε προγενεστερη ημερομηνια
αν χαλασει γενικα δισκος ssd καταστρεφεται ολοσχερος ο δισκος


Σε πλανο 10ετιας. Τον SSD τον παιρνεις για να βαλεις windows και κανενα παιχνιδακι να σου φορτωνει τα αρχεια πολυ πιο γρηγορα. Τα υπολλοιπα σε HDD. Στατιστικα λιγοτερο χρονο ζωης εχει ενας HDD αλλα με μια ασφαλεια οτι με ενα backup σωζεις τον κωλο σου.


Εν το μεταξυ τον toshiba ssd τον είχε και στο πλαίσιο και μάλιστα πιο φτηνα απο τον WD.
Στην ram δεν ξερω βασικα αν η μητρικη έχει παράδειγμα μόνο δυο υποδοχές (μπορει να έχει περισσότερες δεν ξέρω) δεν είναι καλύτερα το 1χ8 για να το κάνεις μελλοντικά 2χ8 ;

Στην μητρικη που διαλεξες καθως και σε αυτην που σου προτεινα εχει 2 υποδοχες μονο για ram. Οχι και οτι καλυτερο. Το καλυτερο ειναι να εχεις 4 θεσεις και να παιξεις 2χ4 παρα 1χ8 εφοσσον μεινεις στα 8bg RAM. Και γιαυτο αν και την ολη δουλεια την κανει ενας καλος επεξεργαστης και μια καλη καρτα γραφικων εγω επιμενω στην επενδυση που κανεις δεν κοιταει οπως αυτην της motherboard. Με μια καλη motherboard μπορεις στο μελλον να κανεις οτι θες. Επεξεργαστες και καρτες γραφικων ειδικα intel και nvidia αντιστοιχα ανα 2 χρονια βγαζουν νεα τεχνολογια. Με μια καλη motherboard υποθετικα μπορεις να στηριξεις τεχνολογια που ΘΑ βγει σε 5 χρονια. Ή κουτσα κουτσα να φτιαξεις συστημα που Θα αντεξει στην 10ετια. Με μια μετρια motherboard απλα συμβαδιζεις με την τωρινη τεχνολογια και δεν σου αφηνει επιλογες αναβαθμισης στο μελλον.


quote author=savvass notid=87073 link=topic=292676.msg8734092#msg8734092 date=1548071954]
Εριξα μια ματιά στις συνθέσεις του mysystems αλλα μου φανηκε οτι οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες με του πλαίσιου , το ενδιαφέρον είναι οτι βρήκα αυτό που ρωτούσα στο αρχικό πόστ σχετικά με την συναρμολόγηση και το πέρασμα windows , στην mysystems εχουν 20 ευρω την συναρμολόγηση και 35 ευρώ την συναρμολόγηση μαζί με την εγκατάσταση windows ... αρα πιστεύω κάπου εκεί να είναι και στο πλαίσιο , αν τελικά επιλέξω το πλαίσιο.
[/quote]

Αν σε συμφερει το plaisio εννοειτε απο εκει να τα παρεις. Πριν μερικα χρονια και δεν εχω ψαξει αν ακομα υπαρχει αυτη η λειτουργια, στο site του plaisio μπορουσες να στησεις pc. ξεκινουσες με την motherboard και βημα βημα σου ελεγε τι μπορεις να ταιριαξει με τι. Και στο τελος ας πουμε σου αφηνε το τροφοδοτικο και σου εβγαζε τα προτεινομενα watt για το συστημα σου και τι μαρκες υπαρχουν. Αν βρεις αυτην την λειτουργια θα σε βοηθησει αρκετα ειτε να φτιαξεις ενα συστημα ειτε να προσανατολιστεις λιγο ωστε να ψαξεις μονος σου και να καταλαβαινεις τι ταιριαζει με τι και τι θα σου δωσει σε αποδοση το καθε ταιριασμα.


Γιατί τόσο κοστίζει ΟΕΜ η άδεια των windows.
Εννοείται, οτι πλέον μπορείς να τα περάσεις νόμιμα και δωρεάν, αλλά και να βρείς κλειδί, επίσης νόμιμα, με 10-15 ευρώ

Καπου 11 ευρω να βρεις κλειδι νομιμα. googglαρε το και δες το ειδικα απο pcsteps. Εκει επισης καθε μηνα τα παιδια στηνουν συστηματα με βαση την οικονομικα διαθεση που υπαρχει απο 450 ευρω εως 2000 ευρω. Μπες ψαξε. Ειναι πολυ κατατοπιστικη και απορω γιατι δεν στο ειπα εξαρχης. Το ξεχασα... Η εγκατασταση των windows παντως ειναι ευκολη σχετικα διαδικασια.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Καπου 11 ευρω να βρεις κλειδι νομιμα. googglαρε το και δες το ειδικα απο pcsteps. Εκει επισης καθε μηνα τα παιδια στηνουν συστηματα με βαση την οικονομικα διαθεση που υπαρχει απο 450 ευρω εως 2000 ευρω. Μπες ψαξε. Ειναι πολυ κατατοπιστικη και απορω γιατι δεν στο ειπα εξαρχης. Το ξεχασα... Η εγκατασταση των windows παντως ειναι ευκολη σχετικα διαδικασια.

Το ξέρω φίλε μου, το ίδιο πάνω κάτω έγραψα κι εγώ. Αλλά, αν του βάλουν απο το πλαίσιο, θα του χρεώσουν τιμές αγοράς physical medium, άσχετα αν πλέον τα CD/DVD με λειτουργικό τείνουν να γίνονται αρχαιολογικά ευρήματα
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Kαλησπερια στα μαστόρια

Ενδιαφερομαι για αγορα υπολογιστη και θελω να σας γραψω το build που σκεφτομαι.
Περιμενω παρατηρησεις και αποψεις για τα parts που μ ενδιαφερουν προς αγορα ή αν θα πρεπει να αντικαταστησω καποιο απο αυτα με κατι καλυτερο αλλα οχι ακριβοτερο !!! Τον υπολογιστη τον χρειαζομαι για επαγγελματικη χρηση κατα κυριο λογο αλλα και για gaming εαν υπαρχει χρονος και διαθεση

1) Τροφοδοτικό
Corsair CX Series CX650M ή CoolerMaster G550M
Δεν εχω αποφασισει ακομα ποιο απο τα 2 τροφοδοτικα να αγορασω για το Build που σκεφτομαι
περιμενω αποψεις για βοηθεια

2) Σκληρός δίσκος
Western Digital WD Blue 1TB WD10EZEX και τον Kingston A400 480 GB, Solid State Drive
Σκεφτομαι να αγορασω και τους 2

3) Μνήμη
G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

4) Κάρτα Γραφικών
Gigabyte GeForce GTX1060 6GB Windforce (GV-N1060WF2OC-6GD)

5) Μητρική
Asus Prime Z390M-Plus

6) Επεξεργαστής
Intel Core i5-9600K Box

7) Ηχεία υπολογιστή
Logitech Z333

8) Κάρτα ήχου

9) Κουτί
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
Θα πρεπει να αγορασω και ανεμιστηρακια για το συγκεκριμενο κουτι ??
Σκεφτομαι 3 της Arctic F14 PWM PST 140mm

Περιμένω απόψεις ..................

1. Καλη επιλογη.

2. Για τον ssd δες της Samsung τον EVO860 νομιζω που ειναι 500gb και συμφερει οικονομικα με βαση μια μικρη διαφορα που εχουν. Παρε και τον HDD. Καλυτερα ειναι με 2.

3. Παρε 2χ8 παρα 1χ16. Τωρα για την G.Skill δεν ξερω. Εγω ισως και να κοιταζα για αλλη μαρκα. Αλλα μπορει να ειναι και καλη.

4. Καλη επιλογη.

5. Η σειρα Z ειναι απο τις καλυτερες. Θα σου προτειναι αντι για asus την gigabyte.

6. Ας σου απαντησει καποιος αλλος δεν τον εχω υποψην μου.

7. Να κοιταξεις να εκμεταλευτεις τον 5.1 ηχο που σου προσφερει η motherboard. Μην σου πω και σε 7.1.

8. Μπορει και να μην χρειαζεσαι. Μια χαρα θα σε καλυψει της motherboard. Ειναι λιγο περιττο εξοδο ειδικα στην αρχη του στυσηματος.

9. Τα κουτια και τα ανεμιστηρακια νομιζω δεν πανε πακετο. Οτι και να παρεις να ειναι αθορυβο.
 

ratahamata4040

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2019
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
1. Καλη επιλογη.

2. Για τον ssd δες της Samsung τον EVO860 νομιζω που ειναι 500gb και συμφερει οικονομικα με βαση μια μικρη διαφορα που εχουν. Παρε και τον HDD. Καλυτερα ειναι με 2.

3. Παρε 2χ8 παρα 1χ16. Τωρα για την G.Skill δεν ξερω. Εγω ισως και να κοιταζα για αλλη μαρκα. Αλλα μπορει να ειναι και καλη.

4. Καλη επιλογη.

5. Η σειρα Z ειναι απο τις καλυτερες. Θα σου προτειναι αντι για asus την gigabyte.

6. Ας σου απαντησει καποιος αλλος δεν τον εχω υποψην μου.

7. Να κοιταξεις να εκμεταλευτεις τον 5.1 ηχο που σου προσφερει η motherboard. Μην σου πω και σε 7.1.

8. Μπορει και να μην χρειαζεσαι. Μια χαρα θα σε καλυψει της motherboard. Ειναι λιγο περιττο εξοδο ειδικα στην αρχη του στυσηματος.

9. Τα κουτια και τα ανεμιστηρακια νομιζω δεν πανε πακετο. Οτι και να παρεις να ειναι αθορυβο.

2. Θα γινει
3. Οκ
5. Στειλε μου εαν θελεις μια gigabyte που θα κουμπωσει σωστα και στην motherboard που σκεφτομαι ?
7. Προτεινε μου σε παρακαλω ενα σετ με ηχεια υπολογιστη και πες μου εαν αξιζει να τα συνδιασω με την Creative Sound Blaster Z καρτα ηχου ?
9. Για το κουτι δηλαδη θα πρεπει να αγορασω και ανεμιστηρακια ?

 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Στην μητρικη που διαλεξες καθως και σε αυτην που σου προτεινα εχει 2 υποδοχες μονο για ram. Οχι και οτι καλυτερο. Το καλυτερο ειναι να εχεις 4 θεσεις και να παιξεις 2χ4 παρα 1χ8 εφοσσον μεινεις στα 8bg RAM. Και γιαυτο αν και την ολη δουλεια την κανει ενας καλος επεξεργαστης και μια καλη καρτα γραφικων εγω επιμενω στην επενδυση που κανεις δεν κοιταει οπως αυτην της motherboard. Με μια καλη motherboard μπορεις στο μελλον να κανεις οτι θες. Επεξεργαστες και καρτες γραφικων ειδικα intel και nvidia αντιστοιχα ανα 2 χρονια βγαζουν νεα τεχνολογια. Με μια καλη motherboard υποθετικα μπορεις να στηριξεις τεχνολογια που ΘΑ βγει σε 5 χρονια. Ή κουτσα κουτσα να φτιαξεις συστημα που Θα αντεξει στην 10ετια. Με μια μετρια motherboard απλα συμβαδιζεις με την τωρινη τεχνολογια και δεν σου αφηνει επιλογες αναβαθμισης στο μελλον.


quote author=savvass notid=87073 link=topic=292676.msg8734092#msg8734092 date=1548071954]
Εριξα μια ματιά στις συνθέσεις του mysystems αλλα μου φανηκε οτι οι τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες με του πλαίσιου , το ενδιαφέρον είναι οτι βρήκα αυτό που ρωτούσα στο αρχικό πόστ σχετικά με την συναρμολόγηση και το πέρασμα windows , στην mysystems εχουν 20 ευρω την συναρμολόγηση και 35 ευρώ την συναρμολόγηση μαζί με την εγκατάσταση windows ... αρα πιστεύω κάπου εκεί να είναι και στο πλαίσιο , αν τελικά επιλέξω το πλαίσιο.


Αν σε συμφερει το plaisio εννοειτε απο εκει να τα παρεις. Πριν μερικα χρονια και δεν εχω ψαξει αν ακομα υπαρχει αυτη η λειτουργια, στο site του plaisio μπορουσες να στησεις pc. ξεκινουσες με την motherboard και βημα βημα σου ελεγε τι μπορεις να ταιριαξει με τι. Και στο τελος ας πουμε σου αφηνε το τροφοδοτικο και σου εβγαζε τα προτεινομενα watt για το συστημα σου και τι μαρκες υπαρχουν. Αν βρεις αυτην την λειτουργια θα σε βοηθησει αρκετα ειτε να φτιαξεις ενα συστημα ειτε να προσανατολιστεις λιγο ωστε να ψαξεις μονος σου και να καταλαβαινεις τι ταιριαζει με τι και τι θα σου δωσει σε αποδοση το καθε ταιριασμα.


Καπου 11 ευρω να βρεις κλειδι νομιμα. googglαρε το και δες το ειδικα απο pcsteps. Εκει επισης καθε μηνα τα παιδια στηνουν συστηματα με βαση την οικονομικα διαθεση που υπαρχει απο 450 ευρω εως 2000 ευρω. Μπες ψαξε. Ειναι πολυ κατατοπιστικη και απορω γιατι δεν στο ειπα εξαρχης. Το ξεχασα... Η εγκατασταση των windows παντως ειναι ευκολη σχετικα διαδικασια.
Οντως για την motherboard μου ειπε και ο τεχνικός του πλαισίου οτι καλύτερα να βάλω μια καλύτερη , επίσης μου πρότεινε να μην βάλω τον Ryzen 3 1300Χ για επεξεργαστή αλλά τον Ryzen 5 2400 G μαζί με την rx 570 που διάλεξα.
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736
Τους pcsteps τους ξερω , έχω δει και κάποια βιντεάκια τους στο youtube , ειδικά η σειρά "για ηλίθιους" μου αρέσει :P
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Kαλησπερια στα μαστόρια

Ενδιαφερομαι για αγορα υπολογιστη και θελω να σας γραψω το build που σκεφτομαι.
Περιμενω παρατηρησεις και αποψεις για τα parts που μ ενδιαφερουν προς αγορα ή αν θα πρεπει να αντικαταστησω καποιο απο αυτα με κατι καλυτερο αλλα οχι ακριβοτερο !!! Τον υπολογιστη τον χρειαζομαι για επαγγελματικη χρηση κατα κυριο λογο αλλα και για gaming εαν υπαρχει χρονος και διαθεση

1) Τροφοδοτικό
Corsair CX Series CX650M ή CoolerMaster G550M
Δεν εχω αποφασισει ακομα ποιο απο τα 2 τροφοδοτικα να αγορασω για το Build που σκεφτομαι
περιμενω αποψεις για βοηθεια

2) Σκληρός δίσκος
Western Digital WD Blue 1TB WD10EZEX και τον Kingston A400 480 GB, Solid State Drive
Σκεφτομαι να αγορασω και τους 2

3) Μνήμη
G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

4) Κάρτα Γραφικών
Gigabyte GeForce GTX1060 6GB Windforce (GV-N1060WF2OC-6GD)

5) Μητρική
Asus Prime Z390M-Plus

6) Επεξεργαστής
Intel Core i5-9600K Box

7) Ηχεία υπολογιστή
Logitech Z333

8) Κάρτα ήχου

9) Κουτί
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
Θα πρεπει να αγορασω και ανεμιστηρακια για το συγκεκριμενο κουτι ??
Σκεφτομαι 3 της Arctic F14 PWM PST 140mm

Περιμένω απόψεις ..................

καλησπερα

Ο επεξεργαστης ειναι καλος για gaming οχι ομως για multi tasking λογω των λιγων Threads που εχει. Αν σου περισσευουν παρε τον Ryzen 7 2700X
 

ratahamata4040

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2019
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
H αληθεια ειναι οτι παντα ημουν χρηστης της Intel και δυσκολα θα παω σε Ryzen
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
378
Κριτικές
104
Like
550
Πόντοι
6.280
Ριξε μια ματια και στο cosmodata stock. Εξαιρετικες τιμες για εκθεσιακα κομματια κλπ
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.555
Like
2.838
Πόντοι
506

Επισκέπτης
Kαλησπερια στα μαστόρια

Ενδιαφερομαι για αγορα υπολογιστη και θελω να σας γραψω το build που σκεφτομαι.
Περιμενω παρατηρησεις και αποψεις για τα parts που μ ενδιαφερουν προς αγορα ή αν θα πρεπει να αντικαταστησω καποιο απο αυτα με κατι καλυτερο αλλα οχι ακριβοτερο !!! Τον υπολογιστη τον χρειαζομαι για επαγγελματικη χρηση κατα κυριο λογο αλλα και για gaming εαν υπαρχει χρονος και διαθεση

1) Τροφοδοτικό
Corsair CX Series CX650M ή CoolerMaster G550M
Δεν εχω αποφασισει ακομα ποιο απο τα 2 τροφοδοτικα να αγορασω για το Build που σκεφτομαι
περιμενω αποψεις για βοηθεια

2) Σκληρός δίσκος
Western Digital WD Blue 1TB WD10EZEX και τον Kingston A400 480 GB, Solid State Drive
Σκεφτομαι να αγορασω και τους 2

3) Μνήμη
G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-16GVKB)

4) Κάρτα Γραφικών
Gigabyte GeForce GTX1060 6GB Windforce (GV-N1060WF2OC-6GD)

5) Μητρική
Asus Prime Z390M-Plus

6) Επεξεργαστής
Intel Core i5-9600K Box

7) Ηχεία υπολογιστή
Logitech Z333

8) Κάρτα ήχου

9) Κουτί
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass
Θα πρεπει να αγορασω και ανεμιστηρακια για το συγκεκριμενο κουτι ??
Σκεφτομαι 3 της Arctic F14 PWM PST 140mm

Περιμένω απόψεις ..................
Γιατι κλεβεις το νημα του αλλου παιδιου;
 

ratahamata4040

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2019
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Σιγά μην του εκλεψα κ το πληκτρολόγιο ρε φίλος!! Τι έπρεπε να κάνω... να ανοίξω νεο νήμα "αγορά καινούργιου υπολογιστή νο2" για να μην κατηγορήθω για πνευματική κλοπή στο φόρουμ του μπουρδέλα; Εάν έχεις να απαντησεις σε κάτι που βοηθάει για αυτό που ρώτησα καντο...αλλιώς τουμπεκιασου γιατί την βλακοεξυπναδα που κυκλοφορεί ανεξέλεγκτη γύρω μου, δεν την αντέχω πίστεψέ με!!
 

Επισκέπτης
Σιγά μην του εκλεψα κ το πληκτρολόγιο ρε φίλος!! Τι έπρεπε να κάνω... να ανοίξω νεο νήμα "αγορά καινούργιου υπολογιστή νο2" για να μην κατηγορήθω για πνευματική κλοπή στο φόρουμ του μπουρδέλα; Εάν έχεις να απαντησεις σε κάτι που βοηθάει για αυτό που ρώτησα καντο...αλλιώς τουμπεκιασου γιατί την βλακοεξυπναδα που κυκλοφορεί ανεξέλεγκτη γύρω μου, δεν την αντέχω πίστεψέ με!!
Ηρθες με 3 μηνυματα να πεις τουμπεκιασου στον Βαν Νορντεν τσουτσεκι; Καλυτερα διαγραψου μονος σου απο το σαιτ.

Το παιδι ανοιξε νημα για το δικο του προβλημα, δε μπορεις εσυ να τον διακοπτεις στη μεση για να ασχοληθουμε με τις δικες σου ερωτησεις. Τραβα και γαμησου δλδ τσουτσεκι!

 

nakayama

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2010
Μηνύματα
406
Like
70
Πόντοι
1
Ακριβώς. Για editing, photoshop, rendering, θέλεις 16 GB RAM τουλάχιστον. Και, τουλάχιστον τετραπύρηνο επεξεργαστή. Φυσικούς πυρήνες, οχι 2 συν 2 hyperthreading.

Βάλε Gimp αντι για photoshop. www.gimp.org/]https://www.gimp.org/[/url]
Βάλε openshot αντι για premiere. www.openshot.org]https://www.openshot.org[/url]
Κάνουν την ίδια εργασία και μπορείς να πουλήσεις νόμιμα το έργο σου.
Δεν μπλέκεις με crack και μ@λ@κιες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom