Νέα

Ελεύθεροι επαγγελματίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα heimweh_64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 147
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.466
Κριτικές
53
Like
9.254
Πόντοι
25.786
Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κανείς που περίμενε αλλαγή στο εκκαθαριστικό του ΕΝΦΙΑ λόγω κενού ή μη ηλεκτροδοτούμενου ακινήτου και έγινε.  :think:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.458
Κριτικές
16
Like
13.662
Πόντοι
6.515
υπάρχουν ακόμα άνθρωποι μετά από σαράντα χρόνια μεταπολίτευση και μέ τους μισους ελεύθερους επαγγελματίες κυριολεκτικά στό δρόμο από χρέη στό οαεε,εφορία,φόρους επιτηδεύματος κλπ νά πιστεύει στούς πολιτικούς.....???
απο οποιοδήποτε χώρο???
μόνο εάν τούς δώ αποκεφαλισμένους θά ησυχάσω.....

:rockon: :rockon: :rockon:
 

scorpiosstelios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.479
Κριτικές
14
Like
269
Πόντοι
306
Ο Α. Σαμαράς τόνισε την ανάγκη σταθερότητας για τη χώρα δίνοντας τη διαβεβαίωση ότι η Ελλάδα, από μόνη της, πολύ σύντομα θα μπορεί με αξιοπρέπεια να ρυθμίζει τα του οίκου της.

«Σε αυτή την πορεία για να σώσουμε την Ελλάδα ξέρω ότι πολλοί μάτωσαν και πόνεσαν, μακάρι να υπήρχε άλλος δρόμος» είπε ο Σαμαράς αναφερόμενος στις ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού.

«Δεν θα παραδεχθώ ότι πέτυχα αν δεν αποκαταστήσω την κοινωνική δικαιοσύνη» ήταν η φράση κλειδί που χρησιμοποίησε ο κ. Σαμαράς και πρόσθεσε:«Το 2020 θα επιστρέψουμε σε προ της κρίσης εισοδήματα, αλλά θα αλλάξοιυμε το οικονομικό μοντέλο σε νέα βάση».

τι εννοει ο Σαμαρας?  :think: :think: :think: :think:
Εννοει πως θα παιρνουμε 1000 ευρω και το ψωμι θα εχει 10 ευρω  :s&m_1:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Τώρα το είδα το νήμα! Χρήσιμο! Αν και δεν ξέρω ως νέος αν θα αντέξω στην Αθήνα ή θα γυρίσω στις ελιές...
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.466
Κριτικές
53
Like
9.254
Πόντοι
25.786
Για όποιον ενδιαφέρεται, η ημερίδα για Ε.Λ.Π. που προβάλλεται αυτή τη στιγμή ιντερνετικά από το taxheaven, είναι πολύ καλή.
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
3
Like
95
Πόντοι
16
Είμαι μισθωτός και σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου παράλληλα. Όπως κααλαβαίνετε είμαι τώρα στο ΙΚΑ. Πως θα κάνω τη δουλειά τώρα με το ΤΕΒΕ? Πρέπει να έχω ένα από τα δύο και ποιο? Υπάρχει κάποια μείωση μιας και είμαι ΙΚΑ?

Αν γνωρίζετε κάτι και τις κλίμακες θα με ενδιέφερε.

Σκοπός μου είναι να ξεκινήσω παράλληλα κάτι ιντερνετικό, και ανάλογα πως πάει ή να αφήσω τη δουλειά μου είτε να το σταματήσω τελικά και να παραμείνω μισθωτός.

Δεν είναι καιροί για ριζικές αλλαγές, οπότε θα ήθελα να το προσπαθήσω έτσι.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
Είμαι μισθωτός και σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου παράλληλα. Όπως κααλαβαίνετε είμαι τώρα στο ΙΚΑ. Πως θα κάνω τη δουλειά τώρα με το ΤΕΒΕ? Πρέπει να έχω ένα από τα δύο και ποιο? Υπάρχει κάποια μείωση μιας και είμαι ΙΚΑ?

Αν γνωρίζετε κάτι και τις κλίμακες θα με ενδιέφερε.

Σκοπός μου είναι να ξεκινήσω παράλληλα κάτι ιντερνετικό, και ανάλογα πως πάει ή να αφήσω τη δουλειά μου είτε να το σταματήσω τελικά και να παραμείνω μισθωτός.

Δεν είναι καιροί για ριζικές αλλαγές, οπότε θα ήθελα να το προσπαθήσω έτσι.
φιλε χιτ χαιρετω ! :rockon:

δεν ξερω τι ισχυει με τις κλιμακες . αυτο που ξερω κ θα σου πω ειναι οτι θα μπορουσες να δηλωσεις την νεα δουλεια στο ονομα της συζυγου . ετσι κανουν οι περισσοτεροι .σκεψου το γιατι το θεμα δεν ειναι μονο η ασφαλιση αλλα κ οι μαλακες απο την εφορια  :jerking: 

 
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
3
Like
95
Πόντοι
16
φιλε χιτ χαιρετω ! :rockon:

δεν ξερω τι ισχυει με τις κλιμακες . αυτο που ξερω κ θα σου πω ειναι οτι θα μπορουσες να δηλωσεις την νεα δουλεια στο ονομα της συζυγου . ετσι κανουν οι περισσοτεροι .σκεψου το γιατι το θεμα δεν ειναι μονο η ασφαλιση αλλα κ οι μαλακες απο την εφορια  :jerking: 

 

και αν η σύζηγος δουλεύει αλλού και έχει ικα? ή αν έχει δική της δουλειά Τεβε? Εκεί τι κάνω?

Μιλάς για την περίπτωση που η σύζηγος κάνει οικειακά. Αλλά πια αυτό δεν υπάρχει σήμερα
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Είμαι μισθωτός και σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου παράλληλα. Όπως κααλαβαίνετε είμαι τώρα στο ΙΚΑ. Πως θα κάνω τη δουλειά τώρα με το ΤΕΒΕ? Πρέπει να έχω ένα από τα δύο και ποιο? Υπάρχει κάποια μείωση μιας και είμαι ΙΚΑ?

Αν γνωρίζετε κάτι και τις κλίμακες θα με ενδιέφερε.

Σκοπός μου είναι να ξεκινήσω παράλληλα κάτι ιντερνετικό, και ανάλογα πως πάει ή να αφήσω τη δουλειά μου είτε να το σταματήσω τελικά και να παραμείνω μισθωτός.

Δεν είναι καιροί για ριζικές αλλαγές, οπότε θα ήθελα να το προσπαθήσω έτσι.
Να το προμοτάρεις και στο Μπου τύπε να σε στηρίξουμε!!!
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
και αν η σύζηγος δουλεύει αλλού και έχει ικα? ή αν έχει δική της δουλειά Τεβε? Εκεί τι κάνω?

Μιλάς για την περίπτωση που η σύζηγος κάνει οικειακά. Αλλά πια αυτό δεν υπάρχει σήμερα
οντως ετσι ειναι .  
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.014
Like
21.105
Πόντοι
5.006
Είμαι μισθωτός και σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου παράλληλα. Όπως κααλαβαίνετε είμαι τώρα στο ΙΚΑ. Πως θα κάνω τη δουλειά τώρα με το ΤΕΒΕ? Πρέπει να έχω ένα από τα δύο και ποιο? Υπάρχει κάποια μείωση μιας και είμαι ΙΚΑ?

Αν γνωρίζετε κάτι και τις κλίμακες θα με ενδιέφερε.

Σκοπός μου είναι να ξεκινήσω παράλληλα κάτι ιντερνετικό, και ανάλογα πως πάει ή να αφήσω τη δουλειά μου είτε να το σταματήσω τελικά και να παραμείνω μισθωτός.

Δεν είναι καιροί για ριζικές αλλαγές, οπότε θα ήθελα να το προσπαθήσω έτσι.
δες την εγκυκλιο εδω τυπε, αν εισαι νεος ασφαλισμενος (=απο 1-1-1993 και μετα) :
 

zeus1984

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2009
Μηνύματα
292
Like
66
Πόντοι
1
προσεξε για να παρεις εξαιρεση απο ΟΑΕΕ θελει 25 ενσημα το μηνα, η εξαιρεση ισχυει για ενα 6 μηνο, εαν καποιο μηνο εχεις λιγοτερο απο 25, θα πληρωσεις ολοκληρο το εξαμηνο που ειχες εξαιρεση στον ΟΑΕΕ.
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.411
Κριτικές
40
Like
19.257
Πόντοι
26.096
Να που το νημα αυτο, πνευματικο τεκνο του κ. heimweh, αναβιωσε!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom