Νέα

SOS !Ξέρει κανείς τι γλώσσα ειναι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα fanis55555
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 121
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
σιγουρα μου λες αληθεια;
γιατι  φαινεται πραγματι να σοβαρολογεις ,σε αντιθεση με τους αλλους
αν μετεφρασες στ αληθεια ευχαριστω  πολυ να σαι καλα για τη βοηθεια σου
θα προσπαθησω να ανεβασω το ηχογραφημενο ,ευχαριστω

100% βλαχογερμανοί.
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.819
Like
458
σιγουρα μου λες αληθεια;
γιατι  φαινεται πραγματι να σοβαρολογεις ,σε αντιθεση με τους αλλους


αν μετεφρασες στ αληθεια ευχαριστω  πολυ να σαι καλα για τη βοηθεια σου

θα προσπαθησω να ανεβασω το ηχογραφημενο ,ευχαριστω

μια χαρα σου τα μεταφρασε..οποτε αθωα τελειως συνομιλια....Alles gutte
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
1-αινε αντγρ;βασ γκιπτ εσ νοησ;

2-ντι γκλάιχε

1-βαιτερ φιτνεσ ,    εε;

2-για,ζι βι ζι γιιν

1-γκουτ,ζι βάιτα ουντ ιητ;

2-βραζουχουν,άμπα σβιρχκαιτεν
 
1-νιχτ γκετσαιχτεν,  ζι ερσταουνλιχ κορπα

2-ντανκ

δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.725
Κριτικές
185
Like
24.289
Πόντοι
33.598
Μήπως είναι Λαρισσαίικα; :grin:
 

SilkRoadWalker

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
7
Like
4
Πόντοι
0
οχι μονο ειναι γερμανικα αλλα καποιος που τα γνωριζει μπορει να καταλαβει και τι λενε εκτος απο ενα δυο σημεια που μαλλον δεν τα κατεγραψες σωστα: λεει λοιπόν:

-αινε αντγρ;βασ γκιπτ εσ νοησ; κατι άλλο, κανενα νέο υπάρχει;

2-ντι γκλάιχε τα ίδια

1-βαιτερ φιτνεσ ,    εε; συνεχιζεις γυμναστικη;

2-για,ζι βι ζι γιιν ναι! οπως εσεις! (ακαταληπτο)

1-γκουτ,ζι βάιτα ουντ ιητ;Πολυ καλα και εγω συνεχιζω, και εσεις;

2-βραζουχουν,άμπα σβιρχκαιτεν (ακαταληπτο, ισως λεει frei suchen) αλλα δυσκολίες

1-νιχτ γκετσαιχτεν,  ζι ερσταουνλιχ κορπα ( ακαταληπτο) - ειστε καταπληκτικα - (ακαταληπτο)

2-ντανκ ευχαριστω!
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.819
Like
458
ξερεις και συ καλα γερμανικα;

εγω τα μιλησα σα μητρικη γλωσσα γιατι εχω γεννηθει εκει...ηρθα ομως 6 χρ στην ελλαδα για να παω σε ελληνικο σχολειο..γιατι τοτε δεν ειχε στηγ γερμανια μονο ελληνικα σχολεια καποιες ωρες μονο διδασκονταν λιγα ελληνικα

Ετσι λοιπον ερχομενη εδω οι παππουδες μου μου απαγορευανε να μιλαω πλεον γερμανικα για να συνηθισω τα εληνικα..

ενα παιδι και μαθαινει ευκολα και ξεχναει ευκολα...

απο τοτε ομως ναι μεν δε μπορω να τα μιλησω ...και να συνταξω προτασεις αλλα απο τα συμφραζομενα καταλαβαινω αν ειμαι σε μια παρεα γερμανων τι λενε...
σε διακοπες ας πουμε γουσταρω να καθομαι διπλα σε παρεες γερμανων γιατι μου αρεσει πολυ η γλωσσα ..ηχει σα τραγουδ στ αυτια μου...

τωρα που σου το μετεφρασε λοιπον ο φιλος σε βεβαιωνω οτι το μετεφρασε απολυτως σωστα..η κουβεντα περστρεφεται γυρω αποτη γυμναστικη...και το κορπ..που λεει σε καποια φαση ειναι το korpff..,με διαλυτικα στο

ο  που σημαινει σιλουετα-σωμα
 

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
Σαρέσει η γλώσσα??? αίσχος είναι! βαριά προφορά,είναι σα να τσακώνονται!!
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Ε οχι να γαμανε την γυναικα του Φανη τα γερμανικα γουρουνια!
:tickedoff: :tickedoff:
 

Blackdove

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.920
Κριτικές
3
Like
49
Πόντοι
16
οχι μονο ειναι γερμανικα αλλα καποιος που τα γνωριζει μπορει να καταλαβει και τι λενε εκτος απο ενα δυο σημεια που μαλλον δεν τα κατεγραψες σωστα: λεει λοιπόν:

-αινε αντγρ;βασ γκιπτ εσ νοησ; κατι άλλο, κανενα νέο υπάρχει;

2-ντι γκλάιχε τα ίδια

1-βαιτερ φιτνεσ ,    εε; συνεχιζεις γυμναστικη;

2-για,ζι βι ζι γιιν ναι! οπως εσεις! (ακαταληπτο)

1-γκουτ,ζι βάιτα ουντ ιητ;Πολυ καλα και εγω συνεχιζω, και εσεις;

2-βραζουχουν,άμπα σβιρχκαιτεν (ακαταληπτο, ισως λεει frei suchen) αλλα δυσκολίες

1-νιχτ γκετσαιχτεν,  ζι ερσταουνλιχ κορπα ( ακαταληπτο) - ειστε καταπληκτικα - (ακαταληπτο)

2-ντανκ ευχαριστω!



κοντά έπεσα στη μετάφραση χαχαχαχ
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.819
Like
458
Σαρέσει η γλώσσα??? αίσχος είναι! βαριά προφορά,είναι σα να τσακώνονται!!

οχι απλα μαρεσει ..αλλα με εξιταρει τη λατρευω....δοκιμασα κι αργοτερα ως ενηλικη να παω φροντηστηριο πηγα κανα 6μηνο και σταματησα γιατι δεν ειχα χρονο
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
οχι μονο ειναι γερμανικα αλλα καποιος που τα γνωριζει μπορει να καταλαβει και τι λενε εκτος απο ενα δυο σημεια που μαλλον δεν τα κατεγραψες σωστα: λεει λοιπόν:

-αινε αντγρ;βασ γκιπτ εσ νοησ; κατι άλλο, κανενα νέο υπάρχει;

2-ντι γκλάιχε τα ίδια

1-βαιτερ φιτνεσ ,    εε; συνεχιζεις γυμναστικη;

2-για,ζι βι ζι γιιν ναι! οπως εσεις! (ακαταληπτο)

1-γκουτ,ζι βάιτα ουντ ιητ;Πολυ καλα και εγω συνεχιζω, και εσεις;

2-βραζουχουν,άμπα σβιρχκαιτεν (ακαταληπτο, ισως λεει frei suchen) αλλα δυσκολίες

1-νιχτ γκετσαιχτεν,  ζι ερσταουνλιχ κορπα ( ακαταληπτο) - ειστε καταπληκτικα - (ακαταληπτο)

2-ντανκ ευχαριστω!






ευχαριστω για τη βοηθεια να σαι καλα
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
εγω τα μιλησα σα μητρικη γλωσσα γιατι εχω γεννηθει εκει...ηρθα ομως 6 χρ στην ελλαδα για να παω σε ελληνικο σχολειο..γιατι τοτε δεν ειχε στηγ γερμανια μονο ελληνικα σχολεια καποιες ωρες μονο διδασκονταν λιγα ελληνικα

Ετσι λοιπον ερχομενη εδω οι παππουδες μου μου απαγορευανε να μιλαω πλεον γερμανικα για να συνηθισω τα εληνικα..

ενα παιδι και μαθαινει ευκολα και ξεχναει ευκολα...

απο τοτε ομως ναι μεν δε μπορω να τα μιλησω ...και να συνταξω προτασεις αλλα απο τα συμφραζομενα καταλαβαινω αν ειμαι σε μια παρεα γερμανων τι λενε...
σε διακοπες ας πουμε γουσταρω να καθομαι διπλα σε παρεες γερμανων γιατι μου αρεσει πολυ η γλωσσα ..ηχει σα τραγουδ στ αυτια μου...

τωρα που σου το μετεφρασε λοιπον ο φιλος σε βεβαιωνω οτι το μετεφρασε απολυτως σωστα..η κουβεντα περστρεφεται γυρω αποτη γυμναστικη...και το κορπ..που λεει σε καποια φαση ειναι το korpff..,με διαλυτικα στο

ο  που σημαινει σιλουετα-σωμα




ωραια αυτο ειναι ευχαριστω που η συζητηση ηταν για τη γυμναστικη ,αλλα ρε παιδια μηπως ειμαι πολυ ζηλιαρης τελικα; ενω εσεις με βοηθησατε και μου ειπατε οτι ολα ειναι μια χαρα ,εγω αντι να ηρεμησω συνεχιζω να ανησυχω και τωρα προσπαθω να αποτηπωσω σε γραπτο λογο και την υπολοιπη ηχογραφηση .
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.819
Like
458
ωραια αυτο ειναι ευχαριστω που η συζητηση ηταν για τη γυμναστικη ,αλλα ρε παιδια μηπως ειμαι πολυ ζηλιαρης τελικα; ενω εσεις με βοηθησατε και μου ειπατε οτι ολα ειναι μια χαρα ,εγω αντι να ηρεμησω συνεχιζω να ανησυχω και τωρα προσπαθω να αποτηπωσω σε γραπτο λογο και την υπολοιπη ηχογραφηση .


χαχαχα..οχι καλε ιδεα σου...

εγω λεω αντι να καθεσα  και να κανεις το ντεντεκτιβ να τη βαλεις κατω και  να της αλλαξεις τα πετρελαια..μια γυναικα οταν ειναι καλογαμημενη και της φερεσαι και ομορφα δε εχει λογο να κοιταξει αλλου

υ.γ...πες μας και το ζωδιο σου τωρα ..σκορπιος η ταυρος?
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
χαχαχα..οχι καλε ιδεα σου...

εγω λεω αντι να καθεσα  και να κανεις το ντεντεκτιβ να τη βαλεις κατω και  να της αλλαξεις τα πετρελαια..μια γυναικα οταν ειναι καλογαμημενη και της φερεσαι και ομορφα δε εχει λογο να κοιταξει αλλου

υ.γ...πες μας και το ζωδιο σου τωρα ..σκορπιος η ταυρος?






κρυος
 
OP
OP
F

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
συγγνωμη για την ενοχληση παιδεια αλλα ειμαι ηλιθιος αν δεν μαθω τι ελεγαν και στην υπολοιπη ηχογραφηση θα σκασω ,οχι τοσο οτι ζηλευω και ανησυχω για τη γυναιακ μου αλλα φοβαμαι να μην την προσεβαλαν ή  γενικα της την επεσαν .γι αυτο θα ανεβασω εδω την ηχογραφηση που εκανα ,μεχρι χθες ημουν με δυο ιδεες δεν ηξερα τι να κανω ,τελικα σκεφτηκα να αλοιωσω τις φωνες τους και ακουγονται διαφορετικες και ολες οι αντρικες ιδιες.βεβαια  ο τυπος που πηγα και το εκανε σαν να αλοιωσε δυστηχως και την ποιοτητα της ηχογραφησης αλλα αν μορει καποιος να βγαλει ακρη και να καταλαβει τι λενε ,σας παρακαλω ασ βοηθησει.ευχαριστω
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
συγγνωμη για την ενοχληση παιδεια αλλα ειμαι ηλιθιος αν δεν μαθω τι ελεγαν και στην υπολοιπη ηχογραφηση θα σκασω ,οχι τοσο οτι ζηλευω και ανησυχω για τη γυναιακ μου αλλα φοβαμαι να μην την προσεβαλαν ή  γενικα της την επεσαν .γι αυτο θα ανεβασω εδω την ηχογραφηση που εκανα ,μεχρι χθες ημουν με δυο ιδεες δεν ηξερα τι να κανω ,τελικα σκεφτηκα να αλοιωσω τις φωνες τους και ακουγονται διαφορετικες και ολες οι αντρικες ιδιες.βεβαια  ο τυπος που πηγα και το εκανε σαν να αλοιωσε δυστηχως και την ποιοτητα της ηχογραφησης αλλα αν μορει καποιος να βγαλει ακρη και να καταλαβει τι λενε ,σας παρακαλω ασ βοηθησει.ευχαριστω
Τύπε είσαι αρρωστάκι κανονικό για ζουρλομανδύα!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom