Νέα

Αποφυλακίζεται ο (αμετανοητος) Νίκος Ρωμανός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kachaplias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 150
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αριστοτελης Καλεντζης ,  Γιαννης Γιαννοπουλος  ειναι καποια  πιο  γνωστα  ονοματα που θα  μπορουσαν να ηγηθουν στο χωρο .
ΕΣ  δεν σε κανει το  τατουαζ και  τα αναβολικα ...
σε κανει το αγωνιστικο ηθος , η  εναρμονιση  με την φυση , η υψηλη αισθητικη !
Κι ο Καλέντζης τοξοβόλος είναι τύπε. Πρέπει να είναι αντισυστημικό χαρακτηριστικό αυτό.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.719
Κριτικές
28
Like
2.476
Πόντοι
6.265
Θα κατεβει και υποψηφιος με τον συριζα?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.325
Κριτικές
15
Like
5.857
Πόντοι
1.496
Εχω μαθει να μην ειμαι καθετος και απολυτος. Ακομα και για τον Ρωμανο η τον Κουφοντινα που ιδεολογικα ειμαι απεναντι τους. Αλλα δε μπορω να παραβλεψω οτι οταν παει ο Ακροαριστερος Ρουβικωνας και μπουκαρει στο γραφειο ενος καθως πρεπει αστου γιατρου που πρηγουμενως ειχε ζητησει φακελακι απο φτωχο, σοβαρα αρρωστο, ανυπερασπιστο, αδυναμο πολιτη, μονο και μονο για να κανει το αυτονοητο, να τον προσεξει ιατρικα,  που εχει το συστημα και τη νομιμοτητα να τον καλυπτει, τοτε ακουω πολλους στον περιγυρω μου να λενε, <Καλα εκανε ο Ρουβικωνας.> Στα κενα και τις παραλειψεις και τις χρονιες στρεβλωσεις και παθογενειες του ελληνικου κρατους πατανε οι καθε Ρουβικωνες και το καθε παλιοπαιδο Ρωμανος.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Στα κενα και τις παραλειψεις και τις χρονιες στρεβλωσεις και παθογενειες του ελληνικου κρατους πατανε οι καθε Ρουβικωνες και το καθε παλιοπαιδο Ρωμανος.

Και ποιος ευθυνεται γιαυτο ρε μαστορα

Εδω αυτη η κυβερνηση των κατσαπλιαδων  αποδεδειγμενα πλεον ειναι οχι η χειροτερη αλλα η πιο καταστροφικη και επιμενουν ακομα να μας πεισουν οτι υπαρχει ενα 25% που την στηριζει

Μια συμμορια που συμπυκνωνει στα 5 μαυρα χρονια ολες τις παθογενειες και στρεβλωσεις δεκαετιων

Τι να λεμε τωρα

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.201
Κριτικές
1
Like
29.869
Πόντοι
8.006
Και ποιος ευθυνεται γιαυτο ρε μαστορα

Εδω αυτη η κυβερνηση των κατσαπλιαδων  αποδεδειγμενα πλεον ειναι οχι η χειροτερη αλλα η πιο καταστροφικη και επιμενουν ακομα να μας πεισουν οτι υπαρχει ενα 25% που την στηριζει

Μια συμμορια που συμπυκνωνει στα 5 μαυρα χρονια ολες τις παθογενειες και στρεβλωσεις δεκαετιων

Τι να λεμε τωρα
Μια παρατηρηση μονο

Το γεγονος οτι αυτη η κυβερνηση, η καταστροφικη και ανικανη κατ' εσε, κατα 70% αποτελειται απο πρωην υπουργους και στελεχη του ΠΑΣΟΚ, εχει καποια εξηγηση?
Γιατι προφανως εσυ πιστευεις οτι τα ιδια ατομα οταν στελεχωναν τις κυβερνησεις του ΠΑΣΟΚ εφτιαχναν μια κυβερνηση-αστέρι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Μια παρατηρηση μονο

Το γεγονος οτι αυτη η κυβερνηση, η καταστροφικη και ανικανη κατ' εσε, κατα 70% αποτελειται απο πρωην υπουργους και στελεχη του ΠΑΣΟΚ, εχει καποια εξηγηση?
Γιατι προφανως εσυ πιστευεις οτι τα ιδια ατομα οταν στελεχωναν τις κυβερνησεις του ΠΑΣΟΚ εφτιαχναν μια κυβερνηση-αστέρι.

Αστεια παρατηρηση και χαζο επιχειρημα
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Επίσης, και ο Ισλαμιστής που  ανατινάζεται και σκοτώνει
δεκάδες με τις βόμβες που έχει ζωστεί, κάνει πράξη την ιδεολογία
του, που είναι να γίνουν όλοι ισλαμιστές,
και να θανατωθούν οι "άπιστοι".

Δεν έχουμε όμως καμία υποχρέωση να ανεχόμαστε τις ιδεοληψίες
του καθένα εμμονικού, που παραβιάζει τα στοιχειώδη
ανθρώπινα δικαιώματα.

Ούτε ανατρέπεται το κατεστημένο με ληστείες τραπεζών.

Δεν διαφωνούμε σε τίποτα
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Εχω μαθει να μην ειμαι καθετος και απολυτος. Ακομα και για τον Ρωμανο η τον Κουφοντινα που ιδεολογικα ειμαι απεναντι τους. Αλλα δε μπορω να παραβλεψω οτι οταν παει ο Ακροαριστερος Ρουβικωνας και μπουκαρει στο γραφειο ενος καθως πρεπει αστου γιατρου που πρηγουμενως ειχε ζητησει φακελακι απο φτωχο, σοβαρα αρρωστο, ανυπερασπιστο, αδυναμο πολιτη, μονο και μονο για να κανει το αυτονοητο, να τον προσεξει ιατρικα,  που εχει το συστημα και τη νομιμοτητα να τον καλυπτει, τοτε ακουω πολλους στον περιγυρω μου να λενε, <Καλα εκανε ο Ρουβικωνας.> Στα κενα και τις παραλειψεις και τις χρονιες στρεβλωσεις και παθογενειες του ελληνικου κρατους πατανε οι καθε Ρουβικωνες και το καθε παλιοπαιδο Ρωμανος.

Βλέπεις όμως τη διαφορά, ανάμεσα σε μια ληστεία, και μια βίαιη, άσχημη, αλλά με εύκολη κοινωνική αποδοχή πράξη.
Όσο και να διφωνούμε με τις κινήσεις των μελών του Ρουβίκωνα, δεν παύει να υφισταται σα γεγονός, οτι αυτά που κάνουν, αν και κατακριτέα, είναι πράγματα που πολλοί θα ήθελαν να γίνουν. Ο γιατρός με το φακελλάκι, ο προϊστάμενος στο super market, κτλ...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
το ερώτημα ειναι φίλτατε, είναι  αν εχει καταφέρει ο ΣΥΡΙΖΑ να διαλυσει τη χωρα σε τετοιο βαθμο , ωστε να φτάσει να συναγωνίζεται το ΠΑΣΟΚ.

Μαλιστα

Τωρα εγω αν ρωτησω ποτε διελυσε την χωρα το πασοκ

η

θα εξαφανιστεις για καμμια δεκαρια σελιδες ωστε να ξεχαστει το ερωτημα

Η

θα παπαγαλισεις για τις μιζες του ακη η για το κακο μνημονιο

Η

Δεν θα απαντησεις καθολου

Κλασικη τακτικη

 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Μαλιστα

Τωρα εγω αν ρωτησω ποτε διελυσε την χωρα το πασοκ

η

θα εξαφανιστεις για καμμια δεκαρια σελιδες ωστε να ξεχαστει το ερωτημα

Η

θα παπαγαλισεις για τις μιζες του ακη η για το κακο μνημονιο

Η

Δεν θα απαντησεις καθολου

Κλασικη τακτικη

Όταν συστηματικά υποβάθμιζε τη δραχμή, για να λαμβάνουμε δάνεια. Όταν, απο το 1981 μέχρι το 2004, που είχε σχεδόν απόλυτη κυριαρχία, δεν έκανε το παραμικρό για να μειώσει σε βιώσιμα επίπεδα τα πάγια έξοδα του δημοσίου τομέα (βέβαια, εαν το έκανε δεν θα ήταν σχεδόν απόλυτα κυρίαρχο, χωρίς τους σταθερούς ψηφοφόρους). Όταν στελέχη του, με υπουργικές θέσεις έκαναν μπάμ οτι είναι μπλεγμένοι με μίζες, και δεν έκανε η ηγεσία τίποτε, για να τους κόψει τη φόρα... θέλεις κι άλλα; Η πραγματικότητα είναι, οτι , αν και ζήσαμε μεγάλες στιγμές "ευμάρειας", ήταν τεχνητή πρόοδος, και μόλις τα τεχνάσματα δεν είχαν αποτέλεσμα, φάνηκε η ζημιά που γινόταν.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Δεν ειπα να θαυμασεις τον Κουλη ρε τύπε.

Αν πρεπει ντε και καλα να θαυμασουμε καποιον, ας θαυμασουμε καμια ανυπαντρη μητερα που μεγαλωνει δυο παιδια μονη της, ας θαυμασουμε κανεναν νεαρο που δουλευει και σπουδαζει γιατι δεν εχει πόρους, ας θαυμασουμε κανεναν σπουδαστη που κάνει έρευνα και ανακαλύπτει καινοτομίες, ας θαυμασουμε κανεναν εργατη στην ναυπηγοεπισκευαστικη που δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ για να ζησει την οικογενεια του.

Αυτους να τους θαυμασω.
Να θαυμασω το εικοσαχρονο που πηρε ενα οπλο να κανει ληστειες και επειδη αυτοβαφτιστηκε "αναρχικος" απήλαυσε και την στηριξη του χώρου, οχι. Συνελθετε και θαυμαστε κανεναν ανθρωπο που να αξιζει τον κοπο.
Ξύπνησε η Σπυράκη μέσα σου   :S
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Όταν συστηματικά υποβάθμιζε τη δραχμή, για να λαμβάνουμε δάνεια.

Πριν το 81 δεν γιναν ουτε υποτιμησεις ουτε επαιρνε το κρατος δανεια

Για διαβασε την απορρητη εκθεση του αβερωφ το 81 και ξαναελα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom