Νέα

Ποιές κοστίζουν περισσότερο, οι πουτάνες ή οι γκόμενες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 116K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιές κοστίζουν περισσότερο;;;

  • Τάνες

    Ψήφοι: 96 20,3%
  • Γκόμενες

    Ψήφοι: 376 79,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    472

gejgi

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.372
Κριτικές
13
Like
1.911
Πόντοι
3.425
Νομίζω ότι γίνεται απόπειρα να συγκριθούν ανόμοια πράγματα.

Οι πουτάνες χρησιμοποιούνται για να σου προσφέρουν σεξουαλικές μόνο υπηρεσίες. Τελεία !!!

Οι γκόμενες, υποτίθεται τουλάχιστον, σου προσφέρουν και κάποια άλλα πράγματα πέρα απο το σεξ.
Το αν τα θέλει, και το αν τα χρειάζεσαι κάποιος είναι προσωπικό του θέμα.

Αλλη η δουλειά του Ναύτη και άλλη του καντηλανάφτη λοιπόν, και δεν έχει νόημα να αναρωτιώμαστε ποιος στοιχίζει περισσότερο.

Είμαι όμως από αυτούς που πιστεύουν ότι μέσα από τις σχέσεις με τις γυναίκες ο άντρας δεν ικανοποιεί μόνο τις σεξουαλικές του ανάγκες αλλά και κάποιες άλλου τύπου ανάγκες.

Αυτό που συνοπτικά έχω εγώ να πώ είναι ότι κάποιος άνθρωπος, οι ικανότητες και το μυαλό του οποίου μάλλον δεν αμφισβητούνται, και τον έλεγαν Αριστοτέλη Ωνάση, είχε πεί ότι ''Αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν καμία αξία'' Και του Αριστοτέλη μάλλον δεν του έλειπε το σέξ !!   :2funny: :2funny:

Αρα σε κάτι άλλο αναφερόταν όσον αφορά τις γυναίκες, και προσωπικά όπως ήδη έγραψα πιστεύω ότι έστω καθ' υπερβολήν, αλλά σε κάποιο βαθμό είχε δίκιο.

Τα παραπάνω τα αναφέρω για να στοιχειοθετήσω την άποψή μου ότι άλλο πράγμα οι πουτάνες και άλλο πράγμα οι γκόμενες μια και από τις γκόμενες  δεν παίρνουμε, η τουλάχιστον δεν περιμένουμε οι άντρες να πάρουμε  μόνο σέξ, ασχέτως αν κάποιοι από εμάς το παίζουν σκληροί αντρακλαράδες και δεν το παραδέχονται, η απλά δεν το κατανοούν.

ο φίλος μας το προσεγγίζει το θέμα πολύ σωστά...

η προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν κάποιος έχει με τη γυναίκα του επικοινωνία και ικανοποιητικό σεξ, τότε ψάχνει μόνο για πουτάνα...

αν δεν επικοινωνεί...έχει ανάγκη από γκόμενα.

όσο για το κόστος...οι γκόμενες σαφώς κοστίζουν πάρα πολλά
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Οτι εγραψα το εγραψα με βαση τον τιτλο του νηματος και τιποτα αλλο,σαφως και υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις,δηλ.κοιταξτε λιγο γυρω σας και αν βρειτε αντρες να γαμανε χωρις λεφτα τοτε οκ,εγω δεν εχω δει  και βεβαια δεν μιλαμε για one night stand ,την γνωρισες σε ενα μπαρακι και σου κατσε.Δεν διαφωνω φιλε κρις οτι και αυτη θελει να κανει σεξ αλλα μιλαω για τον γενικο κανονα,εγω στους κυκλους μου δεν εχω δει ,τωρα δεν ξερω μπορει να ετυχε
 

chevalier 32

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2016
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
καλημέρα παιδιά ,  κατά την απόψη μου  οι πουτάνες  κοστίζουν λιγότερο  ,  το θέμα  είναι  ότι δεν μπορούμε  να τις γαμάμε και κάθε μέρα  γιατί δεν υπάρχει και πολύ μαρούλι , ενώ με την γκόμενα  αν σε γουστάρει  πραγματικά  μπορεί να σου κοστίσει λιγότερα  αλλά μπορεί και να σε κατστρέψει  οικονομικά  χεχεχε  καλημέρα αλάνια! 
 

flynow

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
812
Κριτικές
37
Like
1.542
Πόντοι
8.165
Ανάλογα πως το βλέπει κάποιος. Προσωπικά θα έλεγα ότι οι γκόμενες κοστίζουν περισσότερο και επίσης κοστίζουν-επιβαρύνουν ψηχολογικά, πολλές φορές τους άντρες.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.747
Κριτικές
10
Like
2.121
Πόντοι
3.187
Και τα δύο στοιχίζουν αν το παρακάνεις. Οι γκόμενες στοιχίζουν λίγο περισσότερο γιατί επενδύεις και συναισθηματικά οπότε πληρώνεις πολλαπλάσια. Οι πουτάνες στοιχίζουν αλλά εκεί αν δεν έχεις υπάρχει στοπ απο τις ίδιες. Στις γκόμενες υπάρχει εξάρτηση, στις πουτάνες απλά κατανάλωση....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: 

Βέβαια για να πούμε τα πράγματα με τ ονομά τους το θέμα είναι και τι προσφέρει σε κάθε περίπτωση. Υπάρχουν και γκόμενες που όσα και αν τους δώσεις είναι λίγα.....
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Οτι εγραψα το εγραψα με βαση τον τιτλο του νηματος και τιποτα αλλο,σαφως και υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις,δηλ.κοιταξτε λιγο γυρω σας και αν βρειτε αντρες να γαμανε χωρις λεφτα τοτε οκ,εγω δεν εχω δει  και βεβαια δεν μιλαμε για one night stand ,την γνωρισες σε ενα μπαρακι και σου κατσε.Δεν διαφωνω φιλε κρις οτι και αυτη θελει να κανει σεξ αλλα μιλαω για τον γενικο κανονα,εγω στους κυκλους μου δεν εχω δει ,τωρα δεν ξερω μπορει να ετυχε
για τι ηλικίες μιλαμε όμως.συμπεριφερ το ιδιο όλες σε όλες τις ηλικίες?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Φυσικα ακριβοτερες ειναι οι γκομενες,οι τανες κοστιζουν πολυ λιγοτερο και το κυριοτερο οτι γαμας οταν θελεις ,τις γκομενες τις πληρωνεις και μετα το σεξ με διαφορους τροπους οποιος λεει οτι γαμει τσαμπα η λεει ψεματα η δεν καταλαβαινει τι γινεται.Πολυ σπανιο να σου τυχει γυναικα τσαμπα,ειναι η φιλοσοφια της αυτη ,δηλ. αφου μπορει να βρει μαλακα να της τα χωνει γιατι να κατσει τσαμπα??τωρα μερικοι λενε εγω δεν πληρωνω ,ενω κερνανε ποτα καφεδες δωρακια κ.τ.λ.δηλ. εχεις γκομενα που την ξεσκιζεις και οταν πατε για καφε (ας πουμε το φτηνοτερο)
ο καθενας τα δικα του??? πατε για σουβλακια και της λες 2 με πιτα εσυ 3 καλαμακια εγω και κανετε την διααιρεση??αυτα δεν γινονται σε κανενα μερος του κοσμου πολυ περισσοτερο στην ελλαδα ,μην τρελαθουμε .Οσο για το οτι την εχεις για παρεα μετα το σεξ ,τι λετε δηλ??για ποδοσφαιρο ??για την κριση??
Oι περισσοτερες πληρωνουν τα δικα τους τυπε,εκτος και αν μιλαμε για καμια φοιτητριουλα..Τωρα αν εισαι απο αυτους που παραπονιουνται γιατι λεει βαζουν βενζινες για να βγαινουν βολτα με την γκομενα ε αστο το αθλημα και μεινε με τις πουτανες.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Oι περισσοτερες πληρωνουν τα δικα τους τυπε,εκτος και αν μιλαμε για καμια φοιτητριουλα..Τωρα αν εισαι απο αυτους που παραπονιουνται γιατι λεει βαζουν βενζινες για να βγαινουν βολτα με την γκομενα ε αστο το αθλημα και μεινε με τις πουτανες.
τι βενζίνες λες και εσύ. .αλλά παιδιά δεν έχουν αμάξι ούτε μηχανάκι.Αυτά πώς θα την βγάλουν ?
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Στα πρωτα ραντεβου κερνας την γκομενα ρε τυποι,στα αλλα που θα βγαινεις και με παρεα δλδ τι θα πεις παιδια κερναω εγω σημερα γιατι ειναι και η γκομενα μου εδω  :2funny: ερε κατι μαλακες που κυκλοφορανε  :jerking: Εννοειτε αφου εχεις σχεση πλεον οταν βγαινετε μαζι ο καθενας τα δικα του.Αντε καμια φορα αμα γουσταρεις κερνας,αν και εχει τυχει να με κερασει και γκομενα σιγα  :grin: αλλα και φιλη στην παρεα  :grin: εσεις που σκατα ζειτε και κερνατε σε καθε εξοδο την γκομενα  :headbang: Ελεος!  >:(
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Στα πρωτα ραντεβου κερνας την γκομενα ρε τυποι,στα αλλα που θα βγαινεις και με παρεα δλδ τι θα πεις παιδια κερναω εγω σημερα γιατι ειναι και η γκομενα μου εδω  :2funny: ερε κατι μαλακες που κυκλοφορανε  :jerking: Εννοειτε αφου εχεις σχεση πλεον οταν βγαινετε μαζι ο καθενας τα δικα του.Αντε καμια φορα αμα γουσταρεις κερνας,αν και εχει τυχει να με κερασει και γκομενα σιγα  :grin: αλλα και φιλη στην παρεα  :grin: εσεις που σκατα ζειτε και κερνατε σε καθε εξοδο την γκομενα  :headbang: Ελεος!  >:(
αυτο που κατάλαβα εγώ ίσως.ειναι πώς πολύ δεν θέλουν  να έχουν  πολλές σχέσεις εκτός του απλού γαμησιου.δε πολυγουσταρουν τις βολτες και το κανουν κατω απο επιβολη της γυναικας.Τώρα για ποιους λόγους δεν πολυγουσταρουν.Η ψυχούλα  του καθενός το ξερει
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
αυτο που κατάλαβα εγώ ίσως.ειναι πώς πολύ δεν θέλουν  να έχουν  πολλές σχέσεις εκτός του απλού γαμησιου.δε πολυγουσταρουν τις βολτες και το κανουν κατω απο επιβολη της γυναικας.Τώρα για ποιους λόγους δεν πολυγουσταρουν.Η ψυχούλα  του καθενός το ξερει
Να ξερεις οτι παιζει και αυτο πολυ..εχεις μια γκομενα για να την γαμας μονο...ουτε εξοδους ουτε επισημα σχεση και τετοια και συνηθως αυτες εχουν και σχεση  :grin: βεβαια αυτα δεν κρατανε και πολυ γιατι πολυ γρηγορα βρισκουν αλλον μετα. :grin: Παντος οικονομικα ειναι η καλυτερη λυση.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Να ξερεις οτι παιζει και αυτο πολυ..εχεις μια γκομενα για να την γαμας μονο...ουτε εξοδους ουτε επισημα σχεση και τετοια και συνηθως αυτες εχουν και σχεση  :grin: βεβαια αυτα δεν κρατανε και πολυ γιατι πολυ γρηγορα βρισκουν αλλον μετα. :grin: Παντος οικονομικα ειναι η καλυτερη λυση.
εχω υπόψη.το θέμα είναι  Πόσο συχνό φαινόμενο  ειναι?εσένα η άποψη σου για τις υποτιθέμενες  χοντρές και άσχημες Ποια είναι?τις θεωρεις ευκολοτερες η ειναι μύθος?
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.825
Κριτικές
10
Like
466
Πόντοι
3.245
Oι περισσοτερες πληρωνουν τα δικα τους τυπε,εκτος και αν μιλαμε για καμια φοιτητριουλα..Τωρα αν εισαι απο αυτους που παραπονιουνται γιατι λεει βαζουν βενζινες για να βγαινουν βολτα με την γκομενα ε αστο το αθλημα και μεινε με τις πουτανες.
  Δεν είναι ετσι τυπε ,μιλαμε για ολεσ τις ηλικιες και όχι για ένα συγκεκριμενο target group.
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Οι πουτάνες-ιερόδουλες είναι οι καλύτερες γυναίκες,υπερδιαθεσιμες και σε αφθονία..Ότι ώρα θέλεις εσύ πηγαίνεις....

Δεκτικές,ευχάριστες,ακομπλεξάριστες και σε περιμένουν εκεί κάθε μέρα με τα εσώρουχα τους έτοιμες στο κρεβάτι...

Ούτε ιστορίες,ούτε υποκρισίες,προσφέρουν το σώμα τους για κάτι εντελώς φυσικό και απλό που είναι το σεξ και "οτιδηποτε" σεξουαλικό.

Αν θα έχεις χημεία με την γυναικα που θα επιλέξεις εσύ μέσα από πολλές που θα δεις τότε θα έχεις τέλειες εμπειρίες....
και όχι μονο...

Ο τρόπος για να τις έχεις είναι ξεκάθαρος και είναι λίγα χρήματα...
Ούτε ιστορίες,ούτε μαλακίες.....
Αληθινά πράγματα.....

Τα χρήματα δεν σημαίνουν τίποτα......

Μπορείς σε μια ημερα να έχεις όσες γυναίκες δεν έχουν άλλοι σε όλη τους τη ζωή.......

Δεν έχεις χημεία ή σου την έσπασε η μια?
Κατευθείαν πας και δοκιμάζεις άλλη......

Το κόστος είναι μονο χρήματα,όχι συναισθηματικο ή ψυχολογικό ή και κόστος χρόνου......

Οποτε σε σχέση με όλα τα καλά που προσφέρει και όλα τα κακά που έχει η άλλη κατηγορια θα λέγαμε ότι είναι σχεδόν τσάμπα......

Οι πουτάνες είναι η αληθεια.....
Εσύ και αυτή μέσα στο δωμάτιο........
Χωρίς λεφτά-αυτοκίνητα-σπίτια και παπαριές....

Για τις γκόμενες δεν υπάρχει καν τρόπος....
Αν σου πω σήμερα να βρείς και να γαμήσεις 10 γυναίκες όσα λεφτά και να έχεις δεν θα τις βρείς ενώ εγώ θα έχω όσες θέλω γιατί υπάρχει λογικός τρόπος.....
 

Επισκέπτης
Οι πουτάνες-ιερόδουλες είναι οι καλύτερες γυναίκες,υπερδιαθεσιμες και σε αφθονία..

Δεκτικές,ευχάριστες,ακομπλεξάριστες και σε περιμένουν εκεί κάθε μέρα με τα εσώρουχα τους έτοιμες στο κρεβάτι...

Ούτε ιστορίες,ούτε υποκρισίες,προσφέρουν το σώμα τους για κάτι εντελώς φυσικό και απλό που είναι το σεξ και "οτιδηποτε" σεξουαλικό.

Αν θα έχεις χημεία με την γυναικα που θα επιλέξεις εσύ μέσα από πολλές που θα δεις τότε θα έχεις τέλειες εμπειρίες....

Ο τρόπος για να τις έχεις είναι ξεκάθαρος και είναι λίγα χρήματα...
Ούτε ιστορίες,ούτε μαλακίες.....
Αληθινά πράγματα.....

Τα χρήματα δεν σημαίνουν τίποτα......

Μπορείς σε μια ημερα να έχεις όσες γυναίκες δεν έχουν άλλοι σε όλη τους τη ζωή.......

Δεν έχεις χημεία ή σου την έσπασε η μια?
Κατευθείαν πας και δοκιμάζεις άλλη......

Το κόστος είναι μονο χρήματα,όχι συναισθηματικο ή ψυχολογικό ή και κόστος χρόνου......

Οποτε σε σχέση με όλα τα καλά που προσφέρει και όλα τα κακά που έχει η άλλη κατηγορια θα λέγαμε ότι είναι σχεδόν τσάμπα......

Οι πουτάνες είναι η αληθεια.....
Εσύ και αυτή μέσα στο δωμάτιο........
Χωρίς λεφτά-αυτοκίνητα-σπίτια και παπαριές....

Για τις γκόμενες δεν υπάρχει καν τρόπος....
Αν σου πω σήμερα να βρείς και να γαμήσεις 10 γυναίκες όσα λεφτά και να έχεις δεν θα τις βρείς ενώ εγώ θα έχω όσες θέλω γιατί υπάρχει λογικός τρόπος.....
πας καλα ?
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
26
Like
595
Πόντοι
4.475
Είσαι με γκόμενα; Θες να πας και με πουτάνα. Πηγαίνεις όλο με πουτάνες και δεν έχεις γκόμενα; Αποζητάς μια σχέση, με εξαίρεση τον πίκερ., που έχει τεράστια ανάγκη καλτ καταστάσεις στο Μεταξουργείο. Σε κάθε περίπτωση ισχύουν δύο βασικά αξιώματα που σχετίζονται με την ανθρώπινη φύση:

1. Πάντα αποζητάς αυτό που δεν έχεις
2. Σε οποιαδήποτε επιλογή στη ζωή μας, σε οποιοδήποτε τομέα, κάτι χάνουμε, κάτι κερδίζουμε.

τώρα στο συγκεκριμένο είτε επιλέξεις πουτάνα, είτε γκόμενα, ένα πράγμα είναι σίγουρο....

και στις δύο περιπτώσεις χάνεις λεφτά  :cheesy:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Είσαι με γκόμενα; Θες να πας και με πουτάνα. Πηγαίνεις όλο με πουτάνες και δεν έχεις γκόμενα; Αποζητάς μια σχέση, με εξαίρεση τον πίκερ., που έχει τεράστια ανάγκη καλτ καταστάσεις στο Μεταξουργείο. Σε κάθε περίπτωση ισχύουν δύο βασικά αξιώματα που σχετίζονται με την ανθρώπινη φύση:

1. Πάντα αποζητάς αυτό που δεν έχεις
2. Σε οποιαδήποτε επιλογή στη ζωή μας, σε οποιοδήποτε τομέα, κάτι χάνουμε, κάτι κερδίζουμε.

τώρα στο συγκεκριμένο είτε επιλέξεις πουτάνα, είτε γκόμενα, ένα πράγμα είναι σίγουρο....

και στις δύο περιπτώσεις χάνεις λεφτά  :cheesy:
γιατι ρε παιδια χανεις λεφτα με μια κοπελα? Ολες ιδιες ειναι?υπάρχουν  νομιζω και αυτες που δεν ζητανε σχεδον τιποτα.πολλές φορές δίνουν  κιόλας
 

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
26
Like
595
Πόντοι
4.475
γιατι ρε παιδια χανεις λεφτα με μια κοπελα? Ολες ιδιες ειναι?υπάρχουν  νομιζω και αυτες που δεν ζητανε σχεδον τιποτα.πολλές φορές δίνουν  κιόλας

εξαιρέσεις φίλε μου και οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom