Νέα

Άγιος Δομίνικος. Τι παίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα markhsios
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 61
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

leon30

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
206
Like
80
Πόντοι
1
Καλησπέρα συναγωνιστές

επειδή ετοιμάζομαι για ένα τλευταίο ταξιδάκι
με 2 καλούς μου φίλους πριν παντρευτώ  >:(και
έχουν λυσάξει για το μέρος αυτό.......μήπως
έχει πάει κανείς ή γνωρίζει να με πληροφορήσει
για το τι παίζει εκεί ????

εγω προσπαθω να τους πεισω για ταιλανδη
γιατι με τοσες πληροφοριες που εχουμε δω :rockon:
θα ειμουν πληρως κατατοπισμενος

αλλα εχουν φαει κολλημα με Αγιο Δομινικο
ξερει κανεις κατι???

Ευχαριστω πολυ :helpplea:

 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Το θέμα συγχωνεύτηκε..

luigi thanks
 

leon30

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
206
Like
80
Πόντοι
1
Ευχαριστω παιδια και sorry που δεν ειδα οτι ηδη υπαρχει θεμα
 

Επισκέπτης
Παιδες, για Κοστα Ρικα εχει κανεις πληροφοριες? Κοστος ζωης, τι παιζει απο γυναικες,αν χρειαζεται βιζα, κοστος εισητηριων και γενικα ολες οι πληροφοριες ειναι δεκτες.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
13 γαμους??????? σηκωνομαι ορθιος κ υποκλινομαι εγω ο μικρος κ ασημαντος με 2 μονο....(προσωρινα ;)
 

karabe

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
216
Like
0
Πόντοι
1
ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΔΟΜ.ΔΗΜΟΚΡ. ΜΗΝ ΠΑΕΙ PUNTA CANA ΚΑΙ PLAYA BAVARO. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ALL INCLUSIVE ΞΕΝ. ΚΑΙ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ HIGUEI (ΚΟΛΟΔΡΟΜΟΣ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ, Η ΣΤΗΝ LA ROMANA (150 XLM) ΣΤΗΝ ΠΡΩΤ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ SANTIAGO (ΕΙΝΑΙ Η ΠΗΓΗ) ΕΝΩ ΓΙΑ PUERTA PLATA ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ
 

Pomkitteungkun

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
2
Like
2
Πόντοι
0
Ισως εκτός θέματος αλλά έχει σχέση με τον παράδεισο που ονομάζεται Αγιος Δομίνικος.Το 1978 σε ηλικία 10 ετών πήγα στον Αγιο Δομίνικο και συγκεκριμένα στο Puerto Plata όπου ο πατέρας μου είχε επιχειρήσεις.Είχε μία αλιευτική εταιρία με έδρα το Puerto Plata και υποκαταστήματα στο Santiago και στο Santo Domingo.Τότε όλοι-όλοι οι Ελληνες εκτός από την δική μας οικογένεια σε ολόκληρο το νησί ήταν έξι τον αριθμό.Προσωπικά έχω πάει και σχολείο στον Αγιο Δομίνικο γιά ενάμιση χρόνο.

Φυσικά τότε το νησί ήταν στην κυριολεξία πάμπτωχο και ήταν πριν από την προέλαση των Αμερικανο-Καναδικών ξενοδοχειακών επιχειρήσεων που ακολούθησαν μετέπειτα.Είναι ένας επίγειος παράδεισος και δεν είναι τυχαίο ότι όταν ο Χριστόφορος Κολόμβος πάτησε το πόδι του εκεί είπε ''ότι αυτός πρέπει να είναι ο παράδεισος''.Οι γυναίκες είναι όπως στην Κούβα αλλά τις θεωρώ ακόμη πιό ερωτικές.

Υ.Γ Doctortilac πότε ήσουν στον Αγιο Δομίνικο κλπ περιμένω details με ευχαρίστηση...
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
16
ρε παιδια μηπως εχουμε ξεφυγει λιγο στο θεμα σεξοτουρισμος..τι αγιοι δομινικοι ταιτη περου και βολιβια...
 

doctortilac

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2007
Μηνύματα
688
Like
2
Πόντοι
6
το λεω σε ολους μια φορα στην ζωη σου αξιζη να πας :rockon:
 

doctortilac

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2007
Μηνύματα
688
Like
2
Πόντοι
6
Υπάρχουν καμιά 50 Έλληνες αλλά δεν μιλάνε μεταξύ τους. :headbang:
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.149
Κριτικές
3
Like
1.311
Πόντοι
566
Παιδιά, σε 20 μέρες φεύγω για Αγ. Δομίνικο. Υπάρχουν μήπως νεότερες πληροφορίες ???

 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.149
Κριτικές
3
Like
1.311
Πόντοι
566
Ακριβώς apolyto_arseniko!!!
Παλιά ονομαζόταν Αγ. Δομίνικος. Γνωρίζεις κάτι ???
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.149
Κριτικές
3
Like
1.311
Πόντοι
566
Ανταπόκριση από Αγ. Δομίνικο.

Γύρισα πριν από λίγες μέρες από διακοπές 2 εβδομάδων και θα σας αναφέρω κάποιες εμπειρίες μου.

Γενικά, το προϊόν είναι κατά 60% απαράδεκτες (μπάζα με τεράστιους κώλους), το 30% αποδεκτό - ικανοποιητικό και το 10% άριστο – α’ διαλογής. Οι κοπέλες είναι κυρίως μιγάδες, πολύ θερμές και πληθωρικές.
Οι τιμές κυμαίνονται από 1000 pesos ως 6.000 pesos, αλλά οι περισσότερες είναι 2.000 με 3.000 pesos για μια ώρα (1 € = 47 pesos), οπότε σε αρκετές περιπτώσεις το προϊόν είναι υπερτιμημένο.
Βέβαια, όσο περνάει η ώρα οι τιμές πέφτουν αλλά πέφτει και η ποιότητα (όπως στη λαϊκή, στο τέλος μένει φτηνό αλλά σκάρτο πράμα).

Αρκετοί κλείνουν πουτάνα με την εβδομάδα (συνήθως μεγαλύτερης ηλικίας 50+)  και τη σπιτώνουν σε ξενοδοχεία, κυκλοφορούν σαν ζευγάρι, τη ταΐζουν, τη ποτίζουν και τη γαμάνε.   

Πρόβλημα σοβαρό είναι ότι τα περισσότερα ξενοδοχεία δεν επιτρέπουν τις επισκέψεις, οπότε πας σε ξενοδοχεία – τρώγλες που χρεώνουν 300 pesos την ώρα και αφού τελειώσεις τρέχεις στο ξενοδοχείο σου για να πλυθείς. Σε κάποια ξενοδοχεία επιτρέπουν αν λαδώσεις στην είσοδο τους φύλακες...

Η καθαριότητα είναι ανύπαρκτη. Πήρα μια πουτάνα στη Sosua και όταν τελείωσα πέταξε μια πετσέτα στο πάτωμα και κατούρησε ενώ με τη μαξιλαροθήκη προσφέρθηκε να μου σκουπίσει τον πούτσο !!!         

Αν και δεν κινδυνέψαμε πουθενά, είναι φανερό πως υπάρχει εγκληματικότητα. Παντού βλέπεις σεκιουριτάδες με όπλα αλλά και πολύ αστυνομία  (κυρίως POLITOUR τουριστική αστυνομία), όποτε κάλο είναι να έχετε παρέα.

Ενδιαφέρον είχε ότι υπήρχαν πολλές τουρίστριες που έρχονται να γαμηθούν από μαύρους. Οι περισσότερες είναι κάποιας ηλικίας ή πολύ χάλια που πρέπει να πληρώσουν για να γαμηθούν, αλλά οι αραπάδες δεν κολλούσαν πουθενά οι άτιμοι σε αρκετές περιπτώσεις ήταν ήρωες….. :2funny: :2funny: :2funny: 

Επίσης,εντύπωση μου έκανε πως οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν την Ελλάδα, μας περνάγανε για Ρώσους (!!!) ή Ιταλούς.

Μην νοικιάσετε αμάξι, είναι αδύνατο να οδηγήσετε...

Ειδικά, για κάποιες περιοχές:

Pounta Cana

Το ομορφότερο τουριστικό μέρος του νησιού που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθείτε. Εδώ ο τουρισμός είναι οικογενειακός σε μεγάλο βαθμό, οπότε δεν γίνεται και μεγάλο παιχνίδι. Πήγα σε μια disco (Mongy αν θυμάμαι καλά) όπου υπήρχαν αρκετές της δουλειάς αλλά από 3.000 pesos και πάνω. Επειδή η περιοχή είναι γεμάτη με ξενοδοχεία 5 αστέρων και  οι τιμές ανεβασμένες, αλλά για 3-4 μέρες αξίζει.

Sosua
Εδώ γίνεται της πουτάνας. Με το που θα βγείτε από το ξενοδοχείο σας θα σας την πέσουν πουτάνες ή καλοθελητές που γνωρίζουν καλές πουτάνες.
Το παιχνίδι παίζεται στο Club 59, που στο ισόγειο είναι μπαρ και από πάνω disco,  άλλα και σε 2-3 γειτονικά bar. Οι πουτάνες θα έρχονται η μια μετά την άλλη, δεν θα σας αφήνουν ούτε λεπτό ήσυχο. Χουφτώνετε άνετα και αυτές τρίβουν τους κώλους τους στο πούτσο σας ….
Εδώ υπάρχουν και πολλές μασέρ στο δρόμο, κυρίως από το πρωί ως απόγεμα, που με το μασάζ θα σας πάρουν τσιμπούκι. Σε ψαρεύουν στο δρόμο και σε πάνε στο χώρο τους, αλλά δεν έχουν καπότες, οπότε να έχετε μαζί σας. Η τιμή είναι 500 pesos η ώρα.

Cabarette
Περίπου 15 λεπτά από Sosua και ποιο όμορφη περιοχή, εδώ οι πουτάνες δεν σου την πέφτουν στη ψύχρα, περιμένουν να τις πλησιάσεις, εκτός αν τις κοιτάς επίμονα οπότε θα κάνουν το πρώτο βήμα, είναι λιγότερες από Sosua, αλλά μάλλον καλύτερες.

Boca Chica
Περίπου 30 λεπτά από την πρωτεύουσα Santo Domingo. Εδώ τα πράγματα είναι περίπου όπως στη  Sosua  ή και χειρότερα. Τα bar είναι ελεινά, βρώμικα και της πλάκας. Οι πουτάνες δουλεύουν όπως στη Sosua, αλλά οι τιμές πέφτουν γρήγορα στα 1000 pesos, χάρη στις πουτάνες από τη γειτονική χώρα την Αιτή.
Ένας ντόπιος μας πήγε σε μαγαζί με bar και δωμάτια για να γαμάς με φανταστικές πιτσιρίκες, για 2.500 pesos. Μάλιστα μερικά δωμάτια είχαν δέντρο (!) μέσα για διάφορες στάσεις ταρζάν – τζειν !!!!   

Santo Domingo
Μου φάνηκε ανασφαλείς περιοχή και δεν δοκίμασα, αν και συνεχώς  σε πλησιάζουν τύποι που διαλαλούν τη πραμάτεια τους…

Pouerto Plata, Santiago
Δεν έχω καμία άποψη, ήμουν περαστικός.

 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
Φίλε μου με απογόητεψες. Μόλις γύρισα από Βραζιλία όπου ήταν πάρα πολύ καλά, και μάλλον ετοιμάζομαι για φέτος προς Santo Domingo. Άμα σου είναι εύκολο δώσε περισσότερες πληροφορίες. Gracias.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.149
Κριτικές
3
Like
1.311
Πόντοι
566
player george, ο καθένας μας μπορεί να βλέπει τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.

Εγώ πέρασα πολύ καλά. Έμεινα σε τρία μέρη, Pounta Cana, Sosua και Boca Chica. Το συνολικό κόστος για δύο εβδομάδες περίπου 3.000 € με μεγαλύτερο έξοδο τα αεροπορικά στα 1.200 €. 

Νομίζω πως δίνω αρκετές πληροφορίες παραπάνω. Γίνε ποιο σαφής.... :think:
 

player george

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
151
Like
2
Πόντοι
1
player george, ο καθένας μας μπορεί να βλέπει τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.

Εγώ πέρασα πολύ καλά. Έμεινα σε τρία μέρη, Pounta Cana, Sosua και Boca Chica. Το συνολικό κόστος για δύο εβδομάδες περίπου 3.000 € με μεγαλύτερο έξοδο τα αεροπορικά στα 1.200 €. 

Νομίζω πως δίνω αρκετές πληροφορίες παραπάνω. Γίνε ποιο σαφής.... :think:
Θα συμφωνήσω, ο καθένας έχει την δική του οπτική γωνία. Θα ήθελα να μου πεις, άμα το είδες, για την μουσική τους, salsa, samba κτλ άμα πήγες σε τζαζ μπαρ, γενικά σε δικά τους μαγαζιά όπου συχνάζουν ντόπιοι,διασκεδάζουν χορέυουν κτλ, εκτός των τουριστικών δηλαδή, και πως ήταν? Gracias amigo. 
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.149
Κριτικές
3
Like
1.311
Πόντοι
566
Η μουσική τους είναι η marengue και η bachata, τζαζ δεν άκουσα πουθενά.

Τα μαγαζιά που πήγα ήταν κυρίως στις τουριστικές περιοχές, δεν πήγα σε μέρη που να είναι αποκλειστικά ντόπιοι, διότι οι περιοχές αυτές είναι ανασφαλείς.

Περαστικός από τις μη τουριστικές περιοχές έβλεπα τον κόσμο κάθε βράδυ να χορεύει, να πίνει και γενικά να διασκεδάζει, δεν είδα ποτέ όμως τουρίστα σε αυτές τις περιοχές.

Μη ξεχνάς ότι υπάρχει μεγάλη φτώχεια σε τέτοια μέρη. Βέβαια εγώ μπορεί να τα θεωρώ ανασφαλή άλλος όχι, αλλά όταν βλέπεις παντού σεκιουριτάδες με όπλα αλλά και πολύ αστυνομία, υποψιάζεσαι ότι κάτι τρέχει...

Μην ξεχνάς ότι όλοι μιλούν Ισπανικά, Αγγλικά ελάχιστοι, αν γνωρίζεις Ισπανικά ίσως είναι πιο εύκολο να κινηθείς σε περιοχές που ζουν αποκλειστικά ντόπιοι, αλλά θέλει προσοχή... 

Να σημειώσω ότι δεν συναντήσαμε ποτέ Έλληνες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom