Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.351
Κριτικές
178
Like
40.181
Πόντοι
21.896
Eγω στα γνωστα: Ακσαραι, Λαλελι, Μπεγιαζιτ. Αλλα νεκρα, ερημια στη πιατσα. Μετα τις 7 απαγορευοτανε η κυκλοφορια για τους ντοπιους.
Μονο τουριστες κυκλοφορουσαν. Ρωσσοι και καποιοι Πολωνοι.
Αναγκαστηκα και ψωνησα απο γραφειο αυτο το Τσεχακι.
b_camila-9258.jpg

Ετσι, για να μη φυγω με αδεια χερια.
Κ εγώ πριν από λίγο γύρισα από κορωνομασαζ εδώ Τυφλίδα
Είναι οργανωμένοι στα κορωνομασαζ!
Εδώ όλα ανοιχτά μέσα έξω εκτός σαββατοκύριακου που είναι take away κ οι ξένοι κάθονται όμως κανονικά

Τέτοια φαραωνικα έργα ούτε Νέα Υόρκη δεν βλέπεις όπως στην Πόλη
Ελλάδα έπιασε ταβάνι μιζέριας κ ηλιθιότητας κ μου λένε ότι ακόμα με sms βγαινουμε
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Κ εγώ πριν από λίγο γύρισα από κορωνομασαζ εδώ Τυφλίδα
Είναι οργανωμένοι στα κορωνομασαζ!
Εδώ όλα ανοιχτά μέσα έξω εκτός σαββατοκύριακου που είναι take away κ οι ξένοι κάθονται όμως κανονικά

Τέτοια φαραωνικα έργα ούτε Νέα Υόρκη δεν βλέπεις όπως στην Πόλη
Ελλάδα έπιασε ταβάνι μιζέριας κ ηλιθιότητας κ μου λένε ότι ακόμα με sms βγαινουμε
Ο μεσος Ελληνας ομως περναει καλυτερα απο τον μεσο Τουρκο ...
εσυ εισαι η ζωντανη αποδειξη :grin:

keep walking
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.351
Κριτικές
178
Like
40.181
Πόντοι
21.896
Σωστο ,αν και ο συγγενης μου γιατρος που νοσησε πριν διμηνο μετα απο 3-4 μερες αποφασισε να παει στο νοσκομειο και πολυ καλα επραξε οπως αποδειχθηκε ... εξαρταται λοιπον απο την περιπτωση.
Εσένα καραντινοκαυλε θα σε έβλεπα αύριο για τσίπουρα στο γυρισμό αλλά βλέπεις από τα σύνορα περνάει ο ιός κ τα έχουν κλειστά οπότε αναγκαστικά από kapikυle
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.171
Like
10.063
Πόντοι
2.606
Κρυβε λόγια bro... :confused:



99_n.jpg



Live εδώ μα τους υπόλοιπους επαναστάτες αντιστεκόμαστε στην χούντα Κούλη!!
μια και μου θυμισες τον κλαπαρχιδαμο ,μολις διαβασα αυτο....

Νέος σεισμός στη Νίσυρο .....​

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θα προλαβουμε λες τυπε ?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.351
Κριτικές
178
Like
40.181
Πόντοι
21.896
Ο μεσος Ελληνας ομως περναει καλυτερα απο τον μεσο Τουρκο ...
εσυ εισαι η ζωντανη αποδειξη :grin:

keep walking
Αν γίνει το μπαμ κ δεν χωθούν οι ξένες δυναμεις τότε σε μια μέρα πηραν τα νησιά κ τη δεύτερη μέχρι Νέστο :confused:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Σωστο ,αν και ο συγγενης μου γιατρος που νοσησε πριν διμηνο μετα απο 3-4 μερες αποφασισε να παει στο νοσκομειο και πολυ καλα επραξε οπως αποδειχθηκε ... εξαρταται λοιπον απο την περιπτωση.

Εννοείται φίλε, το νοσοκομείο είναι πάντα μέσα στις επιλογές.
Για αυτό έγραψα αρχικά…. Απευθύνεσαι σε γιατρό που σε παρακολουθεί και αναλόγως της εξέλιξης των συμπτωμάτων σε καθοδηγεί.
Αυτό βοηθά και στο να μην επιβαρυνθεί κι άλλο το Ε.Σ.Υ.
Και πραγματικά υπάρχουν πάρα πολλοί που θέλουν να αποφύγουν αν μπορέσουν το νοσοκομείο, και οι ιδιώτες γιατροί έχουν σηκώσει αρκετό βάρος από τον Νοέμβριο και μετά. Ότι κι αν λένε εδώ τα ψέκια για αυτοσχεδιασμούς. Σε λίγο θα γράψουν ό,τι τους πεθαίνουν στο σπίτι…
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Αν γίνει το μπαμ κ δεν χωθούν οι ξένες δυναμεις τότε σε μια μέρα πηραν τα νησιά κ τη δεύτερη μέχρι Νέστο :confused:
Μπα ... τους εχουμε οταν και αν ερθει αυτη η ωρα.
μπουνταλαδες ειναι ,ποτε δεν τους ειχα σε περιοπτη θεση :confused: μην κοιτας που ανεβηκαν οικονομικα την τελευταια εικοσαετια.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Εννοείται φίλε, το νοσοκομείο είναι πάντα μέσα στις επιλογές.
Για αυτό έγραψα αρχικά…. Απευθύνεσαι σε γιατρό που σε παρακολουθεί και αναλόγως της εξέλιξης των συμπτωμάτων σε καθοδηγεί.
Αυτό βοηθά και στο να μην επιβαρυνθεί κι άλλο το Ε.Σ.Υ.
Και πραγματικά υπάρχουν πάρα πολλοί που θέλουν να αποφύγουν αν μπορέσουν το νοσοκομείο, και οι ιδιώτες γιατροί έχουν σηκώσει αρκετό βάρος από τον Νοέμβριο και μετά. Ότι κι αν λένε εδώ τα ψέκια για αυτοσχεδιασμούς. Σε λίγο θα γράψουν ό,τι τους πεθαίνουν στο σπίτι…
Ετσι , ο συγκεκριμενος αυτο ακριβως εκανε ...
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96

Αν και δεν βγάζω screenshots θυμάμαι τις δηλώσεις Leclerc για μετάδοση του ιού από τους ασυμπτωματικούς ΠΑΡΟΛΟ που είχαμε ανεβάσει τη μελέτη των Κινέζων από τα 11 μύρια τεστ της Γουχάν.

Οι ασυμπτωματικοί ΔΕΝ μεταδίδουν τον ιό.........δήλωση 37.
Αν ήμουν εγωπαθής θα είχα ανεβάσει σε ξεχωριστό νήμα όλες τις σωστές προβλέψεις μου. Είμαι όμως ταπεινός.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.171
Like
10.063
Πόντοι
2.606
Αυτός έγινε για να φοβίσουμε τους Τούρκους bro…

Κουνήσαμε την Αλικαρνασσό και την Μαρμαρίδα!! :sunglasses:
τυπε βαση στατιστικων και αναλυσεων, τρομακτικα μαλακισμενων περιστακων ,επι ημερων του μαλακαρχιδαμου.....δυο περιστατικα εχουν απομεινει εως το τελος της 4τιας του........εξωγηινοι που θελουν να μας γαμησουν,εκρηξη σε καποιο υπερ ηφαιστειο καπου κοντα..... :rockon: :rockon:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Να θυμήσω ότι στην αρχή το αφήγημα ήτανε ο κίνδυνος μετάδοσης του ιού από ασυμπτωματικούς super spreaders στην κοινωνία. Αυτό το αφήγημα κρατάει ακόμα με τα τεστ σε τυχαία μέρη σε τυχαίους ανθρώπους.

Όχι δεν έχετε φάει σανό.
Όχι δεν είναι αυτά ασκήσεις κοινωνικής υποταγής.
Όχι δεν υπάρχει σχέδιο για τη γούνα σας.
Κάντε ότι κοιμάστε.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Οι ασυμπτωματικοί ΔΕΝ μεταδίδουν τον ιό........

 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Όχι δεν έχετε φάει σανό.

Πάλι σανό σερβίρεις ρε;

Όλοι αυτοί που νοσηλεύονται καθημερινά πάνε φιρί-φιρί να κολλήσουν, πηγαίνουν στα νοσοκομεία και μπαίνουν λαθραία στην μονάδα covid. :uglystupid:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Το μεγάλο show το δίνουν όσοι πιστεύουν πως οι ασυμπτωματικοί δεν μεταδίδουν το ιό, αλλά πιστεύουν ταυτόχρονα πως οι εμβολιασμένοι τον μεταδίδουν.
Το άκρον άωτον της ηλιθιότητας…
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Ο άλλος ποστάρει ξανά 4, 5, 6, 7 φορές τα ίδια και τα ίδια βίντεο γιατί φοβάται ότι τα χάσαμε. Οι άλλοι ψεκασμένοι μας βρίζουν για να βάλουμε μυαλό.

Γιατί ρε αγοράκια υπάρχει αυτή η αντίθεση?
εμείς γράφουμε την άποψή μας και όποιος θέλει τη διαβάζει.
Εσείς αμέτι μωχαμέτι να πρέπει να πείσετε αυτούς που διαβάζουν το θρέντ.
Από που προκύπτει αυτή η ανάγκη και καημός?
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.704
Κριτικές
1
Like
2.058
Πόντοι
606
Το μεγάλο show το δίνουν όσοι πιστεύουν πως οι ασυμπτωματικοί δεν μεταδίδουν το ιό, αλλά πιστεύουν ταυτόχρονα πως οι εμβολιασμένοι τον μεταδίδουν.
Το άκρον άωτον της ηλιθιότητας…
Δώσε μας λίγη ακόμα γνώση μεγάλε καθηγητή, δόκτορα, αναλυτή,επιστήμονα, αστροναύτη χλεχλερ
:coffee:
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Διαχείριση της πανδημίας στην Σαουδική Αραβία, όπου κρατάει τα κρούσματα μαξ στα 900 ημερησίως, τα νοσοκομεία σε φυσιολογική λειτουργία και ομαλή καθημερινότητα.

Όταν μπαίνεις στη χώρα, πρέπει να κατεβάσεις αναγκαστικά ένα application στο κινητό σου που είναι σαν κάρτα υγείας. Αφού περάσεις τα τεστ και το διάστημα της καραντίνας, το application γίνεται πράσινο. Και αν έχεις εμβολιαστεί κιόλας, γίνεται βαθύ μπλε. Αν δεν έχεις αυτό μαζί, δεν μπαίνεις σε κανένα μαγαζί.

Ελέγχουν την υγεία σου και τα σημεία όπου έχεις βρεθεί, ώστε, αν υπάρξει κρούσμα σε αυτά, να στείλουν για τεστ όλους όσοι ήταν εκεί. Είναι εντυπωσιακό.

να προλάβω εδώ τις κυράτσες ταλιμπάν του πληκτρολογίου που θα φωνάζουν απαπαπα θα μας παρακολουθούν είναι φασιστικό κλπ
 
Τελευταία τροποποίηση:

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.407
Πόντοι
3.636
1. Οι χώρες με το μεγαλύτερο ποσοστό αύξησης κρουσμάτων από χθες:

Χώρα Αύξηση Κρούσματα

Singapore 18% 5992
Saudi Arabia 15% 8274
Russia 14% 36793
Mexico 9% 6875
Pakistan 8% 7638
Peru 6% 14420
Ecuador 6% 9022

2. Ποσοστό αύξησης για τις χώρες με τα περισσότερα κρούσματα

Χώρα Κρούσματα Αύξηση

USA 728293 2%
Spain 191726 0%
Italy 175925 2%
France 151793 2%
Germany 142872 1%
UK 114217 5%
China 82719 0%

3. Σε παγκόσμια κλίμακα, έχουμε αυτή τη στιγμή 2.312.050 κρούσματα, σε σχέση με 2.223.237 εχθές

Αύξηση δηλαδή κατά 88813 κρούσματα, και ποσοστό 3,99%. Εχθές η αύξηση ήταν 3,58% και προχθές 4,7%

Αναλυτικά οι λίστες εδώ:
Δεν θα ξεμπλέξουμε εύκολα με αυτόν τον ιο δυστηχος !! Είναι πολύ επιθετικός ύπουλος και το ξανά κολας εύκολα ακόμα και αν έχεις αντισώματα απλά αν έχεις αντισώματα το παιρνας ελαφρύς και δεν κάνει την μεγάλη υποτροπή μετά την 7 μέρα !!
 

FANTOM12

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
548
Κριτικές
335
Like
5.390
Πόντοι
23.305
Λοιπόν, γενικά αποφεύγω να τοποθετώ σε θέματα που αφορούν την πολιτική, τα ποδοσφαιρικά, κ.λ.π. που οδηγούν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Εδώ ίσως δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, αλλά από την αρχή δημιουργήθηκαν οι από εδώ και οι από εκεί. Κυβερνητικοί vs αντικυβερνητικών, αψέκαστοι vs ψεκασμένων, κ.ο.κ.



Εσύ Leclerc μ΄ έχεις βγάλει από τα ρούχα μου πραγματικά. Κάθεσαι κι ασχολείσαι με τον κάθε καθυστερημένο τυχάρπαστο εδώ. Όπως σωστά έγραψες πιο πάνω, εδώ και καιρό τα post σου δεν αφορούν τον κορωνοιό, και απλά αναλώνεσαι σε post επί προσωπικού.

Υπήρχε κι άλλος συνάδελφος πριν ένα χρόνο στην πρώτη καραντίνα, νομίζω Hellraiser αν το γράφω σωστά, που γρήγορα κατάλαβε με τι έχει να κάνει και αποχώρησε από ΄δω όμορφα και ωραία.

Σε παρακαλώ λοιπόν δημόσια να το σταματήσεις εδώ. Ότι έγραψες-έγραψες, κι όποιος κατάλαβε-κατάλαβε. Στην γλώσσα σου να το πω αν θέλεις: “Δεν μ’ αρέσουν οι φιλονικίες γιατί έχω καταλάβει πως στο τέλος ο καθένας μένει με τη δικιά του άποψη.” Μεγάλη Αικατερίνη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom