Νέα

Τριχοφυία στον άνδρα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiadimundi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 261
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
Φαντάζομαι οι συνεδρίες εξαρτώνται και από το πόση τρίχα έχει ο καθένας.Θα παρω μερικές τιμές και θα κινηθώ προς τα εκεί λογικά.
 

kpavlou

Νέο Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2011
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Καλημέρα,
Είχα το ιδιο πρόβλημα στη πλάτη (αρκούδα) και με laser αλεξανδριτη μειώθηκαν παρα πολύ. Εχουν τα δερματολογικά ιατρεία... Μην μπλέξετε με με άλλο laser εκτος από Αλεξανδριτη γιατι δεν θα εχει αποτέλεσμα και με το κερι θα γεμισετε σπυρια...
 

akadamis

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Φαντάζομαι οι συνεδρίες εξαρτώνται και από το πόση τρίχα έχει ο καθένας.Θα παρω μερικές τιμές και θα κινηθώ προς τα εκεί λογικά.
Και από το χρώμα του δέρματος και της τρίχας.
 

pligomenos11

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.118
Like
73
Πόντοι
16
Για σασ παιδια σημερα ξυρισα την περιοχη του πεουσ μου δλδ την ευαισθητη περιοχη μου με ξυραφακι προσωπου και αφρο ξυρισματοσ προσωπο για πρωτη μου φορα υπαρχει καποιοσ κυνδινοσ μολυνσησ η φαγουρασ μετα απο ποσο καιρο θα ξαναβγουν οι τριχεσ υπαρχει περιπτωση να μην ξαναβγουν ποτε?
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
7
Like
644
Πόντοι
96
Για σασ παιδια σημερα ξυρισα την περιοχη του πεουσ μου δλδ την ευαισθητη περιοχη μου με ξυραφακι προσωπου και αφρο ξυρισματοσ προσωπο για πρωτη μου φορα υπαρχει καποιοσ κυνδινοσ μολυνσησ η φαγουρασ μετα απο ποσο καιρο θα ξαναβγουν οι τριχεσ υπαρχει περιπτωση να μην ξαναβγουν ποτε?

Σε 4-5 ημέρες παίζει να αρχίσει λίγη φαγούρα. :cheesy:
Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξαναβγούν ποτέ.  :afro:
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.691
Like
1.444
Πόντοι
216
Καλημέρα,
Είχα το ιδιο πρόβλημα στη πλάτη (αρκούδα) και με laser αλεξανδριτη μειώθηκαν παρα πολύ. Εχουν τα δερματολογικά ιατρεία... Μην μπλέξετε με με άλλο laser εκτος από Αλεξανδριτη γιατι δεν θα εχει αποτέλεσμα και με το κερι θα γεμισετε σπυρια...
Για να σου κανουν λεηζερ, τις ξυριζουν πρωτα και μετα ξεκινουν τη θεραπεια ή οπως ειναι τις βαρανε με λεηζερ?
 

varge

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
599
Like
12
Πόντοι
6
Για να σου κανουν λεηζερ, τις ξυριζουν πρωτα και μετα ξεκινουν τη θεραπεια ή οπως ειναι τις βαρανε με λεηζερ?

μια γκομενα που εκανε λειζερ στα ποδια τα ξυριζε πριν παει για λειζερ. Και τα κανε χειμωνα (δε κανει ηλιος πανω στην περιοχη,η κατι τετοιο)
 

Justawoman

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2016
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Το laser που εχει τα καλύτερα αποτελέσματα ειναι Αλεξανδρίτη. Πλέον υπάρχει ανταγωνισμός και υπάρχουν προσφορες πακέτων οπου για 5 συνεδρίες οι τιμές κυμαίνονται απο  150 εως 400€ ανάλογα την περιοχή.Όσο πιο άγρια και μάυρη είναι η τρίχα (και λευκό δέρμα) τόσο καλύτερα αποτελέσματα έχει.
 

Dora86

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
2.512
Like
0
Πόντοι
16
Εμένα μ αρέσει πάντως η τριχοφυία στον άνδρα :)
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.691
Like
1.444
Πόντοι
216
Το laser που εχει τα καλύτερα αποτελέσματα ειναι Αλεξανδρίτη. Πλέον υπάρχει ανταγωνισμός και υπάρχουν προσφορες πακέτων οπου για 5 συνεδρίες οι τιμές κυμαίνονται απο  150 εως 400€ ανάλογα την περιοχή.Όσο πιο άγρια και μάυρη είναι η τρίχα (και λευκό δέρμα) τόσο καλύτερα αποτελέσματα έχει.
Σε ποια περιοχη εχει 150? Στ δικια μου χρεωνουν τις 5 300ευρω
 

Justawoman

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2016
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Σε ποια περιοχη εχει 150? Στ δικια μου χρεωνουν τις 5 300ευρω

Τόσο στην Θεσσαλονίκη όσο και στην Αθήνα εχει διάφορα κέντρα και ιατρεία που βγάζουν πολύ οικονομικά πακέτα ! Πάντα με Laser Αλεξανδρίτη
 

afragkos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2018
Μηνύματα
31
Like
6
Πόντοι
0
Ξέρει να προτείνει κάνεις κέντρο αισθητικής η αισθητικό που να αναλαμβάνει αποτρίχωση με κερί σε άντρα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων και πέριξ αυτής; Μη με παραπέμψετε να ψάξω στο Google γιατί σε όσα έχω καλεσει μόλις ακούνε άντρα και  brazilian,  κλείνουν το τηλεφωνο
 

anestis83

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
344
Like
254
Πόντοι
21
μάγκες το laser στην πλάτη πονάει?
 

SPAGORAMENOS001

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2018
Μηνύματα
51
Like
26
Πόντοι
0
Εχει κανεις απο εδω να συστησει ιατρειο με lazer αλεξανδριτη ?
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
μάγκες το laser στην πλάτη πονάει?

φιλε  το λειζερ εχει εντασεις οσο μεγαλυτερη ενταση τοσο ποιο εντονος ο πονος. καλα μην φανταστεις οτι ειναι τπτ φοβερο. ομως το μετα ειναι το θεμα που θα ειναι το δερμα κοκκινο λες και εχεις κατσει 2 ωρες στον ηλιο... no pain no gain
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Ξέρει να προτείνει κάνεις κέντρο αισθητικής η αισθητικό που να αναλαμβάνει αποτρίχωση με κερί σε άντρα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων και πέριξ αυτής; Μη με παραπέμψετε να ψάξω στο Google γιατί σε όσα έχω καλεσει μόλις ακούνε άντρα και  brazilian,  κλείνουν το τηλεφωνο

:happy: :happy: :happy: :2funny: :2funny: :2funny:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.977
Like
21.033
Πόντοι
5.006
Ξέρει να προτείνει κάνεις κέντρο αισθητικής η αισθητικό που να αναλαμβάνει αποτρίχωση με κερί σε άντρα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων και πέριξ αυτής; Μη με παραπέμψετε να ψάξω στο Google γιατί σε όσα έχω καλεσει μόλις ακούνε άντρα και  brazilian,  κλείνουν το τηλεφωνο

Μονο αποτριχωση τυπε ή και καμια εκτονωση μαζι? :think:
 

kokobikos30

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
3
Like
453
Πόντοι
36
Παιδιά θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει από προσωπική εμπειρία αν η κρεμα ξυρισ ματος τύπου.... veet for men, αν κάνει για τα γεννητικά όργανα. Επιτρέπεται ή δεν ενδείκνυται για εκείνη την περιοχη;Αλλιώς πως μπορώ να πάρω τις τρίχες εκτός από αφρό και ξυραφι;
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.317
Κριτικές
10
Like
1.639
Πόντοι
5.975
Παιδιά θέλω να μου πει κάποιος αν ξέρει από προσωπική εμπειρία αν η κρεμα ξυρισ ματος τύπου.... veet for men, αν κάνει για τα γεννητικά όργανα. Επιτρέπεται ή δεν ενδείκνυται για εκείνη την περιοχη;Αλλιώς πως μπορώ να πάρω τις τρίχες εκτός από αφρό και ξυραφι;
Δε θα σου το πρότεινα... Τη δοκίμασα λίγο στο στήθος και τα μπράτσα και ένιωθα κάψιμο παρόμοιο με αυτό του laser για κάμποσες μέρες... Εννοείται ότι μετά την πέταξα, άλλωστε το αναγράφει και η συσκευασία πως δεν ενδείκνυται για ευαίσθητες περιοχές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom