Νέα

Κρυο ντουζ-ωφελη-γνωμες-αποψεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα harvardiotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
βλεπεις να εχω μεγαλο οικονομικο προβλημα και να παιρνω βιζιτες με 300 ευρω ?
αν δεις. και την κριτικη μου
και εβαλα και δευτερη με αλλα 350 ευρω και δεν ανεβηκε

μπορει να προτιμας τις βιζιτες απο την ΔΕΗ τυπε ... :grin:
 

Manos 91

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
561
Κριτικές
2
Like
176
Πόντοι
6
Σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα μιας και τα κρυα ντουζ μου εχουνε αλλαξει την ζωη.
Μολις σηκωθηκα τωρα , ειναι 5 το πρωι και ειμαι ετοιμος ζεστος ζεστος απο την κουβερτουλα μου να μπω στο τερμα ΠΑΓΩΜΕΝΟ  νερο !

ειναι η υπερτατη καυλα !!!! οποιος δεν το εχει δοκιμασει απλα δεν ξερει τι χανει !!!!!

Ποσοι απο εδω μεσα το εχετε δοκιμασει η σκοπευετε να το κανετε τροπο ζωης ?

Τα ωφελη ειναι αμετρητα !!!
Υπαρχουν χιλιαδες αρθρα στο διαδικτυο για ενημερωση πανω στο θεμα αυτο της κρυοθεραπειας
εκανα μπανιο με κρυο νερο για 4 μηνες....το στρατοπεδο δεν ειχε ζεστο νερο...στην αρχη γαμισε τα....μετα συνηθισα.
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
Εντάξει τύπε δεν κάνεις και κανένα κατόρθωμα για να σε ζηλεύει ο ντουνιάς!!
Αραξε και λίγο.

οχι δεν ειπα οτι ειναι κατορθωμα
απλα φαντασου αν αυτο το απλο πραγμα φαινεται κατορθωμα για τους περισσοτερους
μετα μην αναρωτιομαστε που χαθηκανε οι αντρες και γιατι οι περισσοτεροι ειναι φλωροι και ντρεπονται να μιλησουνε
στις γυναικες και φοβουνται
παλιοτερα ολο με κρυο νερο κανανε
βεβαια οχι απο επιλογη με το ζορι
αλλα βλεπεις
παντου αναζηταμε την ανεση
απο το πιο απλο πραγμα μεχρι το πιο περιπλοκο

δηλαδη αν φαινεται τοσο βουνο σε καποιον να μπει μεσα να παγωσει η ψωλη του μερικα λεπτα
φαντασου να του πεις να κανει αλλα πιο σοβαρα και σημαντικα πραγματα
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
μην κρυωσει λιγο το κωλαρακι του κωστακη
να αναψει τον θερμοσιφωνα κατευθειαν

ανεση = δεν ζεις

εγω αυτο εχω καταλαβει

μονο μεσα απο την πουτσα και τις δυσκολιες εξελισεσσαι , βελτιωνεσαι και κανεις πραγματα

για αυτο και βλεπεις αρκετες φορες παιδια πλουσιων να μην κανουνε τιποτα στην ζωη τους
τα εχουνε ολα στο πιατο
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281

Τονώνει την αυτοπεποίθηση και την ερωτική διάθεση, μέσω της αύξησης των αντίστοιχων ορμονών. Σχετικές έρευνες έχουν δείξει πως, ενώ το μπάνιο με ζεστό  νερό, προκαλεί μείωση στα ποσοστά του σπέρματος, το κρύο νερό, καταφέρνει ακριβώς το αντίθετο.

υπαρχουνε χιλιαδες αρθρα στο διαδικτυο

αλλα μιας και στην Ελλαδα η πλειοψηφια εχει αν οχι καταθλιψη , αρκετη στεναχωρια κυριως λογω οικονομικων κτλπ

τα κρυα ντουζ ειναι το καλυτερο αγχολυτικο-αντικαθλιπτικο !

μολις βγεις νομιζεις οτι δεν εχεις κανενα προβλημα απολυτως !!!

για οσους λοιπον τα πραγματα δεν πανε και τοσο καλα , και ειναι στεναχωρημενοι η λιγο πεσμενοι , κρυα ντουζ !!!

ακομα εδω εισαι ? δεν εχεις μπει ? τι περιμενεις ??????
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αυτό είναι το logo των μαζοχιστων, και δεν θα βρεις πολλους να σε στηριξουν στον μαζοχισμο αυτό. οι περισσοτεροι αδιαφορούμε απέναντι στον μαζοχισμο των αλλων καποιοι κραζουμε και οσοι εχουν το ιδιο βιτσιο, 2-3-4 θα πουν α το δοκιμασα και εγω και τελικα μου αρεσε.
περιμενε μικροτερα ποσοστα από τους πουστιδες, οι οποιοι και αυτοι πονανε και δηλωνουν ότι τελικα τους αρεσει
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
αυτό είναι το logo των μαζοχιστων, και δεν θα βρεις πολλους να σε στηριξουν στον μαζοχισμο αυτό. οι περισσοτεροι αδιαφορούμε απέναντι στον μαζοχισμο των αλλων καποιοι κραζουμε και οσοι εχουν το ιδιο βιτσιο, 2-3-4 θα πουν α το δοκιμασα και εγω και τελικα μου αρεσε.
περιμενε μικροτερα ποσοστα από τους πουστιδες, οι οποιοι και αυτοι πονανε και δηλωνουν ότι τελικα τους αρεσει

ρε μπρο το ιδιο πραγμα ειναι για παραδειγμα
για να φτιαξεις καλο σωμα και να εχεις ενα ωραιο σωμα πρεπει να φτυσεις αιμα στο γυμναστηριο
δεν γινεται μονο του

η ανεση ξερεις τι λεει ?
ελα μωρε ενα τσικεν κλαμππ ειναι θα το φαω και τι εγινε
και λιγες πατατες
και καμια μπυριτσα μωρε σιγα τωρα

οτιδηποτε ωραιο χτιστηκε σε αυτη τη ζωη ΠΡΩΤΑ προηλθε πουτσα

τιποτα δεν γινεται με την ανεση

και πιστεψε με το συναισθημα μετα ειναι 100 φορες καλυτερο απο αυτο της ανεσης που εχεις πριν

δεν νομιζω ενας χοντρος να νιωθει το ιδιο ωραια με εναν γυμνασμενο
οχι μονο σαν σωμα
αλλα και σαν διαθεση κτλπ
 

flying foxes

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2019
Μηνύματα
273
Like
61
Πόντοι
1
Καμιά φορά κάνω εναλλαγη ζεστο με χλιαρο προς κρύο και είναι ωραιο
Τέρμα κρύο όμως φοβάμαι την αντίδραση της καρδιας.Πιοπολυ σα βασανιστηριο το βλέπω παρα σαν απόλαυση
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.389
Like
10.927
Πόντοι
3.556
Καμιά φορά κάνω εναλλαγη ζεστο με χλιαρο προς κρύο και είναι ωραιο
Τέρμα κρύο όμως φοβάμαι την αντίδραση της καρδιας.Πιοπολυ σα βασανιστηριο το βλέπω παρα σαν απόλαυση

Το κρυο ποτε αποτομα σε ολο το σωμα. Να ξεκινας απ το δεξι ποδι και να ανεβαινεις σιγα-σιγα και τελευταιο το αριστερο μερος του κορμου.
Το κεφαλι ποτε με παγωμενο.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
οχι δεν ειπα οτι ειναι κατορθωμα
απλα φαντασου αν αυτο το απλο πραγμα φαινεται κατορθωμα για τους περισσοτερους
μετα μην αναρωτιομαστε που χαθηκανε οι αντρες και γιατι οι περισσοτεροι ειναι φλωροι και ντρεπονται να μιλησουνε
στις γυναικες και φοβουνται
παλιοτερα ολο με κρυο νερο κανανε
καλα ρε τυπε παλιοτερα μετα το χεσιμο σκουπιζανε τον κωλο τους με πλατανοφυλλα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.353
Like
21.272
Πόντοι
5.506

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα μιας και τα κρυα ντουζ μου εχουνε αλλαξει την ζωη.
Μολις σηκωθηκα τωρα , ειναι 5 το πρωι και ειμαι ετοιμος ζεστος ζεστος απο την κουβερτουλα μου να μπω στο τερμα ΠΑΓΩΜΕΝΟ  νερο !

ειναι η υπερτατη καυλα !!!! οποιος δεν το εχει δοκιμασει απλα δεν ξερει τι χανει !!!!!

Κρύο μπάνιο: θαυματουργό αλλά και επικίνδυνο

Ένα κρύο μπάνιο, ιδιαίτερα μετά από σωματική άσκηση μπορεί να κάνει καλό στους πονεμένους μύες, όμως δεν είναι σίγουρο αν κατά τα άλλα είναι ασφαλές για την υγεία μας. Νέα έρευνα Βρετανών επιστημόνων προειδοποιεί, ότι το κρύο νερό μπορεί να προκαλέσει σοκ στον οργανισμό μας.

Δεν είναι τυχαίο ότι οι πιο ακμαίοι λαοί ήτανε γνώστες της ευεργετικής επίδρασης του κρύου νερού. Οι αρχαίοι πολεμιστές Σαμουράι ρίχνανε κάθε πρωί ένα κουβά κρύο νερό πάνω τους για να καθαρίζεται το πνεύμα και το σώμα τους. Στους αρχαίους Έλληνες επίσης, ήταν γνωστές οι ευεργετικές ιδιότητες του κρύου νερού. Μετά το ζεστό μπάνιο συνήθως, ακολουθούσε μπάνιο με κρύο νερό που λεγόταν «ψυχρολουσία». Οι δε Σπαρτιάτες προτιμούσαν τα ψυχρά λουτρά στα νερά του Ευρώτα για σκληραγώγηση, αλλά χρησιμοποιούσαν και ατμόλουτρο που λεγόταν πυριατήριο. Χρησιμοποιούσαν το πυριατήριο για να προκληθεί εφίδρωση. Μετά την εφίδρωση του σώματος, λούζονταν στα κρύα νερά του Ευρώτα. Με αυτόν τον τρόπο σκληραγωγούνταν στις καιρικές μεταβολές.

Σήμερα, αρκετοί Φινλανδοί και Εσθονοί συνεχίζουν την παράδοση, καθώς συνηθίζουν, μετά τη σάουνα, να βουτάνε μέσα σε τρύπες πάγου που έχουν ανοίξει ειδικά για την περίσταση μέσα σε παγωμένες λίμνες.

Το κρύο ντους έχει πολλά οφέλη. Να διευκρινίσουμε ότι όταν λέμε «κρύο ντους», δεν εννοούμε να βουτήξετε μέσα σε παγωμένο νερό, αλλά να κάνετε ντους ξεκινώντας με χλιαρό νερό το οποίο βαθμιαία κρυώνετε. Τελειώνετε πάντα με κρύο νερό.

Αναφέρουμε παρακάτω μερικά από τα οφέλη του οργανισμού μας από ένα κρύο ντους.


 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.568
Like
2.881
Πόντοι
506
Tι Συμβαίνει στο Σώμα σου Όταν Σοκάρεται από Παγωμένο Νερό

Οι άνθρωποι που κολυμπούν σε χαμηλές θερμοκρασίες συχνά λένε ότι νιώθουν αναζωογονημένοι, σαν να ήπιαν μόλις ένα σφηνάκι καθαρής ενέργειας.

«Καταρχάς, να πούμε ότι το κρύο είναι αφόρητο», λέει ο Dennis Thomas, πρόεδρος του Coney Island Polar Bear Club, που ιδρύθηκε το 1903, «δεν υπάρχει αμφιβολία γι’ αυτό». Ο Thomas κολυμπάει σε παγωμένα νερά για περισσότερα από 30 χρόνια και λέει ότι ποτέ δεν συνηθίζεται.

«Υπάρχουν μερικά στοιχεία που υποδεικνύουν ότι οι άνθρωποι εκκρίνουν ντοπαμίνη, όταν βυθίζονται σε κρύο νερό», λέει ο Jon Rittenberger, αναπληρωτής καθηγητής επείγουσας ιατρικής στο Πανεπιστήμιο του Πίτσμπουργκ.

Οι γιατροί, σε γενικές γραμμές, λένε ότι δεν υπάρχουν αποδείξεις πως το κολύμπι σε παγωμένα νερά κάνει κάποιο καλό στο σώμα πέρα από αυτά τα συναισθήματα, ενώ προειδοποιούν ότι αυτού του είδους το κολύμπι μπορεί να γίνει επικίνδυνο. Η ξαφνική βύθιση σε κρύο νερό μπορεί να προκαλέσει καρδιακή προσβολή, εγκεφαλικό επεισόδιο ή υπεροξυγόνωση και ακόμη και οι καλοί κολυμβητές μπορούν να πνιγούν, καθώς οι μύες παραλύουν από το παγωμένο νερό, λέει ο Rittenberger.

Η θερμική ικανότητα του νερού είναι πολύ μεγαλύτερη από τη θερμική ισχύ του αέρα, πράγμα που σημαίνει ότι το νερό μπορεί να ρίξει τη θερμοκρασία του σώματος περίπου 20 φορές πιο αποτελεσματικά από ό,τι ο αέρας, λέει ο Rittenberger. Τα Κέντρα Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων λένε ότι το κρύο νερό ρίχνει τη θερμοκρασία του σώματος ακόμη πιο γρήγορα από αυτό, περίπου 25 φορές πιο αποτελεσματικά από τον κρύο αέρα.

Με εξαίρεση το χτύπημα από κεραυνό, το σοκ λόγω ψύχους είναι από τα μεγαλύτερα σοκ που μπορεί να υποστεί το ανθρώπινο σώμα, σύμφωνα με το Εθνικό Κέντρο Ασφάλειας Κρύων Υδάτων, ενός μη κερδοσκοπικού οργανισμού που ιδρύθηκε από τον Moulton Avery, πρώην διευθυντή της σχολής εκμάθησης τεχνικών επιβίωσης Carolina Wilderness Institute. Είναι ο λόγος για τον οποίο οι αρχάριοι χειμερινοί κολυμβητές πρέπει να είναι προσεκτικοί και να συνοδεύονται από έμπειρους χειμερινούς κολυμβητές.


 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
Παραθετω εδω τις απιστευτες πραγματικα παραγραφους απο το βιβλιο στα αγγλικα :

Behind every moment of courage was a man or woman who faced a difficult internal struggle. When they face it, it becomes an amazing story. They become legends. But if they turn away from the flinch, their stories are unexceptional. They’re like everyone else. They vanish.

Walk up to your shower, and turn on the cold water. Wait a second; then test it to make sure it’s as cold as possible.
Do you see what’s coming? If you do, you should tense up immediately. You should feel it in your chest. You might start laughing to release the tension—and you haven’t even stepped inside. You’re predicting a flinch that hasn’t happened yet. You’re already anxious about it—about something that hasn’t happened and won’t kill you—anxious about something that barely hurts at all.


As the cold water hits you, you might shout or squirm. But the discomfort lasts only a second. You quickly get used to it. You get comfortable with cold, instead of trying to avoid it. You put yourself in the path of the shower to speed up the adjustment process.

This is not an exercise in masochism. It’s a way of training yourself, of “seeing the flinch and going forward, not rationalizing your fear and stepping away.” It’s a way to develop a physiological tolerance for facing the things that most scare us–things that pose no real threat (trust me, I have taken prescribed cold showers and lived to tell about it).

Αναφερει οτι δεν προκειται για μαζοχισμο.
Αντιθετα βλεπεις τον φοβο καταματα και αντι να τρεχεις μακρια απο αυτον , τον αντιμετωπιζεις στα ισα χωρις καμια δικαιολογια .

Ειναι μια ασκηση για να αντιμετωπιζουμε τα πραγματα τα οποια φοβομαστε που στην πραγματικοτητα ειναι ψευτικα , ο φοβος με λιγα λογια ειναι ψευδαισθηση.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
βλεπεις να εχω μεγαλο οικονομικο προβλημα και να παιρνω βιζιτες με 300 ευρω ?
αν δεις. και την κριτικη μου
και εβαλα και δευτερη με αλλα 350 ευρω και δεν ανεβηκε

Μια φορα (χειμωνας) ειχα παει για πολυωρο (300+ ευρω) στο γνωστο σταβλο-ξενοδοχειο της συγγρου... το δωματιο ηταν στον 5ο και ειχε και τζακουζι. Ελα ομως που το ζεστο νερο δεν ανεβαινε στον 5ο για καποιο λογο.

-Να σκας 300+ για τη βιζιτα
-Να εχεις τζακουζι (εστω και πολυ μικρο)
-Να πρεπει να κανεις μπανιο σε παγωμενο νερο

Αξια ανεκτιμητη :2funny:

Βγαινω εξω αφου εχω κανει το μπανιο, παει να με ακουμπησει η αλλη, λεει OOOHHHH YOU ARE COOOOLD.

Yeah, no hot water της λεω... :grin:
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
Μια φορα (χειμωνας) ειχα παει για πολυωρο (300+ ευρω) στο γνωστο σταβλο-ξενοδοχειο της συγγρου... το δωματιο ηταν στον 5ο και ειχε και τζακουζι. Ελα ομως που το ζεστο νερο δεν ανεβαινε στον 5ο για καποιο λογο.

-Να σκας 300+ για τη βιζιτα
-Να εχεις τζακουζι (εστω και πολυ μικρο)
-Να πρεπει να κανεις μπανιο σε παγωμενο νερο

Αξια ανεκτιμητη :2funny:

Βγαινω εξω αφου εχω κανει το μπανιο, παει να με ακουμπησει η αλλη, λεει OOOHHHH YOU ARE COOOOLD.

Yeah, no hot water της λεω... :grin:

story of my life bro
στο πρωτο αγγιγμα παντα παθαινουνε σοκ γιατι ειμαι παγος ολοκληρος απο πανω ως κατω
αλλα μετα οκ ζεσταινει καπως το πραγμα

ρε θα σου πω ενα αλλο σκηνικο να κλασεις στο γελιο
περιμενω πριαμο μια γκομενα και εχει αργησει κανα 20λεπτο , και εγω την ειχα καταβρει κλασσικα με το τερμα παγωμενο νερο
και ειχα ξεχαστει εκει περα και γουσταρα την φαση και το ειχα στο φουλ κρυο για ωρα

για να μην στα πολυλεω οκ ερχεται η τυπισσα και παει μεσα να κανει μπανιο αχχαχχα και δεν εβγαινε ζεστο καθολου
το ειχα τοση ωρα στο κρυο που το εβαζε μετα ζεστο και δεν εβγαινε
και οταν της ειπα οτι κανω παντα με τερμα παγωμενο με κοιταξε με ενα υφος θα σου γαμησω το σπιτακι χαχχαχαχα κανε το νερο ζεστο
χααχχα

τελικα αρνηθηκε να κανει μπανιο ισα ισα τα ποδια της λιγο εβρεξε την εβαλα απλα να μου παρει μια πιπα να μου γλυψει τον κωλο και εφυγε
δεν την γαμησα
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Πάντως ο παθολόγος μου είπε ότι δεν είναι και ότι καλύτερο για το σώμα, αλλά αν τελικά το θέλω πρέπει να το ξεκινήσω το καλοκαίρι και σιγά σιγά να το συνηθίσω. Το έκανα κανένα δίμηνο και τελικά το παράτησα. Δεν είδα καμία αξιόλογη διαφορά. Μάλλον με άνευ λόγου ταλαιπωρία μοιάζει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Παραθετω εδω τις απιστευτες πραγματικα παραγραφους απο το βιβλιο στα αγγλικα :

Behind every moment of courage was a man or woman who faced a difficult internal struggle. When they face it, it becomes an amazing story. They become legends. But if they turn away from the flinch, their stories are unexceptional. They’re like everyone else. They vanish.

Walk up to your shower, and turn on the cold water. Wait a second; then test it to make sure it’s as cold as possible.
Do you see what’s coming? If you do, you should tense up immediately. You should feel it in your chest. You might start laughing to release the tension—and you haven’t even stepped inside. You’re predicting a flinch that hasn’t happened yet. You’re already anxious about it—about something that hasn’t happened and won’t kill you—anxious about something that barely hurts at all.


As the cold water hits you, you might shout or squirm. But the discomfort lasts only a second. You quickly get used to it. You get comfortable with cold, instead of trying to avoid it. You put yourself in the path of the shower to speed up the adjustment process.

This is not an exercise in masochism. It’s a way of training yourself, of “seeing the flinch and going forward, not rationalizing your fear and stepping away.” It’s a way to develop a physiological tolerance for facing the things that most scare us–things that pose no real threat (trust me, I have taken prescribed cold showers and lived to tell about it).

Αναφερει οτι δεν προκειται για μαζοχισμο.
Αντιθετα βλεπεις τον φοβο καταματα και αντι να τρεχεις μακρια απο αυτον , τον αντιμετωπιζεις στα ισα χωρις καμια δικαιολογια .

Ειναι μια ασκηση για να αντιμετωπιζουμε τα πραγματα τα οποια φοβομαστε που στην πραγματικοτητα ειναι ψευτικα , ο φοβος με λιγα λογια ειναι ψευδαισθηση.
ποια ψευδαισθηση ρε μαζωχα, 300 νεκροι σου ποσταρε ο άλλος.

αμα το παμε ετσι και από σφαλιαρα πολύ λιγοι εχουν πεθανει, να καθόμαστε να τρωμε σφαλιαρες για να συνηθίσουμε να αντιμετωπίζουμε τον φοβο δεν είναι μαζωχισμος???
 
OP
OP
H

harvardiotis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
320
Κριτικές
3
Like
151
Πόντοι
281
ποια ψευδαισθηση ρε μαζωχα, 300 νεκροι σου ποσταρε ο άλλος.

αμα το παμε ετσι και από σφαλιαρα πολύ λιγοι εχουν πεθανει, να καθόμαστε να τρωμε σφαλιαρες για να συνηθίσουμε να αντιμετωπίζουμε τον φοβο δεν είναι μαζωχισμος???

παιζει ρολο και η ηλικια αν ητανε μεγαλοι σε ηλικια και παθανε κανενα καρδιακο
και επισης ειπαμε οτι θελει σταδιακα
εγω πριν ενα χρονο το ξεκινησα κατευθειαν τερμα παγωμενο και τα ειδα ολα την πρωτη βδομαδα
αλλα γενικα δεν συστηνεται τετοια μεθοδος
πιο χαλαρα στην αρχη
οι νεκροι λογικα θα ητανε και μεγαλυτεροι σε ηλικια και θα το αρχισανε στα ζορια με το καλημερα

η ηλικια παιζει τεραστιο ρολο
εγω στα 30 το ξεκινησα

αν το αρχισεις στα 50 η στα 60 και η καρδια σου δεν ειναι και πολυ καλα
μπορει οντως να πας για ψοφο αν το πας αποτομα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom