Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ειδικα απο τον φιλο Λεκλερκ,


Φίλε μου με όλη την εκτίμηση που σου έχω, νομίζω πως ό,τι είχα να πω εξαντλήθηκε πριν καιρό. :(

Όταν πλέον αναγκάζεσαι να επαναλαμβάνεις πράγματα που ενώ έχεις ξεκαθαρίσει κάποιοι τα επαναφέρουν γιατί δεν τους ενημερώνει ο γκούγκλης, δεν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από τον χαβαλέ... και να τους ψεκάσεις με το ίδιο το ψεκαστικό τους…. Μέχρι να ανοίξει ο Κούλης την εστίαση και τα μπαρ να βγούμε έξω…
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.043
Like
21.152
Πόντοι
5.006
Εσυ τι αναγκη εχεις ,πινεις αγιασμο και εισαι μια χαρα.Μετα λες τους αλλους ψεκασμενους.Σατανιστη μου εσυ.

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
με ανθρωπους δεν πιστευουν στον ιησου χριστο σωτηρ και το αγιο πνευμα, δεν θελω παρε δωσε....
ασχολησου με τις θρομβωσεις εσυ.... :confused:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.768
Κριτικές
6
Like
3.443
Πόντοι
736
Savva πως το βλέπεις, θα μας αφήσει η χούντα του Κούλη να πάμε στο εξοχικό να ψήσουμε ή πάλι θα τρέχουμε στο Ντουμπάι; :confused:
Δεν ξέρω αν μας αφήσουν να ψήσουμε , προσωπικά δεν καίγομαι και τόσο για το πάσχα ... πάντως για ντουμπάι χλωμό το κόβω τουλάχιστον για τους περισσότερους απο εμάς ... λεφτά δεν υπάρχουν ... αλλά και να υπήρχαν μπορεί πάλι να μην θέλαμε να ταξιδέψουμε με τα τέστ και τις μάσκες :confused:

υγ. Δεν προεδρεύω εγω στην ομάδα των ψεκασμένων , αυτή είναι δουλειά του προέδρου εγω είμαι απλα ο CEO :P
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.788
Κριτικές
36
Like
35.678
Πόντοι
18.565
Δεν ξέρω αν μας αφήσουν να ψήσουμε , προσωπικά δεν καίγομαι και τόσο για το πάσχα ... πάντως για ντουμπάι χλωμό το κόβω τουλάχιστον για τους περισσότερους απο εμάς ... λεφτά δεν υπάρχουν ... αλλά και να υπήρχαν μπορεί πάλι να μην θέλαμε να ταξιδέψουμε με τα τέστ και τις μάσκες :confused:
Αεροπορικα, πιο τζαμπα και απο το τζαμπα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Τρίχες. Εχω απαντήσει ξανά για αυτό, αλλά συνεχίζετε να το γράφετε όλη η ομάδα. :angry:

Ας το ξαναγράψω. Υπάρχει πρωτόκολλο και είναι ενημερωμένοι όλοι οι ιατρικοί σύλλογοι της χώρας, και δη όλοι οι παθολόγοι και πνευμονολόγοι που σηκώνουν το βάρος στην αρχική διάγνωση. Περιλαμβάνει γνωστή αντιβίωση που χρησιμοποιείται και στην πνευμονία, (υπάρχει και σε γενόσημο της Pfizer και άλλων εταιριών) καθώς επίσης και μια σειρά βιταμινών και ιχνοστοιχείων ανεξάρτητα των τιμών που θα δείξουν οι εξετάσεις του νοσούντα.





Κι άλλες τρίχες. :angry:

Κι αυτό το έχω γράψει πριν ένα χρόνο, απλά κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε. Όλες οι μεγάλες φαρμακοβιομηχανίες έχουν επενδύσει στην εύρεση θεραπείας. Τα μονοκλωνικά αντισώματα είναι μια από τις θεραπείες που ευοδώθηκαν, ενώ αντιιικό φάρμακο φάρμακο της Pfizer είναι στο στάδιο των κλινικών δοκιμών και οι πρώτες αναφορές είναι πως είναι αποτελεσματικό σε καλό επίπεδο.

Μην γράφεις μαλακίες και μάλιστα με υφάκι.

Δεν υπάρχει απολύτως κανένας επίσημος αλγόριθμος του ΕΟΔΥ για νοσηλεία στο σπίτι. Το τι κάνει ο κάθε γιατρός ατομικά στην διαχείριση του ασθενή του είναι αυτοσχεδιασμός και άλλο καπέλο.

https://eody.gov.gr/neos-koronaios-covid-19/ και συγκεκριμένα https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2021/03/covid-19-therapeutikos-algorithmos-20210222.pdf

Επί του παρόντος ΔΕΝ υπάρχει εγκεκριμένη αντιική θεραπεία έναντι της λοίμωξης COVID-19 για νοσηλεία κατ΄οίκον.

Edit: Εκ των υστέρων είδα ότι το είχε ήδη ποστάρει ο dik
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.617
Κριτικές
178
Like
40.531
Πόντοι
21.896
Aπορω, πως καποια παιδια εδω, κανουν χιουμορ με αυτην την υγειονομικη, οικονομικη και κυριως κοινωνικη καταστροφη των τελευταιων μηνων.
Ελεος. Αν πρεπει να ασχολουμαστε με κατι αυτη τη στιγμη, ειναι να πιεζουμε οπως και οπου μπορουμε, για καλυτερη περιθαλψη, περιλαμβανομενης και της μεγαλυτερης και αυτονομης απο την Ε.Ε. αγορας και διαθεσης εμβολιων και φαρμακων, και οχι να κανουμε χιουμορ εις βαρος καποιων αντιρησιων.
Ειδικα απο τον φιλο Λεκλερκ, λογω της επιστημονικης του ιδιοτητας που δηλωνει, θα περιμενα πιο σοβαρη αντιμετωπιση του θεματος.
Το ιδιο και για τον Ραοπαο, αν και ειναι ειναι γνωστο το υφος τρολογραφης του.
Που είσαι ρε καρντασι δυστυχως δεν μπήκα κέντρο κ έμεινα σιλιβρια ενώ μετά πέρασα τον νέο δρόμο otoyul 7 evropa κ πήγα τσαταλτζα
IMG_20210415_141942.jpg

Χαλκηδόνα
μεριά
Την Επομενη φορά όμως θα κανονίσω κ Γιουσούφακια
Σορρυ
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Οι υπόλοιποι που διαβάζουν, όπως έχω ξαναγράψει σε περίπτωση νόσησης, αρχικά να αποφύγουν το νοσοκομείο και να απευθυνθούν στο ιατρό τους ο οποίος κινείται πάνω σε ένα πρωτόκολλο.

Αρχικές συμβουλές μπορώ να δώσω κι εγώ, μου έχουν γράψει αρκετά παιδιά.

Όποιος είναι ψεκασμένος μπορεί να πάρει τσάι, κουβέρτα και συμβουλές από τον dik και τον centrino.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.715
Κριτικές
1
Like
2.072
Πόντοι
606
Όπως έχω ξαναγράψει λέει συνέχεια. Ας μαζέψει κάποιος το ψώνιο που νομίζει ότι γράφει σε φόρουμ επιστημόνων ρε μαλακές :dunno:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ave.

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Οι υπόλοιποι που διαβάζουν, όπως έχω ξαναγράψει σε περίπτωση νόσησης, αρχικά να αποφύγουν το νοσοκομείο και να απευθυνθούν στο ιατρό τους ο οποίος κινείται πάνω σε ένα πρωτόκολλο.

Αρχικές συμβουλές μπορώ να δώσω κι εγώ, μου έχουν γράψει αρκετά παιδιά.

Όποιος είναι ψεκασμένος μπορεί να πάρει τσάι, κουβέρτα και συμβουλές από τον dik και τον centrino.

Δηλώνεις δημοσίως γιατρός, επιμένεις να διακινείς δημόσια ανακριβείς πληροφορίες περί κόβιντ με πιθανά άμεσο μετρήσιμο αντίκτυπο στην υγεία ανθρώπων και ισχυρίζεσαι ότι έχεις δώσει ιατρικές συστάσεις σε μέλη του φόρουμ.

Αν ήμουν στην θέση σου θα έσβηνα τα συγκεκριμένα ποστ.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.715
Κριτικές
1
Like
2.072
Πόντοι
606
Τώρα νομίζει ότι θα ασχοληθεί η δίωξη ηλ εγκλήματος μαζί του επειδή γράφει παπαριες στον έφερα το κρεας και τον κοντολαγνο42 :uglystupid:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
υγ. Δεν προεδρεύω εγω στην ομάδα των ψεκασμένων , αυτή είναι δουλειά του προέδρου εγω είμαι απλα ο CEO

Όντως Savva, mea culpa.
Εγώ σε έχρισα CEO γιατί είχες κάνει δυναμικό μπάσιμο.
Αλλά για τον πρόεδρο δεν έχω μεριμνήσει, για ενημέρωσέ με. :sunglasses:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.788
Κριτικές
36
Like
35.678
Πόντοι
18.565
Που είσαι ρε καρντασι δυστυχως δεν μπήκα κέντρο κ έμεινα σιλιβρια ενώ μετά πέρασα τον νέο δρόμο otoyul 7 evropa κ πήγα τσαταλτζα
IMG_20210415_141942.jpg

Χαλκηδόνα
μεριά
Την Επομενη φορά όμως θα κανονίσω κ Γιουσούφακια
Σορρυ
Eγω στα γνωστα: Ακσαραι, Λαλελι, Μπεγιαζιτ. Αλλα νεκρα, ερημια στη πιατσα. Μετα τις 7 απαγορευοτανε η κυκλοφορια για τους ντοπιους.
Μονο τουριστες κυκλοφορουσαν. Ρωσσοι και καποιοι Πολωνοι.
Αναγκαστηκα και ψωνησα απο γραφειο αυτο το Τσεχακι.
b_camila-9258.jpg

Ετσι, για να μη φυγω με αδεια χερια.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.209
Like
10.129
Πόντοι
2.606
Τώρα νομίζει ότι θα ασχοληθεί η δίωξη ηλ εγκλήματος μαζί του επειδή γράφει παπαριες στον έφερα το κρεας και τον κοντολαγνο42 :uglystupid:
Ισως πιστευει οτι τον ψαχνει η διωξη για να καταδωσει τον εστιατορα που τον ταισε προχτες και αυτος τραβαγε φωτο :rockon: :rockon: :rockon:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.339
Like
7.610
Πόντοι
2.356
Οι υπόλοιποι που διαβάζουν, όπως έχω ξαναγράψει σε περίπτωση νόσησης, αρχικά να αποφύγουν το νοσοκομείο και να απευθυνθούν στο ιατρό τους ο οποίος κινείται πάνω σε ένα πρωτόκολλο.
Σωστο ,αν και ο συγγενης μου γιατρος που νοσησε πριν διμηνο μετα απο 3-4 μερες αποφασισε να παει στο νοσκομειο και πολυ καλα επραξε οπως αποδειχθηκε ... εξαρταται λοιπον απο την περιπτωση.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
ΚΥΡΙΑΚΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ

Άντε να αραιώνουμε λίγο, κοριούς θα πιάσουμε* :grin:


* Πήγα να γράψω κορονοιό θα κολλήσουμε, αλλά μετά θυμήθηκα ότι δεν μεταδίδεται από συμπτωματικούς! Μην μας την πέσουνε πάλι τα ψέκια, αφού έχουν κάνει έρευνα, ντε… :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom