Νέα

Τζαμί η Αγία Σοφία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 793
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.692
Κριτικές
1
Like
31.466
Πόντοι
8.006
τα κρατη ανοικουν στα εθνη και στους λαους που κατοικουν σε αυτα, ποτε σε οργανισμους.  Οι δουλοι στον ιδιοκτητη τους και τα πολιτικα υποκειμενα σε αυτον που πληρωνει ή τους κρατα απο τα τζιτζιλα, δηλ σαν τους καραλιδες
Μπούρδες.
Το να σου λεω οτι ανηκουμε στη Δυση και να μου απαντας οτι ανηκουμε στο λαο μας ειναι η μεγαλυτερη σαχλαμαρα που υπαρχει.

"Ανηκουμε" στη Δυση σημαινει ειμαστε μερος της Δυσης, του Δυτικού Πολιτισμου, τι δεν καταλαβαινεις?
Εσυ καταλαβαινεις οτι ειμαστε "ιδιοκτησια" καποιων Δυτικων?
Ε ρε κολλημα...
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Μπούρδες.
Το να σου λεω οτι ανηκουμε στη Δυση και να μου απαντας οτι ανηκουμε στο λαο μας ειναι η μεγαλυτερη σαχλαμαρα που υπαρχει.

"Ανηκουμε" στη Δυση σημαινει ειμαστε μερος της Δυσης, του Δυτικού Πολιτισμου, τι δεν καταλαβαινεις?
Εσυ καταλαβαινεις οτι ειμαστε "ιδιοκτησια" καποιων Δυτικων?
Ε ρε κολλημα...

Kαι ποιος ειναι ωρε ο δυτικος τροπος ζωης συντροφε?Το τζεισον αντιγονη,τα λοατκι και τα λαθροορκ?Η μηπως το facebook και το τικ τοκ...
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Πουθενα.Την χωρα Ελβετια η την Σουηδια τις εχεις ακουστα?Αλλα θα μου πεις αν δεν ηταν οι μεγαλες δυναμεις ακομα οθωμανικη επαρχια θα ηοσυν οποτε δεν ειχες και πολλες επιλογες.Κατσε τωρα στη δυση με το Τζεισον Αντιγονη,τα Λοατκι,τα Πακι και τα πολιτικαλ κορεκτ...α και μην ξεχασω και τα 500 βασικο μισθο!!!

Για πες μου ρε τυπε λιγο. Απο ποτε η Ελλαδα ανηκει στη Δυση?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Kαι ποιος ειναι ωρε ο δυτικος τροπος ζωης συντροφε?Το τζεισον αντιγονη,τα λοατκι και τα λαθροορκ?Η μηπως το facebook και το τικ τοκ...

Αυτα γιατι σε αναγκασε καποιος δυτικος να τα κανεις? Αλλες χωρες δηλαδη δε τα κανουν? Στη δυση σημαινει οτι υπαρχει ελευθερια, οτι μπορεις αυτη τη στιγμη να γραφεις στον υπολογιστη σου απο το σπιτι σου, με το ηλεκτρικο σου, το φαγητο σου, την ασφαλεια σου, οτι θελεις χωρις να σου χτυπησει καποιος την πορτα για τα περαιτερω.
Αυτα ολα μονο στη Δυση προς το παρον στον πλανητη ειναι δεδομενα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Ποσο μ@λακας ειναι ο ελληνας και παλι.. οπως το δωσαμε.. ετσι να το ξαναπαρουμε πισω αν εχουμε τα @@

<<Το 1935, το δημοτικό συμβούλιο Θεσσαλονίκης παραχώρησε στο Τουρκικό κράτος το σπίτι όπου έμενε ο Κεμάλ Ατατούρκ και το οποίο μετατράπηκε σε μουσείο αφιερωμένο σε αυτόν. Μάλιστα, οι Τούρκοι που επισκέπτονται σήμερα το εν λόγω μουσείο του δίνουν χαρακτήρα που θυμίζει εκείνον προσκυνήματος.>>
Νομικός δεν είμαι αλλά δε νομίζω ότι μπορούμε να το πάρουμε πίσω. Δεν έπρεπε να το είχαμε δώσει εξαρχής. Ίσως η ανταλλαγή να ήταν μέρος μιας άτυπης συμφωνίας λόγω και της μετατροπής της Αγίας Σοφίας σε Μουσείο λίγους μήνες πριν. Κανείς δεν ξερει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.692
Κριτικές
1
Like
31.466
Πόντοι
8.006
Kαι ποιος ειναι ωρε ο δυτικος τροπος ζωης συντροφε?Το τζεισον αντιγονη,τα λοατκι και τα λαθροορκ?Η μηπως το facebook και το τικ τοκ...

Δεν μου φαινεσαι πολυ σοβαρος.
Το ερωτημα σου ειναι μια βλακεια, δεν αξιζει απαντησης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.692
Κριτικές
1
Like
31.466
Πόντοι
8.006
Αυτα γιατι σε αναγκασε καποιος δυτικος να τα κανεις? Αλλες χωρες δηλαδη δε τα κανουν? Στη δυση σημαινει οτι υπαρχει ελευθερια, οτι μπορεις αυτη τη στιγμη να γραφεις στον υπολογιστη σου απο το σπιτι σου, με το ηλεκτρικο σου, το φαγητο σου, την ασφαλεια σου, οτι θελεις χωρις να σου χτυπησει καποιος την πορτα για τα περαιτερω.
Αυτα ολα μονο στη Δυση προς το παρον στον πλανητη ειναι δεδομενα.
Σαν αυτους που θαυμαζουν την Κουβα αλλά δεν θα μπορουσαν να ζησουν ούτε μια εβδομαδα εκει.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.988
Κριτικές
10
Like
1.387
Πόντοι
506
Μπούρδες.
Το να σου λεω οτι ανηκουμε στη Δυση και να μου απαντας οτι ανηκουμε στο λαο μας ειναι η μεγαλυτερη σαχλαμαρα που υπαρχει.

"Ανηκουμε" στη Δυση σημαινει ειμαστε μερος της Δυσης, του Δυτικού Πολιτισμου, τι δεν καταλαβαινεις?
Εσυ καταλαβαινεις οτι ειμαστε "ιδιοκτησια" καποιων Δυτικων?
Ε ρε κολλημα...
θα περιμενα απο καποιον που λεει οτι ειναι δικηγορος να καταλβαινει τη σημασια των λεξεων, μη ξεχναμε οτι αυτος που το ειπε νομικος ηταν. Αρα αυτος τοτε ηξερε καλα τι ελεγε. Βασικα δε πρεπει να ξεχναμε και την ιστορια, ποτε ειπωθηκε, οντος ημασταν ιδιοκτησια. Ξεχνα κανεις τη φραση κανελοπουλου "απο εδω ο στρατο σας" στον αμερικανο πρεσβη; Ξεχνα κανεις τη συμπεριφορα του αμερ πρεσβη στον στεβανοπουλο, οταν εκλεγε ο αμοιρος απο την προσβολη.
Δυστηχως η χωρα δε ελευθερωθηκε, ουτε εγεινε μεταπολιτευση, απλα αλλαξε ιδιοκτητες
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Απο τοτε που ατομα σαν την πουσταρα τον Καπουτσιδη και τον Μουτσινα κανουν TV.Απο τοτε που το Τζεισον Αντιγονη εχει λογο και δικαιωματα.Απο τοτε που ο Αλι και ο Χασαν πατησαν το ποδι τους στην Αθηνα παρανομα χωρις εγραφα και αδεια παραμονης.Απο τοτε που το πολιτικαλ κορεκτ κανει κουμαντο στον τροπο σκεψης μου,την αποψη μου,τα πιστευω μου και στον τροπο ζωης μου.Απο τοτε που οι ανδρες στα διαζυγια παιρνουν τα αρχιδια μου και οι γυναικες παντα νικανε χωρις να πληρωσουν το παραμικρο.Οσο για την οικονομια τα φιλαρακια σου οι δυτικοι σε εκαναν ζουγκλομπανανια αφου πρωτα σου εδιναν τα πακετα ντελορ χωρις να σου πουνε τι και πως.Φυσικα το χρεος σου δεν το διαγραφουν ουτε για πλακα...της καλης ναζιστικης Γερμανιας το διαγραψαμε...της κακης Ελλαδιτσας θα το αφησουμε ετσι μεχρι να ψωφησουν και να γινουν μουσουλμανικη αποικια με βασικο μισθο 500 και φορολογια Δανιας ε που θα παει θα την κοπανηοσουν ολη στην ξενιτια και θα μεινουν πισω ο Αχμεντ και ο Αμπντουλαχ.Αφου γουσταρετε δυση φατε δυση και μοκο.Θελατε ΝΑΤΟ,Ε.Ε,ΟΗΕ κλπ μαλακιες.Αυτοι οι ιδιοι εκαναν τον Ερντογαν αυτο που ειναι και τωρα ειναι που θα σας γαμησει με την βοηθεια τους κιολας...
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Δεν μου φαινεσαι πολυ σοβαρος.
Το ερωτημα σου ειναι μια βλακεια, δεν αξιζει απαντησης.


Βλακας εισαι εσυ που δεν μπορεις να απαντησεις.Το ερωτημα μου ειναι απλο.Εξηγησε μου τι ειναι η δυση και ασε τις αμπελοσοφιες σου.Θα μας πεις τι πρεσβεύει η δυση του 2020?
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496
Νομικός δεν είμαι αλλά δε νομίζω ότι μπορούμε να το πάρουμε πίσω. Δεν έπρεπε να το είχαμε δώσει εξαρχής. Ίσως η ανταλλαγή να ήταν μέρος μιας άτυπης συμφωνίας λόγω και της μετατροπής της Αγίας Σοφίας σε Μουσείο λίγους μήνες πριν. Κανείς δεν ξερει.
Οτι θελει μπορει να κανει αν πραγματικα θελει το κρατος, μπορει να βρει 100 παραθυρακια
για να το ξαναπαρει πισω
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Απο τοτε που ατομα σαν την πουσταρα τον Καπουτσιδη και τον Μουτσινα κανουν TV.Απο τοτε που το Τζεισον Αντιγονη εχει λογο και δικαιωματα.Απο τοτε που ο Αλι και ο Χασαν πατησαν το ποδι τους στην Αθηνα παρανομα χωρις εγραφα και αδεια παραμονης.Απο τοτε που το πολιτικαλ κορεκτ κανει κουμαντο στον τροπο σκεψης μου,την αποψη μου,τα πιστευω μου και στον τροπο ζωης μου.Απο τοτε που οι ανδρες στα διαζυγια παιρνουν τα αρχιδια μου και οι γυναικες παντα νικανε χωρις να πληρωσουν το παραμικρο.Οσο για την οικονομια τα φιλαρακια σου οι δυτικοι σε εκαναν ζουγκλομπανανια αφου πρωτα σου εδιναν τα πακετα ντελορ χωρις να σου πουνε τι και πως.Φυσικα το χρεος σου δεν το διαγραφουν ουτε για πλακα...της καλης ναζιστικης Γερμανιας το διαγραψαμε...της κακης Ελλαδιτσας θα το αφησουμε ετσι μεχρι να ψωφησουν και να γινουν μουσουλμανικη αποικια με βασικο μισθο 500 και φορολογια Δανιας ε που θα παει θα την κοπανηοσουν ολη στην ξενιτια και θα μεινουν πισω ο Αχμεντ και ο Αμπντουλαχ.Αφου γουσταρετε δυση φατε δυση και μοκο.Θελατε ΝΑΤΟ,Ε.Ε,ΟΗΕ κλπ μαλακιες.Αυτοι οι ιδιοι εκαναν τον Ερντογαν αυτο που ειναι και τωρα ειναι που θα σας γαμησει με την βοηθεια τους κιολας...

Αυτες οι μαλακιες δε τις επιβαλλει ουτε η Δυση ουτε κανενας . Αν οι Ελληνες οι ιδιοι ειναι μαλακες και τα κανουν δε φταιει η Δυση. Αν οι ιδιοι οι δυτικοι μαλακιζονται δε σημαινει οτι ειναι δυτικος τροπος ζωης.
Εχεις καποιον αλλο να προτεινεις?
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Αυτα γιατι σε αναγκασε καποιος δυτικος να τα κανεις? Αλλες χωρες δηλαδη δε τα κανουν? Στη δυση σημαινει οτι υπαρχει ελευθερια, οτι μπορεις αυτη τη στιγμη να γραφεις στον υπολογιστη σου απο το σπιτι σου, με το ηλεκτρικο σου, το φαγητο σου, την ασφαλεια σου, οτι θελεις χωρις να σου χτυπησει καποιος την πορτα για τα περαιτερω.
Αυτα ολα μονο στη Δυση προς το παρον στον πλανητη ειναι δεδομενα.


Αυτο το λες εσυ.Δλδ εγω αν θεωρω ελευθερια να πηγαινω με σκυλακια η γατια θα μου το απαγορεψεις εσυ?Και με ποιο τροπο.Αφου το Τζεισον Αντιγονη ειναι φυσιολογικο ε τοτε και εγω θελω να παντρευτω ενα κουνελακι?Γιατι εισαι κακος φασιστας και μου στερεις αυτη την ελευθερια?Απαιτω η φιλελευθερη δυση να μου δωσει αυτο το δικαιωμα...τι οχι?
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.056
Κριτικές
33
Like
7.153
Πόντοι
3.496
Απο τοτε που ατομα σαν την πουσταρα τον Καπουτσιδη και τον Μουτσινα κανουν TV.Απο τοτε που το Τζεισον Αντιγονη εχει λογο και δικαιωματα.Απο τοτε που ο Αλι και ο Χασαν πατησαν το ποδι τους στην Αθηνα παρανομα χωρις εγραφα και αδεια παραμονης.Απο τοτε που το πολιτικαλ κορεκτ κανει κουμαντο στον τροπο σκεψης μου,την αποψη μου,τα πιστευω μου και στον τροπο ζωης μου.Απο τοτε που οι ανδρες στα διαζυγια παιρνουν τα αρχιδια μου και οι γυναικες παντα νικανε χωρις να πληρωσουν το παραμικρο.Οσο για την οικονομια τα φιλαρακια σου οι δυτικοι σε εκαναν ζουγκλομπανανια αφου πρωτα σου εδιναν τα πακετα ντελορ χωρις να σου πουνε τι και πως.Φυσικα το χρεος σου δεν το διαγραφουν ουτε για πλακα...της καλης ναζιστικης Γερμανιας το διαγραψαμε...της κακης Ελλαδιτσας θα το αφησουμε ετσι μεχρι να ψωφησουν και να γινουν μουσουλμανικη αποικια με βασικο μισθο 500 και φορολογια Δανιας ε που θα παει θα την κοπανηοσουν ολη στην ξενιτια και θα μεινουν πισω ο Αχμεντ και ο Αμπντουλαχ.Αφου γουσταρετε δυση φατε δυση και μοκο.Θελατε ΝΑΤΟ,Ε.Ε,ΟΗΕ κλπ μαλακιες.Αυτοι οι ιδιοι εκαναν τον Ερντογαν αυτο που ειναι και τωρα ειναι που θα σας γαμησει με την βοηθεια τους κιολας...
:hi:
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Αυτες οι μαλακιες δε τις επιβαλλει ουτε η Δυση ουτε κανενας . Αν οι Ελληνες οι ιδιοι ειναι μαλακες και τα κανουν δε φταιει η Δυση. Αν οι ιδιοι οι δυτικοι μαλακιζονται δε σημαινει οτι ειναι δυτικος τροπος ζωης.
Εχεις καποιον αλλο να προτεινεις?


Εσυ δεν ειπες μολις πριν οτι η δυση πρεσβεύει την ελευθερια?Εγω θεωρω λοιπον ελευθερια οτιδηποτε ειναι αρεστο προς εμενα και οτι κανει εμενα να νιωθω.Αν δλδ εγω νιωθω αλεπου θα μου το απαγορεψεις εσυ?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Αυτο το λες εσυ.Δλδ εγω αν θεωρω ελευθερια να πηγαινω με σκυλακια η γατια θα μου το απαγορεψεις εσυ?Και με ποιο τροπο.Αφου το Τζεισον Αντιγονη ειναι φυσιολογικο ε τοτε και εγω θελω να παντρευτω ενα κουνελακι?Γιατι εισαι κακος φασιστας και μου στερεις αυτη την ελευθερια?Απαιτω η φιλελευθερη δυση να μου δωσει αυτο το δικαιωμα...τι οχι?

Δε θα στο απαγορεψω ρε τυπε αλλα αν εισαι μαλακας και το κανεις δε παει να πει οτι η Δυση σε εβαλε να το κανεις. Εχεις την ελευθερια να μη το κανεις και να επιλεξεις τον γνησιο ελληνικο τροπο ζωης, ο οποιος ειναι συμβατος με το δυτικο. Αυτα ολα ειναι εκφυλισμοι που συμβαινουν σε καθε πολιτισμικο ρευμα. Το δυτικο αυθεντικο ειναι το παλιο αριστοκρατικο ευρωπαικο πνευμα, ειναι το αμερικανικο πνευμα περιπετειας και καινοτομιας, ειναι οι αμερικανοι του νοτου, ειναι πολλα αλλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.692
Κριτικές
1
Like
31.466
Πόντοι
8.006
Βλακας εισαι εσυ που δεν μπορεις να απαντησεις.Το ερωτημα μου ειναι απλο.Εξηγησε μου τι ειναι η δυση και ασε τις αμπελοσοφιες σου.Θα μας πεις τι πρεσβεύει η δυση του 2020?
Οχι δεν θα σου απαντησω γιατι δεν εισαι ανταξιος συνομιλητης για μενα
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Εσυ δεν ειπες μολις πριν οτι η δυση πρεσβεύει την ελευθερια?Εγω θεωρω λοιπον ελευθερια οτιδηποτε ειναι αρεστο προς εμενα και οτι κανει εμενα να νιωθω.Αν δλδ εγω νιωθω αλεπου θα μου το απαγορεψεις εσυ?

Οχι αλλα αμα εισαι μαλακας και θελεις να εισαι αλεπου, δε σημαινει οτι αυτο το εκανε η Δυση και δε συσχετιζεται με τη Δυση. Το οτι εχουμε ελευθερια και γραφουμε οτι θελουμε αυτη τη στιγμη αυτο ΝΑΙ ειναι δυση. Οπως και το οτι αυριο το πρωι θα ξυπνησουμε και θα εχουμε να φαμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom