Νέα

Φιλιππίνες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pattayas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 986
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Love you sort time

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.161
Like
1.154
Πόντοι
216
Ελα φιλε docker,
αν υπαρχει παραδεισος, πρεπει να ειναι καπου εκει, σωστα;;;;

Μιλαω και με εναν αρκετα ψαγμενο αμερικανο γι'αυτα τα θεματα.
Μου εχει πει τα ιδια.
Απαιτησεις; Μηδενικες.
Αν προσφερεις, γευματα της ημερας, ενα κεραμιδι πανω απο το κεφαλι, και βασικα-απλα ρουχα, η πλειοψηφια των κοριτσιων ειναι υπερευχαριστημενη....
Απλα, ταπεινα πραγματα δηλαδη....
Και γενικως ειναι πολυ ευαισθητες και πολυ δοτικες...
Δηλαδη, καρααξιζει να μπλεξεις σοβαρα μαζι τους, δεν ειναι δυτικες λαμογιοπουτανες που κοιτανε πως θα στα φανε, και μετα να πανε στον επομενο!
Μαλιστα, αν οντως υπαρχει αγαπη, πολλοι μου εχουν πει, οτι πχ και αναπηρος να μεινει ο αντρας, αυτες θα πανε να δουλεψουν και θα φερουν χρηματα σπιτι, να καλυψουν τα εξοδα, και να τα διαχειριστει ο αντρας!
Δηλαδη, γυναικες-διαμαντια, δεν παιζονται!!!!!
Ειχαμε κι εμεις τετοιες γυναικες....οι γιαγιαδες μας ισως, πριν καμια 60αρια χρονια στην Ελλαδα....μετα μας ηρθαν οι φεμινισμοι....

docker,
εχω καταληξει, οτι σαν τις ασιατισες και δη φιλλιπινεζες, δεν υπαρχουν στον πλανητη.
Μπορει να μην ειναι τα ομορφοτερα πλασματα στον κοσμο, αλλα στα κομματια κι η ομορφια....
εχουν ολα τα υπολοιπα που θα πρεπε να χει μια γυναικα που ξερει τον ρολο της....

Το μονο που με κολαει ειναι το διαχειριστικο/διαδικαστικο,
visa, μαλακιες, γραφειοκρατιες, πρεσβειες, σενγκεν, παπαριες,
χιλια μυρια κυματα να περασεις για να φερεις την πινεζα της καρδιας σου στην Ελλαδα....

Εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα τα τελευταια χρονια,
και δεν ξερω αν εχω ορεξη να αρχισω να μπλεκω με τετοιες ιστοριες....
αλλα οσο κι αν το ψαχνω με διαφορες εθνικοτητες (βουλγαρια, ουκρανια, πολωνια κλπ),
βλεπω οτι τελικα, η Ασια ειναι απλα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ....

Αν μπορουσε μια απο τις πολλες που μιλω online, και ειναι κοριτσακια-διαμαντακια,
απλα να μπει σε ενα αεροπλανο και να ερθει Ελλαδα,
το παιχνιδι θα ειχε σχεδον τελειωσει, με ευτυχη τροπο....
Αλλα παιζει φαση μαλλον 'σαν βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη....'
Ιδωμεν....

Κοιτα και λίγο αυτό με τις γιαγιάδες μας......
Τις έκανες όλες αγιες από τις φωτογραφίες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ρε cool γιατι αγχωνεσαι να βρεις γυναικα να παντρευτείς?
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
ρε cool γιατι αγχωνεσαι να βρεις γυναικα να παντρευτείς?

Δεν ξερω αν μπορω να το πω κατ'αναγκη παντρεια.
Απλα ειμαι απο τον χαρακτηρα μου, ανθρωπος των σταθερων και μακροχρονιων σχεσεων.
Υγειών σχέσεων βεβαίως βεβαίως, που με ελλεεινιδα ειναι αδυνατον να επιτευχθει...
 

kinky_boy

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2015
Μηνύματα
291
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Καποτε αυτη η κοπελια, μου κολουσε, σε online dating.
2017-07-01_10.43.48_pm.jpg


2017-07-01_10.35.53_pm.jpg



Μπηκα μετα απο μηνες να δω το προφιλ της, και κοιταξτε με ποιον τα εχει φτιαξει....
Εναν γερμανο, που πρεπει να ειναι καμια 30αρια χρονια μεγαλυτερος....engaged γραφει...και ειναι μες την ευτυχια....
2017-07-01_10.35.41_pm.jpg

2017-07-01_10.38.11_pm.jpg


Πειστηκα οτι δεν τους νοιαζει καθολου το θεμα εμφανιση, ουτε ηλικια. Κοιτανε μαλλον....μονο χαρακτηρα.
Τελικα στην Ασια και Φιλιππινες, ο καθενας μπορει να εχει μια ευκαιρια.
Κι ο κουασιμοδος, και ο αφραγκος.
Ισως και να ειναι καλυτερα ετσι.
Εστίαση στην ουσία...οπως το δει κανεις....

Τωρα καταλαβαινω, γιατι εγω που ειμαι νορμαλ,
μου λενε οτι ειμαι κουκλος σαν ηθοποιος, και παρακαλανε ποια θα μου πρωτομιλησει...

Εμένα μου φαίνονται ερωτευμένοι παντως.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αυτό ρωτησα κουλ γιατι εισαι ανθρωπος των σταθερων και μακροχρονιων σχεσεων?
α μη τι άλλο για να γραφεις στο μπουρδελα δεν εισαι κανενας μαμουχαλος του κατηχητικου
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Ελα φιλε docker,
αν υπαρχει παραδεισος, πρεπει να ειναι καπου εκει, σωστα;;;;

Μιλαω και με εναν αρκετα ψαγμενο αμερικανο γι'αυτα τα θεματα.
Μου εχει πει τα ιδια.
Απαιτησεις; Μηδενικες.
Αν προσφερεις, γευματα της ημερας, ενα κεραμιδι πανω απο το κεφαλι, και βασικα-απλα ρουχα, η πλειοψηφια των κοριτσιων ειναι υπερευχαριστημενη....
Απλα, ταπεινα πραγματα δηλαδη....
Και γενικως ειναι πολυ ευαισθητες και πολυ δοτικες...
Δηλαδη, καρααξιζει να μπλεξεις σοβαρα μαζι τους, δεν ειναι δυτικες λαμογιοπουτανες που κοιτανε πως θα στα φανε, και μετα να πανε στον επομενο!
Μαλιστα, αν οντως υπαρχει αγαπη, πολλοι μου εχουν πει, οτι πχ και αναπηρος να μεινει ο αντρας, αυτες θα πανε να δουλεψουν και θα φερουν χρηματα σπιτι, να καλυψουν τα εξοδα, και να τα διαχειριστει ο αντρας!
Δηλαδη, γυναικες-διαμαντια, δεν παιζονται!!!!!
Ειχαμε κι εμεις τετοιες γυναικες....οι γιαγιαδες μας ισως, πριν καμια 60αρια χρονια στην Ελλαδα....μετα μας ηρθαν οι φεμινισμοι....

docker,
εχω καταληξει, οτι σαν τις ασιατισες και δη φιλλιπινεζες, δεν υπαρχουν στον πλανητη.
Μπορει να μην ειναι τα ομορφοτερα πλασματα στον κοσμο, αλλα στα κομματια κι η ομορφια....
εχουν ολα τα υπολοιπα που θα πρεπε να χει μια γυναικα που ξερει τον ρολο της....

Το μονο που με κολαει ειναι το διαχειριστικο/διαδικαστικο,
visa, μαλακιες, γραφειοκρατιες, πρεσβειες, σενγκεν, παπαριες,
χιλια μυρια κυματα να περασεις για να φερεις την πινεζα της καρδιας σου στην Ελλαδα....

Εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα τα τελευταια χρονια,
και δεν ξερω αν εχω ορεξη να αρχισω να μπλεκω με τετοιες ιστοριες....
αλλα οσο κι αν το ψαχνω με διαφορες εθνικοτητες (βουλγαρια, ουκρανια, πολωνια κλπ),
βλεπω οτι τελικα, η Ασια ειναι απλα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ....

Αν μπορουσε μια απο τις πολλες που μιλω online, και ειναι κοριτσακια-διαμαντακια,
απλα να μπει σε ενα αεροπλανο και να ερθει Ελλαδα,
το παιχνιδι θα ειχε σχεδον τελειωσει, με ευτυχη τροπο....
Αλλα παιζει φαση μαλλον 'σαν βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη....'
Ιδωμεν....

Γεια σου και πάλι φίλε cool11,

Αν γνώριζα αυτά που γνωρίζω τώρα, πριν απο πολλά χρόνια, θα ειχε διαφορετική εξέλιξη η ζωή μου σε σχέση οικογένειας. Εν πάσει περιπτώσει είναι πολυ αργά πλέον για πισωγυρίσματα...και μιας και είμαι εδώ, βιώνω μια μοναδική εμπειρία που θα την χαιρόταν οποιοσδήποτε άντρας. Να βρίσκεται με μια γυναίκα που τον σέβεται και τον εκτιμά. Όχι απαραίτητα για τα υλικά βασικά αγαθά που μπορεί να παρέχει, αλλά περισσότερο στο συναισθηματικό κομμάτι. Μπορεί να φτανει και στα όρια, μερικές φορές, της υποταγής. Αρκεί να της δείχνεις την αγάπη σου. Είναι αγαπησιαρες, πως να το κάνουμε...

Βεβαίως μη νομίζεις ότι είναι όλες έτσι. Αλλά μετα τα τόσα χρόνια εδώ αυτο είναι το συμπέρασμα μου. Όπως επίσης στα dating sites παίζει πολυ ψεμα γι'αυτό να φιλτράρεις πολυ αυτά που σου λένε...
Είπαμε, η ανέχεια τις σπρώχνει να κάνουν τα πάντα για να ξεφύγουν.

Δεν ξέρω αν εχεις έρθει εδώ ποτέ, αλλά θα βοηθούσε να έρθεις και να δεις ιδίοις ομασι τι παίζει εδω. Αξίζει τον κόπο..

Φιλικά
Docker
 

ELLAS04

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
294
Κριτικές
2
Like
137
Πόντοι
1
Καλήσπερα docker!!!!!
Ποτε ειναι καλη εποχη για ενα ταξιδι στης Φιλιππινες?????
Ειναι ο επομενος στοχος ταξιδιου μου!!!!!
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
Καλήσπερα docker!!!!!
Ποτε ειναι καλη εποχη για ενα ταξιδι στης Φιλιππινες?????
Ειναι ο επομενος στοχος ταξιδιου μου!!!!!

Καλησπέρα ELLAS04,

Εξαρτάται απο το τι θες να κάνεις.
Αν θες για τουρισμό να αποφύγεις την εποχή απο τελη Μαΐου εως τέλη Νοέμβρη μιας και είναι το peak της εποχής των βροχών και τωνβμ τυφωνων.

Για οτιδηοτε αλλο οποιαδήποτε εποχή ειναι οκ.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
Γεια σου και πάλι φίλε cool11,

Αν γνώριζα αυτά που γνωρίζω τώρα, πριν απο πολλά χρόνια, θα ειχε διαφορετική εξέλιξη η ζωή μου σε σχέση οικογένειας. Εν πάσει περιπτώσει είναι πολυ αργά πλέον για πισωγυρίσματα...και μιας και είμαι εδώ, βιώνω μια μοναδική εμπειρία που θα την χαιρόταν οποιοσδήποτε άντρας. Να βρίσκεται με μια γυναίκα που τον σέβεται και τον εκτιμά. Όχι απαραίτητα για τα υλικά βασικά αγαθά που μπορεί να παρέχει, αλλά περισσότερο στο συναισθηματικό κομμάτι. Μπορεί να φτανει και στα όρια, μερικές φορές, της υποταγής. Αρκεί να της δείχνεις την αγάπη σου. Είναι αγαπησιαρες, πως να το κάνουμε...

Βεβαίως μη νομίζεις ότι είναι όλες έτσι. Αλλά μετα τα τόσα χρόνια εδώ αυτο είναι το συμπέρασμα μου. Όπως επίσης στα dating sites παίζει πολυ ψεμα γι'αυτό να φιλτράρεις πολυ αυτά που σου λένε...
Είπαμε, η ανέχεια τις σπρώχνει να κάνουν τα πάντα για να ξεφύγουν.

Δεν ξέρω αν εχεις έρθει εδώ ποτέ, αλλά θα βοηθούσε να έρθεις και να δεις ιδίοις ομασι τι παίζει εδω. Αξίζει τον κόπο..

Φιλικά
Docker

Βρε αμα βρεις αστερι, ειναι αστερι, παει και τελειωσε, και εχει τοσα πολλα διαμαντια γυναικες εκει...

Αυτες τις μερες, μιλω με κοπελα που ξερει τα παντα ολα για την ελληνικη κριση!!!!
Οτι μας εχουν ξεσκισει στους φορους!!!! Οτι μεταναστευουμε για να ζησουμε τις οικογενειες μας!!!!!
Οτι υπηρχαν διεφθαρμενες κυβερνησεις!!!!!
Και οτι την περναμε υπερβολικα δυσκολα οικονομικα!!!!!!

Λοιπον, πες μου εσυ τωρα, μια τετοια γυναικα μου κολαει επειδη ειναι...φιλοχρηματη;;;;
Οχι φιλε μου. Απλα εχουν αξιες που εμεις στο δυτικο κοσμο της χασαμε.
Εδω στην....δυση, πιστεψαμε στον ευδαιμονισμο, θεοποιησαμε το χρημα.
Και τωρα που το χρημα κοπηκε....πηδαμε απο τα μπαλκονια.

Εκει κρατησαν τις αξιες τους. Και ξερουν να περνανε με τα λιγα.
Και στα @@@@ τους αμα εχει κριση η Ελλαδα.
Γιατι δεν τα μετρανε ολα με το χρημα.
Κι ετσι ειναι το σωστο δηλαδη.

Εχω πετυχει και αρκετες που το μονο που τους νοιαζει ειναι το χρημα.
Συντομα την κανουν μονες τους με ελαφρα πηδηματακια, για απο μενα δεν εχει να παρουν....δεν χαμπαριαζω με κοροιδιες....οποτε δεν χανουν τον καιρο τους μαζι μου, ουτε εγω μαζι τους....
Μιλαω μονο με διαμαντια. Χαρακτηρες απιστευτοι. Ηλικιες απιστευτες. Χρημα δεν εμπλεκεται, και ουτε θα εμπλακει.
Αστερια σου λεω...
Εχω παθει την πλακα μου...

Αλλα το διαχειριστικο κομματι, ειναι αυτο που με κολαει...
Αλλιως τετοιες γυναικες ειναι θησαυρος,
Δεν θες κατι αλλο στη ζωη σου, φροντιζουν να σου κανουν την καθημερινοτητα παραδεισο, ετσι πιστευω....και τυφλα να χουν τα προβληματα...
 

ELLAS04

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2008
Μηνύματα
294
Κριτικές
2
Like
137
Πόντοι
1
:hi: :hi: :hi:
Για τουρισμο!!!!!!
Που προτεινεις να παω?????Να συνδειασω Τουρισμο και Νυχτερινη Ζωη?????

Ευχαρηστω!!!!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Καλησπέρα ELLAS04,

Εξαρτάται απο το τι θες να κάνεις.
Αν θες για τουρισμό να αποφύγεις την εποχή απο τελη Μαΐου εως τέλη Νοέμβρη μιας και είναι το peak της εποχής των βροχών και τωνβμ τυφωνων.

Για οτιδηοτε αλλο οποιαδήποτε εποχή ειναι οκ.
δεκεμδρη δηλάδη???τι θερμοκρασιες παιζουν τοτε?
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
1. Στο Μπορακαυ θα βρεις ανετα...στα υπολοιπα μερη οχι. Μην ξεχνας οτι τα μερη τα οποια ανεφερα ειναι μικρα και δεν ειναι ευκολο το ψαξιμο.
2. Μιλας για διαμερισματα στη Μανιλα η σε καποιο αλλο μερος?
γενικα αν παιζει φαση τετοια στα ερωτικως τουριστικα μερη
 

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
γενικα αν παιζει φαση τετοια στα ερωτικως τουριστικα μερη

Ερωτικως τουριστικα μερη 2-3 ειναι...Μανιλα, Ανχελες. Οπουδηποτε αλλου πας βεβαιως και βρισκεις αλλα να μην πας ετοιμος και προετοιμασμενος χωρις να χανεις τον χρονο σου στο ψαξιμο?
 
  • Like
Αντιδράσεις: flynow

docker

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2009
Μηνύματα
112
Κριτικές
1
Like
14
Πόντοι
1
:hi: :hi: :hi:
Για τουρισμο!!!!!!
Που προτεινεις να παω?????Να συνδειασω Τουρισμο και Νυχτερινη Ζωη?????

Ευχαρηστω!!!!

Υπαρχουν πολλα μερη που μπορεις να πας. Θα προτεινα ομως να κοιταξεις τα εξης: Boracay, Panglao island, Coron, El Nido που εχουν και καλη προσβαση. Υπαρχουν βεβαια και τα λιγοτερο γνωστα μερη αλλα χρειαζεται λιγος χρονος ταξιδιου παραπανω για να φτασεις...

Εξαρταται απο τον χρονο σου και χρημα που διαθετεις..
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
Εσεις το ξερατε οτι υπαρχει αυτο;;;
Μια μέρα στο ''Philippine School in Greece''

Μακαρι να υπηρχε και καμια σχολη μεταλυκειακη, να συχναζουν μαζεμενα ενηλικα φιλιπινεζακια....
 

mikie

Νέο Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2008
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν καποιος φιλος ψαχνει παρεα για ταξιδακι στις Φιλιππινες ας μου στειλαι ενα μηνυμα στο papapchristos@gmail.com
Τα λεμε.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.806
Like
1.259
Πόντοι
216
Παντως νεαρες φιλιπινεζες της παροικιας των αμπελοκηπων, σε messages που εστειλα απο fb, δεν απαντησαν....
μαλλον εμοιασαν των ελλεεινιδων...
 

Ground_Zer0

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2016
Μηνύματα
42
Κριτικές
1
Like
30
Πόντοι
0
Παντως νεαρες φιλιπινεζες της παροικιας των αμπελοκηπων, σε messages που εστειλα απο fb, δεν απαντησαν....
μαλλον εμοιασαν των ελλεεινιδων...

πιστεψε με λογο δουλειας ξερω και βλεπω οτι οι το 95% μην πω και παραπανω των φιλιπινεζων ειναι φουλ παραδοσιακες ισως περισοτερο και απο τις ελλεινιδες.κανουν μονο σχεσεις, κυριως μεταξυ τους..εκτος βεβαια αν εχεις φουλ λεφτα.προσωπικα για μενα δεν αξιζει να ασχοληθεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom