Νέα

Beat και Uber, πείτε την άποψη σας.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 459
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
17
Like
655
Πόντοι
326
uber στο εξωτερικο .μαθαμε και το uber
beat πιο πολυ .εκτος αν εχει κοντα πιατσα που βαριεμαι να ανοιξω το κινητο
απο τους αλλους που κινουνται απο δω και απο εκει ειναι οι πιο πολυ βρωμαριαδες ,βρωμανε φουλ και το ταξι ειναι βρωμερο
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Uber και Taxibeat ειναι οι πειρατες που δεν πληρωνουν φορους και σπανε την πιατσα των ταξιτζηδων.
Ετσι ακουγεται..
Ναι αυτα που δουλευουν χρονια σε ολη την ευρωπη ειναι πειρατες και η κιτρινη φυλη ΚΥΡΙΟΙ εεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.727
Like
29.229
Πόντοι
6.056
Αν δεν μπεις σε χρεπι 10ετιας και βρομιάρικο δεν την ευχαριστιέσαι την μετακίνηση, μόνο ΤΑΞΙ :grin:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Για την uber δεν έχω άποψη γιατί δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά για για την taxibeat έχων να πω ότι κατά την γνώμη μου αποτελεί μια μεγάλη καινοτομία που όχι μόνον πάει μπροστά τον κλάδο αυτόν αλλά προσφέρει μεγάλη ασφάλεια στον καταναλωτή.
νομιζω μόνο το όνομα αλλάζει και το χρωμα του αυτοκινήτου!
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Uber - Δεν χρησιμοποιώ - Δεν είναι εποαγγελματίες, είναι μισθοφόροι για αρπαχτές. Αν γίνουν επαγγελματίες οδηγοί τότε βλέπουμε.

beat - Συνέχεια. Είναι επαγγελματίες οδηγοί , έχουν περάσει από διαλογή, ξέρεις ποιός είναι αυτός που θα έρθει και προσέχουν γιατί υπάρχει και η αξιολόγηση.
Ποτέ δεν με απογοήτευσαν σε θέματα ευγένειας , καθαριότητας, τσιγάρου.
Σημερα πήρα 3 φορές Uber για δοκιμή. Εμπειρία η καλύτερη!!! Γενικά το μήνα θα χρησιμοποιήσω τουλάχιστον 10 φορές ταξί  από σήμερα μόνο Uber. Η Μαλακια με την Uber είναι ότι 2 φορές μπήκα σε Yaris πολύ στενό αλλά πεντακάθαρο και το clima ανοιχτό...ότι κάθεσαι με το κινητό στο χέρι να δεις που θα έρθει ο οδηγός και η 3η Μαλακια είναι ότι βρίζουν οι ταρίφες. Κλασικός Έλληνας Μαλακας ταρίφας ήταν από πίσω κ κορναρε και έβριζε. Επειδή συζήτησα με έναν από τους 3 οδηγούς για το τι παίζει το όλο σκηνικό είναι μεταξύ εταιρίας και κράτους! Οι ταρίφες απλά δεν αντέχουν τον ανταγωνισμό! Καθαρά αυτοκίνητα...και δεν κάνουν μαγκιές στο δρόμο! Τώρα κατά ποσό είναι επαγγελματίας ένας οδηγός ταξί με έναν Uber δεν ξερω! Δεν μπορβ να ξεχωρίσω ποιος είναι τι όταν σταματάνε οι ταρίφες όπου γουστάρουν η ξεφορτώνουν επάνω στο φανάρι γιατί εκεί τον βόλευε.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Uber. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το χρησιμοποιήσω, αλλά θα χαρώ πολύ να μειωθούν τα ταξί και οι μαλάκες που τα οδηγούνε. Δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα στο κυκλοφοριακό, γιατί πάνε αργά-αργά για να ψάχνουν πελατάκια, σταματάνε όπου τους τη βαρέσει και με τις τεράστιες αυτοκινητάρες τους πιάνουν όλο τον τόπο. Επειδή περνάνε όλη τους τη ζωή στους δρόμους, μάλλον θεωρούν ότι τους ανήκουν κιόλας και μπορούν να οδηγάνε όπως γουστάρουν.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Uber. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το χρησιμοποιήσω, αλλά θα χαρώ πολύ να μειωθούν τα ταξί και οι μαλάκες που τα οδηγούνε. Δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα στο κυκλοφοριακό, γιατί πάνε αργά-αργά για να ψάχνουν πελατάκια, σταματάνε όπου τους τη βαρέσει και με τις τεράστιες αυτοκινητάρες τους πιάνουν όλο τον τόπο. Επειδή περνάνε όλη τους τη ζωή στους δρόμους, μάλλον θεωρούν ότι τους ανήκουν κιόλας και μπορούν να οδηγάνε όπως γουστάρουν.
Δεν είπα το καλύτερο. Δεν μετράει με χρονοχρέωση όπως τα ταξί 0,20/λεπτό αλλά με το χιλιόμετρο. Δλδ εάν κολλήσεις στην κίνηση όπως σήμερα που είχαν πορεία οι συνταξιούχοι δεν γράφει το κοντέρ! Επίσης δεν υπάρχει 2πλη ταρίφα
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Δεν είπα το καλύτερο. Δεν μετράει με χρονοχρέωση όπως τα ταξί 0,20/λεπτό αλλά με το χιλιόμετρο. Δλδ εάν κολλήσεις στην κίνηση όπως σήμερα που είχαν πορεία οι συνταξιούχοι δεν γράφει το κοντέρ! Επίσης δεν υπάρχει 2πλη ταρίφα
Αυτά είναι... Οπότε δε συμφέρει τον οδηγό να πηγαίνει αργά για να βγάλει κάνα φράγκο παραπάνω όπως οι κωλοταρίφες. Άντε να ξυπνάει σιγά σιγά ο κόσμος και να ψωφήσουν αυτά τα αποβράσματα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Αυτά είναι... Οπότε δε συμφέρει τον οδηγό να πηγαίνει αργά για να βγάλει κάνα φράγκο παραπάνω όπως οι κωλοταρίφες. Άντε να ξυπνάει σιγά σιγά ο κόσμος και να ψωφήσουν αυτά τα αποβράσματα.
Δεν είναι όλοι το ίδιο μην τα τσουβαλιάζουμε αλλά ναι η πλειοψηφία ισχύει! Μετά το πολεμικό μουσείο δεξιά έχει πιάτσα έξω από το polis park. Εάν μπορούσα θα έβγαζα φωτό της φάτσες 2 ταξιτζήδων. Κάπνιζαν μέσα στο αμάξι και ήταν Αστα να πάνε! Ε όχι ρε φίλε έλεος. Είμαι αντικαπνιστης έλεος!!
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Αυτά είναι... Οπότε δε συμφέρει τον οδηγό να πηγαίνει αργά για να βγάλει κάνα φράγκο παραπάνω όπως οι κωλοταρίφες. Άντε να ξυπνάει σιγά σιγά ο κόσμος και να ψωφήσουν αυτά τα αποβράσματα.
οχι δεν τον συμφέρει να πάει αργά αλλά τον συμφέρει να σε πάει από την ποιο γρήγορη διαδρομή που συνήθως όμως είμαι ποιο μακριά χιλιομετρικα. Χρησιμοποιούν google maps.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Δεν είναι όλοι το ίδιο μην τα τσουβαλιάζουμε αλλά ναι η πλειοψηφία ισχύει! Μετά το πολεμικό μουσείο δεξιά έχει πιάτσα έξω από το polis park. Εάν μπορούσα θα έβγαζα φωτό της φάτσες 2 ταξιτζήδων. Κάπνιζαν μέσα στο αμάξι και ήταν Αστα να πάνε! Ε όχι ρε φίλε έλεος. Είμαι αντικαπνιστης έλεος!!
Ναι, αλλά ΟΛΟΙ έχουν την ίδια αισχρή οδηγική συμπεριφορά. Πηγαίνουν αργά-αργά, προφανώς για να τρώνε ταρίφα στους πελάτες, και σχηματίζουν ουρές πίσω τους. Είναι σπαστικό κάθε φορά που θέλεις να πας στον προορισμό σου να έχεις να προσπεράσεις 5-10 ταρίφες που σου κλείνουν τον δρόμο. Από την οδηγική συμπεριφορά του άλλου είναι αρκετό για να καταλάβεις και το επίπεδό του. Δεν με νοιάζει αν καπνίζει μέσα στο όχημά του ή τι άλλο κάνει. Όταν περνάει μέσα σε αυτό 10 ώρες, λογικό να θέλει να κάνει και ένα τσιγάρο αν είναι καπνιστής.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
οχι δεν τον συμφέρει να πάει αργά αλλά τον συμφέρει να σε πάει από την ποιο γρήγορη διαδρομή που συνήθως όμως είμαι ποιο μακριά χιλιομετρικα. Χρησιμοποιούν google maps.
Γρήγορη σε χρόνο εννοείς; Άρα πάνε από λεωφόρους και εθνικές που σε χιλιόμετρα είναι μεγαλύτερη απόσταση.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Γρήγορη σε χρόνο εννοείς; Άρα πάνε από λεωφόρους και εθνικές που σε χιλιόμετρα είναι μεγαλύτερη απόσταση.
Πάνε βάση google maps gps δλδ εκτός εάν τους πεις /ξέρεις διαφορετικό δρόμο. Πχ Αιγάλεω-Παγκράτι. Το gps έβγαζε  από Συγγρου και εγώ του είπα από κέντρο. Το δέχτηκε ο άνθρωπος. Έβγαζε πριν παρω 12-16 ευρώ με την αρχική διαδρομή πλήρωσα 9 από κέντρο!
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.994
Κριτικές
3
Like
10.479
Πόντοι
3.936
Ναι, αλλά ΟΛΟΙ έχουν την ίδια αισχρή οδηγική συμπεριφορά. Πηγαίνουν αργά-αργά, προφανώς για να τρώνε ταρίφα στους πελάτες, και σχηματίζουν ουρές πίσω τους. Είναι σπαστικό κάθε φορά που θέλεις να πας στον προορισμό σου να έχεις να προσπεράσεις 5-10 ταρίφες που σου κλείνουν τον δρόμο. Από την οδηγική συμπεριφορά του άλλου είναι αρκετό για να καταλάβεις και το επίπεδό του. Δεν με νοιάζει αν καπνίζει μέσα στο όχημά του ή τι άλλο κάνει. Όταν περνάει μέσα σε αυτό 10 ώρες, λογικό να θέλει να κάνει και ένα τσιγάρο αν είναι καπνιστής.
Ισχύει ότι έχουν κακη συμπεριφορά. Ειδικά πρωί Συγγρου στην μεσαία λωρίδα με 60χλμ! Φίλε ήταν στην πιάτσα σταματημένη οκ δέχομαι το 10 ώρες σε ένα τιμόνι αλλά είναι δημόσιας χρήσης οφειλή να σεβαστή ότι ο άλλος δεν καπνίζει. Να κατέβει κάτω και να καπνίζει όσο θέλει όπως κάνουν άλλοι που έχω δει...! Τεσπα
 

dimer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2017
Μηνύματα
270
Like
1.670
Πόντοι
201
Δουλεύει κανείς Uber?? Κάποιες πληροφορίες θέλω...
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Μακάρι να βγουν και άλλες  εταιρείες τύπου uber.
Εγώ είμαι ευχαριστημένος και οι οδηγοί άνεργοι άνθρωποι ήταν , δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό εκτός από την άδεια ταξί που πια δεν είναι επένδυση και αρκετός κόσμος έχασε κάποια χρήματα.
Αλλά η ελευθερη αγορά έτσι είναι ......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom