Νέα

Τζαμί η Αγία Σοφία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 793
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
θα περιμενα απο καποιον που λεει οτι ειναι δικηγορος να καταλβαινει τη σημασια των λεξεων, μη ξεχναμε οτι αυτος που το ειπε νομικος ηταν.
Ανηκω στον Δικηγορικο Συλλογο Αθηνων.

Καταλαβαινεις απο αυτο οτι ειμαι ιδιοκτησια του ή μελος του?

Εγω μια χαρα καταλαβαινω τα νοηματα των λεξεων.
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης (17).jpg
    αρχείο λήψης (17).jpg
    8,8 KB · Εμφανίσεις: 19

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Δε θα στο απαγορεψω ρε τυπε αλλα αν εισαι μαλακας και το κανεις δε παει να πει οτι η Δυση σε εβαλε να το κανεις. Εχεις την ελευθερια να μη το κανεις και να επιλεξεις τον γνησιο ελληνικο τροπο ζωης, ο οποιος ειναι συμβατος με το δυτικο. Αυτα ολα ειναι εκφυλισμοι που συμβαινουν σε καθε πολιτισμικο ρευμα. Το δυτικο αυθεντικο ειναι το παλιο αριστοκρατικο ευρωπαικο πνευμα, ειναι το αμερικανικο πνευμα περιπετειας και καινοτομιας, ειναι οι αμερικανοι του νοτου, ειναι πολλα αλλα.


Αυτα εχουν τελειωσει και αποτελουν παρελθον.Η δυση που θαυμαζετε ολοι εδω μεσα ειναι ενας οχετος μια αηδια.Αφου σας αρεσουν ολες οι ανωμαλιες και ολα τα μη-φυσιολογικα τοτε μπραβο σας.Αφου γουσταρετε λαθρο και πληρη ξεπεσμο του αρσενικου και λευκου ανθρωπου μπραβο σας.Εγω δεν θα γινω ο μπαμπουλας ουτε θα επιβαλω τα πιστευω μου στους αλλους.Καντε οτι νομιζετε και ψηφιστε αυτους που ψηφιζετε τοσα χρονια,οταν ομως ερθει η ωρα και ειναι αργα θα βαρατε τα κεφαλια σας και αυτη η ωρα δεν αργει.Αφου θελετε να ειστε μια μαλθακη χωρα με μαλθακη κοινωνια μπουληδων με το politically correct να κυριαρχει με γεια σας με χαρα σας.Να κανετε και δημαρχο στην Αθηνα εναν πουστη η εναν πακιστανο οπως στο Λονδινο και αλλες χωρες της φιλελευθερης δυσης..μην σας πουνε και φασιστες..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Οτι θελει μπορει να κανει αν πραγματικα θελει το κρατος, μπορει να βρει 100 παραθυρακια
για να το ξαναπαρει πισω
Δε μπορεί. Ιδιοκτησία του Δήμου Θεσσαλονίκης ήταν, όχι του Ελληνικού κράτους, ότι ήθελε το έκανε. Το έδωσε. Νόμιμα και επίσημα. Δε μπορεί να ανακαλέσει την παραχώρηση. Ούτε θέμα αρχιδιών είναι ούτε παραθύρων. Το θέμα είναι να μην το έδιναν εξαρχής. Τώρα σχόλασε ο γάμος.
Όπως την πάτησε ο Ερντογάν με την απόφαση για την Α.Σοφία. Τώρα μπορούν να προσφύγουν όλα τα θρησκευτικά ιδρύματα για τα βακούφια που αλλοτρίωσε το τουρκικό κράτος. Το θέμα είναι αν το Πατριαρχείο ή η Αρμένικη εκκλησία θα βρει τα κότσια να το κάνει.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Οχι αλλα αμα εισαι μαλακας και θελεις να εισαι αλεπου, δε σημαινει οτι αυτο το εκανε η Δυση και δε συσχετιζεται με τη Δυση. Το οτι εχουμε ελευθερια και γραφουμε οτι θελουμε αυτη τη στιγμη αυτο ΝΑΙ ειναι δυση. Οπως και το οτι αυριο το πρωι θα ξυπνησουμε και θα εχουμε να φαμε.


Στην Ελλαδα εχουμε να φαμε?Που ζεις συντροφε?Εδω οικογενειες με το ζορι τα βγαζουν περα και εσυ μας λες οτι στη δυση εχουμε να φαμε?Και ποιος σου ειπε οτι η δυση προσφερει φαγητο.Η Αμερικη που ειναι ο πυλωνας της δυσης και εχει φτωχεια καταραμενη.Με εκατομμυρια ανεργους,χωρις συστημα υγειας και αστεγους...
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Αυτα εχουν τελειωσει και αποτελουν παρελθον.Η δυση που θαυμαζετε ολοι εδω μεσα ειναι ενας οχετος μια αηδια.Αφου σας αρεσουν ολες οι ανωμαλιες και ολα τα μη-φυσιολογικα τοτε μπραβο σας.Αφου γουσταρετε λαθρο και πληρη ξεπεσμο του αρσενικου και λευκου ανθρωπου μπραβο σας.Εγω δεν θα γινω ο μπαμπουλας ουτε θα επιβαλω τα πιστευω μου στους αλλους.Καντε οτι νομιζετε και ψηφιστε αυτους που ψηφιζετε τοσα χρονια,οταν ομως ερθει η ωρα και ειναι αργα θα βαρατε τα κεφαλια σας και αυτη η ωρα δεν αργει.Αφου θελετε να ειστε μια μαλθακη χωρα με μαλθακη κοινωνια μπουληδων με το politically correct να κυριαρχει με γεια σας με χαρα σας.Να κανετε και δημαρχο στην Αθηνα εναν πουστη η εναν πακιστανο οπως στο Λονδινο και αλλες χωρες της φιλελευθερης δυσης..μην σας πουνε και φασιστες..

Εγραψα και πριν οτι η Δυση δεν ειναι ολα αυτα που λες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
Οχι αλλα αμα εισαι μαλακας και θελεις να εισαι αλεπου, δε σημαινει οτι αυτο το εκανε η Δυση και δε συσχετιζεται με τη Δυση. Το οτι εχουμε ελευθερια και γραφουμε οτι θελουμε αυτη τη στιγμη αυτο ΝΑΙ ειναι δυση. Οπως και το οτι αυριο το πρωι θα ξυπνησουμε και θα εχουμε να φαμε.
Kακώς μπηκες σε διαλογο, το ατομο δεν δύναται
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Στην Ελλαδα εχουμε να φαμε?Που ζεις συντροφε?Εδω οικογενειες με το ζορι τα βγαζουν περα και εσυ μας λες οτι στη δυση εχουμε να φαμε?Και ποιος σου ειπε οτι η δυση προσφερει φαγητο.Η Αμερικη που ειναι ο πυλωνας της δυσης και εχει φτωχεια καταραμενη.Με εκατομμυρια ανεργους,χωρις συστημα υγειας και αστεγους...

Γιατι εσυ δεν εχεις να φας? Αν δεν ειχες δε θα ησουν εδω. Ναι οτι εχεις να φας που εισαι μεσα στις 30 χωρες του κοσμου που εχεις να φας περισσοτερο απο αλλες, το χρωστας στη Δυση.
Εκτος Δυσης θα σου λεγα εγω. Δε νομιζω η Ελλαδα να περασε περιοδο μεγαλυτερης ευημεριας απο οτι την περιοδο που ανηκει στους δυτικους θεσμους.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Kακώς μπηκες σε διαλογο, το ατομο δεν δύναται

Δε χρειαζεται προσπαθεια για να το δει κανεις, φαινεται. Απλα απο περιεργεια παρακολουθω τον -ανερματιστο- συλλογισμο τετοιων ατομων.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Η δυση ειναι αυτα που λεω και γι αυτο εφτασε στο σημειο αυτο σημερα.Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις...

Αυτα ειναι επιλογες μεμονωμενων ατομων. Εκμεταλλευονται την ελευθερια που προσφερει η Δυση και καποια κενα. Παντου υπαρχουν και πουστηδες και ανωμαλοι και οτι θες, οχι μονο στη Δυση. Ισα ισα τα κομματα και οι οργανωσεις που στηριζουν ολα αυτα που λες ειναι τα ιδια που κατηγορουν τη "δυση" που αυτομαστιγωνονται και που λιβανιζουν ολες τις αντιδυτικες αντιδημοκρατικες ιμπεριαλιστικες δυναμεις ως " καλες".
Αυτοι προσφατα εριχναν τα αγαλματα συμβολα της Δυσης.
Κατι δεν εχεις καταλαβει σωστα γενικα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Γιατι εσυ δεν εχεις να φας? Αν δεν ειχες δε θα ησουν εδω. Ναι οτι εχεις να φας που εισαι μεσα στις 30 χωρες του κοσμου που εχεις να φας περισσοτερο απο αλλες, το χρωστας στη Δυση.
Εκτος Δυσης θα σου λεγα εγω. Δε νομιζω η Ελλαδα να περασε περιοδο μεγαλυτερης ευημεριας απο οτι την περιοδο που ανηκει στους δυτικους θεσμους.


Δλδ επειδη σου εδιναν τα πακετα ντελορ οι αγαθιαρηδες του βορρα αυτο οφειλεται στην δυση και στον πολιτισμο της?Τα σημερινα αποτελεσματα δειχνουν οτι ειτε ησουν στη δυση ειτε οχι η οικονομια σου ηταν και θα ειναι αυτη.Ιδιο human development index με Πολωνια εχεις φιλε μου.Και κατι χωρες οπως Τσεχια εχουν πλεον καλυτερη οικονομια απο εσενα.Το οτι μπηκες στην Ε.Ε δεν σημαινει τιποτα.Πλεον εισαι σε χειροτερο επιπεδο απο αυτο σε περιπτωση που δεν εμπαινες και γινοσουν κατι σαν την Τσεχια,Σλοβακια,Πολωνια.Να τονισω οτι δεν ειμαι κομμουνιστης απλα σου συγκρινω διοτι εισαι λαθος σε οτι αφορα τα οικονομικα.Η δυση δεν σου εδωσε ψωμι απλα σε βοηθησε στο να γινεις κρατος κατα καποιο τροπο.Τωρα θα σου τα παρει ολα πισω...η αγαπημενη σου Ε.Ε.
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496
Ανηκω στον Δικηγορικο Συλλογο Αθηνων.
Ανηκεις ή εισαι μελος; και αν εισαι μελος αποδειξε το..
Kαι οι γραμματεις ανηκουν στον Ι.Σ. αλλα δεν ειναι εγγεγραμμενα μελη γιατι δεν ειναι ιατροι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.700
Κριτικές
1
Like
31.471
Πόντοι
8.006
Δε χρειαζεται προσπαθεια για να το δει κανεις, φαινεται. Απλα απο περιεργεια παρακολουθω τον -ανερματιστο- συλλογισμο τετοιων ατομων.
Σε αφηνω να συνεχισεις μονος σου, εγω βαρεθηκα ηδη, θα ελεγα να μην ασχοληθεις περαιτερω ομως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom